Skocz do zawartości

Gradobicie - szkoda z AC


Kylo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w trasie dorwało mnie gradobicie, w wyniku czego mam kilkanaście małych wgnieceń w przedniej masce. Zgłosiłem szkodę z AC u ubezpieczyciela i czekam na rzeczoznawcę.

Przy zgłoszeniu wybrałem opcję bezgotówkową - chcę aby ASO wymieniło maskę na nową smile.gif (auto ma 4 lata i mały nalot).

Orientujecie się jak firmy ubezpieczeniowe podchodzą do tego typu roszczeń (gradobicie). Uszkodzenia w zasadzie bardzo mi nie przeszkadzają ale jakbym chciał sprzedać teraz auto to kupiec będzie marudził więc jako taka wartość spadła. Jakie mogą być inne scenariusze naprawy? W mojej ocenie szpachlowanie i malowanie maski odpada.

Dzięki za wszelkie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko trzeba pamietac ze jak tych wgniotow jest za duzo to szpecu nic nie pomoze bo blacha bedzie

> taka naciagnieta ze sie pofaluuuje

Za dużo to znaczy ile ?

W poprzednim aucie po zeszłorocznym gradzie miałem na dachu ponad 40 wgniotek i fachowiec wyciągnął bez problemu i jakichkolwiek śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko trzeba pamietac ze jak tych wgniotow jest za duzo to szpecu nic nie pomoze bo blacha bedzie

> taka naciagnieta ze sie pofaluuuje

Masz jakieś doświadczenia w tym temacie czy tylko tak Ci się wydaje?

Widziałem akurat wiele samochodów , które miały ponad setkę wgnieceń - po naprawie samochód jak nowych- najmniejszej fałdki czy załamania powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AC jest niestety przerąbane.

Znajdz lepiej dobry warsztat który rozsadnie do tego podejdzie i potrafi takie sprawy zalatwiać z ubezpieczycielem- najlepiej jakies dobre ASO. Miałem drobne uszkodzenie na masce- ubezpieczyciel chcial oddac za szpachle i polowe wartosci lakierowania bo sie jakiejs ryski dopatrzył. ASO wywalczylo nową maskę i żadnych potrąceń, jeszcze auto zastępcze na tydzien dostałem. Wstępnie chcieli mi przelać coś w granicach 2kpln, zamknęło sie na 11kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś doświadczenia w tym temacie czy tylko tak Ci się wydaje?

> Widziałem akurat wiele samochodów , które miały ponad setkę wgnieceń - po naprawie samochód jak

> nowych- najmniejszej fałdki czy załamania powierzchni

A ja popieram kolegę Snowflake - czasem są takie uszkodzenia, których na "zero" wyprowadzić się nie da. Tak - wiem z doświadczenia, współpracuję jedną z bardziej doświadczonych krakowskich firm. Ale na masce nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co wymieniać całą maskę? wystarczy oddać do specjalisty od wgniotek i będzie jak nowa a co ważne

> oryginalna.

> mam namiary na gościa co robi to w naszym województwie ( osobiście przeze mnie sprawdzony)- jak coś

> to priv

A tak z ciekawości - jaki jest koszt wyprowadzenia takiej na przykład maski z 20 wgniotkami? Plus minus - jak to się ma do naprawy przez malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości - jaki jest koszt wyprowadzenia takiej na przykład maski z 20 wgniotkami? Plus

> minus - jak to się ma do naprawy przez malowanie?

nikt ci nie odpowie- musi ocenić ktoś kto to robi- myślę że ok 400-500 nie więcej.

Ważne- masz oryginalny lakier a nie szpachlowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO decyzji ubezpieczyciela nie można przewidzieć.

Niedawno miałem spotkanie z sarną. Lekkie wgniecenie maski od głowy zwierzaka, uszkodzony zderzak, uszkodzona chromowana listwa, pęknięty zaczep reflektora, lekko wgnieciony błotnik i kilka rys na drzwiach.

Uznali wymianę zderzaka, wymianę błotnika, wymianę listwy, wymianę reflektora, ale w przypadku maski uznali tylko naprawę blacharsko-lakierniczą mimo, że uszkodzenia bardzo podobne do tych na błotniku. Drzwi wiadomo - tylko lakierowanie.

ASO również stwierdziło, że wgniecenie na tyle małe (jakby z pięści przyłożyć), że nie ma co wymieniać

Wycenili całość na 5,3tys. ASO wyceniło naprawę na blisko 10tys. Na szczęście zaakceptowali wycenę ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości - jaki jest koszt wyprowadzenia takiej na przykład maski z 20 wgniotkami? Plus

> minus - jak to się ma do naprawy przez malowanie?

U nas z 250. Szpachlowanie i malowanie z cieniowaniem na pewno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.