Skocz do zawartości

Ktoś poratuję informacją o łożysku SKF ?


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat raczej pilny bo Autko już wyje że hoho.

Potrzebuję łożysko na tył do Nubiry I 2.0 - z tyłu tarcze ( 1.6 ma bębny)

Wybór padł na SKF. I tu małe zamieszanie.

Na necie znalazłem że pasuje niby model SKF VKBA 944 w cenie około 55,00 zł. Ale po chwili wygrzebałem info że drugie też pasuje SKF VKBA 3255 a jest droższe o jakieś 25-30 zeta.

Co wybrać?

P.S. Pytałem też na moim kunciku, ale tam wakacje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może droższe jest do wersji z ABS-em, a tańsze bez ?

> P.S. Nie wiem nie znam się na tym samochodzie. Pierwsze co mi do głowy przyszło

I chyba dokładnie o to chodzi. Ja nie mam ABS-u i na allegro znalazłem też że do wersji bez ABS. Ale przezornie zapytałem sprzedającego i odpisał że bez ABS to będzie 3255 - droższe, choć na aukcji ma że 944 do wersji bez ABS spineyes.gifhehe.gif

I bądź tu mądry confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji chyba będzie lepiej jak znajdziesz w swojej okolicy magika ( sklep motoryzacyjny ) z częściami i kawałkiem wiedzy, i na podstawie Twojego VIN'u Ci dobiorą.

Na allegro ludzie czasem takie głupoty wypisują że nie ma się co tym sugerować facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takiej sytuacji chyba będzie lepiej jak znajdziesz w swojej okolicy magika ( sklep motoryzacyjny

> ) z częściami i kawałkiem wiedzy, i na podstawie Twojego VIN'u Ci dobiorą.

> Na allegro ludzie czasem takie głupoty wypisują że nie ma się co tym sugerować

W sklepie też zrobili niewiem.gif

Podejrzewam, że to droższe ma ten pierścień magnetyczny czy jak tam się to nazywa do ABS-u i to tyle.

W necie fotki pooglądałem i w zestawie są dwa łożyska. Jedno jest takie same, ale drugie się różni chyba właśnie tym pierścieniem.

Podjadę pefnie raz jeszcze na sklep i każe pokazać sobie oba na ladzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sklepie też zrobili

> Podejrzewam, że to droższe ma ten pierścień magnetyczny czy jak tam się to nazywa do ABS-u i to

> tyle.

> W necie fotki pooglądałem i w zestawie są dwa łożyska. Jedno jest takie same, ale drugie się różni

> chyba właśnie tym pierścieniem.

> Podjadę pefnie raz jeszcze na sklep i każe pokazać sobie oba na ladzie

ja gdzieś mam jeszcze 2 komplety ale nie pamiętam czy były róznice. miałem kupione skfa i w sumie przez 500kkm nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Temat raczej pilny bo Autko już wyje że hoho.

> Potrzebuję łożysko na tył do Nubiry I 2.0 - z tyłu tarcze ( 1.6 ma bębny)

> Wybór padł na SKF. I tu małe zamieszanie.

> Na necie znalazłem że pasuje niby model SKF VKBA 944 w cenie około 55,00 zł. Ale po chwili

> wygrzebałem info że drugie też pasuje SKF VKBA 3255 a jest droższe o jakieś 25-30 zeta.

> Co wybrać?

> P.S. Pytałem też na moim kunciku, ale tam wakacje

SKF VKBA 3255 (łożysko koła DAEWOO Espero 1.5-2.0 bez ABS) krosuje się na VKBA 529 (audi/VW) a ten z kolei na VKBA 944 (łożysko koła przedniego Opel Kadett C/tylnego Opel Kadett D/E) smile.gif wychodzi na to, że różnice tylko i wyłącznie tkwią w numeracji i przeznaczeniu do jakiego samochodu, a więc weź najtańsze...z klockami też tak bywa, że np do renaulta megane II valeo kosztowały ok 160zł a inny numer (wymiary te same) do starego peugeota 70zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Temat raczej pilny bo Autko już wyje że hoho.

> Potrzebuję łożysko na tył do Nubiry I 2.0 - z tyłu tarcze ( 1.6 ma bębny)

> Wybór padł na SKF. I tu małe zamieszanie.

> Na necie znalazłem że pasuje niby model SKF VKBA 944 w cenie około 55,00 zł. Ale po chwili

> wygrzebałem info że drugie też pasuje SKF VKBA 3255 a jest droższe o jakieś 25-30 zeta.

> Co wybrać?

> P.S. Pytałem też na moim kunciku, ale tam wakacje

kupowałem na tył jakies za 35zł w intercars i działa juz kilkanascie tysiecy km, bierz tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć VKBA 3255. To drugie tez pasuje, ale ma inny uszczelniacz i przez to może gorzej uszczelnić, co skutkuje krótszą żywotnością. ABS tu nie ma nic do rzeczy, bo Nubiry z ABSem miały z tyłu całe piasty i cena łożyska była x10 w stosunku do wersji bez ABSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takiej sytuacji chyba będzie lepiej jak znajdziesz w swojej okolicy magika ( sklep motoryzacyjny

> ) z częściami i kawałkiem wiedzy, i na podstawie Twojego VIN'u Ci dobiorą.

Rożnie to bywa crazy.gif

Jak miałem kiedyś skodę to było wesoło - wersja w Polsce niesprzedawana. Byli mądrzy po tym, jak wracałem z niepasującymi częściami, choć na wstępie informowałem do czego, VIN itd.

> Na allegro ludzie czasem takie głupoty wypisują że nie ma się co tym sugerować

Ba, nawet miewają problemy z katalogami - jakiś czas temu szukałem poduszki to starszej corolli, to dali katalog, z którego wynikało, że mam automat itd. Niestety, kupiłem nowe z manualną smile.gifhttp://www.toyodiy.com podaje poprawne dane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinieneś mieć VKBA 3255. To drugie tez pasuje, ale ma inny uszczelniacz i przez to może gorzej

> uszczelnić, co skutkuje krótszą żywotnością. ABS tu nie ma nic do rzeczy, bo Nubiry z ABSem

> miały z tyłu całe piasty i cena łożyska była x10 w stosunku do wersji bez ABSu.

Nie wprowadzaj w błąd bo nie ma znaczenia czy Nubira ma ABS czy go nie ma, z tyłu są piasty z koronką lub bez a łożyska są stożkowe wymienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.