Skocz do zawartości

Zbiorczy wątek Mortina odnośnie Astry G


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolejne zapytanie 270751858-jezyk.gif Jedno lusterko mam czarne, ale nie w kolorze nadwozia 270751858-jezyk.gif było zapewne wymieniane. Działa jest sprawne, ale chciałbym je domalować. Drugie jest ok. Jak wyjąć tę część która jest malowana by ją pomalować?

foto w załączniku

post-156756-14352521270346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

no cześć

pamietasz jak kiedys obiecałes zapisywac najmniejszy wydatek na doprowadzenie auta do uzywalności ?

ile to na dzień dzisiejszy już wynosi?

i pochwal sie ile wszystkie prace zajęły ci już czasu, bo to też jakby nie było kosztuje

Nie czepiam się wink.gif, ale chcę zobaczyć czy dobijesz do kwoty za która mogłeś kupić dobre auto hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no cześć

> pamietasz jak kiedys obiecałes zapisywac najmniejszy wydatek na doprowadzenie auta do uzywalności ?

> ile to na dzień dzisiejszy już wynosi?

> i pochwal sie ile wszystkie prace zajęły ci już czasu, bo to też jakby nie było kosztuje

> Nie czepiam się , ale chcę zobaczyć czy dobijesz do kwoty za która mogłeś kupić dobre auto

hmmm

- chłodnica klimatyzacji 270 zł

- nabicie klimatyzacji 200 zł

- 2 żarówki pozycyjne 2 zł

- żarówki podświetlenia licznika ok 10 zł

- nowy halogen ok 50 zł

- naprawa tylnego hamulca 0 zł (rozebranie, przeczyszczenie, rozruszanie)

- konserwacja podwozia 18,50 zł i podkład antykorozyjny 18,50 zł + 3,90 pędzel

- wymiana uszczelki nagrzewnicy ok 1 zł

zostało do zrobienia: MID (zastanawiam się nad czeskim nowym) i domalowanie lusterka lakier metalic + lakier bezbarwny + podkład ok 70 zł.

Czasu nie liczę ale trochę go będzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zdjąć ten kawałek plastiku do malowania ?

To się trzyma na zaczepach. Aby nie uszkodzić brzegów, trzeba podważyć przyrządem do otwierania pilotów RTV, mają w serwisach. Można też użyć starej karty do bankomatu. Robota delikatna dla mających wprawę i wiedzących dokładnie w którym miejscu są zaczepy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z midem ? bo mogę kupić używkę za 200 zł ( jutro wrzucę zdjęcia jak z liniami ) ale z silnika 1,6 benzyna a ja mam 2.0 diesla. Mocne będą przekłamania? Czy samemu będę mógł przeprogramować kod silnika ? jeśli nie to ile kosztuje taka przyjemność ?

Poniżej zdjęcia mida odłączonego

MID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem do ASO czy zajmują się czymś takim i mi odpisali:

Witam, wyświetlacz powinien być wylogowany z pojazdu w którym sie znajdował, bez wylogowania nie da się go zaprogramować w Pana samochodzie

pozdrawiam,

Jarosław Kowalski

Dział Serwisu

068 451-20-00

PL0073

Kowalczyk Sp z o.o. 67-200 Głogów Serby ul. Główna 2

Filia Zielona Góra 65-722 Dekoracyjna 7a

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu

IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000031302, Kapitał Spółki 2 350 000

NIP: 693-15-84-408, Regon: 390553656

o co chodzi frown.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o co chodzi ?

Albo trafiłeś na tępaka albo zle wytłumaczyłeś.

Wyświetlacz z AH, VC, ZB, CC musi być wylogowany żeby bez problemów można go zamontować w autach. Z AG nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mida z Astry Bertone smile.gif działa ale czy jest ktoś z lubuskiego z okolicy kto mógłby przeprogramować go na mój silnik i moje opony ? bo w ASO w Zielonej Górze twierdzą że musi być wylogowany....

I jeszcze jedno ważne pytanie: Czy do programowania mida konieczne jest jego wyjęcie? bo nie wiem czy go montować porządnie i skręcać wszystkie śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Programuje się wyłącznie Techem2 przez złacze diagnostyczne, można dodatkowo wgrać język polski

> (wybiera się turecki!). Wylogowywać nie ma z czego, bzdury opowiadają... Opcom i inne

> wynalazki tego nie ruszą...

co do polskiego to może być problem, bo MID z 2001 r. ale o dziwo tylko 1 linia nie działa. Musze kupić diody bo szkoda go zniszczyć tymi świecącymi farelkami ;D w starym midze aż takie brązowe wypalone od tych żarówek. Poszukam jakiegoś mechaniora z techem u siebie i dam znać jaka cena i koszty. Przy okazji zmienił bym sobie język z niemieckiego na angielski.

Czy jest jakiś interfejs którym samemu można zprogramować mida i przyda się w przyszłości ?

np. coś takiego ? Interfejs czy po prostu szkoda kasy na takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać inne ASO lub warsztat wyspecjalizowany w obsłudze samochodów marki Opel. Świat nie kończy się na najbliższym ASO, sądzę, że za 100zł spokojnie znajdziesz jakieś miejsce. Ewentualnie poszukaj kogoś np. na VKP, może wysyłkowo też Ci to ktoś zrobi, rozciągnie się to w czasie ale może wtedy zmieścisz się w 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie ale do Gdańska mam 500 km

A kto ci każe tu jechać? Masz porównać ceny, czy w ZG nie zawyżają.... Tech2 mają też prywatne warsztaty, a ceny diagnostyki o połowę niższe, tam popytaj. A z Gdańska będziesz miał punkt odniesienia.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

^^^

Ja mam takie coś i działa super.

Jako, że to jest chiński klon op coma to trzeba rozebrać i polutować wszystkie złącza na nowo bo inaczej padnie bardzo szybko. Chińczycy kompletnie lutować nie potrfią. Wszystko co chińskie jest tylko posmarkane cyną a nie zlutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ^^^

> Ja mam takie coś i działa super.

od lat na wiekszości for polecane wiec nie wiem po co kol. Mortin szuka jakiś wynalazków...

> Jako, że to jest chiński klon op coma to trzeba rozebrać i polutować wszystkie złącza na nowo bo

> inaczej padnie bardzo szybko.

to samo można zrobić jak już padnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ^^^

> Ja mam takie coś i działa super.

> Jako, że to jest chiński klon op coma to trzeba rozebrać i polutować wszystkie złącza na nowo bo

> inaczej padnie bardzo szybko. Chińczycy kompletnie lutować nie potrfią. Wszystko co chińskie

> jest tylko posmarkane cyną a nie zlutowane.

Ja używam już drugi rok i do środka nawet nie zaglądałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.