Skocz do zawartości

Thalia vs Aveo


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

> Rocznik 2008 - oba sedany, przebieg ok 60 tys km. bezwypadkowe, cena podobna.

> Thalia 1.2 16v - Aveo 1.2 8v . Który lepszy / mniej pali/ mniej awaryjny. Auto typowo do miasta -

> czasem wycieczka max 150 km w jedną stronę

Thalia jest starszą konstrukcją (clio 2) więc będzie ciaśniej z tyłu.Silnik jest bardo fajny i (przynajmniej w kliówkach) mało pali. Chevy będzie palił więcej i w tej wersji będzie bardziej mułowaty. Reasumując:

silnik - lepszy w reno

wnętrze - większe aveo

wyposażenie - to chyba jednak łatwiej znaleźć lepiej wyposażoną thalie niż aveo

awaryjność - podobnie, koszty napraw w obu przypadkach niskie

bagażnik - thalia wymiata zlosnik.gif

Zaleta thalii to brak rozbitków z niemiec

Oba mają "dziwny" wygląd. Kupuj ten który Ci się bardziej podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2008 - oba sedany, przebieg ok 60 tys km. bezwypadkowe, cena podobna.

> Thalia 1.2 16v - Aveo 1.2 8v . Który lepszy / mniej pali/ mniej awaryjny. Auto typowo do miasta -

> czasem wycieczka max 150 km w jedną stronę

clio 3 z tym silnikiem to paliwożerny muł. Thalia ma pewno podobną wagę więc będzie masakra

1.2 16v w clio 2 jeździło fajnie. Ale masa 3jki dobiła ten silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> clio 3 z tym silnikiem to paliwożerny muł. Thalia ma pewno podobną wagę więc będzie masakra

> 1.2 16v w clio 2 jeździło fajnie. Ale masa 3jki dobiła ten silnik

Ale przecież Thalia jest na bazie Clio II. Różnica między Clio II i Thalią to zaledwie kilkadziesiąt kg.

Co do Yarisa... to co ma Yaris wspólnego z Thalią, Aveo sedan i Lineą? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 16v w clio 2 jeździło fajnie.

i tak też jest w thalii. Jeśli dobrze pamiętam, to thalia pomimo większego nadwozia nie jest cięższa od clio z racji gorszego wyposażenia.

1.2 16v w clio to była już "lepsza wersja", podczas gdy w thalii mogło to być bida edyszyn zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2008 - oba sedany, przebieg ok 60 tys km. bezwypadkowe, cena podobna.

> Thalia 1.2 16v - Aveo 1.2 8v . Który lepszy / mniej pali/ mniej awaryjny.

Thalia rdzewieje i jest niesprzedawalna za normalne pieniądze. Kilka osób z otoczenia miało i dłuuugo czekali na kupca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thalia rdzewieje i jest niesprzedawalna za normalne pieniądze. Kilka osób z otoczenia miało i

> dłuuugo czekali na kupca

9 lat i ano grama rdzy, (nigdzie nie było, a nie, że nie widziałem).

Sprzedałem ją 2 dni od wystawienia w necie. Cena była jedną z wyższych na allegro. Więc nie wiem o czym piszesz... yikes.gif

Mam teraz inne dwunastoletnie reno i też nie chce zardzewieć, pomimo, że parkuje na ulicy (nie w garażu). Więc jeśli chodzi o korozję to reno wymiata yay.gif(pozytywnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (tak przy okazji, bo jestem tu nowy smile.gif)

Jeśli chodzi o Aveo to użytkuje taki rocznik. Aktualnie mam przejechane 120kkm. Jeśli dobrze pamiętam to do około 60kkm trzy razy w serwisie w ramach gwarancji i wymiana jakiś elementów gumowych w zawieszeniu przednim. Poza tym miesiąc temu tuleje tylnej belki. To wszystko. Pali gazu około 8,5-9 litrów. Benzyny to już dawno nie miałem okazji sprawdzić

Daje radę również na dłuższych trasach ~1000km zawsze dojeżdża na miejsce smile.gif. Trzeba się przyzwyczaić tylko do niewielkich osiągów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thalia zapewni Ci już jako taki komfort jazdy (a jak na klasę B to zupełnie niegłupi), jak poszukasz to znajdziesz z wyposażeniem takim, że nic brakować do szczęścia nie będzie - typu klima, elektryka, fabryczne audio. Zawieszenie proste jak budowa cepa, silniki - do wyboru poza owym 1.2 masz jeszcze zwykłe proste 1.4 8V (co rozważałbym szczerze mówiąc o wiele bardziej niż wspomnianą "szesnastkę" 1,2) lub nawet 1.4 16V 98KM co w tym nadwoziu będzie już szybsze od większości innych miejskich aut. Jest też diesel 1.5 - jak ktoś lubi.

O Aveo się nie wypowiem, bo ja z tych jestem, którzy zakupu Chevroleta nigdy nie rozważali i chyba tak zostanie. Można powiedzieć że uprzedzony jestem, ale jak obejrzałem nówkę Aveo 5d, jakie kupił znajomy to moja niechęć się jakby pogłębiła. Ale znowuż - jednemu słowik, drugiemu sowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2008 - oba sedany, przebieg ok 60 tys km. bezwypadkowe, cena podobna.

> Thalia 1.2 16v - Aveo 1.2 8v . Który lepszy / mniej pali/ mniej awaryjny. Auto typowo do miasta -

> czasem wycieczka max 150 km w jedną stronę

Z ciekawosci, ile kosztuje tego typu auto? Tzn 4d, bezwypadkowe, maly przebieg, silnik 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thalia pęka na dachu lakier, piszczy i telepie...

Silnik 1.5dci 65KM rocznik 2005 przebieg 190 tyś

Auto służbowe, nikt nie dba, nic się nie popsuło mechanicznie jeszcze ( zlosnik.gif )

Sprzedają teraz u mnie w robocie za 5 tyś i nikt nie chce z pracowników kupić... ciekawe dlaczego ? devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2008 - oba sedany, przebieg ok 60 tys km. bezwypadkowe, cena podobna.

> Thalia 1.2 16v - Aveo 1.2 8v . Który lepszy / mniej pali/ mniej awaryjny. Auto typowo do miasta -

> czasem wycieczka max 150 km w jedną stronę

Mój ojciec ma Aveo 1.2 8V.

Silnik jest beznadziejny. Jest baaardzo ospały. Bardzo znaczy w tym przypadku rzeczywiście BARDZO, a nie tylko że się czepiam wink.gif No i pali to stosunkowo dużo. Każdemu auta palą różnie, ale moim zdaniem Aveo chla 1l/100km zbyt dużo wink.gif

A tak to autko całkiem przyjemne. Jest bardzo komfortowo zestrojone, nie męczy w trasie. Nie czuć też "miejskich dróg" ok.gif

Jest też całkiem cicho w środku. Miejsca z przodu bardzo dużo, z tyłu na nogi tak średniawo, ale np w porównaniu z Punto 2 jest zdecydowanie lepiej ok.gif

W sedanie to mocowanie bagażnika włazi do środka, więc ogranicza to załadunek.

O Thalii wiem niewiele. Jeździłem kiedyś okazjonalnie służnowo Clio 2. Clio mniej paliło niż Aveo (jeździłem wersją 1.2 8V) i było twardze. Lpesze prowadzenie kosztem komfortu jazdy. Kto co woli. Z tyłu miejsca na nogi nie ma wcale i co ciekawe nie ma też miejsca na głowę zlosnik.gif

Ja bym chyba wybrał Aveo.

Aha, Aveo chociaż w wersji sedan nie jest specjalnie piękne, to jednak......patrz Thalia zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.