Skocz do zawartości

Kia Sportage czy Hyundai IX35


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

> no jeśli wybór dotyczy tylko budy to raczej kwestia gustu ojca

> Sportage ma zdecydowanie niżej dach nad tylną kanapą

Coś wiesz o prowadzeniu, trwałości itp? Któryś jest wyraźnie lepszy czy to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś wiesz o prowadzeniu, trwałości itp? Któryś jest wyraźnie lepszy czy to samo.

Technicznie to praktycznie te same auta. Jeździłem Sportage na jeździe próbnej i mi podpasował, przyjemnie się prowadził.

Z doświadczeń serwisu wiem, że te auta tylko na przeglądy okresowe przyjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy z salonu dla ojczulka - co byście polecili.

> W obu przypadkach silnik 2.0 benzyna, 4x4.

mój ojciec miał dylemat jakiś czas temu... brał pod uwagę jeszcze Hondę, ale tak przez przypadek(nie była brana pod uwagę) zobaczyliśmy mazdę CX-5 i zdecydował się na nią, od siebie mogę powiedzieć że auto b.fajne, sporo miejsca i wygodne jak za tą kasę w porównaniu do hondy to rewelacja bo to co ma mazda ma honda nie miała, dodatkowo mazda składana jest w Hiroszimie - czyli pełen Japoniec , bo np honda w Angli

a jeśli chodzi o twoje typy - oglądałem obydwa i jazdy próbne też miałem, zdecydowanie byłbym za Hyundaiem - bardzo podobny do Mazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy z salonu dla ojczulka - co byście polecili.

> W obu przypadkach silnik 2.0 benzyna, 4x4.

Moj ojciec od roku jezdzi Sportagem 2.0i, automat, niestety FWD. Generalnie jest bardzo zadowolony, auto mu sie podoba, jest wygodne, bardzo dobrze wyposazone (ma wersje full bez szyberdachu). Jedynie co mu sie mniej podoba to spalanie, trasa ok 9,5l, miasto

(male) ok 11l.

Ja zauwazam troche wiecej minusow: wolny automat, co w polaczeniu z 2.0i daje kiepskie osiagi, malo wyczuwalny i jak dla mnie nadpobudliwy ukl kierowniczy. Reszta ok, wygodnie sie jezdzi, dosc przestrzenny, calkiem przyzwoite audio, no i ladny design wink.gif

Jezeli natomiast porownujesz dwa blizniacze auta: ix35 i Kile to mysle, ze to glownie kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy z salonu dla ojczulka - co byście polecili.

> W obu przypadkach silnik 2.0 benzyna, 4x4.

w tym segmencie brałbym mazdę cx-5 zlosnik.gif ale to dlatego, że te nowe mazdy mi się podobają...

tyle, że cx-5 startuje z ceną tam gdzie kończą koreańce... hmm.gif

p.s z dwóch koreańców wybrałbym ix35, warto rzucić jeszcze okiem na hondę cr-v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy z salonu dla ojczulka - co byście polecili.

> W obu przypadkach silnik 2.0 benzyna, 4x4.

Zarówno w Sportage jak w Sorrento kolana obijały mi się o kolumnę kierowniczą.

Nie wiem czy Hyundai jest wolny od tej wady, ale jeśli tak to może to być istotne. W dłuższej trasie niemożność swobodnego poruszania nogami oznacza potworne męki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarówno w Sportage jak w Sorrento kolana obijały mi się o kolumnę kierowniczą.

> Nie wiem czy Hyundai jest wolny od tej wady, ale jeśli tak to może to być istotne. W dłuższej

> trasie niemożność swobodnego poruszania nogami oznacza potworne męki.

Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile masz wzrostu?

188cm. Ale to chyba nie było aż tak istotne, bo kolumna kierownicy IMO została poprowadzona za nisko w stosunku do siedziska fotela. W efekcie masz ją między nogami niezależnie od wzrostu i ustawienia fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 188cm. Ale to chyba nie było aż tak istotne, bo kolumna kierownicy IMO została poprowadzona za

> nisko w stosunku do siedziska fotela. W efekcie masz ją między nogami niezależnie od wzrostu i

> ustawienia fotela.

Dziwne. Mam ciut mniej wzrostu, ale nic takiego nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, chyba ze opuszcze kolumne max w dol, ale tak jest w wiekszosci aut. Ja tam nie widze nic

> dziwnego i odmiennego.

A mnie uwierało, mimo ustawienia kolumny kierownicy w górę i fotela w dół.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie uwierało, mimo ustawienia kolumny kierownicy w górę i fotela w dół.

Siedziałem wczoraj w Kijance - przy 183 cm wzrostu i pośrednim ustawieniu fotela i kierownicy wspomnianego przez Ciebie problemu nie zauważyłem, a mój ojczulek ma 175, więc będzie miał jeszcze więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie uwierało, mimo ustawienia kolumny kierownicy w górę i fotela w dół.

coś niemożliwe (hmm.gif może jednak fotel nie był opuszczony, albo coś go blokowało), wczoraj jeszcze jak wstawiałem Kiłe do garażu to sprawdziłem, fotel był mocno podniesiony do góry (ojciec nią jeździ) a mimo to (mam 183cm wzrostu) nie dotknąłem kolumny kolanami. Po opuszczeniu fotela w dół miałem dobrych kilka cm luzu i to przy kolumnie ustawionej na środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.