Skocz do zawartości

BMW X 5


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam się rozglądać za średniej wielkości SUVem (powoli czas na 30.GIF patrola ).

jakoś moje myśli krązą wokół X5

np jakiś tekst

ten prowadzi smile.gif

mniej więcej 2008 rok. (100-120 tys pln)

Czy silnik 3.0 jest ok ? czy może lepiej benzynę z USA?

a może inne auto ?

zakładam przebieg przy zakupie - 100 tys, następnie 15 tys/rok przez 3-5 lat

ma mieć:

wysokie siedzisko (przyzwyczajenie z terenówek - lubię to ok.gif)

4x4 w jakiejkolwiek formie

pierdylion airbag - także z tyłu

nawiew z tyłu (w podłokietniku)

podgrzewane fotele 4 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zaczynam się rozglądać za średniej wielkości SUVem (powoli czas na patrola ).

> jakoś moje myśli krązą wokół X5

> np jakiś tekst

> ten prowadzi

> mniej więcej 2008 rok. (100-120 tys pln)

> Czy silnik 3.0 jest ok ? czy może lepiej benzynę z USA?

Szukaj lepiej z rynku EU. To co jest sprowadzane z USA, z reguły jest po przejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuj nic z usa teraz. Przy takich kursach waluty oplaca se tylko przywozic wraki

ok. jasne.

Chodziło mi o silniki benzynowe, których jakoś nie zauważyłem w ofercie.

"mam" gościa , który importuje auta i ma nieposzlakowaną opinię ok.gif

Nie znam X5, kilka razy byłem pasażerem, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie rozgladalem za 2.0 albo 3.0 z bmw w tym roczniku co podales i odpuscilem :/ znalezc cos zdrowego i niezbyt kreconego to cud. Druga sprawa, ze bmw ma od dosc dawna problemy z silnikami diesla i tez mnie to nie nastawialo optymistycznie.

Sorento patrzyles? Powinno byc duzo tansze, krajowe i duza szansa na niekombinowane. Podgrzewane 2gi rzad siedzen byl w opcji wiec szukajac sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie rozgladalem za 2.0 albo 3.0 z bmw w tym roczniku co podales i odpuscilem :/ znalezc cos

> zdrowego i niezbyt kreconego to cud. Druga sprawa, ze bmw ma od dosc dawna problemy z

> silnikami diesla i tez mnie to nie nastawialo optymistycznie.

> Sorento patrzyles? Powinno byc duzo tansze, krajowe i duza szansa na niekombinowane. Podgrzewane

> 2gi rzad siedzen byl w opcji wiec szukajac sie znajdzie.

http://mcab.otomoto.pl/bmw-x5-wentyl-komfort-masaz-i-wlasci-C28970591.html

jeżeli już BMW, to tylko z PL sieci (pomimo pytania o USA), do sprawdzenia etc (po leasingu, poprzez znajomych etc. - mniejsza szansa na wałek)

Sorento jest ok. Na razie wzdycham do BMWu sleeping_2.gif /teoretycznie - bo jezeli AK powie czerwona.gif, to odpuszczę panic.gif/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli z PL to bym bral 3.0 - mniejsza szansa na wtope wink.gif

zazdroszcze budzetu i zastanawiania sie nad wydaniem 130 tys na 5 letnie auto. Ja bym mial obawy ze to sie zacznie sypac - moze nie jakos grubo ale na pierdoly tez mozna zmarnowac sporo czasu i pieniedzy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli z PL to bym bral 3.0 - mniejsza szansa na wtope

> zazdroszcze budzetu i zastanawiania sie nad wydaniem 130 tys na 5 letnie auto. Ja bym mial obawy ze

> to sie zacznie sypac - moze nie jakos grubo ale na pierdoly tez mozna zmarnowac sporo czasu i

> pieniedzy

widzisz.

Niby dużo. Kurka, cholernie dużo.

Tylko że nie starczy na żaden nowy fajny samochód.

Secundo - nie chcę nowego. Zbyt często zmieniam auta.

bardzo odpowiada mi wysoka pozycja za kierownicą. Lepiej czuję się w brutalnym patrolu niż w wygodnej osobówce.

W outlanderze i zafirach też siedziałem wyżej, więc to już chyba przyzwyczajenie zlosnik.gif

tertio - wolałbym wydać 8 dyszek

Tylko ,że nie ma na co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> X5 początkowo sie bardzo psuly, ale to pierwsze egzemplarze z poczatku produkcji. Potem było

> znacznie lepiej. Ale nadal znając zawodnosc BMW i koszty części, zastanawiał bym sie nad takim

> samochodem.

obserwuję Marku Twoje wypowiedzi i zestawiam je z tym co pisze OZI.

drugi w kolejce był grand cherok zlosnik.gif

ale o niego nie pytam, jestem na forum jeepa hehe.gif

zerkam na Twój rynek, ale przy obecnym kursie $ stać mnie na auto warte poniże 20 tys $ (w USA), więc szału nie ma.

a droższego nie kupię z powodów ideologicznych.

Auto ma być. Jak ukradną/zginie/uszkodzi się mam kupić następne, a nie płakać old.gif

a X5 ładna jest hahaha.gif

Piszemy o tym samym w dwóch wątkach zlosnik.gif

na lexa raczej mnie nie stać.

jest droższy niż BMW

używki lexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czesto okazje z takim X5, '09 rok, oznaczenia na drzwiach 35d, wersja Individual i cos kolo 60 tys przebiegu, salon PL, pierwszy wlasciciel.

I powiem tak... Jezdzilem chyba kazdym autem tej klasy, i gdybym mial budzet i potrzebe posiadania takiego auta to biorac pod uwage tylko wrazenia z jazdy wybieralbym pomiedzy X5 i Cayenne.

Naprawde X5 fajnie sie prowadzi jak na swoje gabaryty nawet przy predkosciach ponadautostradowych, silnik dynamiczny- w zupelnosci wystarczajacy do normalnego przemieszczania sie, wyciszenie calkiem ok.

Auto, o ktorym pisze usterek wiekszych zero. Natomiast np. przy przegladzie przy ok 55tys km do wymiany poszly wahacze jakies z przodu (nie znam szczegolow), IMHO troszke za szybkie zuzycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorento jest ok. Na razie wzdycham do BMWu /teoretycznie - bo jezeli AK powie , to odpuszczę /

Jeżeli będziesz patrzył na Sorento to odpuść sobie egzemplarze z USA. Nie wiem jak z obecnym modelem, ale w poprzedniku różniły się części pomiędzy wersją EU, a USA. Do tego stopnia z niektórymi częściami są jaja, że nawet nie pasują te ściągane nie pasują czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy silnik 3.0 jest ok ? czy może lepiej benzynę z USA?

Zapewne jest tam tez 3.0 benzyna (258km ?), co wcale nie byloby glupim pomyslem. Znajomy ma 4.8is w takiej e70 i bardzo fajnie to jezdzi, ale spalanie poraża (15-20). Co do 3.0d to po modach te silniki nie są juz takie niezniszczalne - np blaszane kolektor wydechowy ktory pęka po 150tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile osób będzie jeździło? Ostatnio rozmawiałem z wujkiem, który od nowości ma X5 i po 3 latach użytkowania dokupił Forda SMAXa i woli nim jeździć ze względu na pasażerów z tyłu - dzieci. BMW ponoć z przodu super, ale z tyłu twardo i mniej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tertio - wolałbym wydać 8 dyszek

> Tylko ,że nie ma na co..

tansza opcje podalem. Nowe sa w maks wersji chyba cos kolo 150 tys wiec uzywke kupisz bez problemu za mniej.

Pisales gdzies o captivie... i ja jakos nie mam przekonania. Jezdzilem 3 tygodnie orlando - wiadomo nie to samo i klasa inna ale wyglada badziewnie. Czego nie dotkniesz to trzeszczy a auto mialo 20 tys przebiegu. System multimedialny jest bardzo dziwny. Manetki mi lanosa przypomnialy smile.gif Jezdzilem tym najmocniejszym dieslem z automatem i tez szalu nie ma. Nie przypuszczam aby w captivie byl jakis super skok jakosciowy. Nie wiem tez jak z 3 litrowa benzyna ale pewnie bedzie wir w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.