Skocz do zawartości

Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> powinieneś się zgadać z moim sąsiadem. [...]

Jak widzisz na liscie BMW nie bylozlosnik.gif, chociaz w dwa tygodnie przed kaputt mielismy 3 series przez dwa dni, jak 1 series byla na recall...

mulher.gif byla pozytywnie zadowolona, ale ... nie na tyle, zeby zrobic ten sam bladzlosnik.gif[...]

Tak jak pisze ludziom na AK, w tym aucie nie ma nic usprawiedliwiajacego cene znaczka001.gif - ot czysty pragmatyzm...

> Teraz kupił Camry i ją uwielbia. Ma już ją rok i nic się nie psuje, nic nie pęka, nic nie skrzypi.

Mam nadzieje, ze tak bedzie, jeszcze mnie zadna Toyota nie zawiodla.

IMVHO to wynika, z tego, ze producent nie kombinuje, praoste silniki, uspraniane generacja po generacji, a EU, jakies wynalazki ... facepalm%5B1%5D.gif 0.9l Turbo, 1.4l z Turbo i supercharged... tam po prostu statystycznie musi cos powiedziec 30.GIF

Aaaa, ten Chrysler ci kiedys wybaczehahaha.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie w Toyocie to ze nie eksperymentuje na klientach - jak zrobią niezawodny silnik, to do wszystkich modeli go pchają. Jak zrobią dobrej jakości przełączniki okien, to są one w każdym modelu.

> Aaaa, ten Chrysler ci kiedys wybacze

Miałem raz w życiu Fiata, nie kupię wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez lubie w Toyocie to ze nie eksperymentuje na klientach - jak zrobią niezawodny silnik, to do

> wszystkich modeli go pchają. Jak zrobią dobrej jakości przełączniki okien, to są one w każdym

> modelu.

I dlatego niezawodnosc jest jaka jesthmm.gif, ale IMVHO EU do tego nie dorosla... czesciowo prawdopodobnie, przez to jak ich rzad na kazdym kroku270747800-sex.gif i chaja.gif, podatek od kW, od krzywosci banana... Nie dlugo, jak joystick bedzie za dlugi to zaplaclisz podatekhahaha.gif[...]

Ot w zasadzie zasada KISS dziala,- prostej dopracowanej kosntukcji nie pokonasz...001.gif[...]

> Miałem raz w życiu Fiata, nie kupię wiecej.

Mysle, ze ten test co mi wyslales, dal mi sporo do myslenia... dalej IMVHO bardzo komfortowe auto, ale oceniajac ryzykohmm.gif001.gif[...] - zbyt kosztowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My tez patrzymy na spalanie, bo wkurza mnie finansowanie szejków.

Ja przestalem - w FJ zmienilem bak na 118l, i teraz raz na tydzien jezdzelizak.gif - prosze jaka ekonomia, jedno tankowanie 1,000 kmhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif.

Nikt mi juz nie moze powiedziec, ze Diesel tak ma a ja niehahaha.gifzlosnik.gif. Po prostu podjezdzam i zamykam oczy... Nie warto ani tracic czasu, ani nerwow... i tak nas 270747800-sex.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że to nie są zarobki normalne, nawet jak na AU.

Policzmy srednia...hmm.gif,

Quote:

May 13, 2013 - What is the typical Australian worker's wages? Among full-time workers, the average wage is $72 800 per year


Czyli zaluzmy, ze masz te $72,800. Standardowy tydzien pracy. 38h.

Wychodzi mi $37/h. Czyli nawet, z przecietnej

pensji to 2h pracyhmm.gif[...]

Aaa, idea.gif, odejmij podatek, ciut wiecej, ale tu kazdy ma indywidualnie... wiec, ciezko by bylo porownac...

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, jezeli Toyota uwaza to za wielki sukces, to pogratulowac wiary w swoje produkty

Newbielizak.gif, z profilu ciezko wyczytac czym jezdzisz, bo pustyno.gif[...]

> Zaden sukces. Wiele firm tak robi.

Oczywiscie, od service do service co 10 kkm... Szczegolnie EU VeeDudzlosnik.gif[...]

Proponuje troche poczytac, JD Powers, statystyki firm ubezpieczeniowych... i popatrzyc, gdzie sa EU auta dla ludu, a te z tzw marek Jidea.gif[..]

Nie bez powodu, silniki VW, Audi sa napierwszym miejscu awaryjnosci firm ubezpieczeniowych, a moze IYHO ani sie mylazlosnik.gif?

> LOL, entuzjasci Toyoty.

Chlodna kalkulacja old mate, chlodna kalkulacja... skromny.gif[...]

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było wziąć czarną. Wygląda o niebo lepiej.

Nie, to byla rzecz, na ktorej po prostu nie bylo negocjacji.

W ostanich latach kupilismy, czarny, niebieski, zielony, srebny, bialy...

Bialy - slonce, roznica w temp w srodku jest ok 4-5C w leciewaytogo.gif,

Bialy -solid - bo zuzycie panelizlosnik.gif, malowanie BMW ok $5k, bialy kosztuje $250-300 za panel i malujesz tylko jeden. zlosnik.gif[...]

Ot praktyczne...wink.gif

>I może zamówić jakieś większe kółka?

Wieksze kolka sa niewygodnezlosnik.gif[...] 17', zdaje sie ze biedniejsze wersje maja 16niewiem.gif[...]

> Reszta IMO jest ok.

-Adaptive Lighting System z Automatic High Beam- w gorach superwaytogo.gif, swiatla na dlugie non stop i same sie wylaczaja jak widza auto, oswietlanie zakretow - widac roznicewaytogo.gif,

-JBL System - nic nadzwyczajnego, ale w polaczeniu z cisza w kabinie - jak w operazlosnik.gif[...] Jazz az milo sluchacspineyes.gif[...]

-Sat Nav z update ruchu na zywo, swietny, o wiele lepiej dopracowany niz to co mam w FJ. FJ mam standardowy tak jak US/Jap spec, Aurion ma inny interface - opracowany lokalnie...

-zaluzje z tylu, - piaskownica.gif uwielbiahahaha.gif,

-Park Assistant - super przydatny jak parkujesz bokiem - nie tracisz czasu czy sie zmiescisz czy nie,

- Sterowanie glosem radia, Nav i wszystkiego - niezle dziala...ok.gif,

-Smart key, i kupa innych dupereli...

Jak na auto za 124,958.72 PLN to uwazam, ze warto001.gif[...] i nic tego nie pobije...skromny.gif[...]

> Te nowe deski rozdzielcze z RAV4 i Aurisa wyglądają na zdjęciach obrzydliwie. Ale trzeba przyznać,

> że jak wsiadłem do tych aut nie dało się nie zauważyć wysokiej jakości.

To samo wrazenia...waytogo.gif, stylistyczniepad.gif, poskladane niezleok.gif[...]

> To jest chyba taka sama kierownica jak w nowym RAV4? Jeśli tak, to rzeczywiście jest świetna.

RAV4 ktory mialem

img1273r.jpg

Aurion

cbih.jpg

> Moje auta mają z tyłu nawiewy na nogi schowane pod przednimi fotelami. IMO to bardzo fajne

> rozwiązanie. Zimą się bardzo przydaje.

FJ tak ma, ok.gif, ale w zimie jest zimno po bookach. IMVHO klnie.gif rozwiazanieno.gif[...] niewystarczajace. Nawet by mi to do glowy nie przyzlo, ale mlody zaczal narzekac, i rzeczywscie przejechalem sie z tylu i pad.gif[...] Od tego czasu trafilo na liste - must haveidea.gif[...]

> I zaraz samo napisze o tym na Facebooku.

To by calkowicie dyskwalifikowalo auto w moich oczachzlosnik.gifno.gif[...]

> A używasz go w ogóle? Przecież automaty w trybie parkowania i tak blokują napędzane koła.

Tak,waytogo.gif - tzn do parkowania, na jakis gorkach nie... teraz i tak masz elektryczne, i IMVHO tez dobre rozwiazanie, ba nawet lepsze.

Ale generalnie, patrzac w stecz na historie, to bylo zawsze moim favorytem niz hamulec npomiedzy fotelami - przestrzen i wygoda...

> A u nas to niepotrzebne, bo nikt chyba nie nadaje cyfrowego sygnału.

confused.gif. A jakiegos nakazy, podatku EU nie mazlosnik.gif, ze musziszhahaha.gifwink.gif?

> Za te zawiasy włażące do wnętrza należy się czerwona kartka. Tak to powinno wyglądać.

Calkowita zgodawaytogo.gif, zapomnialem o tym... calkowicie - to jest nono.gifpad.gif[...] czerwona.gif[...]

> Ciasno nie jest. A sięgnąć wypadałoby trochę dalej, żeby móc kontestować cały biust pasażerki, nie

> tylko bliższą połowę.

Zawsze sie lepiej czuje, jak mi reka do polowy siegawink.gifzlosnik.gif[...] - meczyc sie nie trzebahahaha.gif[...]boobs.gif

wink.gif

A powaznie, np co mnie wlasnie drazni w wielu autach, to waskosc na nogi.. pad.gif. Stara Corolla z ta wysoka skrzynia biegow, to proejktanta, rozebrac do naga i kazac biegac po Antarctic za karepad.gif[...]

2010_toyota_corolla_conquest_hatch_interior_dashboard_050-4b9b697785e5d-460x272.jpg

Mialem to kiedys z rental, 400 km po Melbourne - po 2 dniach lewa noga mnie bolalapad.gif[...] i

> Na biegu jałowym nie robi wrażenia. Widziałem auta, które potrafią to lepiej. Zresztą ja bym się

> zastanawiał nad hybrydą, która tu jest nie do pobicia.

Rowniez uwazam, ze nastepna bedzie Hybrid. Masz 50kW roznicy, a to jednak robi roznice. IMVHO to co zdecydowalo, to wycie silnika 4 cyl pod gore,hmm.gif, mulher.gif sie robila glucha po BMW...zlosnik.gif... Tu masz calkowicie inny komfort. 001.gif. Ponadto zauwazylem, ze jezdzi ok 20km/h wiecej, bo nie czuc Vhmm.gif[...]

> Tu jest nieźle.

Jest cicho - naprawde. Szyby sa podwojne w Camry, Aurion, masz extra glaizing ok.gif, jakby nie bylo, to robi roznice. Ciekawe, ze nikt tego na masowa skale nie wprowadza, bo w zasadzie koszt niewielki, a roznica naprawde zauwazalna001.gif[...]

> Ładnie. Dlaczego u nas one tak nie palą? Gdybym się zmieścił w 8--9l/100km kupiłbym takie V6.

Urbanistyka IMVHO, drogi.Z FJ mam 12l - ale to jest cegla001.gif[...] Oceniam, ze to bedzie niskie 10l w jezdzie po miescie....

200609_02_monavale.jpg

> To jest coś.

Sugarwazniak.gif - jestem z siebie dumny...waytogo.gif, zeby mi tyle na h placilihahaha.gif[...]

Dywaniki juz za darmohahaha.gif[...]

02bf.jpg

Ale, jesli dobrze pamietam, to na FJ dostalem nie wiele mniejhmm.gif[...]

> A to jeszcze ważniejsze.

Policzmy 5x $130 = $650, 90 k km $483 = $1,000 na prawie 100,000 km - podejrzewam, ze to taniej nawet niz w PLniewiem.gif[...]. Jak pomysle, ze service BMW do 60,000km kosztowal mnie jakies $6k - to mnie terazklnie.gifangryfire.gif[...]

Moze dla ludzi, ktorzy uzywaja auta inaczej jak my - narzedzie pracy - to nie wazne, i warto placic za przyjemnosc jazdy w "prestige" - ja badac sknerazlosnik.gif - nie widze powodu dlaczego mam tych $5k nie zainwestowac gdzie indziej i zobic z nich $8k[skormny][...] Ale to moja filozofia... 001.gif[...]

> Zakładam, że na normalnych warunkach, a nie jak u nas - że wszystko to elementy eksploatacyjne

> wyłączone z gwarancji.

Od zderzaka do zderzaka, nie masz tych wylaczen. To okreslenie, ktore wymyslil Hyndai, reszta musiala podlapac..waytogo.gif. Oczywiscie, ze np klocki hamulcowe sie zuzywaja, ale wszystko inne - nie ma problemu. Pisalem kiedys, jak Kluger dostal nowa kierownice, po gwarancji, a stara zepsuta z mojej winy001.gif. Toyota Motor Aus pokryla $$$ i zalatwila sprawe w 5min - service rep dzwonil przy mnie, i rozmowa byla - mamy faceta z Kluger po gwarancji ...bla , bla.

-VIN?

--Yep, thanks.

Autoryzawane...waytogo.gif[...]

> Nie ma jak duży sedan.

No nie mazlosnik.gif, zapomnialem jak sie tym na codzien jezdzizlosnik.gif[...]

> Nie generalizuj. To, że BMW Ci się psuło a VW olewa klientów nie znaczy, że wszystko co EU będzie

> zaraz beznadziejne.

Oczywiscie, ze nie - ale napisze do znudzenia, Q VeeDub i BMW Premium to EU mity na wymarciu. Z BMW gdyby nie pasja ludzi z China, gdzie posiadanie Premium wiaze sie ze statusem ... to historia dla BMW moglaby byc clakowicie inna. Uwazam, ze sa tak samo dobre wykonane auta - jak nie lepiej, np patrzylem ktoregos dnia na Opel Insignia OPC i znow sie powtorze, w BMW nie ma takiej czesci, ktora jest warta $20k wiecej niz ten Opel... ot co...

A, co do China, to zepsuli rynekhahaha.gif[...] Idz i sprobuj jakis dobry zegarek kupichahaha.gif, ceny ida na polnoc, bo klnie.gif wszystko wykupujahahaha.gif[...]

> Chociaż ja też wolę auta z Korei.

Jak mowie, Daewoo bylo najlepszym autem $$$ vs Q jakie mialem. Nie mam parcia PL -na to zeby sasiada szlag trafilhahaha.gif - nie wstydze sie tego powiedziecskromny.gif[...]

> Sam jeżdżę lodówką i jestem zadowolony. Duże, wygodne, nie rzuca się w oczy - auto dla Ciebie, nie

> dla sąsiadów.

Co mojego sasaida obchodzi czym jezdzezlosnik.gif, i co mnie obchodzi czym on jezdzi...zlosnik.gif[...]

Ach, no chyba, ze to VeeDub i przylazi o 5 am rano, zeby go na liotnisko podwieschahaha.gif, a VeeDub idzie na tow truck .. bo cie do srodka nie che wpuscic... zlosnik.gif

kazdemu sie zdarza ... ale jemu wyjatkowo czestohahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to 4-letnie BeeMWu (bo nie smialbym insynuowac ze Tojota)

hahaha.gifhahaha.gifwaytogo.gif

>zepsulo sie juz w stopniu

> uniemozliwiajacym jazde?

hmm.gif - nie.

Byly problemy, ze gaslo na swiatlach .. Tzn jedziesz, czerwone. Stajesz nagle obroty - bang i ... cisza. Skrzynie a P i stop/start przycisk i dalej zyje. Zarowno BMW jak i facet ktory specjalizuje sie tylko w BMW i jest chyba najbardziej znanym mechanikiem od BMW w Sydney nie mogli znalesc co nie takhmm.gif[...] Wg nich blad nie rejestruje sie, bo jest na granicy rejestracji komputera...

Vacuum Pump byla wymieniana, bo ciekla - $1,200 na gwarancji... Opon po przebiciu nie da sie naprawic - $400 za sztuke... Lakierowanie ok $5k po gwarancji, zrobione przez BMW - po clear coat zlazil...

Generalnie byla to kupa malych denerwujacych, rzeczy, ktora wywalala nasz dzien do gory nogami i kosztowala nas wiecej niz to wszystko jest warte001.gif, ale nigdy nie bylo, zeby auto stanelo i nie moglo pojechac dalej.... chociaz cos mi sie przypomina, ze akumulator padl jakies 1/2roku od wyjazdu z salonu... tow-truck-smiley.gif przyjechal, dostalismy nowy, wyslali rachunek do BMW i dostali $$$ z powrotem...

to ja sie ciesze ze jezdze nastoletnim "zlomem" i na takie premjum

> mnie nie stac

Widzisz, na takie premium tez mnie nie staczlosnik.gif, i generalnie mam w d... ze ludzie sie ze mnie smieja na AK, ze kupilem lodowke... bo podejrzewam, ze jakby wydawali wlasna forse to juz by tacy bojowi nie bylilizak.gif[...]

> btw. w przypadku PL taka "chlodna kalkulacja" zajmuje tygodnie albo i miesiace. Wiec chyba

> faktycznie cieplejszy klimat macie

> wypozyczalnie aut chyba juz u was wystepuja?

Wystepuja, ale to nie rozwiazuje sprawy. Auto musze miec - czytaj nie mam innego transportu z domu. Rental i co?niewiem.gif

Potem musze i tak kupic, po co tracic czas i zajmowac sie tym, skora sprawe mozna zaltwic w dzien... Owszem ryzyko bylo - moze 1%, ze BMW jakims cudem moze byc naprawionehahaha.gif, ale tu sie zabezpieczylem i rozniez bylem przygotowany na taka mozliwosc...

w razie W nie byloby to zle rozwiazanie jesli

> faktycznie auto jest absolutnie niezbedne

Po prostu nie mam innej opcji, jak siedzisz w domu to ci nikt za prace nie placi - tzn mnie placahahaha.gif, mulher.gif nie... Ona nie moze, ot tak po prostu wziasc pracy do domu... hmm.gif, piaskownica.gif musi isc do szkoly etc... Transport publiczny brakpad.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo kupujesz emocjonalnie jak Twins.

teraz mam brzydkie auto z ladnym srodkiem. Sporo czasu siedze w aucie i jakos to powinno wygladac. Przynajmniej nie powinno powodowac odruchu wymiotnego wink.gif

auto kupilem na podstawie opinii o niezawodnosci od uzytkownikow. Dopiero pozniej szukalem z jasnym srodkiem bo mi sie taki podoba ok.gif

> A, ze niektorym sie nie podoba, ja siedze w srodku i tego nie widze[...]

no to Twoje auto jest o dziwo lepsze niz to volvo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod koniec 2006 wyjechałem nową BMW serii 1 z salonu i przejechałem

>>>>>> cięcie

> kilkaset km. I jakoś nie bardzo widzę tą niby wysoką jakość we wnętrzu tego Toj-toja

> Skoro już mamy niby "skórę" to dlaczego nie ma skóry również na całych boczkach drzwi tylko ohydny

> plastik? Porównując z VW na zdjęciu powyżej wnętrze T wygląda staro, nudno i biednie.

>>>>>> cięcie

Utożsamiasz ogólną jakość samochodu z jakością wnętrza, a to nie to samo. W PL dziennikarze z gazet i TV wbili ludziom do głowy że jakość auta ocenia się po miękkości plastików spineyes.gif

A europejskie samochody są jak konfekcja obuwnicza, mają sprawiać wrażenia wysokiej jakości w dotyku, a prawda jest taka że patrząc na trwałość produktu w perspektywie długiej eksploatacji to jest tragicznie. Normą są błędy projektowe, konstrukcyjne w wyniku pędu byle szybciej produkt trafił na rynek.

EU produkcja = konfekcja tylko sprawiająca dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Utożsamiasz ogólną jakość samochodu z jakością wnętrza, a to nie to samo.

[...] mają sprawiać wrażenia wysokiej jakości w

> dotyku, a prawda jest taka że patrząc na trwałość produktu w perspektywie długiej eksploatacji

> to jest tragicznie. [...]

Zdecydowanie najlepiej ujete to co probuje przekazac od latwaytogo.giftrophy.gif[...] Q wykonania deski nie odpowiada proporcjonalnie do trwalosci auta...waytogo.gif[....]

Gdzie moge butelke wina wyslaczlosnik.gif? Tyle lat sie tu produkuje, i do wiekszosci nie trafia wink.gif, a tu sa tacy co sie ze mna zgadzajaok.giflizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam brzydkie auto z ladnym srodkiem. Sporo czasu siedze w aucie i jakos to powinno wygladac.

> Przynajmniej nie powinno powodowac odruchu wymiotnego

zlosnik.gif, waytogo.gif

> auto kupilem na podstawie opinii o niezawodnosci od uzytkownikow. Dopiero pozniej szukalem z jasnym

> srodkiem bo mi sie taki podoba

Widzisz, tu gusta mamy podobneskromny.gif. My tez jany srodek lub czerwony. Nie lubie czarnego, bo w lecie kwalifikuje sie na przeszczep skory na moich 4 literachzlosnik.gif[...]

> no to Twoje auto jest o dziwo lepsze niz to volvo...

hahaha.gif - gusta sa jak butwiggle.gif, kazdy ma innazlosnik.gif[...]

Nie widze juz tej brzydotyskromny.gif[...] Widze, wygodne, rodzinne auto, za przyzwoita cene...skromny.gif, ktore jesli patrzyc na statystyki firm ubezpieczeniowych i stanowych klubow moto, jest niezawodneskromny.gif, trwale i tanie w utrzymaniu ...

Na Lexus, Jag czy Porsche kiedys przyjdzie czas001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie to chociaz jest tak, ze nawet jak kupisz wybitny niewypał to zawsze sie mozesz z niego wycofac. U nas po wyjechaniu z salonu stajesz sie upierdliwcem. Dopoki spoleczenstwo sie nie wzbogaci na tyle, ze ilosc kupowanych aut bedzie tak duza, ze po wkurzeniu klienta dealerzy odczuja takie zachowania na swojej dupie to wiele sie nie zmieni.

Pomijam sprawy prawne ale do dlugofalowego prowadzenia biznesu tez trzeba dojrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u Ciebie to chociaz jest tak, ze nawet jak kupisz wybitny niewypał to zawsze sie mozesz z niego

> wycofac. U nas po wyjechaniu z salonu stajesz sie upierdliwcem.

Tu sie zgadzam, ale IMVHO prawo ochrony konsumenta nie idzie jeszcze daleko. Mam nadzieje, ze jak zakoncza legislacje, to bede mial u siebie w stanie takie Lemon Law's jak w US, 3 naprawy i cheque albo nowe autowaytogo.gif[...]

Dopoki spoleczenstwo sie nie

> wzbogaci na tyle, ze ilosc kupowanych aut bedzie tak duza, ze po wkurzeniu klienta dealerzy

> odczuja takie zachowania na swojej dupie to wiele sie nie zmieni.

Niestety to IMVHO beda lata, na tyle, zeby spoleczenstwo bylo bogate.

> Pomijam sprawy prawne ale do dlugofalowego prowadzenia biznesu tez trzeba dojrzec.

Volskwagenzlosnik.gifhahaha.gif? Ja wiem, ze lud mial dosc moich postow, ale $43 mil straconej sprzedazy jest IMVHO nie wystrczajaca kara.gif dla firmy, ktora ma klienta w d...

Mam nadzieje, ze z tego cos dobrego wyjdzie... - VeeDub Australia juz cos tam jaka o 5 letniej gwarancji od zderzaka , do zderzaka i 150 k km...

Zobaczymy jak bedzie001.gif - IMVHO musi nastapic kulturalna zmana w korporacyjnym podejsciu... idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6. Nie pisz że EU marki nie maja nawiewiu na tył, bo u mnie wyszło akurat odwrotnie. Alfa 159 miała

> nawiew,

stary, ja w obrzydlwej, prostackiej astrze G mam nawiew z tyłu. Wprawdzie na nogi a nie na tunelu ale wieje tam i ciepłem i zimnem. Auto technologiczne z konca lat 90, model 2006 rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - nie.

> Byly problemy, ze gaslo na swiatlach .. Tzn jedziesz, czerwone. Stajesz nagle obroty - bang i ...

> cisza. Skrzynie a P i stop/start przycisk i dalej zyje. Zarowno BMW jak i facet ktory

> specjalizuje sie tylko w BMW i jest chyba najbardziej znanym mechanikiem od BMW w Sydney nie

> mogli znalesc co nie tak[...] Wg nich blad nie rejestruje sie, bo jest na granicy rejestracji

> komputera...

> Vacuum Pump byla wymieniana, bo ciekla - $1,200 na gwarancji... Opon po przebiciu nie da sie

> naprawic - $400 za sztuke... Lakierowanie ok $5k po gwarancji, zrobione przez BMW - po clear

> coat zlazil...

> Generalnie byla to kupa malych denerwujacych, rzeczy, ktora wywalala nasz dzien do gory nogami i

> kosztowala nas wiecej niz to wszystko jest warte, ale nigdy nie bylo, zeby auto stanelo i nie

> moglo pojechac dalej.... chociaz cos mi sie przypomina, ze akumulator padl jakies 1/2roku od

> wyjazdu z salonu... przyjechal, dostalismy nowy, wyslali rachunek do BMW i dostali $$$ z

> powrotem...

> to ja sie ciesze ze jezdze nastoletnim "zlomem" i na takie premjum ...

Ozi, to wszystko, co piszesz, to się w głowie nie mieści. Wynika z tego, że BMW kieruje do AU jakies kiepskie odrzuty, ktorych nie przyjetoby na rynku EU.

BMW1 nie ma w EU super opinii ( dla przykładu 2013 JD satisfaction ranking ), ale w AU to jakieś dno i metr mułu, coś jak w PL Renault Laguna albo Fiat Stilo z 10 lat temu.

A te ceny paliwa...ehh

U mnie 2.40 aud za litr. crazy.gif

Na wakacjach w Dubaju płaciłem 0.50 aud za litr. Tankowanie - sama przyjemność. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volskwagen?

u nas wszyscy. Jakis czas temu bylo w TV o gosciu, kotry kupil jeepa grand cheerokie. Kupil i pojechal na wakacje chyba do Austrii. Po paruset km auto padlo. No zdarza sie chociaz nic milego. Wezwali fabryczny assistance i... tu nie wiem czy sie smiac czy plakac. Gosc z ludzmi na pokladzie zapakowal przod na podnosnik i gaz. Auto z automatem i zapiete na P hehe.gif Do tego jeszcze na jakims podjezdzie nie wyrobil i auto przewrocilo sie do rowu.

Z napedu miazga, auto poobijane a ludzie w srodoku przerazeni. I standardowe odbijanie pileczki - to nie my to firma od assistance. argumenty, ze przeciez to fabryczny assistance kupiony razem z autem w ramach gwarancji mieli gdzies. Auto stalo w warsztacie a raty leasingowe trzeba bylo placic. Auto rozdupczone pierwszego dnia po odebraniu auta z salonu. Dopiero interwencja telewizji sprawila, ze producent lekko spuscil z tonu. Jak to sie skonczylo i po jakim czasie tego nie wiem.

Normalnie producent by bardzo szybko przeprosil, zamowil im takie samo auto (albo z jakims bonusem na oslode). W miedzyczasie wzieliby odszkodowanie od firmy od assistance i zle by na tym nie wyszli. Auto pewnie by poszlo na czesci albo po naprawie zostalo sprzedane w przysalonowym komisie za calkiem niezla kase. Smrodu by nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, to wszystko, co piszesz, to się w głowie nie mieści. Wynika z tego, że BMW kieruje do AU

> jakies kiepskie odrzuty, ktorych nie przyjetoby na rynku EU.

Czy ja wiemniewiem.gif. Z tej samych fabryk co EU/US. Oprocz 3 series i 5 series nie jestem pewien. Marek pisze tez prawde, mam kolegow w LA, SF pracujemy razem, podobne problemy z BMW jak u mnie...

Z UK tez czytam, ze auta sa przereklamowane, wiec IMVHO ja uwazam, ze zle trafilem, na egzemplarz gdzie Helmut jeszcze o 270747800-sex.gif w weekend myslal. Zdarza sie... ale skutecznie mnie to zniechecilo...

Jak mowie, na wsparcie producenta nie moge narzekacwaytogo.gif, ale tez nie widze co usprawiedliwialo by cene produktu001.gif[...]

> BMW1 nie ma w EU super opinii ( dla przykładu 2013 JD satisfaction ranking ), ale w AU to jakieś

> dno i metr mułu, coś jak w PL Renault Laguna albo Fiat Stilo z 10 lat temu.

IMVHO problem jest wiekszy...

> A te ceny paliwa...ehh

> U mnie 2.40 aud za litr.

> Na wakacjach w Dubaju płaciłem 0.50 aud za litr. Tankowanie - sama przyjemność.

I jeszcze za ciebie tankujazlosnik.gif... Lubie Dubai i ADwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho to niedopasowanie produktu na rynek. U nas raczej jest sporo chlodniej. Te auta dobrze sprawuja sie w umoarkowanym klimacie i w zime. W przypadku takich upalow jak u Was i w cieplych stanach USA moze byc roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas wszyscy. Jakis czas temu bylo w TV o gosciu, kotry kupil jeepa grand cheerokie. Kupil i

> pojechal na wakacje chyba do Austrii. Po paruset km auto padlo. No zdarza sie chociaz nic

> milego. [...]

A Jeepzlosnik.gif, u mnie dzieki Wrangler prawo sie zmienilohahaha.gif - facet mial cieknacy dach, nie potrafili tego naprawic. Dostal w koncy nowy, a stan zminil legislacje konsumentawaytogo.gif[...]

Nowej jeszcze nikt do sadu nie bral, wiec nie wiem jak sprawna jest, ale fakt, ze to dzieki Jeepzlosnik.gif[...]

> Normalnie producent by bardzo szybko przeprosil, zamowil im takie samo auto (albo z jakims bonusem

> na oslode). W miedzyczasie wzieliby odszkodowanie od firmy od assistance i zle by na tym nie

> wyszli. Auto pewnie by poszlo na czesci albo po naprawie zostalo sprzedane w przysalonowym

> komisie za calkiem niezla kase. Smrodu by nie bylo.

Dlatego, ja zawsze mowie, ze w koncu klient cie ukarzechaja.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Oczywiscie, nawet sie z tego smialem na HP, od Mazda dostalem telefon w Poniedzialek popoludnie ...

> Milo, kulturalnie, czy sie zastanowilem, i ze mozemy dalej negocjowac[...]

> Rowniez kulturalnie podziekowalem mu, ale nie jestem zainteresowany bo auto juz siedzi w garazu,

> nie moglem sobie odmowic, , zeby mu kulturalnie dolozyc, i powiedzialem, co i jak i za

> ile[...]

> Wierze, ze uslyszlem jek po drugiej stronie, facet stracil business przez ok $300-400 ....

> Do salnonu Chrysler/Jeep sam zadzwonilem, podziekowalem za czas i powiedzialem, ze niestety tym

> razem nie wyszlo, ale dalej mi 300 chodzi po glowie [...], dostalem pytanie, czy dalej chce

> byc zapraszany na jakies specjalne prezentacje (czuje, ze bedzie model operowal salon

> Chrysler/Jeep/Fiat/Alfa pod jednym dachem), wiec tak. Powiedzieli, ze jesli cos chce testowac,

> to zebym tylko zadzwonil i auto bedzie czekac...

> Od Lexus dostalem tez telefon, ale wprost mowie co i jak, ze nie jestem narazie zainteresowany..

> Nic nie szkodzi, zebysmy na obiad i prezentacje przyszli - bo zawsze w przyszlosci, mozna Aurion

> zamienic na IS[...], wiec idziemy....

> Od wszystkich dealerow, gdzie zostawilem wiadomosc, dostalem telefon z powrotem ...

> Wiec, sumujac, tak - nikt sie nie wylamal...

Super podejście do klienta ok.gif U nas musi jeszcze sporo wody w Wiśle upłynąć aby coś się zmieniło w tym temacie. Nie zrozum mnie źle bo czasem spotkasz się też z takową fachową obsługą (nie mówię tu tylko o salonach samochodowych) ale zazwyczaj traktują Cie jak intruza który przeszkadza komuś w "pracy" (tzn w przerwie na obiad) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyjemnie napiwek zostawić

> chyba będę leciał w lutym na tygodniowa ucieczkę z mroźnej szwecji. Wynajmę sobie coś dużego i

> paliwożernego.

Mnie sie najlepiej jezdzi bo Emiratach 4Runner - w City idealna do wpychaniazlosnik.gif,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tasiemiec sie zrobil. Z tego, co widze, to kolegom zza oceanow powodzi sie swietnie. Pogratulowac ok.gif

Napisali na forum samochodowym tysiace postow o samochodach, stad chyba mozna wnioskowac, ze sa milosnikami samochodow (poprawcie jezeli sie myle). Mimo to w tym dlugasnym watku najwiecej podniecenia wzbudzaja niskie koszty utrzymania, male spalanie, a krytykowane jest "emocjonalne" podejscie do sprawy. No a szczytem wszystkiego jest twierdzenie, ze "samochod jest zlem koniecznym" niewiem.gif Jezeli ktos ma takie podejscie, to rozumiem doskonale decyzje kupienia sobie econoshita z Japonii grinser006.gif

Ale naprawde cos mi tu nie gra, ja lubie samochody, ekonomiczna jazda nie sprawia mi przyjemnosci takiej jak np. jazda po torze, na ktorym spalanie przecietne wynosi 30l/100 km smile.gif Jazda na kropelce jakims samochodem z gatunku "jak nie widze roznicy, to po co przeplacac" to naprawde nie jest to, na czym mi zalezy i co mnie interesuje smile.gif

BTW, jeszcze dorzuce pare groszy, by zdementowac te pogloski o rzekomych wadach mechanicznych samochodow z grupy VW itp. Ja juz mialem wiele samochodow, parenascie lat temu japonskich tez... I to takich prostych jak konstrukcja cepa, w ktorych nawet nie mialo sie co zepsuc, bo nic w nich nie bylo icon_rolleyes.gif I dziwnym trafem niezawodnosc moich pozniejszych niemieckich zle skonstruowanych "szmelcwagenow" hehe.gif w ogole nie odbiegala od tych wczesniejszych econoboxow. Mimo, ze byly czasem nawet porzadnie katowane smile.gif

Wiec panowie, generalnie empatia nie jest mi obca, rozumiem, ze mozna miec gorsze i lepsze doswiadczenia, ale sadze, ze ze warto zachowac do nich troche dystansu, by nie popasc w smiesznosc... 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stary, ja w obrzydlwej, prostackiej astrze G mam nawiew z tyłu. Wprawdzie na nogi a nie na tunelu

> ale wieje tam i ciepłem i zimnem. Auto technologiczne z konca lat 90, model 2006 rocznik.

Juz ustaliliśmy, że na nogi sie nie liczy. Na nogi jest nawet w Punto 2.

Taki nawiew prawie nic nie daje. Jak się włączy klimę, to pasażerom marzną nogi.

Chodzi o nawiew w słupkach lub taki pomiędzy fotelami w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z tego, co widze, to kolegom zza oceanow powodzi sie

>swietnie. Pogratulowac

A mozesz mi wyjasnic co to ma wspolnego jak sie komu powodziniewiem.gif? Wez mi to prosze wyjasnijconfused.gif?

[...] by nie popasc w

> smiesznosc...

A ktos ty?niewiem.gif

Zasady dobrego wychowania wskazuja zeby sie najpierw przedstawic, bo nic o tobie nie wiadomo, oprocz tego, ze mieszkasz w Dniewiem.gif[,,,]

Napisales 30 postow - i tak widze, ze nic do zadnego tematu IMVHO nie wniosles... Twoja opinie juz znamok.gif..

Wiec napisz nam, pls, to jakie to auta miales i ileniewiem.gif?

Polemizowac mozna, i opinie miec, nic w tym zlego, ale polemizowac ze zle wychowanym duchem ciezko001.gif Casperzlosnik.gif[...]

casper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policzmy srednia...,

> Quote:

> May 13, 2013 - What is the typical Australian worker's wages? Among full-time workers, the average

> wage is $72 800 per year

> Czyli zaluzmy, ze masz te $72,800. Standardowy tydzien pracy. 38h.

> Wychodzi mi $37/h. Czyli nawet, z przecietnej

> pensji to 2h pracy[...]

> Aaa, , odejmij podatek, ciut wiecej, ale tu kazdy ma indywidualnie... wiec, ciezko by bylo

> porownac...

> [...]

Przyjąłem bak 70 litrów. Taki miałem w jedynym aucie klasy średniej jakie posiadałem wink.gif

Pisałeś że paliwo po 1.47$. No to wyszło za bak 100$ zlosnik.gif

Godzin policzyłem 160 na miesiąc, to wyszło 16k $ miesięcznie netto. Liczyłem netto, bo przecież za netto kupujesz paliwo, a nie brutto zlosnik.gif

Dlatego porównałem do naszej najtańszej alternatywy. Bak LPG to 60-80PLN. Jak ktoś tyle w Polsce zarabia netto na godzinę to ma niezłe zarobki. Powiedziałbym nawet że bardzo dobre ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Chodzi o nawiew w słupkach lub taki pomiędzy fotelami w podłokietniku.

Bawet slupki IMVHO sa nieidealne... kanaly sa dosc waskie. Siedziac z Land Cruiser z tylu - 3 rzad - jest to nie wystarczajace hmm.gif[...] ale tam nie da sie inaczej tego zrobic, jak chcesz miec plaska podloge

Thirdrowout.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjąłem bak 70 litrów.

Tyle liczylemok.gif[...]

Taki miałem w jedynym aucie klasy średniej jakie posiadałem

> Pisałeś że paliwo po 1.47$. No to wyszło za bak 100$

> Godzin policzyłem 160 na miesiąc,

Miesiac nie ma 4 tygodnizlosnik.gif[...] ale niech bedzie...

to wyszło 16k $ miesięcznie netto. Liczyłem netto, bo przecież za

> netto kupujesz paliwo, a nie brutto

Moj blad, mlot.gif tak mi po prostu glowa pracuje, u mnie operujesz gross, bo podatek jest indywidualna sprawa kazdego...hmm.gif[...]

> Dlatego porównałem do naszej najtańszej alternatywy. Bak LPG to 60-80PLN. [...]

To nawet przyjmijmy te 2h, zdaje sobie sprawe, ze to przepasc w porownaniu do PL...001.gif[...]

LPG - chyba jest cos teraz ok 70chmm.gif, nawet sie smialem, za ja pamietam, jak zaczalemdrive.gif beznyna byla po 50c... a dzis nawet LPG drozszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Bawet slupki IMVHO sa nieidealne... kanaly sa dosc waskie. Siedziac z Land Cruiser z tylu - 3 rzad

> - jest to nie wystarczajace [...] ale tam nie da sie inaczej tego zrobic, jak chcesz miec

> plaska podloge

To już chyba zależy jak kanały doprowadzające powietrze producent zaprojektował.

Byłem kilka lat temu w Chorwacji słuzbowo. Akurat lipiec. Temperatury były chyba podobne jak u Ciebie. Było ze 40 stopni albo i lepiej grinser006.gif

Wsiadło 5 osób do auta. To był chyba Citroen C4 Picasso (na pewno to był Citroen, ale czy Picasso to głowy nie dam). Z tych słupków leciało powietrze o takim natężeniu i tak zimne, że kratkę obok siebie szybko zamknąłem. Skończyłoby sie anginą na bank zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że to nie są zarobki normalne, nawet jak na AU.

Noo.... mi też zaczyna się tak wydawać... icon_rolleyes.gif

jaki to ma bak?! 50l? razy póltora to daje 75$... eee fanatazy...

> Swoją drogą właśnie policzyłem, że jakby ktoś w PL w godzinę zarabiał netto na pełen bak LPG

> (~60PLN) to i tak miałby zarobki które trudno nazwać "słabymi"

60zł/h? hahahaaa.... Warszawa ul. Wiejska... tylko tam mają służbowe auta zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Was benzyna droga, mi wychodzi jakieś 35 minut a żonie 25

icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

chyba zacznę starać się o wizę...

To ja na paliwo TYLKO do pracy (ok. 7km od domu mam pracę) Muszę pracować dwa dni... i to w "aucie" z silnikiem od kosiarki facepalm%5B1%5D.gif

Jak czytam MarkaF i OZI'ego takie texty to mam wrażenie, że czytam dobrą książkę fanatazy icon_rolleyes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwila... bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem

> Jak przebijesz oponę to nie możesz jej łatać? tyczy się to RunfFLat jaki zwykłych opon?

> > Run flat to zuo.

Producenci run flat wyraźnie ostrzegają przed naprawami opony w pewnych miejscach bieznika. Chodzi o to ze taka opona po naprawie może nie wytrzymać jazdy bez powietrza i doprowadzić do wypadku. Przyzwoity serwis nie podejmie sie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz ustaliliśmy, że na nogi sie nie liczy. Na nogi jest nawet w Punto 2.

> Taki nawiew prawie nic nie daje. Jak się włączy klimę, to pasażerom marzną nogi.

> Chodzi o nawiew w słupkach lub taki pomiędzy fotelami w podłokietniku.

Nie marzną bo klimatronik nie jest głupi i nie kieruje tam zimnego powietrza lecz ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie marzną bo klimatronik nie jest głupi i nie kieruje tam zimnego powietrza lecz ciepłe.

1. Nie mam klimatronika, tylko zwykłą ręczną klimę. Przy ustawieniu na nogi, z wylotów pod fotelami leci zimne powietrze

2. W przypadku klimatronika i braku wylotu innego niz pod fotelami, to od tego ciepłego powietrza, pasażerom z tyłu zimniej nie będzie w upale hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Nie mam klimatronika, tyl!ko zwykłą ręczną klimę. Przy ustawieniu na nogi, z wylotów pod fotelami

> leci zimne powietrze

Nie ustawia się na nogi celem schlodzenia kabiny. Automaty tak nie robią, fizyka tez nie pomaga.

> 2. W przypadku klimatronika i braku wylotu innego niz pod fotelami, to od tego ciepłego powietrza,

> pasażerom z tyłu zimniej nie będzie w upale

Zeby bylo dobrze to chłodne powietrze musi byc w okolicach glowy. Dlatego automat kieruje zimne na sufit. I dlatego kratka w okolicy kolana też szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ustawia się na nogi celem schlodzenia kabiny. Automaty tak nie robią, fizyka tez nie pomaga.

> Zeby bylo dobrze to chłodne powietrze musi byc w okolicach glowy. Dlatego automat kieruje zimne na

> sufit. I dlatego kratka w okolicy kolana też szału nie robi.

Nie masz kratki, to nie wiesz czy robi szał czy nie.

W Alfie z podłokietnika leciało zimne, właśnie jak klima była ustawiona na nogi. Czy to wymuszona ręcznie, czy przez automat.

Z tyłu było przyjemnie chłodno. Nie pamiętam już, ale chyba w Alfie też była tylko jedna kratka, tak tu wyśmiewana przez kogoś. To działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym sie zgadzam, ewentualnie mozesz wziasc co stoi na placu[...]

Ale to w przypadku Mercedesa czy BMW jest rozwiązanie praktycznie tylko dla miłośników marki, którzy kupią auto skonfigurowane przez kogoś innego tylko po to żeby jeździć Mercedesem/BMW kupując auto taniej.

> Szef service jest ex Mgr z fabryki w Rosslyn, i gadalismy... rozwiazania nie ma...

> ot tak po prostu deska jest mocowana i tyle...

Akurat znam historię 2 egzemplarzy serii 3 które opuściły tą fabrykę. W pierwszym E36 były notoryczne problemy z jakością wykonania wnętrza (plastiki odpadały) a drugie E46 miało bardzo dużo różnych usterek aż w końcu przy około 100kkm (tuż po gwarancji) benzynowy silnik już nie odpalił i okazało się, że skończyły się pierścienie. Początkowo BMW miało partycypować w kosztach (lojalny regularny klient ASO, kolejny samochód BMW) ale w końcu okazało się, że jednak nie dołożą ani grosza do naprawy. Tak więc chyba bycie managerem w tej fabryce to akurat nie jest najlepsza rekomendacja zlosnik.gif

Jeśli chodzi o problemy ze skrzypiącą deską to wydaje mi się że komuś nie za bardzo chciało się nad tym popracować. Podobne problemy były notorycznie w Honda Civic tzw. UFO i dealerzy w PL to poprawiali jeszcze przed wydaniem nowego auta klientowi.

> Oczekuje, ze silnik potrafi przetrwac wiecej niz 10,000 km -a nie jeden cylinder powiedziec - "A

> ide spac, nie chce mi sie pracowac". Oczekuje, ze do 60,000km nie beda rozbierane drzwi 10x bo

> halasuja, wszelka elektornika siadac - display w radiu (owszem od naszego slonca) - cieknace

> pompy wynieniane.

> Dodatkowo EU auto nie potrafi przejechac 50,000 km na jednych klockach hamulcowych - ale to juz

> odpuszcze...

Ja przejeżdżam tyle na markowych zamiennikach, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że są samochody w których taki przebieg jest nierealny do uzyskania jeśli jeździmy też w warunkach zimowych ponieważ klocki są mocno eksploatowane przez systemy kontroli trakcji ASR/EBD/ESP itp.

> Wyglad mnie malo obchodzi. Kupujemy auta inaczej. .

Nie, być może będąc na Twoim miejscu też bym wybrał Toyotę tak samo jak w tej chwili jeżdżę Hondą mimo że wcale tego nie chciałem 270751858-jezyk.gif

> jesli dobrze pamietam, auto do 5k km mialo wymieniony silnik, wszelkie komputery, LCD screens ... i

> dalej zre 1l oleju na 1k km[...]

> Zrozumial... ale za pozno... Nie wiem czy sprzedal, czy mu wymienili - bo poszedl pracowac gdzie

> indziej, ale jak widzisz jest wzor ... Wiec owszem, mnie moze sie zdarzylo... ale % jest to

> wiecej niz u producentow J[...]

> [...]

> Wiec wydaje mi sie, ze dalej w EU zyjecie legenda - legenda Merc i BMW, a prawda jest taka, ze

> marketing zrobil swoje i wierzycie - jak to lepsze jest od Opel/Ford/Toyota... a nie jest, pod

> wzgledem jakosci wykonania, nieee[...] I nie ma w tym nic zlego - ja tez kiedys wierzylem[...]

Jak pracowałem dla BMW Group Polska to wiedziałem o praktycznie wszystkich powtarzających się problemach, akcjach technicznych (tych oficjalnych i nieoficjalnych) oraz trudnych przypadkach z którymi walczyliśmy. I muszę obiektywnie stwierdzić, że źle nie było, ale to była sprzedaż na poziomie tylko około 2-3 tysiące samochodów rocznie więc może dlatego hehe.gif

> BMW 1 series ida Made in Germany, i widzisz to bylo to dlaczego nie kupilismy 3... 3 jest z domu,

> Made in South Africa...

Co ma oznaczać "z domu"?

> Sedan jest klepany w East London, AFAIK wszelkie RHD tam sa klepane czyli rowniez UK - ale tu moge

> sie mylic...

Kiedyś sprawa była prosta bo wszystkie RHD były tam robione, ale to się chyba zmieniło bo od jakiegoś czasu robią tam też LHD dla USA więc trzeba by to było sprawdzić.

A w taki sposób transportują te auta z fabryki w East London SA:

287048106-P1030328m.jpg

post-216-14352521035119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a założysz się, że się da?

O $50 ?zlosnik.gif

Ja wiem, ze w PL wymienic nawet pol auta sie da, zlosnik.gif, tylko pytanie czy jest to bezpieczne001.gif[...]

Wszelkie RFT jakie mialem mialy wielki icon_eek.gif napis na boku icon_eek.gif "DO NOT REPAIR".

Juz nie pamietam, co tam bylo z fabryki - ale pamietam, ze jak podjechalem z dziura, nie wiedzialem, ze RFT sie nie naprawiaspineyes.gif - to mnie facet kulturalnie i grzecznie wysmial...

Nikt ci tego nie naprawi - dlaczego?

Ano dlatego, ze producent nie zaleca i nie pozwala. Struktura opony tak jak pisze MarekF sie zmienia. Ergo wg producenta, opona moze explodowac.

Czyli nie naprawia bo:

-jak masz wypadek to moga poleciec za nieumyslne zabojstwolizak.gif,

-jak masz wypadek to ubezpieczenie moze ci nie zadzialac - lub co gorzej ubezpieczyciel poda ci prawnikow i sedziego federalnego przysle...

Generalnie, niektorzy producenci pozwalaja naprawic run flat, jesli nie jechales na nim wiecej niz 10-20km... i dziura o max odpowiedniej wielkosci jest na tym obszarze ...

repairable-area1-1024x437.png

Z wlasnego doswiadczenia moge ci powiedziec, ze tym producentem na pewno nie jest Bridgestone, Continental czy Kumhozlosnik.gif[...] ktore mialem - mimo, ze np tu jest widoczny na ikonka_photo2.gif Continental.

Z reszta, IMVHO uwazam, ze $400 nie jest warte ryzyka mojej rodziny... ale bylem zly, jak dwie opony poszly w ciagu 6 tygodnilizak.gif[...]

Wiec jak Marek mowi, RTF to ZUOnono.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiec jak Marek mowi, RTF to ZUO[...]

ZUO polega na tym że w BMW nie ma wyboru i każdy musi jeździć na tych twardych "kartoflach" ryzykując duże koszty w przypadku uszkodzenia opony i wydając dużo więcej na ewentualne "przekładki". Mercedes postępuje rozsądniej i daje wybór - jak ktoś chce to może zamówić albo mieć tradycyjne opony z dojazdówką czy zestawem naprawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZUO polega na tym że w BMW nie ma wyboru i każdy musi jeździć na tych twardych "kartoflach"

> ryzykując duże koszty w przypadku uszkodzenia opony i wydając dużo więcej na ewentualne

> "przekładki". Mercedes postępuje rozsądniej i daje wybór - jak ktoś chce to może zamówić albo

> mieć tradycyjne opony z dojazdówką czy zestawem naprawczym.

Ja w Lexusie założyłem zwykłe. Jest bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz kratki, to nie wiesz czy robi szał czy nie.

Taaaa, bo w zadnym innym aucie oprocz swojego nie siedzialem.

rotfl.gif

> W Alfie z podłokietnika leciało zimne, właśnie jak klima była ustawiona na nogi. Czy to wymuszona

> ręcznie, czy przez automat.

> Z tyłu było przyjemnie chłodno. Nie pamiętam już, ale chyba w Alfie też była tylko jedna kratka,

> tak tu wyśmiewana przez kogoś. To działa.

Wysmiewana przeze mnie. Kratki w okolicach kolan to zło konieczne, bo niespecjalnie z tylu jest miejsce gdzie indziej.

Ale zimą lepiej się sprawdza nawiew na stopy a latem na suficie.

Zresztą sam zobacz - z przodu gdzie automat ma kratek do dyspozycji ile chce, i tak wybiera właśnie taki sposób przewietrzania kabiny. Chyba nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.