Skocz do zawartości

Cruze 1.4T - jaki olej w silniku ??


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim olejem jest zalewany fabrycznie silnik w Cruzie 1.4T ??

Mam 4-miesięczne autko, jutro wyjeżdzam na wakacje i czeka mnie przejechanie w ok. 2 tygodnie ok. 5 tyś km.

Chyba by wypadało zakupić coś na dolewkę ?? Niby teraz mam ponad 13 tys. km i olej w normie, ale w upale, ostrej pracy klimy i całego silnika podejrzewam że mogą się pojawić jakieś ubytki.

A Cruze to chyba pierwsze moje autko gdzie producent/dealer sprzedający nigdzie nie podali jaki w silniku jest olej niewiem.gif

P.S.

Sprawa pilna bo jutro wyjazd i dopołudnia muszę zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakim olejem jest zalewany fabrycznie silnik w Cruzie 1.4T ??

> Mam 4-miesięczne autko, jutro wyjeżdzam na wakacje i czeka mnie przejechanie w ok. 2 tygodnie ok. 5

> tyś km.

> Chyba by wypadało zakupić coś na dolewkę ?? Niby teraz mam ponad 13 tys. km i olej w normie, ale w

> upale, ostrej pracy klimy i całego silnika podejrzewam że mogą się pojawić jakieś ubytki.

> A Cruze to chyba pierwsze moje autko gdzie producent/dealer sprzedający nigdzie nie podali jaki w

> silniku jest olej

> P.S.

> Sprawa pilna bo jutro wyjazd i dopołudnia muszę zakupić.

Standardem raczej jest ten olej w naszych Cruzach. Ja taki leje od 2 lat i jest gicior.

Tyle, że mój przebieg po 2 latach jest prawie taki sam jak Twój po tych paru miechach grinser006.gif

I jeszcze jedno. Przegląd w Cruzie jest chyba co rok lub 15 tysi.

Jak masz 13 a zrobisz 5 to wrócisz z 18. I po gwarancji shocked.gif

Ale może już profilaktycznie zrobiłeś to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakim olejem jest zalewany fabrycznie silnik w Cruzie 1.4T ??

> Mam 4-miesięczne autko, jutro wyjeżdzam na wakacje i czeka mnie przejechanie w ok. 2 tygodnie ok. 5

> tyś km.

> Chyba by wypadało zakupić coś na dolewkę ?? Niby teraz mam ponad 13 tys. km i olej w normie, ale w

> upale, ostrej pracy klimy i całego silnika podejrzewam że mogą się pojawić jakieś ubytki.

> A Cruze to chyba pierwsze moje autko gdzie producent/dealer sprzedający nigdzie nie podali jaki w

> silniku jest olej

> P.S.

> Sprawa pilna bo jutro wyjazd i dopołudnia muszę zakupić.

Zajedź do ASO ok.gif

Inne oleje raczej nie wchodzą w grę.

Instrukcja do moje pisze, że inny można dolać, ale potem trzeba zmienić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajedź do ASO

Tak chyba zrobię ok.gif Ciekawa tylko jaka cena. Bo w Ceedzie miałem jakiegoś Lotosa z literą K, dedykowany dla Kia. Różnica między zwykłym była tylko w literce K i cenie razy 2 tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inaczej mówiąc olej na dolewkę kupisz na większości stacji w Europie.

Wolę w Polsce, przynajmniej fakturę wezmę i rozliczę w firmie ok.gif

Dzięki za wątek, jutro podjadę do serwisu i zakupie jakąś bańkę 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj instrukcję, czy nie potrzebujesz dexos 2

problem jesy taki ze nigdzie w dokumentach nie widzę nic o olejach. zazwyczaj e książce gwarancyjnej mialem wbity przeglad zerowy i tam info jaki jest olej. w cruze tego nie mam. gdzie moge znaleźć jeszcze takie zapiski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem jesy taki ze nigdzie w dokumentach nie widzę nic o olejach. zazwyczaj e książce

> gwarancyjnej mialem wbity przeglad zerowy i tam info jaki jest olej. w cruze tego nie mam.

> gdzie moge znaleźć jeszcze takie zapiski ?

Instrukcja str 317

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem jesy taki ze nigdzie w dokumentach nie widzę nic o olejach. zazwyczaj e książce

> gwarancyjnej mialem wbity przeglad zerowy i tam info jaki jest olej. w cruze tego nie mam.

> gdzie moge znaleźć jeszcze takie zapiski ?

W instrukcji obsługi

Tylko i wyłącznie oleje klasy dexos 2 wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W TESCO nawet widziałem

Temat załatwiony. W pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym na osiedlu zakupiłem.

Dziękuje wszystkim za pomoc 20.GIF

Olej mam to zaraz ruszam na południe Europy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat załatwiony. W pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym na osiedlu zakupiłem.

> Dziękuje wszystkim za pomoc

> Olej mam to zaraz ruszam na południe Europy

Przyslij pocztowke z pozdrowieniami smile.gif Szerokiej drogi i uwazaj na policjantów w czechach i slowacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na noc jedziesz?

> Ja nie lubię, bo strasznie męczę się nad ranem

> Wolę wyjechać świtem

start o 23.

planuje jechac do ok. 5 godziny nad ranem i ze 2 godz. kimania w autku. a dalej juz do hotelu w sarajewie. pewnie kolo 15 bede.

ja tam lubie w nocy kierować. pusto na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.