Skocz do zawartości

Ceny aut do PCC-3


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skąd US biorą cenę auta do naliczenia podatku w PCC-3 ? Rozumiem że to co jest wpisane na umowie kupna-sprzedaży lub fakturze, nie jest brane pod uwagę.

Jest gdzieś w sieci taki cennik żeby można było wcześniej samemu wypełnić druk PCC-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skąd US biorą cenę auta do naliczenia podatku w PCC-3 ? Rozumiem że to co jest wpisane na umowie

> kupna-sprzedaży lub fakturze, nie jest brane pod uwagę.

> Jest gdzieś w sieci taki cennik żeby można było wcześniej samemu wypełnić druk PCC-3.

Z EuroTax'u ok.gif ...gdzie swoją drogą ceny są niemiłosiernie oderwane od rzeczywistości. Ostatnio skasowali mnie na podatku o 200zł więcej, bo wg. książeczki samochód był warty 10 000zł więcej niż zapłaciłem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za auto dałem 18.500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z EuroTax'u ...gdzie swoją drogą ceny są niemiłosiernie oderwane od rzeczywistości. Ostatnio

> skasowali mnie na podatku o 200zł więcej, bo wg. książeczki samochód był warty 10 000zł więcej

> niż zapłaciłem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za auto dałem 18.500zł.

a jest dostęp do tych tabelek on-line ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś szczątkowe są na stronie eurotax.pl, z tego co widzę, można kupić pojedyncze wydanie za

> 62zł (cennik pdf). Ew. podejrzewam, że każdy ubezpieczyciel powinien mieć coś takiego na

> składzie.

jeśli cena na umowie KS jest niższa biorą z Eurotaxu ? Co jak jest odwrotnie ?

Czym grozi zaniżanie ceny na umowie KS w celu zmniejszenia podatku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli cena na umowie KS jest niższa biorą z Eurotaxu ? Co jak jest odwrotnie ?

> Czym grozi zaniżanie ceny na umowie KS w celu zmniejszenia podatku ?

Zazwyczaj gdy "rażąco odbiega", czyli zależy od urzędnika...Mi ani razu nie cofnęli, kolega 1szt opłacał i to mu podniósł o tysiaka i musiał deklarację przepisywać.

Najlepiej to wpisać taką jaką uzgodniliście i nie kombinować, czyli wpisać prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skąd US biorą cenę auta do naliczenia podatku w PCC-3 ? Rozumiem że to co jest wpisane na umowie

> kupna-sprzedaży lub fakturze, nie jest brane pod uwagę.

> Jest gdzieś w sieci taki cennik żeby można było wcześniej samemu wypełnić druk PCC-3.

Pytanie: co Cię obchodzi skąd biorą? Mogą wyciągać nawet z tyłka. Ty masz obowiązek złożenia deklaracji oraz opłacenia podatku. Przygotowujesz PCC, wysyłasz pocztą ZZPO do swojego urzędu skarbowego, opłacasz wyliczoną kwotę i załatwione.

A jak im się kwota nie podoba, to niech wszczynają postępowanie. Nic Ci nie grozi, pod warunkiem, że nie popełniłeś oszustwa.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: co Cię obchodzi skąd biorą? Mogą wyciągać nawet z tyłka. Ty masz obowiązek złożenia

> deklaracji oraz opłacenia podatku. Przygotowujesz PCC, wysyłasz pocztą ZZPO do swojego urzędu

> skarbowego, opłacasz wyliczoną kwotę i załatwione.

> A jak im się kwota nie podoba, to niech wszczynają postępowanie. Nic Ci nie grozi, pod warunkiem,

> że nie popełniłeś oszustwa.

> mar00ha

Jakby mnie nie obchodziło to bym nie pytał. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli cena na umowie KS jest niższa biorą z Eurotaxu ? Co jak jest odwrotnie ?

> Czym grozi zaniżanie ceny na umowie KS w celu zmniejszenia podatku ?

Tak biorą ze swojej książeczki i od tej kwoty jaką ci urzędas poda masz zapłacić podatek.Dla mnie to chore bo dałem za auto pewną sumę, nie zaniżyłem ceny na umowie, a mam zapłacić podatek od kwoty wyższej o kilka tysięcy sick.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak biorą ze swojej książeczki i od tej kwoty jaką ci urzędas poda masz zapłacić podatek.Dla mnie

> to chore bo dałem za auto pewną sumę, nie zaniżyłem ceny na umowie, a mam zapłacić podatek od

> kwoty wyższej o kilka tysięcy

Ale to było tak, że poszedłeś do US osobiście i wdałeś się w dyskusję z urzędnikiem? Błąd - deklarację wysyła się listownie, kasę przelewa i ma spokój.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby mnie nie obchodziło to bym nie pytał. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie

> odzywaj.

Ale marOOha podał Ci bardzo dobre rozwiązanie, przy następnym samochodzie sam z tego skorzystam. W lutym br. musiałem dopłacić, a na umowie wpisałem kwotę za jaką faktycznie kupiłem auto oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli cena na umowie KS jest niższa biorą z Eurotaxu ? Co jak jest odwrotnie ?

> Czym grozi zaniżanie ceny na umowie KS w celu zmniejszenia podatku ?

U mnie wyglądało to tak:

- kupiłem samochód i wypełniłem przy sprzedającym umowę + pcc-3 (dostał ksero)

- z pcc-3 pojechałem do swojego US

- facet w okienku zobaczył w deklaracji kwotę 18.500, sprawdził w książeczce euro-tax, że auto jest "warte" co najmniej (w najniższej wersji wyposażenia z tego rocznika) 28.000zł.

- skreśliliśmy w deklaracji kwotę do zapłacenia 370zł (2% z 18.5k) i wpisaliśmy obok 560zł (2% z 28k)

- zapłaciłem przelewem 560zł

Generalnie ten podatek to legalny sposób na okradanie ludzi za wykonanie sztucznie wygenerowanych czynności skarbowych.

[edit] jeżeli sposób o którym pisze mar00ha jest ok, to polecam spróbować. Unikniesz wyżej opisanej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale marOOha podał Ci bardzo dobre rozwiązanie, przy następnym samochodzie sam z tego skorzystam. W

> lutym br. musiałem dopłacić, a na umowie wpisałem kwotę za jaką faktycznie kupiłem auto

Ale przecież "mar00ha twój wróg"! zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu Cię mają! Dymanko na sucho Ci zrobili.

> mar00ha

Możliwe, już edytowałem, że jeżeli można listownie, to rzeczywiście jest to lepsze rozwiązanie.

Chociaż nie wiem czy u mnie -tak czy inaczej- nie przyczepili by się do 50% różnicy w cenie książkowej do deklarowanej/rzeczywistej.

Mądry Polak po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [edit] jeżeli sposób o którym pisze mar00ha jest ok, to polecam spróbować. Unikniesz wyżej opisanej sytuacji.

Jest ok. W takiej sytuacji, US, żeby zakwestionować wartość podatku (a mają, niestety, takie prawo) musi wszcząć całą procedurę, która jest nieco trudniejsza niż proste powiedzenie pacjentowi "pan tu skreśli i wpisze wyższą kwotę" (a pacjent skreśla, bo nie umie się postawić). A urzędniczym nierobom się po prostu nie chce prowadzić postępowania w takich sprawach.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skąd US biorą cenę auta do naliczenia podatku w PCC-3 ? Rozumiem że to co jest wpisane na umowie

> kupna-sprzedaży lub fakturze, nie jest brane pod uwagę.

> Jest gdzieś w sieci taki cennik żeby można było wcześniej samemu wypełnić druk PCC-3.

Przecież dobrowolne wpisanie wyższej kwoty podatku niż wynika z umowy to ehhhmmm - poświadczenie nieprawdy? W każdym razie nadgorliwość na pewno.

Zawsze wysyłałem druk PCC pocztą, a kasa przelewem na podane na stronie US odpowiednie konto. Nigdy (ostatnie 5 samochodów) nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to było tak, że poszedłeś do US osobiście i wdałeś się w dyskusję z urzędnikiem? Błąd -

> deklarację wysyła się listownie, kasę przelewa i ma spokój.

> mar00ha

Kupując następny motocykl zrobię tak, jak piszesz ok.gif. Kupując obecny też miałem lekkie "przeboje" z urzędnikiem w US. Zapłaciłem za trzyletni 19,6 tys.zł, gdzie wg. pani urzędnik wartość pojazdu wynosiła 23 tys.zł. "Trochę" trwało nasze wzajemne przekomarzanie się, ale się uparłem, że dokładnie tyle zapłaciłem za motocykl i nie zamierzam płacić większego podatku. Dodałem, że w końcu są świadkowie tej transakcji i nawet do sądu mogę iść. Nie musiałem przepłacać ok.gif. Natomiast faktycznie warto zapłacić przelewem ten podatek i wysłać druk z potwierdzeniem przelewu listem poleconym ok.gif.

Kupując samochody z salonu oszczędzam sobie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: co Cię obchodzi skąd biorą? Mogą wyciągać nawet z tyłka. Ty masz obowiązek złożenia

> deklaracji oraz opłacenia podatku. Przygotowujesz PCC, wysyłasz pocztą ZZPO do swojego urzędu

> skarbowego, opłacasz wyliczoną kwotę i załatwione.

> A jak im się kwota nie podoba, to niech wszczynają postępowanie. Nic Ci nie grozi, pod warunkiem,

> że nie popełniłeś oszustwa.

> mar00ha

A jak wygląda sprawa z akcyzą w UC za samochód sprowadzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [edit] jeżeli sposób o którym pisze mar00ha jest ok, to polecam spróbować. Unikniesz wyżej opisanej

> sytuacji.

można też wpisać na umowie powody niższej ceny, np wysoki przebieg czy jakieś uszkodzenia zawiasu/lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można też wpisać na umowie powody niższej ceny, np wysoki przebieg czy jakieś uszkodzenia

> zawiasu/lakieru

Dokładnie- kolega tak zrobił. Sam urzędnik mu to zaproponował ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w takim przypadku chyba można zejść z wartością o max 30%

kiedyś była zasada, że do 30% urząd nie podważa wartości auta, powyżej takiej różnicy,bez uzasadnienia na umowie, trzeba płacić cenę z tabelki.

Jak jest teraz nie wiem, ostatnie auta kupowałem bez zabawy z pcc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś była zasada, że do 30% urząd nie podważa wartości auta, powyżej takiej różnicy,bez

> uzasadnienia na umowie, trzeba płacić cenę z tabelki.

Gdzie była? Jakiś zapis prawny o tym traktował?

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście. Powiem więcej - on się sam im znajduje.

> mar00ha

Pytałem dlatego, że w przypadku Urzędu Stanu Cywilnego i wystawienia Aktu Zgonu trzeba było przesłać kopię przelewu potwierdzoną przez pracownika banku screwy.gif. Stwierdzili, że owszem mają dział księgowości, ale się z nimi nie komunikują sciana.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...

> deklarację wysyła się listownie, kasę przelewa i ma spokój.

> mar00ha

Trzeba jednak pamiętać, że dla naszego państwa liczy się wartość rynkowa, a nie kwota z umowy sprzedaży. W sytuacji, gdy urzędnik stwierdzi, że zapłacony przez nas podatek jest zbyt mały, to wtedy:

"W przypadku niezapłacenia w obowiązującym terminie kwoty podatku od czynności cywilnoprawnych z poz. 53 lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 2012 r. poz. 1015, z późn. zm.)."

Dobrze by było wiedzieć, jak bardzo urzędnik może "nagiąć" podaną przez nas wartość w stosunku do wartości rynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skarbowego, opłacasz wyliczoną kwotę i załatwione.

Ok. podpowiedz mi jedno. Zrobiłem przelew, mam wypełnionego pit'a. Czy potwierdzenie przelewu też im wysłać?

Na chłopski rozum, to nie, niech sobie sprawdzają, czy kasa wpłynęła.

I jeszcze jedno pytanie: do Urzędu Komunikacji, w celu przerejestrowania muszę mieć PIT'a i potwierdzenie przelewu?

Pytam, bo ostatnio jak takie sprawy załatwiałem, to jeszcze pitów nie było wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. podpowiedz mi jedno. Zrobiłem przelew, mam wypełnionego pit'a. Czy potwierdzenie przelewu też

> im wysłać?

> Na chłopski rozum, to nie, niech sobie sprawdzają, czy kasa wpłynęła.>

Mi kolega odpisał, że nie trzeba wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. podpowiedz mi jedno. Zrobiłem przelew, mam wypełnionego pit'a. Czy potwierdzenie przelewu też

> im wysłać?

> Na chłopski rozum, to nie, niech sobie sprawdzają, czy kasa wpłynęła.

Ja złożyłem PCC "w okienku", a płaciłem przelewem bo kasa była zamknięta, w lutym to było, nie odzywają się więc chyba wszystko ok, potwierdzenia oczywiście nie wysyłałem zlosnik.gif

> I jeszcze jedno pytanie: do Urzędu Komunikacji, w celu przerejestrowania muszę mieć PIT'a i

> potwierdzenie przelewu?

> Pytam, bo ostatnio jak takie sprawy załatwiałem, to jeszcze pitów nie było

PCC - ani deklaracja ani potwierdzenie wpłaty w moim WK nie jest potrzebne waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja złożyłem PCC

i po co te pogrubienia? Dla mnie każdy papier do US to PIT zlosnik.gif

Dzięki za podpowiedź. Czyli jestem gotów przerejestrować mój nowy nabytek palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to było tak, że poszedłeś do US osobiście i wdałeś się w dyskusję z urzędnikiem? Błąd -

> deklarację wysyła się listownie, kasę przelewa i ma spokój.

> mar00ha

Za Cordobę z '98 zaplaciłem 3,500 z przyczyny konieczności wymiany umierającej skrzyni biegów. Urzędniczka próbowała na mnie wymusić poprawienie kwoty na umowie k-s. Straszyła mnie karami, rzadała dostarczenia dokumentu potwierdzającego wymianę tejże skrzyni w ciągu 2 tygodni. Odmówiłem. Od 2 lat tematu nie ma. US przyją moje PCC-3 i do dzisiaj się do mnie nie odezwali ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na chłopski rozum, to nie, niech sobie sprawdzają, czy kasa wpłynęła.

Nic nie muszą sprawdzać. Samo się sprawdza. Po to przy płatnościach do US wypełnia się w specyficzny sposób opis przelewu, żeby to komputery robiły robotę.

> I jeszcze jedno pytanie: do Urzędu Komunikacji, w celu przerejestrowania muszę mieć PIT'a i potwierdzenie przelewu?

> Pytam, bo ostatnio jak takie sprawy załatwiałem, to jeszcze pitów nie było

Nie PITa, tylko PCC. I nie - nie jest w ogóle potrzebny do rejestracji pojazdu.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceń sobie on-line propozycję ubezpieczenia OC samochodu.

np w BRE ubezpieczenia - m bank

Podasz markę, model, rok - podadzą ci zakres wartości modelu w/g "Infoexpert"

https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/bif/carcalculation/BasePages/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem dlatego, że w przypadku Urzędu Stanu Cywilnego i wystawienia Aktu Zgonu trzeba było

> przesłać kopię przelewu potwierdzoną przez pracownika banku . Stwierdzili, że owszem mają

> dział księgowości, ale się z nimi nie komunikują .

Ja w takim przypadku mówię urzędnikowi, że obowiązuje go Kodeks postępowania administracyjnego, a konkretnie ten artykuł:

Quote:

Art. 220. § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:

1) znane są one organowi z urzędu,

2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:

a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,

b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,

c) wymiany informacji z innym podmiotem publicznym na zasadach określonych w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,

d) przedstawionych przez zainteresowanego do wglądu dokumentów urzędowych (dowodu osobistego, dowodów rejestracyjnych i innych).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.