Skocz do zawartości

Najpierw brak masy teraz nie ma wstecznego i wiatraka POMOCY


chudystilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po długiej przerwie, Stilon sprawował się znakomicie aż do teraz.

Od początku.

W pewnym momencie wywaliło błąd żarówek w tylnej lewej lampie. Sprawdziłem - żarówki były OK, nadpalona była kostka, czarny kabel masa, zgodnie z forum, dołożyłem dodatkową masę na śrubę lampy. Teraz jest ok z tylną lampą.

Wydaje mi się że w momencie grzebania w lampie nagle przestały działać światła wsteczne, jednocześnie wiatrak nawiewu. Sprawdziłem bezpieczniki są OK. Wyciągnąłem wtyczkę od wiatraka brak napięcia 12V. Dotarłem również do włącznika wstecznego w skrzyni i go po prostu zwarłem, brak wstecznego nadal.

A CO NAJWAŻNIEJSZE !

W momencie odpalenia nie działają szyby oraz wspomaganie. Po kilku sekundach uruchamia się wspomaganie i szyby.

Nie wiem gdzie szukać pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo tego....

Sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze, sprawdź masę z akumulatora do skrzyni biegów czy nie zgniło coś ... a następnie FES-em symuluj prace lamp...

Wszystkim tym zarządza BC po (szynie transmisji danych) CAN-ie więc jeśli coś w któryś module zwiera lub gdzieś jest problem z transmisją danych to w całym aucie mogą być Klocki... tu diagnoza FES-em błędów CAN-u i BC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A CO NAJWAŻNIEJSZE !

> W momencie odpalenia nie działają szyby oraz wspomaganie. Po kilku sekundach uruchamia się

> wspomaganie i szyby.

Tak mam od fabrycznej nowości i tak ma pewnie być, że duży pobór prądu jest włączany po pewnym zastartowaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile jest punktów masowych w Silo 1.9 ? Jeden przeczyściłem który znajduje się na skrzyni. Czy sa

> jakieś kolejne punkty ?

Nie pamiętam ... z 8 .... reszta to masa nadwozia i takie czarne skrzynki w które wchodzą przewody masowe - czarne

Polecam jeszcze niezależnie dorzucić kabel masowy z akumulatora do karoserii samochodu - ale nie do błotnika tylko do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety jest to pierwsza w Stilo rzecz która mnie pokonała. Udałem się wiec do elektryka poleconego przez kolegę. tzw. "pan Janek z garażu", facet zrobił to w niedługim czasie. Niestety nie chciał powiedzieć co było przyczyną. Kosztowało mnie to 60,00 zł. Powróciło wsteczne światło, nadmuch, i co najważniejsze wspomaganie które działa od razu przy włączeniu zapłonu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Udałem się wiec do

> elektryka poleconego przez kolegę. tzw. "pan Janek z garażu", facet zrobił to w niedługim

> czasie. Niestety nie chciał powiedzieć co było przyczyną. Kosztowało mnie to 60,00 zł.

> Powróciło wsteczne światło, nadmuch, i co najważniejsze wspomaganie które działa od razu przy

> włączeniu zapłonu.

znaczy się upierdliwa "pierdoła" nie jeden raz spotkana przez elektryka i tak oczywista, że nie zdradził co i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo cię skasował za wyczyszczenie i dokręcenie klemy

To raczej nie klema. Ja mam podobne objawy ze wstecznym. Po uruchomieniu silnika po np.4 godzinnym postoju nie zawsze zaświecą , ale po przejechaniu np.1000m już za każdym razem. To chyba coś z czujnikiem (brud...). A jaka jest Twoja diagnoza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> sporo cię skasował za wyczyszczenie i dokręcenie klemy

Wiedzę powinno się cenić. Sam wielokrotnie w poprzedniej branży wystawiałem kilkusetzłotowe faktury za 15 - 30 minut pracy. W Polsce cały czas pokutuje przekonanie, że jak się nie narobisz i nie spociśz, to nie masz prawa żadać pieniędzy. Efekt jest taki, że byle prostak, który kładzie kafelki, czy montuje okna zarabia często wielokrotność tego co człowiek wykształcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.