Skocz do zawartości

Nowy egzamin praktyczny kat. A - kilka uwag


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zdałem egzamin smile.gif Cały plac bez błednie. Kurs miałem w tamtym roku i raz oblałem

W niedziele pojeździłem 3 godziny na gladiusie.

Wiec da sie zadac i jak widac coraz więcej osób zdaje.

W Gdansku na ósemce nie kiwamy głowa (niektórzy pisz ze trzeba inni ze nie ja postanowiłem nie pytac egzaminatora)

Niestety wczoraj zginą znajomy. Doświadczony motocyklista Młla 40 lat i 2 dzieci.

jakiś tekst

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis zdałem egzamin Cały plac bez błednie. Kurs miałem w tamtym roku i raz oblałem

> W niedziele pojeździłem 3 godziny na gladiusie.

> Wiec da sie zadac i jak widac coraz więcej osób zdaje.

> W Gdansku na ósemce nie kiwamy głowa (niektórzy pisz ze trzeba inni ze nie ja postanowiłem nie

> pytac egzaminatora)

Gratuluję waytogo.gif

Ja właśnie skończyłem kurs - na placu jak i na mieście nie mam praktycznie żadnych problemów - zobaczymy co będzie jak dodam do tego nerwy na egzaminie zlosnik.gif

> Niestety wczoraj zginą znajomy. Doświadczony motocyklista Młla 40 lat i 2 dzieci.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedziele pojeździłem 3 godziny na gladiusie.

> Wiec da sie zadac i jak widac coraz więcej osób zdaje.

Ale co to ma do rzeczy, ze ludzie zdaja ?

Pytanie jaka masz skale porownawcza na ilu motocyklach cwiczyles te manewry.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz dać mi linka do tego filmiku? Bo w tel nie umiem go znaleźć

dziś w końcu poszedłem do dobrej szkoły aby nauczyć się jazdy na egzamin. Koleś wytłumaczył mi jak przekładać masę ciała i jaką pozycje kiedy przyjmować i yikes.gifyikes.gif robię placyk

A jeździłem tylko godzinę zlosnik.gif

W Ciechanowie jednak mają Yamahę XJ6 a nie Gladiusa i powiem szczerze że zaczyna podobać mi się jazda taki sprzętami ok.gif

A miał być Cruiser jakiś na poczatku hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Ciechanowie jednak mają Yamahę XJ6 a nie Gladiusa i powiem szczerze że zaczyna podobać mi się

> jazda taki sprzętami

Hmm...bylem pewien, że widziałem w Ciechanowie gladiusa na "L"....ale może to przywidzenie zlosnik.gif

> A miał być Cruiser jakiś na poczatku

eee tam....armatura to po 60 zlosnik.gif jak wsiadłem na drag stara kumpla, to od razu mi lat przybyło hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to ma do rzeczy, ze ludzie zdaja ?

> Pytanie jaka masz skale porownawcza na ilu motocyklach cwiczyles te manewry.

Manewry przewaznie cwiczy sie na motocyklu na ktorym bedzie sie docelowo zdawalo egzamin - to ze na innym motocyklu moga byc one latwiejsze w gruncie rzeczy niewiele w tej sytuacji wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Manewry przewaznie cwiczy sie na motocyklu na ktorym bedzie sie docelowo zdawalo egzamin - to ze na innym motocyklu moga byc one latwiejsze w gruncie rzeczy niewiele w tej sytuacji wnosi.

Acha i natej podstawie podwazasz moja opinie o Glaiusie ?

To moze nastepnym razem przecwicz te manewry tak na 20 maszynach a dopiero potem sie wypowiadaj amatorze.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha i natej podstawie podwazasz moja opinie o Glaiusie ?

> To moze nastepnym razem przecwicz te manewry tak na 20 maszynach a dopiero potem sie wypowiadaj

> amatorze.

Czytanie za zrozumieniem nie jest chyba Twoja mocna strona grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha i natej podstawie podwazasz moja opinie o Glaiusie ?

> To moze nastepnym razem przecwicz te manewry tak na 20 maszynach a dopiero potem sie wypowiadaj

> amatorze.

Ja dzisiaj robiłem placyk R6 hehe.gif

I stwierdzam, że gladius to jednak bardzo zwrotna maszyna hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jakiś czas podjechałem na swoim moto na placyk i raz w wolnym slalomie dojechałem do ostatniej

> bramki, w którą już się nie zmieściłem ale cały czas musiałem dławić bestię i hamulcem i

> sprzęgłem

Nie miałem ochoty na takie eksperymenty - zdławiłbym za mocno i już plastiki połamane zlosnik.gif

Wolny slalom robiłem bez problemów ale... "odwrotnie" (czyli nie w bramkach a omijając bramki) hehe.gif

A robiłeś "8"? Masakra icon_eek.gif

Aha - dlaczego dławiłeś?

Na którym biegu robiłeś?

Ja musiałem na "2" bo to dawało mi koło 11 km/h

Na "1" miałem koło 8 km/h i to już było zbyt wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dzisiaj robiłem placyk R6

> I stwierdzam, że gladius to jednak bardzo zwrotna maszyna

W porownaniu z R6 napewno biglaugh.gif, tyle, ze sa duzo lepsze sprzety ale co z tego jezeli o zakupie decyduja ludzie nie majacy na ten tmat pojecia. W niektorych osrodkach jak widac co niektorzy pojecie maja.

Wogole to caly ten bajzel z parkiem maszyn w osrodkach egzaminacyjnych jest do bani !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co konkretnie masz na myśli ?

Poco osrodkowi egzaminujacemu potrzebny jest park pojazdow ? Przeciez egzzaminy mozna przeprowadzic na pojazdach OSK ( dla niewiedzacych kiedys w PL tak wlasnie bylo ) Egzaminator dojezdzal do LOK'u czy innego OSK i egzaminowal. Siedzial z tylu po prawej stronie, szkolacy obok kursanta.

> Widziałem, że dość popularna jest też Yamaha XJ6. Wydaje mi się znacznie przyjemniejsza od gladiusa...

No bo jest wlasnie duzo przyjemniejsza.

W sumie w tym okresie jest to najlepszy motocykl tak samo jak Honda CBF 600 czy obecnie nowa CB 500. Wprzyszlym zeesonie dojdzie jeszcze kilka sprzetow najprawdopodobniej najtrafniejszym bedzie KTM 390.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie w tym okresie jest to najlepszy motocykl tak samo jak Honda CBF 600 czy obecnie nowa CB

> 500. Wprzyszlym zeesonie dojdzie jeszcze kilka sprzetow najprawdopodobniej najtrafniejszym

> bedzie KTM 390.

żone właśnie posadziłem na tym KTMie. jest swietny! niech tylko zrobi prawko, to ją umowie na jazde próbną. cenowo obecnie nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żone właśnie posadziłem na tym KTMie. jest swietny! niech tylko zrobi prawko, to ją umowie na jazde

> próbną. cenowo obecnie nie ma konkurencji.

W tej cenie jest jeszcze Kawasaki Ninja 300, z ta przewaga ze ma silnik dwucylindrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej cenie jest jeszcze Kawasaki Ninja 300, z ta przewaga ze ma silnik dwucylindrowy.

droższa 10%.

5KM mniej. i nuuuda - plastik. KTMa z niczym nie pomylisz.

a jeden cylinder to akurat nadaje KTMowi charakteru, no i dobrze robi na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żone właśnie pos

Dwa lata temu smigalem 125 - ka. w zeszlym tygodniu tez siedzialem na 390 i .....

> cenowo obecnie nie ma konkurencji.

I dluuuugo nie bedzie.

JAk w tej cenie wypuscili by enduro, toan drugi dzien jest moje. biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak patrzę na tego KTMa to myślę, że mógłby to być mój kolejny motocykl bo marzenie już spełniłem,

> a ta maszyna mi się bardzo podoba i jest w miarę praktyczna.

Zyczyl bym Ci tego, bo od niej wlasciwie powinienes byl zaczac. <R6 zawsze zdazysz kupic.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro 11:30 mam egzamin a 9:30 ustaliłem sobie jazdę na placyku 1h.

> Jakieś rady porady??

Wyluzować, nie czytać porad na AK. Bo to i tak nie pomoże grinser006.gif

Wyspać się, zjeść dobre śniadanko. Przydałby się mały seksik przed śniadaniem palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś rady porady??

Staraj się nie stresować.

Nie wiem jak wygląda tam gdzie zdajesz, ale najlepiej nie patrzeć jak inni oblewają zlosnik.gif

Innych rad nie będzie bo pewnie masz swój sposób na pokonanie placyku - trzymaj się tego co masz wyćwiczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staraj się nie stresować.

No właśnie jak??

> Nie wiem jak wygląda tam gdzie zdajesz, ale najlepiej nie patrzeć jak inni oblewają

> Innych rad nie będzie bo pewnie masz swój sposób na pokonanie placyku - trzymaj się tego co masz

> wyćwiczone.

Na szczęście nie ma możliwości patrzeć jak inni oblewają zlosnik.gif

Placyk robię ale boję się o wolny slalom. Upewnianie przy zmianie pasa doprowadza do tego że tracę równowage frown.gif

Reszta jest wyćwiczona. Muszę pamietac że najazd przy szybkim slalomie trzeba robić przy min 35km/h a ominięcie przeszkody przy min 58km/h. No i miasto. Mam dużo złych nawyków z prowadzenia puszki tongue.gif

Aby mnie to nie zgubiło oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak??

Nie wiem - mi nawet po tabletach nogi latały zlosnik.gif

> Placyk robię ale boję się o wolny slalom. Upewnianie przy zmianie pasa doprowadza do tego że tracę

> równowage

Dziwne - w Rybniku czegoś takiego nie wymagali.

> Reszta jest wyćwiczona. Muszę pamietac że najazd przy szybkim slalomie trzeba robić przy min 35km/h

Pewnie ja spokojnie zrobisz.

W sumie to zależy na którym biegu wchodzisz.

Jak mówiłem - nie będę Cię naprowadzał bo masz to juz wyćwiczone i nie ma sensu żebyś zmieniał. Ja w zasadzie na wejściu starałem się mieć 40 km/h, po minięciu ostatniego pachołka miałem wtedy najczęsciej 32-34 km/h - jeszcze dodawałem gazu odkręcając manetkę na maxa.

> a ominięcie przeszkody przy min 58km/h.

YY Dlaczego?

Wg. ustawy masz mieć 50 km/h icon_eek.gif

Ale tym się nie ma zupełnie co stresować - jak jedziesz max. blisko prawego / lewego pachołka to praktycznie nic nie trzeba robić i ominiesz przeszkodę zlosnik.gif

> No i miasto. Mam dużo złych nawyków z prowadzenia

> puszki

> Aby mnie to nie zgubiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem - mi nawet po tabletach nogi latały

> Dziwne - w Rybniku czegoś takiego nie wymagali.

Tu wymagają zlosnik.gif

> Pewnie ja spokojnie zrobisz.

> W sumie to zależy na którym biegu wchodzisz.

> Jak mówiłem - nie będę Cię naprowadzał bo masz to juz wyćwiczone i nie ma sensu żebyś zmieniał. Ja

> w zasadzie na wejściu starałem się mieć 40 km/h, po minięciu ostatniego pachołka miałem wtedy

> najczęsciej 32-34 km/h - jeszcze dodawałem gazu odkręcając manetkę na maxa.

Robię to na drugim biegu. Tak mi łatwiej ok.gif

> YY Dlaczego?

> Wg. ustawy masz mieć 50 km/h

Tak dział radar więc testowaliśmy i licznikowe 58km/h to u nich 50km/h sick.gif

> Ale tym się nie ma zupełnie co stresować - jak jedziesz max. blisko prawego / lewego pachołka to

> praktycznie nic nie trzeba robić i ominiesz przeszkodę

Tu aby mieć prędkość ok.gif

> > Aby mnie to nie zgubiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.