Skocz do zawartości

Alfa 156 - czy na prawdę taka zła?


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Państwa,

Muszę kupić jakieś w miarę wygodne i fajne auto do 10tys z hakiem (chodzi o holowniczy zlosnik.gif) No i Alfa 156 Sportwagon dobrze mi pasuje do tego opisu. Wiadomo jakie są opinie o tym aucie, ale czy rzeczywiście jest tak źle? Wymiany elementów zawieszenia jestem w stanie przeboleć-mam garaż i narzędzia-sam bedę serwisował. Sprawdzałem ich ceny na allegro i o ile nie trzeba wahaczy wynieniać 3 razy w roku to przeżyję zlosnik.gif O silnikach benzynowych też słyszałem zlosnik.gif no to pozostają diesle. Same z siebie 1.9 i 2.4 mają raczej dobre opinie, ale czy mają jakieś typowe kosztowne usterki. Jakich konkretnie silników szukać żeby mieć mniej problemów? Chodzi o roczniki ~2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej problemowe są 8v, jeśli wystarczy Ci te 115 KM. 16v są dużo dynamiczniejsze, mają skrzynię 6 biegową, ale i mogą sprawiać trochę więcej problemów, wszystko zależy jaki jest przebieg i kto danym autem jeździł. Ogólnie udane silniki ok.gif Jeśli są eksploatowane w trasie to turbo czy dwumasa pożyją długo.

Z silnikami 2.4 niech wypowie się kto inny, z tego co wiem są tam też wersje mniej lub bardziej udane wink.gif

Jeśli chodzi o zawieszenie to przednie górne wahacze nie należą do udanych, ale zakładasz TRW i o ile nie jeździsz po tragicznych drogach to na 2 lata starczą. Dolne wahacze są mocniejsze. Tylny zawias się nie sypie na szczęście.

Pamiętaj tylko że SW wcale nie ma zbyt dużego bagażnika zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę Państwa,

> Muszę kupić jakieś w miarę wygodne i fajne auto do 10tys z hakiem (chodzi o holowniczy ) No i Alfa

> 156 Sportwagon dobrze mi pasuje do tego opisu. Wiadomo jakie są opinie o tym aucie, ale czy

> rzeczywiście jest tak źle?

Zawieszenie to rzeczywiście największy minus tego auta. Zaraz po tym ruuuuuda mulher.gif Rok temu sprzedałem swoją 2,5 V6 (m.in. przez rdzę) i już prawie zapomniałem jakie to było fajne auto. Wczoraj jako pasażer jechałem 156 2.4 JTD z 2000 roku. Welur, materiały, wygoda 893goodvibes.gifok.gif Wspomnień czar buu.gif Szukaj czegoś zadbanego i kupuj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój kumpel jakieś 3-4 miesiące temu zanabył 156 1.9 JakToDymi dla swojej żony

> założył hak, ostatnio był na mazurach, jest bardzo zadowolony i chwali sobie to autko

> Fotki wrzucam - może bardziej Cię przekonają:

jakbym miał wybierać oczami to bardzo chętnie zlosnik.gif

umówiłem się na oglądanie jednego sportwagona-zobaczymy co wyjdzie w praniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój kumpel jakieś 3-4 miesiące temu zanabył 156 1.9 JakToDymi dla swojej żony

> założył hak, ostatnio był na mazurach, jest bardzo zadowolony i chwali sobie to autko

> Fotki wrzucam - może bardziej Cię przekonają:

nie zły mix, oczy stare a środek lift smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - jaki rozmiar opon 16 cali wychodzi najkorzystniej finansowo? Mam na myśli rozmiar akceptowalny przez 156 SW.

Pytam bo czasem jest tak ze producent wymyślił 215 podczas gdy 205 kosztują prawie 2 razy mniej (przykład hipotetyczny zlosnik.gif)

no i elementy zawieszenia - jakie zamienniki mają akceptowalną jakość (łączniki, wahacze, gumy stabilizatora)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze jedno - jaki rozmiar opon 16 cali wychodzi najkorzystniej finansowo? Mam na myśli rozmiar

> akceptowalny przez 156 SW.

> Pytam bo czasem jest tak ze producent wymyślił 215 podczas gdy 205 kosztują prawie 2 razy mniej

> (przykład hipotetyczny )

> no i elementy zawieszenia - jakie zamienniki mają akceptowalną jakość (łączniki, wahacze, gumy

> stabilizatora)?

- 205/65 R16

- 215/45 R17 lub 225/45 R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę Państwa,

> Muszę kupić jakieś w miarę wygodne i fajne auto do 10tys z hakiem (chodzi o holowniczy ) No i Alfa

> 156 Sportwagon dobrze mi pasuje do tego opisu. Wiadomo jakie są opinie o tym aucie, ale czy

> rzeczywiście jest tak źle? Wymiany elementów zawieszenia jestem w stanie przeboleć-mam garaż i

> narzędzia-sam bedę serwisował. Sprawdzałem ich ceny na allegro i o ile nie trzeba wahaczy

> wynieniać 3 razy w roku to przeżyję O silnikach benzynowych też słyszałem no to pozostają

> diesle. Same z siebie 1.9 i 2.4 mają raczej dobre opinie, ale czy mają jakieś typowe kosztowne

> usterki. Jakich konkretnie silników szukać żeby mieć mniej problemów? Chodzi o roczniki ~2001.

Do 10 k PLN zapomnij o dobrej Alfie 156. Mówię to jako osoba która serwisuje prawie same Alfy Romeo. Z nadwoziem jest faktycznie dziwna sprawa, znam egzemplarze totalnie rude a znam i takie gdzie buda po 10-12 latach jest praktycznie nietknięta. Statystycznie największe padliny to te kupione, jeżdżone i serwisowane w kraju. Wbrew obiegowej opinii najfajniejsze wersje, stan blacharski i mechaniczny reprezentują egzemplarze sprowadzane. Jak chcesz si sam pobawić i masz czas i zacięcie to proponuję kupić Alfę z uszkodzonym silnikiem/skrzynią i samemu sobie naprawić. Wtedy za 10k będziesz miał 2004-2005 rok w mega stanie + koszt naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ??

> Za 8000 tysięcy mam na oku 156 2.5V6 z lpg z 2001 roku. Do wymiany sprzęgło, sprężarka klimatyzacji

> i maska przednia. Poza tym buda zdrowia.

>

upatrzyłem Sportwagon za 9.2 tys z 2001 1.9 115KM- wymienione sprzegło z dwumasą i rozrząd (są faktury z porządnego warsztatu w moim mieście), opony z połowy 2012 - jedna dziurka w podłodze wyszła na przeglądzie (właściciel był szczerze zdziwiony zlosnik.gif) i typowe usterki zawieszenia: łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, jeden wahacz górny i jeden dolny. Lakier i szyby oryginał. W kompie nie ma aktywnych błędów. Przegląd zrobiony w ASO Alfy. Chyba ją kupię zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzajmy że za 10 tysięcy nic się nie znajdzie.

Ja nie mówię że się nic nie znajdzie, znajdziesz i za 5-6k. Mówię tylko że porządna Alfa Romeo z niskim przebiegiem, nienagannym stanem technicznym i odpowiednio serwisowana musi kosztować. Sprawdź sobie ceny tych aut u zachodnich sąsiadów. Przez warsztat w którym pracyję przewija się mnóstwo wszelkich modeli i wersji 147, 156, 159 i wg moich kryteriów 3/4 tego co jeździ w PL to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mówię że się nic nie znajdzie, znajdziesz i za 5-6k. Mówię tylko że porządna Alfa Romeo z

> niskim przebiegiem, nienagannym stanem technicznym i odpowiednio serwisowana musi kosztować.

> Sprawdź sobie ceny tych aut u zachodnich sąsiadów. Przez warsztat w którym pracyję przewija

> się mnóstwo wszelkich modeli i wersji 147, 156, 159 i wg moich kryteriów 3/4 tego co jeździ w

> PL to złom.

Alfe kupuje duzo ludzi oczami, dobrze nie sprawdzi stanu, wydaje całą kasę a potem nie ma na porządny serwis i naprawy. Jak auto juz nie da rady jechać to właściciel ciuła ostatnią kasę i w stanie agonalnym wstawia do warsztatu zlosnik.gif

Zresztą z innymi autami jest podobnie: passaty, laguny 2, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta którą mam na oku jest od gościa który dopiero co kupił 159 3 letnie także kasę chyba ma 270751858-jezyk.gif

Panowie nie przesadzajmy - to są tanie ponad 10 letnie auta. Czego się spodziewacie - igiełki z salonu hehe.gif

Zawsze będą jakieś tam wady - nie istnieją auta w takim wieku w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój kumpel jakieś 3-4 miesiące temu zanabył 156 1.9 JakToDymi dla swojej żony

> założył hak, ostatnio był na mazurach, jest bardzo zadowolony i chwali sobie to autko

> Fotki wrzucam - może bardziej Cię przekonają:

To auto parkuje w ciągu dnia na Domaniewskiej. Dziś ją oglądałem przechodząc obok (zanim trafilem na ten wątek) – wygląda na zadbane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> upatrzyłem Sportwagon za 9.2 tys z 2001 1.9 115KM- wymienione sprzegło z dwumasą i rozrząd (są

> faktury z porządnego warsztatu w moim mieście), opony z połowy 2012 - jedna dziurka w podłodze

> wyszła na przeglądzie (właściciel był szczerze zdziwiony ) i typowe usterki zawieszenia:

> łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, jeden wahacz górny i jeden dolny. Lakier i szyby

> oryginał. W kompie nie ma aktywnych błędów. Przegląd zrobiony w ASO Alfy. Chyba ją kupię

No i wyslalem ojca i szwagra zeby mi ja kupili cool.gif

Jakich firm nie kupowac jesli chodzi o elementy zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu te łączniki TRW inaczej wyglądają:

> 1. allegro1

> 2. allegro2

> podpowie ktoś?

Z pierwszej aukcji to są łączniki na przodek. BTw na przód firma Meyle robi łączniki z serii HD, podobno wzmocnione. Sam montowałem je w kilku Alfach i zobaczymy jak sie będą sprawować. Na oko było widać że są masywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.