Skocz do zawartości

czujnik spalania stukowego


Waldek40

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to nissan primera p10 96r. silnik 2,0, po diagnozie kodów błyskowych wyświetla błąd 34-czujnik spalania stukowego

i tak, w serwisie podobno 1300zł zlosnik.gif czyli ta opcja odpada

na portalu aukcyjnym niema do tego silnika ale jest parę sztuk owych czujników do silnika 1,8 , jak na owym portalu wpisze się żeby szukał czujnik spalania stukowego bez podania marki samochodu to wyświetli nam mnóstwo owych czujników do rożnych aut ale o tym samym kształcie i z takimi samymi wtyczkami, i pytam się was czy owy czujnik musi być dedykowany konkretnie do danego silnika czy może być inny? owy czujnik przykręca się tylko do bloku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne kształty tych czujników:

http://www.autozone.com/autozone/parts/Knock-Sensor/_/N-9gsm6

Do tego nawet podobnego kształtu mogą elektrycznie nie pasować = lepiej zajrzeć w katalog producenta, znaleźć numer części i szukać odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pacjent to nissan primera p10 96r. silnik 2,0, po diagnozie kodów błyskowych wyświetla błąd

> 34-czujnik spalania stukowego

Ale jaki błąd? Brak sygnału czy nieprawidłowy sygnał? Sprawdź mocowanie czujnika, styki we wtyczce i pozostałe po drodze z czujnika do komputera. Sprawdź, czy w silniku nie słychać niepokojących stuków i wibracji odbiegających od normy. Ten czujnik to jest mikrofon piezoelektryczny, bardzo rzadko jak nie nigdy się nie uszkadza. Możesz go sprawdzić podłączając miliwoltomierz do wyjść i stukać po nim kawałkiem metalu - jak jest sprawny to da impulsy na mierniku. I jeszcze jedno - kiedy zaświeca się check, przy jakich warunkach jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

check się nie świeci, tylko po zwarciu w kostce diagnostycznej dwóch pinów (w tym aucie tak się sprawdza kody błędów) zaczyna migać zółta kontrolka 3razy wolno 4 razy szybko czyli kod 34,auto kupiłem dla syna z uszkodzonym już owym czujnikiem i nie wiem czego się spodziewać jak go wymienię na sprawny, czy będzie lepiej przyspieszał czy możne mniej spalał paliwa? i po co ja sprawdzałem te błędy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po co

> ja sprawdzałem te błędy

Też nie wiem zlosnik.gif. Zresetuj komputer i obserwuj lampkę check. Szczególnie czy i kiedy zaświeci się w czasie jazdy. Jak po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu wróci do normy, to się nie przejmuj i zapomnij o sprawie. Możliwe, że komp pamiętał jak dawno temu poprzedni właściciel wcisnął gaz do dechy na czwórce wracając pod górkę z czterema workami cementu i ośmioma pudłami kafelek w bagażniku biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.