Skocz do zawartości

kupno przez męża, rejestracja tylko na żonę


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

da sie tak bez kombinacji alpejskich? Cos malo ofert we Wroclawiu, a wyprawa za Wroclaw z malym dzieckiem, to juz male wczasy i ciezko to przeprowadzic w tygodniu, wiec wole pojechac sam, szybko obejrzec, kupic jak dobre, a zone wyslac juz tylko do WK. Samochod ma zawsze na siebie, zeby byla rozdzielnosc znizek ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie tak bez kombinacji alpejskich? Cos malo ofert we Wroclawiu, a wyprawa za Wroclaw z malym

> dzieckiem, to juz male wczasy i ciezko to przeprowadzic w tygodniu, wiec wole pojechac sam,

> szybko obejrzec, kupic jak dobre, a zone wyslac juz tylko do WK. Samochod ma zawsze na siebie,

> zeby byla rozdzielnosc znizek ubezpieczenia.

a macie rozdzielnosc majatkowa? bo jak nie, to nie ma znaczenia na kogo jest auto - jest i tak wspolne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie tak bez kombinacji alpejskich? Cos malo ofert we Wroclawiu, a wyprawa za Wroclaw z malym

> dzieckiem, to juz male wczasy i ciezko to przeprowadzic w tygodniu, wiec wole pojechac sam,

> szybko obejrzec, kupic jak dobre, a zone wyslac juz tylko do WK. Samochod ma zawsze na siebie,

> zeby byla rozdzielnosc znizek ubezpieczenia.

Wez dowod zony i nie sadze, ze sprzedajacy bedzie robil jakiekolwiek problemyok.gif

Zawsze mozesz ta kwestie dogadac zanim pojedziesz po potencjalne auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a macie rozdzielnosc majatkowa? bo jak nie, to nie ma znaczenia na kogo jest auto - jest i tak

> wspolne

Napisał o roździelności zniżek ubezpieczenia .

Ubezpieczenie na użytkownika pojazdu też jest jakimś rozwiązaniem ze zniżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisał o roździelności zniżek ubezpieczenia .

> Ubezpieczenie na użytkownika pojazdu też jest jakimś rozwiązaniem ze zniżkami.

auto mamy kupione i zarejestrowane tylko na mulher.gif, ona ma max znizek, bo formalnie posiadala auta dluzej niz ja... zawsze ja jade ubezpieczac i ubezpieczenie jest na mnie, auto na nia, i znizki jej. Jak kupilem motocykl na siebie to PZU bez problemu zrobilo mi 60% ze wzgledu na bezszkodowosc i szczerze powiem ze sam do konca nie rozumiem jak to niby dziala wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto mamy kupione i zarejestrowane tylko na , ona ma max znizek, bo formalnie posiadala auta

> dluzej niz ja... zawsze ja jade ubezpieczac i ubezpieczenie jest na mnie, auto na nia, i

> znizki jej. Jak kupilem motocykl na siebie to PZU bez problemu zrobilo mi 60% ze wzgledu na

> bezszkodowosc i szczerze powiem ze sam do konca nie rozumiem jak to niby dziala

na

Kiedyś obiło mi się o uszy ,że małżeństwo to jedna osobowość prawna i na przykład

z NNW odszkodowania żonie nie wypłacisz.(mężowi).

cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie tak bez kombinacji alpejskich? Cos malo ofert we Wroclawiu, a wyprawa za Wroclaw z malym

> dzieckiem, to juz male wczasy i ciezko to przeprowadzic w tygodniu, wiec wole pojechac sam,

> szybko obejrzec, kupic jak dobre, a zone wyslac juz tylko do WK. Samochod ma zawsze na siebie,

> zeby byla rozdzielnosc znizek ubezpieczenia.

Ostatnie 3 auta żony kupiłem bez niej. Widziała je tylko wcześniej na zdjęciach. Raz musiałem z tego powodu kupowac na drugi dzień pokrowce na siedzenia, bo się tapicerka nie spodobała zlosnik.gif, ale problemów nie było - brałem DO żony w kieszeń, podpisywała mi umowę K-S przed wyjazdem i tyle...żaden sprzedający nie robił problemów, zwłaszcza jak już widział gotówkę i był wniebowzięty, że w końcu sprzedaje auto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisał o roździelności zniżek ubezpieczenia .

> Ubezpieczenie na użytkownika pojazdu też jest jakimś rozwiązaniem ze zniżkami.

ale nie ma już czegoś takiego. w małżeństwie, jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to zniżki posiada oboje małżonków takie same. zarejestrujesz na siebie, to i tak żona jest współwłaścicielką, pomimo, ze nie ma jej w dowodzie. zrobi wypadek, to oboje tracicie zniżki. od jakiegoś czasu tak jest już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie ma już czegoś takiego. w małżeństwie, jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to zniżki

> posiada oboje małżonków takie same. zarejestrujesz na siebie, to i tak żona jest

> współwłaścicielką, pomimo, ze nie ma jej w dowodzie.

...chyba że masz firmę, kupujesz auto na firmę, a żona nie jest wspólnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie ma już czegoś takiego. w małżeństwie, jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to zniżki

> posiada oboje małżonków takie same. zarejestrujesz na siebie, to i tak żona jest

> współwłaścicielką, pomimo, ze nie ma jej w dowodzie. zrobi wypadek, to oboje tracicie zniżki.

> od jakiegoś czasu tak jest już

Możesz podać jakąś podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja wnoszę tylko informacyjnie, że jedno z małżonków może mieć firmę - wtedy sprawy własnościowe mogą się komplikować. Jeżeli tylko mąż ma auto kupione na swoją firmę, a żona nie jest wspólnikiem - żony nie można wpisać do DR, bez względu na to, jak wielka jest miłość i wspólnota między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie ma już czegoś takiego. w małżeństwie, jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to zniżki

> posiada oboje małżonków takie same. zarejestrujesz na siebie, to i tak żona jest

> współwłaścicielką, pomimo, ze nie ma jej w dowodzie. zrobi wypadek, to oboje tracicie zniżki.

> od jakiegoś czasu tak jest już

imho to jakas bzdura - znizki, to nie majatek, zeby byly wspolne. Mysle, ze pierwszy lepszy sad by to obalil i slusznie. Chyba, ze specjalnie chciales, zeby zona skorzystala z twoich znizek i wpisales sie w TU jako wspolwlasciciel. Moja zona ma fiacika tylko na siebie i leca jej wlasne zniżki - ma 20%, podczas gdy ja mam 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary.... kupiłem auto i chciałem żone dopisać jako współwłaścicielke, zeby jej zniżki leciały- bo też myslałem, ze tak ma byc. a tu mi baba w ubezpieczalni mówi, ze zona ma po mnie maksymalne- bo takie mam ja i nie musi byc nigdzie dopisywana. mało tego. moje dzieci jak skońćzą 18 lat też nabywają automatycznie moje zniżki

tak jak Ty, i ja tego nie wiedziałęm, teraz sie dowiedziałem tego samego z innych ubezpieczalni, bo myślałem, ze tamta babka robi mnie w konia

jeszcze dodam, ze moja teściowa dostała od swojego ojca auto. a że nigdy wczesniej auta nie miała, to żeby nie płacić 100 %, to po prostu dziadek dopisał ją jako współwłaścicielke do dowodu i poszli rekalkulować składke, i wiesz co? dowiedzieli sie tego samego co ja- że przejmuje maksymalne zniżki po ojcu i bez zastanawiania moze przepisać auto na siebie samą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stary.... kupiłem auto i chciałem żone dopisać jako współwłaścicielke, zeby jej zniżki leciały- bo

> też myslałem, ze tak ma byc. a tu mi baba w ubezpieczalni mówi, ze zona ma po mnie maksymalne-

> bo takie mam ja i nie musi byc nigdzie dopisywana. mało tego. moje dzieci jak skońćzą 18 lat

> też nabywają automatycznie moje zniżki

> tak jak Ty, i ja tego nie wiedziałęm, teraz sie dowiedziałem tego samego z innych ubezpieczalni, bo

> myślałem, ze tamta babka robi mnie w konia

> jeszcze dodam, ze moja teściowa dostała od swojego ojca auto. a że nigdy wczesniej auta nie miała,

> to żeby nie płacić 100 %, to po prostu dziadek dopisał ją jako współwłaścicielke do dowodu i

> poszli rekalkulować składke, i wiesz co? dowiedzieli sie tego samego co ja- że przejmuje

> maksymalne zniżki po ojcu i bez zastanawiania moze przepisać auto na siebie samą

dziwne jest to co piszesz, bo wg PZU, 2lata temu sprawa wyglądała zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem ja. Kupowałem nówkę Matiza. Miałem zero zniżek, bo to był pierwszy samochód. Zarejestrowałem go razem z moją matką i od razu -60%. Bo moja matka ma zniżki po ojcu. Choć żaden samochód ojca nie był na nią rejestrowany. Baaa, choć moja matka nigdy nie miała prawa jazdy. smile.gifdevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w większości firm oprócz PZU tak jest. W PZU nie wystarczy wpis na ostatniej polisie że jest 60%

> zniżki. Trzeba udokumentować każdy rok bezszkodowej jazdy.

tylko problem jest taki, że jak przyjdzie szkoda to Cię sprawdzą i wyjdzie, że OC było opłacone nieprawidłowo = korekta, a do tego zwyżka itd...

O ile w małżeństwie sprawa jest dość prosta, to nie kwestia przechodzenia zniżek tylko wspólnoty majątkowej, o tyle w innych relacjach rodzinnych ta sprawa już nie ma pokrycia w prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.