Skocz do zawartości

Hamowanie retarderem


Adam___

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Banalna sprawa która mnie trochę "męczy" i zastanawia.

> Czy w czasie hamowania retarderem zapalają się światła stopu z tyłu?

> Z góry dzięki

w DAFach CFkach, którymi jeździłem (automaty) zapalały się.

W stralisie chyba też...

To pewnie zależy od "siły" danego retardera.

Słychać przekaźnik w razie czego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zAlezy podobno od auta. W renaulcie i manie nie

W Renaulcie sie zapalają światła stoppod warunkiem ,że retarder bądź inny zwalniacz działa w zakresie obrotów swojej pracy ,czyli pow 1500 obr /min. tak, aby zwalniacz działał skutecznie , należy mieć obroty pomiedzy 1500 a 2000 obr/min. w manualnej skrzyni wiąże się to z redukcją o cały bieg w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Renaulcie sie zapalają światła stoppod warunkiem ,że retarder bądź inny zwalniacz działa w

> zakresie obrotów swojej pracy ,czyli pow 1500 obr /min. tak, aby zwalniacz działał skutecznie

> , należy mieć obroty pomiedzy 1500 a 2000 obr/min. w manualnej skrzyni wiąże się to z redukcją

> o cały bieg w dół.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Renaulcie sie zapalają światła stoppod warunkiem ,że retarder bądź inny zwalniacz działa w

> zakresie obrotów swojej pracy ,czyli pow 1500 obr /min. tak, aby zwalniacz działał skutecznie

> , należy mieć obroty pomiedzy 1500 a 2000 obr/min. w manualnej skrzyni wiąże się to z redukcją

> o cały bieg w dół.

hamuje Telma w zakresie obrotow 800-1500 - stopy sie zapalaja i zwalniacz dziala skutecznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Banalna sprawa która mnie trochę "męczy" i zastanawia.

> Czy w czasie hamowania retarderem zapalają się światła stopu z tyłu?

> Z góry dzięki

różnie to bywa, zależy od marki auta

w Solarisach:

- jak używasz "nożnego" to się zapalają

- jak używasz "ręcznego" to nie

a są takie wynalazki, że jak uruchomisz silnik i masz załączony hamulec pomocniczy to się świecą "stopy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Banalna sprawa która mnie trochę "męczy" i zastanawia.

> Czy w czasie hamowania retarderem zapalają się światła stopu z tyłu?

> Z góry dzięki

Załącz retarder w nocy i popatrz w lusterka ok.gif

Tak jak koledzy pisali zależy od marki a lusterka prawdę w nocy powiedzą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załącz retarder w nocy i popatrz w lusterka

> Tak jak koledzy pisali zależy od marki a lusterka prawdę w nocy powiedzą

Nie pomykam takimi ciągnikami/dużymi autami także nie sprawdzę w naturze.

Dzięki za odpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hamuje Telma w zakresie obrotow 800-1500 - stopy sie zapalaja i zwalniacz dziala skutecznie....

moc hamowania telmy nie jest zalezna od obrotów silnika. włączając kolejne stopnie telmy zwieksza się siła pola elektromagnetycznego działającego odwrotnie niż obroty wału napedowego. w telmie stop zapali się także na stojącym aucie. mascott ( wiesz pewnie który ) też tak miał. w retarderach , intarderach , hamulcach górskich , jakobsa - siła hamowania uzalezniona jest od wielkości obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moc hamowania telmy nie jest zalezna od obrotów silnika. włączając kolejne stopnie telmy zwieksza

> się siła pola elektromagnetycznego działającego odwrotnie niż obroty wału napedowego. w telmie

> stop zapali się także na stojącym aucie. mascott ( wiesz pewnie który ) też tak miał. w

> retarderach , intarderach , hamulcach górskich , jakobsa - siła hamowania uzalezniona jest od

> wielkości obrotów silnika.

Retarder czy intarder (róznica tylko w nazwie handlowej) działa na wał napędowy i silnik możesz mieć nawet wysprzęglony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moc hamowania telmy nie jest zalezna od obrotów silnika. włączając kolejne stopnie telmy zwieksza

> się siła pola elektromagnetycznego działającego odwrotnie niż obroty wału napedowego.

> w

> retarderach , intarderach , hamulcach górskich , jakobsa - siła hamowania uzalezniona jest od

> wielkości obrotów silnika.

nie musisz mi tego tlumaczyc....

> w telmie

> stop zapali się także na stojącym aucie. mascott ( wiesz pewnie który ) też tak miał.

nie w kazdej, najnowsze nie wlacza sie na postoju, lub wylacza przy predkosci ponizej 15km/h zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Banalna sprawa która mnie trochę "męczy" i zastanawia.

> Czy w czasie hamowania retarderem zapalają się światła stopu z tyłu?

> Z góry dzięki

HA, HA, HA - ja też się ostatnio zastanawiałem i dalej nie wiem rotfl.gif

Czasami jeżdżę czteroosiówką i się zastanawiam czy mi ktoś w dupę wjedzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.