Skocz do zawartości

Złomowanie samochodu.....


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Brat chce sprzedać lub zezłomować samochód ( omega) i teraz mam pytanie co jesli dostarczymy niekompletny samochód do punktu?

1. Czy tak można? Powiedzmy ze będzie brakowało kół, aku i kilku alu elementów w silniku do tego trochę środka też zniknie.

Jak to jest wtedy rozliczane / płacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat chce sprzedać lub zezłomować samochód ( omega) i teraz mam pytanie co jesli dostarczymy

> niekompletny samochód do punktu?

> 1. Czy tak można? Powiedzmy ze będzie brakowało kół, aku i kilku alu elementów w silniku do tego

> trochę środka też zniknie.

> Jak to jest wtedy rozliczane / płacone.

Niby każą płacić 10 zł za każdy brakujący kilogram, więc musisz pogłówkować gdzie oprócz baku można nalać wody - tapicerka wchłania praktycznie każdą ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile teraz płaca za samochód jak sie zdaje na złom.

Ostatnio koledze dali 65 groszy za kilogram.

A co do "braków", można kombinować (wiadomo - Polak potrafi)

- woda w bak, ba woda - piasek smile.gif Do progów i całego wydechu także, a co wink.gif

- popytaj znajomych czy nie mają starego akumulatora na zbyciu (najlepiej większego niż w oryginale)

- jeśli chcesz zostawić np. przednie lampy, to zdemontujcie a potem stuknijcie autem o jakiś murek, że niby się stłukły

- można próbować kupić jakieś części za grosze (pordzewiałe drzwi, mechanikę o nieznanym stanie) i podmienić.

- jeśli będziecie wyciągać lekkie rzeczy (siłowniki centralnego, elektryczne szyby itp.) to nie ma co się przejmować, z aptekarską dokładnością tego nie ważą wink.gif

A najlepiej po prostu pogadać w kilku stacjach demontażu/złomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robić takie cuda sciana.gif

Nie prościej zapytać na szrocie hmm.gif Zresztą u mnie w okolicy żaden szrot nie waży aut, bo i po co. Przecież widać co się kupuje, czego brakuje itp.

O laniu wody do baku czy moczeniu tapicerki itp chorych i kretyńskich pomysłach to szkoda nawet wspominać sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio koledze dali 65 groszy za kilogram.

> A co do "braków", można kombinować (wiadomo - Polak potrafi)

> - woda w bak, ba woda - piasek Do progów i całego wydechu także, a co

> - popytaj znajomych czy nie mają starego akumulatora na zbyciu (najlepiej większego niż w

> oryginale)

> - jeśli chcesz zostawić np. przednie lampy, to zdemontujcie a potem stuknijcie autem o jakiś

> murek, że niby się stłukły

> - można próbować kupić jakieś części za grosze (pordzewiałe drzwi, mechanikę o nieznanym stanie) i

> podmienić.

> - jeśli będziecie wyciągać lekkie rzeczy (siłowniki centralnego, elektryczne szyby itp.) to nie ma

> co się przejmować, z aptekarską dokładnością tego nie ważą

> A najlepiej po prostu pogadać w kilku stacjach demontażu/złomowania.

padłem...

z teog co się orientuje to moze być 15-20 % niedowagi...

zazwyczaj za wrak łaca 500żł w zaleznosci od marki i modelu.

jak nie znajdziesz zakładu chetnego to mozesz sprzedać na allegro od 1zł tylko teraz zmianił sie regulamin allegro wiec trzeba bedzie wystawic w czesciach zamiennych...

powinniens tafic na taki co wezmie za darrmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat chce sprzedać lub zezłomować samochód ( omega) i teraz mam pytanie co jesli dostarczymy

> niekompletny samochód do punktu?

> 1. Czy tak można? Powiedzmy ze będzie brakowało kół, aku i kilku alu elementów w silniku do tego

> trochę środka też zniknie.

> Jak to jest wtedy rozliczane / płacone.

Najprościej - jechać na szrot i zapytać. Ile stacji demontażu - tyle opcji. Ja za przyjęcie niekompletnego auta dopłaciłem 300PLN - ale było naprawdę mocno niekompletne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat chce sprzedać lub zezłomować samochód ( omega) i teraz mam pytanie co jesli dostarczymy

> niekompletny samochód do punktu?

> 1. Czy tak można? Powiedzmy ze będzie brakowało kół, aku i kilku alu elementów w silniku do tego

> trochę środka też zniknie.

> Jak to jest wtedy rozliczane / płacone.

Pozwoliłem sobie przekazać ogłoszenie (z nową ceną) na forum Lubelski Klub Opla,

nie wierzę, że nie znajdzie się chętny. waytogo.gif

I będzie po kłopocie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> padłem...

> z teog co się orientuje to moze być 15-20 % niedowagi...

> zazwyczaj za wrak łaca 500żł w zaleznosci od marki i modelu.

> jak nie znajdziesz zakładu chetnego to mozesz sprzedać na allegro od 1zł tylko teraz zmianił sie

> regulamin allegro wiec trzeba bedzie wystawic w czesciach zamiennych...

> powinniens tafic na taki co wezmie za darrmo

20% bezproblemowo przejdzie w większości przypadków.

A mój post, miał charakter czysto żartobliwy i w żaden był w sposób nie należy go traktować poważnie smile.gif

Choć niektórzy ponoć tak kombinują - słyszałem, o oddawaniu na złom auta z dwoma kaloryferami żeliwnymi zamiast silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego punktu.

W okolicach mam kilka, z czego w jednym za złomowanie z łaski dawali kwit a za brakujące kilogramy trzeba było dopłacać, w drugim koleś też wydaje kwit i dostajesz 60 groszy za kilogram auta. Oczywiście nie można tak zrobić żeby do kasacji poszły same plastiki i szyby zlosnik.gif niemniej nie miał nic przeciwko zabraniu przeze mnie felg aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz zezłomować auto z giełdy. Nie lepiej wystawić na kąciku cenę złomowania ? Na pewno ktoś się

> znajdzie.

wiesz mam natreta za 1000 z hakiem, ale samo podejście gościa powoduje ze brat mu nie chce sprzedać. Skończy sie na tym ze brat opłaci OC jeszcze na rok - bo przegad ma od niedawna,a dopiero potem sprzeda za bezcen w miedzy czasie podmieniając wszystko co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zapytaj w swojej stacji. Kiedyś badałem temat. Są stacje, gdzie wszystko musi być i auto masz ważone od masy w DR. Są stacje, gdzie wystarczy kasta "co któraś" szyba, silnik "jakiś" w bagażniku no i jakieś koła. Podpowiem: więcej dopłacasz tam, gdzie stacje sprzedają części. Mniej tam, gdzie stacja zajmuje się skupem złomu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wygląda sprawa zezłomowania za granicą np.awaria samochodu=nie opłacalna naprawa auta,wypadek

> itp.Jaki dokumenty należy posiadać,jak należy postępować auto zarejestrowane w PL ?

Znajdujesz autoryzowaną stację złomowania pojazdów, oddajesz, dostajesz za niego ok. 100 euro i bierzesz papier o zezłomowaniu. Przyda się też jak masz tablice i dowód rejestracyjny, ale nic się nie stanie jak ich nie masz, bo wystarczy napisać w urzędzie oświadczenie. Później z papierem do tłumacza i wyrejestrowujesz - prosta sprawa, już 2 tak załatwiłem i nie było problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chciałbym zwrócić uwagę że wątek jest z czerwca ub. roku, wykopany przez dość nową osobę na forum i

> Wasze wypowiedzi nie mają już imo sensu

> a adminom/modom zalecam sprawdzenie czy nie jest to czasem klon jakiś

klon jak klon ale zwykła i prymitywna reklama strony... policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.