Skocz do zawartości

Nowe zasady dla młodych kierowców...


Drabek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakby nie było zwyżek za wiek ojciec też byłby współwłaścicielem? W moim przypadku nie.

Oczywiście, że nie, ale był jeszcze matka, dziadek..zawsze jest jakaś możliwość.

> Wyobraź sobie, że istnieją osoby, które boli jak ktoś je na kasie.

Kazdego boli, ale co to ma do tego, że kupujesz samochód i nie stać Cie na utrzymanie?

> Dobry jesteś. Zakładamy idealny świat według Ciebie tzn. gnojenie małolatów jak się się da

> (skuteczne), a później obecna sytuacja dla starszych. Jak myślisz co się stanie jak latka im

> polecą i tego doświadczenia z rowu zabraknie pustym główkom?

Kompletnie nie zrozumiałem co napisałeś? niewiem.gif

Teraz może zrozumiesz, że należy

> się wziąć za piratów niezależnie od wieku i doświadczenia, a nie małolatów.

W jaki sposób wywnioskowałeś, że jestem innego zdania? Masz racje co do powyższego, ale dlaczego nadal uważasz, że za małolatów nie powinni się brać?

Głupota jak

> choroba dotyczy ludzi w różnym wieku.

Bardzo odkrywcze stwierdzenie ok.gifzlosnik.gif

> Dobranocki były dla mnie za poważne, teraz przerzuciłem się na Twoje posty .

Stad się biorą Twoje kompleksy. Nie miałeś po prostu udanego dzieciństwa. przytul.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinni dodać zakaz jazdy z rówieśnikami bez osoby

> Młody kierowca + rówieśnicy jako pasażerowie = brawura .

Bardziej szkolić i wychowywać mentalnie, kilka lat później może społeczeństwo na każdego kto szaleje i zachowuje się kompletnie idiotycznie reagowałoby jak należy i tacy kierowcy nie mieli by lekkiego życia. Ale do tego potrzebny jest szereg zmian jak inaczej szkolona policja, infrastruktura itp.

No ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazdego boli, ale co to ma do tego, że kupujesz samochód i nie stać Cie na utrzymanie?

Kto napisał oprócz Ciebie, że nie było go stać? Po prostu szlak go trafiał przy płaceniu zwyżki za stereotyp.

> W jaki sposób wywnioskowałeś, że jestem innego zdania? Masz racje co do powyższego, ale dlaczego

> nadal uważasz, że za małolatów nie powinni się brać?

Po cholerę utrudniać życie innym, którzy nie zawinili jak można uderzyć precyzyjnie w jednostki potencjalnie odpowiedzialne za wypadki (niezależnie od wieku)? Masz jakąś zawiść do małolatów i nie mogę zrozumieć dlaczego (wnioskuje na podstawie Twojego poparcia dla bezsensownych rozwiązań, które tylko utrudniają życie). Mnie tylko denerwują mający przepisy w tylnej części ciała i na nich się moim zdaniem należy się skupić niezależnie od wieku, a nie utrudniać życia wszystkim wokół nieskutecznymi rozwiązaniami. Twoje rozumowanie ilustruje przykład, żeby rozprawić się z terrorystami należy zbombardować Afganistan i Pakistan. W ogóle nie liczysz się z innymi.

> Stad się biorą Twoje kompleksy. Nie miałeś po prostu udanego dzieciństwa.

Teraz nadrabiam z nawiązką cfaniak.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto napisał oprócz Ciebie, że nie było go stać? Po prostu szlak go trafiał przy płaceniu zwyżki za

> stereotyp.

problem w tym, że to nie stereotyp.

> Po cholerę utrudniać życie innym, którzy nie zawinili jak można uderzyć precyzyjnie w jednostki

> potencjalnie odpowiedzialne za wypadki (niezależnie od wieku)? Masz jakąś zawiść do małolatów

> i nie mogę zrozumieć dlaczego.

Od razu zawiść, Po prostu zgadzam sie z wprowadzeniem tych przepisów, ponieważ widze kto nagminnie łamie przepisy. Dlaczego w innych krajach jest podobnie? Tez stereotyp?

Mnie tylko denerwują mający przepisy w tylnej części ciała i na

> nich się moim zdaniem należy się skupić niezależnie od wieku, a nie utrudniać życia wszystkim

> wokół nieskutecznymi rozwiązaniami.

Moze po prostu dotychczasowe rozwiązania nie skutkują?

Twoje rozumowanie ilustruje przykład, żeby rozprawić się z

> terrorystami należy zbombardować Afganistan i Pakistan. W ogóle nie liczysz się z innymi.

> Teraz nadrabiam z nawiązką .

Nie o to chodzi. Ty chciałbyś idealnej sprawiedliwość, a ja uważam, że to niemożliwe.

Czasami tylko zbombardowanie Afganistanu pomoże, mimo, że ucierpią niewinni. W imie lepszego jutra dla większości.

Pamiętaj, że jednostki się nie liczą, liczy się większość. Moze kiedyś zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie pkt. 2 jest bez sensu.

> Moja ma od 20 lat PJ i jeździ raczej słabo. To dla niej mam przyklejony piękny zielony listek.

> To teraz jak sam pojadę i śmignę sobie 140 na A, to mnie zaraz zatrzymywać będą!?

Będziesz musiał odkleić i tyle icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem w tym, że to nie stereotyp.

Nie wiedziałem, że kolega tak dużo kolizji wypadków powodował bo absurdalnie wysokie OC płacił przez wiele lat. Ja też bym je płacił (gdybym nie miał ojca ze zniżkami) mimo, że nie spowodowałem ani jednej (a nawet nie uczestniczyłem). Niech płacą Ci, którzy je powodują, a nie Ci którzy starają się być uczciwi.

> Od razu zawiść, Po prostu zgadzam sie z wprowadzeniem tych przepisów, ponieważ widze kto nagminnie

> łamie przepisy. Dlaczego w innych krajach jest podobnie? Tez stereotyp?

Twój problem polega na tym, że widzisz to co chcesz zobaczyć i chcesz wierzyć. Wskaż mi jeden kraj w którym obowiązują te wszystkie durne przepisy, które chcą wprowadzić. U nas zrobili po prostu to tak, że zebrali po jednym durnym przepisie z każdego kraju (nie ma kraju idealnego) i powstała ta reforma. Oczywiście ktoś pewnie po drodze zgarnie premię by żyło się lepiej.

> Moze po prostu dotychczasowe rozwiązania nie skutkują?

No to jak nie skutkują to znaczy, że trzeba wprowadzić jeszcze gorsze?

> Czasami tylko zbombardowanie Afganistanu pomoże, mimo, że ucierpią niewinni. W imie lepszego jutra

> dla większości.

> Pamiętaj, że jednostki się nie liczą, liczy się większość. Moze kiedyś zrozumiesz.

Tylko, że w tym przypadku nie będzie lepszego jutra. W najlepszym przypadku będzie jak jest albo tylko już gorzej. Wytłumacz dlaczego ta większość nie liczy się przy ustalaniu wysokości podatków. Jestem pewny, że wtedy nie byłyby tak wysokie. Większość to ściema dla plebsu, a liczą się jednostki posiadające odpowiednie wpływy. Jestem pewny, że to w końcu Ty zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem, że kolega tak dużo kolizji wypadków powodował bo absurdalnie wysokie OC płacił

> przez wiele lat. Ja też bym je płacił (gdybym nie miał ojca ze zniżkami) mimo, że nie

> spowodowałem ani jednej (a nawet nie uczestniczyłem). Niech płacą Ci, którzy je powodują, a

> nie Ci którzy starają się być uczciwi.

Ale to musisz mieć pretensje do firm ubezpieczeniowych, a nie do ustawodawcy.

> Twój problem polega na tym, że widzisz to co chcesz zobaczyć i chcesz wierzyć.

Moze to Ty nie chcesz zobacz ?

Wskaż mi jeden kraj

> w którym obowiązują te wszystkie durne przepisy, które chcą wprowadzić.

Moze Zimbabwe.

U nas zrobili po

> prostu to tak, że zebrali po jednym durnym przepisie z każdego kraju (nie ma kraju idealnego)

> i powstała ta reforma.

Możliwe, ale coś Cię dziwi?

> No to jak nie skutkują to znaczy, że trzeba wprowadzić jeszcze gorsze?

Jeszcze ich nie wprowadzili przecież, wiec skąd wiesz, ze gorsze?

> Tylko, że w tym przypadku nie będzie lepszego jutra. W najlepszym przypadku będzie jak jest albo

> tylko już gorzej.

Tego nie możesz wiedzieć.

Wytłumacz dlaczego ta większość nie liczy się przy ustalaniu wysokości

> podatków.

Jak sie nie liczy? A podatki to kto ustala jak nie wybrani prze wiekszosc.

Jestem pewny, że wtedy nie byłyby tak wysokie. Większość to ściema dla plebsu, a

> liczą się jednostki posiadające odpowiednie wpływy. Jestem pewny, że to w końcu Ty zrozumiesz.

Żyjesz chyba utopijnymi marzeniami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to musisz mieć pretensje do firm ubezpieczeniowych, a nie do ustawodawcy.

To nie firmy ubezpieczeniowe mi narzucają obowiązek ubezpieczenia OC. Jak narzucili niech ukrócają patologie np. tworząc ubezpieczalnie państwową bez dyskryminacji stereotypowej.

> Moze to Ty nie chcesz zobacz ?

Nie patrzę przez jakieś uprzedzenia czy sympatię. Zawsze staram się chłodno kalkulować. I statystyka pokazuje, że to nie tylko młodzi powodują wypadki (zgadzam się, że najwięcej, ale to logicznie się tłumaczy brakiem doświadczenia, którzy starsi zebrali jak byli młodsi-nawet w rowach czy kolizjach). Ty z jakiś powodów chcesz tylko do tyłka dobrać się tej grupie wiekowej chociaż i wśród nich będą porządni ludzie. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego. Chociaż jak pomyśle to jedyne wytłumaczenie, że chcesz uwagę odwrócić od swojej grupy wiekowej szukając gdzie indziej winnych.

> Możliwe, ale coś Cię dziwi?

Dziwi mnie to, że lud łyka ten szajs jak młody pelikan zamiast logicznie pomyśleć.

> Jeszcze ich nie wprowadzili przecież, wiec skąd wiesz, ze gorsze?

Bo wystarczy pomyśleć. Listek przerabiałem na własnym tyłku. Była to jedna z największych głupot, które popełniłem (młody i głupi wtedy byłem). Na trasie nie dałem rady wyprzedzić bo na chama ciągle ktoś mnie wyprzedzał. Jak go zdjąłem to lepiej się jeździło. Ograniczenia dodatkowe prędkości dla młodych co one dadzą (przepraszam wpływy do budżetu będą może trochę większe) jak obecne również młodzi piraci mają głęboko w .... i spójrzmy wprawdzie w oczy najgorsze wypadki mają miejsce przy wyższych limitach niż dla normalnych kierowców. Dodatkowy kurs w WORD to tylko kolejny haracz dla państwa od niego na pewno nie zmądrzeją jak się nie dało po 60 godz kursu i jakimś tam okresie jazdy.

> Wytłumacz dlaczego ta większość nie liczy się przy ustalaniu wysokości

> Jak sie nie liczy? A podatki to kto ustala jak nie wybrani prze wiekszosc.

No to policzmy. Frekwencja w wyborach 48,92%. Nie byłem może orłem z matematyki, ale myślałem (widocznie błędnie), że większość to ponad 50%. Nawet biorąc pod uwagę tylko głosy oddane to rządząca koalicja nie zdobyła nawet 50% ważnych głosów w wyborach. Nadal twierdzisz, że większość wybrała ten b.. bałagan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie pkt. 2 jest bez sensu.

> Moja ma od 20 lat PJ i jeździ raczej słabo. To dla niej mam przyklejony piękny zielony listek.

> To teraz jak sam pojadę i śmignę sobie 140 na A, to mnie zaraz zatrzymywać będą!?

Owszem, zatrzymają Cie, sprawdza Twoje PJ i puszcza Cie dalej. Ot, normalna kontrola będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewelacja czyli jesli prawo jazdy zrobi moj obecnie 32 letni maz to ja bede musiala jezdzic z

> zielonym lisciem...?

A w czym Ci to będzie przeszkadzać? Skoro pożyczasz auto poczatkujacemu kierowcy czyli mężowi, to w czym problem ze będzie na tym aucie naklejony listek? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto ubezpiecza auto - właściciel czy kierowca?

Ale jak pożyczasz komus auto to musisz mieć taka osobe dopisana do ubezpieczenia (ze np. będziesz pozyczac osobie w wieku do iluś tam lat - i wtedy dowalą Ci 200% zwyżki i słusznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie możesz w ten sposób karać np rodziców mających sienę 1.6...

> już teraz są zwyżki za młodego kierowcę i to wystarczy.

Jak to karac rodziców? To niech mu nie pozyczaja tego auta 1.6 i koniec. A jak chcą mu pozyczac to niech placa zwyżke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tu nie widze problemu - naklejasz listek na to auto i raz "swiezynka" jeździ, a raz Ty - i wtedy

> nie odklejasz, bo po co odklejać?

Bo mam prawo jazdy od lat kilkunastu i nie chce byc traktowana jak "swiezynka" na drodze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo mam prawo jazdy od lat kilkunastu i nie chce byc traktowana jak "swiezynka" na drodze...?

Ale nie będziesz traktowana - kto Cie tak będzie traktowal? Przekroczysz 100km/h na autostradzie jadąć z listkiem, zatrzyma Cie policja, zobaczy ze masz prawo jazdy od kilkunastu lat to Cie puszczą dalej i tyle - w czym problem? ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie będziesz traktowana - kto Cie tak będzie traktowal? Przekroczysz 100km/h na autostradzie

> jadąć z listkiem, zatrzyma Cie policja, zobaczy ze masz prawo jazdy od kilkunastu lat to Cie

> puszczą dalej i tyle - w czym problem?

W innych uzytkownikach drog, nie udawaj, ze nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to karac rodziców? To niech mu nie pozyczaja tego auta 1.6 i koniec. A jak chcą mu pozyczac to

> niech placa zwyżke.

Nie wszystkich stac na auto dla kazdego czlonka rodziny, dla mnie takie podejscie jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W innych uzytkownikach drog, nie udawaj, ze nie rozumiesz.

Myslalem ze chodzi Ci o policje. Inni kierowcy - niby jak będą traktować "świeżaków"? Jakos inaczej niż teraz? IMHO nie ma znaczenia czy ktoś ma naklejke czy nie ma, jak ktoś slabo jedzie to widać z daleka, a jak ktoś jedzie dobrze to nieważne ze ma zielony listek.

Ja baaardzo często jezdze z niebieską elką na dachu (sam jade, po prostu przeprowadzam samochody, a nie chce mi się zdejmować elki z dachu - oczywiście wiem ze za to mi się należy mandat) i jakos nie zauwazylem żeby ktoś mnie traktowal jak nauke jazdy - mimo ze jestem oznaczony jako nauka jazdy to przecież widza ze jade normalnie i normalnie mnie traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem ze chodzi Ci o policje.

O policje swoja droge, bo marnujac czas na sprawdzanie moich papierow moga przegapic cos wazniejszego smirk.gif Ze nie wspomne juz o marnowaniu mojego czasu.

> Inni kierowcy - niby jak będą traktować "świeżaków"?

No jak, nie dosc, ze baba to jeszcze z lisciem i w malym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O policje swoja droge, bo marnujac czas na sprawdzanie moich papierow moga przegapic cos

> wazniejszego Ze nie wspomne juz o marnowaniu mojego czasu.

Niby tak, ale imho każdego przecież nie będą zatrzymywać, nie ma szans na to, skoro dużo aut będzie z listkami.

> No jak, nie dosc, ze baba to jeszcze z lisciem i w malym aucie.

IMHO nie będą gorzej traktować przez ten listek, gorzej traktują przez styl jazdy, a nie przez listek czy elke na dachu. Naklej teraz i sprawdz. Ja mam w domu kilkadziesiąt tych listków od paru lat i serio miałem taki plan chyba z 3 lata temu żeby sobie dwa listki nakleić (jeden z przodu, drugi z tyłu) tak dla jaj zlosnik.gif I mysle ze wlasnie tak zrobie jak to wejdzie w zycie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu lisc, z tylu lisc a w srodku glab

Jak to wejdzie w zycie to nakleje i się przekonam jak będę odbierany zlosnik.gif

Chyba ze nie wytrzymam tak długo czekac i nakleje już niedługo zlosnik.gif

Od 3 lat leżą u mnie te naklejki i ciagle sobie obiecuje ze nakleje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nieogarnieta ofiare losu, po ktorej sie mozna wszystkiego spodziewac tylko nie tego, ze jezdzi

> jak czlowiek.

Przesadzasz , to się widzi po stylu jazdy. Każdy w pare chwil będzie widział czy jesteś dobrym kierowca , a listek po prostu jest naklejony dla innej osoby, czy jesteś swiezakiem i ten listek jest dla Ciebie. IMHO tak wlasnie to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesadzasz , to się widzi po stylu jazdy. Każdy w pare chwil będzie widział czy jesteś dobrym

> kierowca , a listek po prostu jest naklejony dla innej osoby, czy jesteś swiezakiem i ten

> listek jest dla Ciebie. IMHO tak wlasnie to będzie.

No chyba ze bedzie lisc magnetyczny 270751858-jezyk.gif jak zlosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Pierwsza zmiana: na dobre wracają zielone listki. Przez osiem miesięcy naklejki będą obowiązkowe

> na szybach samochodu niedoświadczonego kierowcy.

a jesli taki kierowca jedzie czyims autem? tez ma nakleic?

> 2. przez osiem miesięcy nowi kierowcy nie będą mogli przekroczyć stu kilometrów na godzinę.

to chyba losowo policja bedzie zatrzymywac i sprawdzac czy aby na autostradzie ten co jedzie 130 nie jest mlodym kierowca i nie powinien jednak dostac mandatu

> 3. po 4-8 miesiącach od zdanego egzaminu, kierowca znów wróci do WORD-u. Tym razem na trzygodzinny

> kurs doszkalający

super! jestem za! pod warunkiem ze ten kurs bedzie sensowny... niestety podejrzewam ze bedzie jak zwykle - nowy sposob na dodatkowe $ do budzetu

> 4. Jeśli trzy razy poważnie coś "przeskrobią" na drodze, funkcjonariusze będą mieli prawo zabrać

> prawo jazdy.

jestem za!

> 5. Kiedy będzie miał dwa wykroczenia, będzie kierowany na kurs reedukacyjny, natomiast jeśli po tym

> kursie dojdą kolejne wykroczenia, wtedy taki kierowca musi liczyć się z tym, że będzie mu

> cofnięte uprawnienie

i git.

> Źródło

> To dobrze/źle ? Zapraszam do dyskusji...

> Moim zdaniem bardzo dobrze, pod warunkiem że będzie to respektowane. W przeciwnym wypadku

> wprowadzone zmiany nic nie dadzą.

wszystko super, tylko ktos musialby to egzekwowac wink.gif a narazie tego jakos nie widze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie firmy ubezpieczeniowe mi narzucają obowiązek ubezpieczenia OC. Jak narzucili niech ukrócają

> patologie np. tworząc ubezpieczalnie państwową bez dyskryminacji stereotypowej.

Państwowe to juz kiedyś przerabialismy, nie sprawdzilo się

> Nie patrzę przez jakieś uprzedzenia czy sympatię. Zawsze staram się chłodno kalkulować. I

> statystyka pokazuje, że to nie tylko młodzi powodują wypadki (zgadzam się, że najwięcej, ale

> to logicznie się tłumaczy brakiem doświadczenia, którzy starsi zebrali jak byli młodsi-nawet w

> rowach czy kolizjach).

Jakich rowach i kolizjach.Uwazasz, ze w ten sposób czlowiek nabiera doswiadczenia i głupi staje sie mądrzejszy? icon_eek.gif

Ty z jakiś powodów chcesz tylko do tyłka dobrać się tej grupie wiekowej

> chociaż i wśród nich będą porządni ludzie. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego.

Przestań pisac głupoty. Nigdzie nie napisałem, ze powinni dobrac sie TYLKO do tej grupy wiekowej. Wątek jest o tej grupie wiec o tym rozmawiamy. Ty caly czas probujesz dorabiac ideologię o ciemiezenionej polskiej złotej młodzieży.

Chociaż jak

> pomyśle to jedyne wytłumaczenie, że chcesz uwagę odwrócić od swojej grupy wiekowej szukając

> gdzie indziej winnych.

Co zrobić? he he myslisz, ze to ja chcę wprowadzić ten pomysl i jestem podstawiony przez PO? hahaha.gif

> Dziwi mnie to, że lud łyka ten szajs jak młody pelikan zamiast logicznie pomyśleć.

Co mnie to obchodzi, mnie to nie dotyczy. Jestem tylko zadowolony, ze moze wezma się za tych idiotow w tuningowanych szrotach.

> Bo wystarczy pomyśleć. Listek przerabiałem na własnym tyłku. Była to jedna z największych głupot,

> które popełniłem (młody i głupi wtedy byłem). Na trasie nie dałem rady wyprzedzić bo na chama

> ciągle ktoś mnie wyprzedzał. Jak go zdjąłem to lepiej się jeździło. Ograniczenia dodatkowe

> prędkości dla młodych co one dadzą (przepraszam wpływy do budżetu będą może trochę większe)

> jak obecne również młodzi piraci mają głęboko w .... i spójrzmy wprawdzie w oczy najgorsze

> wypadki mają miejsce przy wyższych limitach niż dla normalnych kierowców. Dodatkowy kurs w

> WORD to tylko kolejny haracz dla państwa od niego na pewno nie zmądrzeją jak się nie dało po

> 60 godz kursu i jakimś tam okresie jazdy.

Jak byłem mlody tez uważałem., , że wszyscy sa glupi i robia mi na zlosc.

> No to policzmy. Frekwencja w wyborach 48,92%. Nie byłem może orłem z matematyki, ale myślałem

> (widocznie błędnie), że większość to ponad 50%. Nawet biorąc pod uwagę tylko głosy oddane to

> rządząca koalicja nie zdobyła nawet 50% ważnych głosów w wyborach. Nadal twierdzisz, że

> większość wybrała ten b.. bałagan?

Tak większość, wg ordynacji wyborczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jesli taki kierowca jedzie czyims autem? tez ma nakleic?

obecnie jak udostępniasz młodemu kierowcy samochod to najczęściej trzeba poinformować o tym ubezpieczyciela, wiec jeśli dodatkowo będzie trzeba nakleić naklejke to chyba nie jest duzy problem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obecnie jak udostępniasz młodemu kierowcy samochod to najczęściej trzeba poinformować o tym

> ubezpieczyciela, wiec jeśli dodatkowo będzie trzeba nakleić naklejke to chyba nie jest duzy

> problem

to chyba musze przestac udostepniac siostrzenicy jak raz na ruski rok przyleci do PL i chce podjechac do supermarketu wink.gif

btw. co wlasciwie grozi w przypadku kraksy kiedy kieruje osoba ze 'zwyzkami'? regres OC? doplata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba musze przestac udostepniac siostrzenicy jak raz na ruski rok przyleci do PL i chce

> podjechac do supermarketu

no raczej, skoro nie masz jej zgłoszonej do TU i nie płacisz za nią zwyżki ok.gif

> btw. co wlasciwie grozi w przypadku kraksy kiedy kieruje osoba ze 'zwyzkami'? regres OC? doplata?

Nie wiem, ale to dobre pytanie - niech wypowie się jakiś znawca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Państwowe to juz kiedyś przerabialismy, nie sprawdzilo się

Problem polega na tym, że państwo jako twór się nie sprawdza, a jednak istnieje.

> Jakich rowach i kolizjach.Uwazasz, ze w ten sposób czlowiek nabiera doswiadczenia i głupi staje sie

> mądrzejszy?

Jest pewna grupa osób, która uczy się tylko w ten sposób. Jak dzieci jak się oparzą to tego już nie dotkną bo wiedzą czym to się kończy. Z kolei inni w ogóle się nie nauczą i nawet jak będą mieć 50-60 lat będą jeździć tak samo szaleńcza jak mieli 18. Są i tacy, którzy uczą się na błędach innych i mimo wieku nie powtarzają błędów starszych. Część też dorośleje i wyrasta. Odbicie tego wszystkiego masz w statystyce wypadków w podziale na grupy wiekowe.

> Przestań pisac głupoty. Nigdzie nie napisałem, ze powinni dobrac sie TYLKO do tej grupy

> wiekowej. Wątek jest o tej grupie wiec o tym rozmawiamy. Ty caly czas probujesz dorabiac

> ideologię o ciemiezenionej polskiej złotej młodzieży.

To żadna ideologia tylko rzeczywistość. Za całe zło się obwinia tych młodych bo to oni piratują, powodują wypadki, nie znają przepisów, tworzą bezrobocie itp. Zamiast walczyć z patologią jako całością to wyodrębnia się jej część utrudniając życie wszystkim i tak tworzy się następną patologię. claps.gif

> Co zrobić? he he myslisz, ze to ja chcę wprowadzić ten pomysl i jestem podstawiony przez PO?

Po Twoich postach pochwalnych wnioskuję, że chcesz tych rozwiązań (przepraszam chyba tylko jedno zakwestionowałeś). A czy jesteś z PO, PIS czy Partii Kobiet to mnie nie interesuje.

> Co mnie to obchodzi, mnie to nie dotyczy. Jestem tylko zadowolony, ze moze wezma się za tych idiotow w tuningowanych szrotach.

> Jak byłem mlody tez uważałem., , że wszyscy sa glupi i robia mi na zlosc.

Tylko ja już nie jestem młody i widzę, że celem nie jest robienie na złość tylko wpajanie głupot, że wspaniała PO wynalazła cudowny pomysł na wypadki w Polsce, a tak naprawdę chodzi tylko o jedno $$$. Sam po sobie przyznasz, że są skuteczni w tym. Przepraszam, że nie wierzę naiwnie, że ten gniot zwany reformą polepszy sytuację na drogach. Ja oczekuję czegoś skutecznego, a nie pokazania że coś się robi ( nie ważne że coś głupiego, ale zawsze coś), a marzenia o znikających idiotach po tej reformie możesz włożyć między Andersena, a Brzechwę. Trochę trzeźwego spojrzenia zalecam.

> Tak większość, wg ordynacji wyborczej.

W PRL-u też miałeś ordynację wyborczą i chyba się nie ośmielisz napisać, że to większość wybrała komunistów na przedstawicieli narodu hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem polega na tym, że państwo jako twór się nie sprawdza, a jednak istnieje.

Uuuu czyli tu Cie nosi. Wywody na temat sensowności tworu jakim jest państwo może przenieś na inny kącik. Dorabiasz ideologię, ale rozumiem, jak byłem nastolatkiem też mnie to kręciło ok.gif

> Jest pewna grupa osób, która uczy się tylko w ten sposób. Jak dzieci jak się oparzą to tego już nie

> dotkną bo wiedzą czym to się kończy.

Tylko, że jak w tym przypadku jak się oparzysz to często oblewasz wrzątkiem postronne osoby. Kumasz różnicę?

Z kolei inni w ogóle się nie nauczą i nawet jak będą mieć

> 50-60 lat będą jeździć tak samo szaleńcza jak mieli 18.

Oczywiście, ale nie rozmawiajmy o jednostkach.

> To żadna ideologia tylko rzeczywistość. Za całe zło się obwinia tych młodych bo to oni piratują,

> powodują wypadki, nie znają przepisów, tworzą bezrobocie itp. Zamiast walczyć z patologią jako

> całością to wyodrębnia się jej część utrudniając życie wszystkim i tworzy się następną

> patologię.

Masz swoje zdanie, ja swoje. Nie zamierzam cię przekonywać. Widzę, że należysz do tych młodych gniewnych, na których tak się system uwziął, ale może jak dorośniesz to Ci się optyka zmieni.

> Po Twoich postach pochwalnych wnioskuję, że chcesz tych rozwiązań (przepraszam chyba tylko jedno

> zakwestionowałeś). A czy jesteś z PO, PIS czy Partii Kobiet to mnie nie interesuje.

Przecież pisałem, że popieram, Nie twierdzę, że sa idealne, ale wolę taki niż żadne. A czy to wprowadzą, wali mnie to.

> Tylko ja już nie jestem młody i widzę, że celem nie jest robienie na złość tylko wpajanie głupot,

> że wspaniała PO wynalazła cudowny pomysł na wypadki w Polsce, a tak naprawdę chodzi tylko o

> jedno $$$.

Zawsze chodzi przynajmniej po części o kasę, ale pienisz się, jakbyś dopiero teraz zajarzył.

Sam po sobie przyznasz, że są skuteczni w tym. Przepraszam, że nie wierzę naiwnie,

> że ten gniot zwany reformą polepszy sytuację na drogach.

A ja wierzę, że jak sie nic nie robi to się nic samo nie zmieni.

Ja oczekuję czegoś skutecznego, a nie

> pokazania że coś się robi ( nie ważne że coś głupiego, ale zawsze coś), a marzenia o

> znikających idiotach po tej reformie możesz włożyć między Andersena, a Brzechwę. Trochę

> trzeźwego spojrzenia zalecam.

Problem Twój polega na tym, że wszystko negujesz, zanim to zacznie funkcjonować. Typowe polskie narzekanie na wszystko w koło.

> W PRL-u też miałeś ordynację wyborczą i chyba się nie ośmielisz napisać, że to większość wybrała

> komunistów na przedstawicieli narodu .

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w 1989 nastąpiła zmiana ustroju w Polsce (pewnie jeszcze Cię na świecie nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Pierwsza zmiana: na dobre wracają zielone listki. Przez osiem miesięcy naklejki będą obowiązkowe

> na szybach samochodu niedoświadczonego kierowcy.

Widzisz, tak jak mam sentyment do tego symbolu, bo za moich młodych czasów był powszechny, tak uważam, że gdy w większości krajów go przyjęto w postaci litery L w różnych kolorach, tak jego przywracanie nie ma sensu, bo nie będzie dla wielu ludzi, w tym wszystkich cudzoziemców, zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że jak w tym przypadku jak się oparzysz to często oblewasz wrzątkiem postronne osoby. Kumasz

> różnicę?

Właśnie o to chodzi, że ja tak, ale Ty nie. Myślisz, że jak go wyleje starsza osoba to będą mniejsze szkody, ale tak nie jest.

> Oczywiście, ale nie rozmawiajmy o jednostkach.

Przecież cały czas rozmawiamy o jednostkach. Nie wyskakuj mi teraz, że większość młodych piratuje i powoduje wypadki wg. twojej ordynacji uzbroj_zlo.gif.

> Masz swoje zdanie, ja swoje. Nie zamierzam cię przekonywać. Widzę, że należysz do tych młodych

> gniewnych, na których tak się system uwziął, ale może jak dorośniesz to Ci się optyka zmieni.

Przecież już wcześniej napisałem, że to mnie nie dotyczy od dawna i nawet w życiu mandatu nie dostałem, ale dobra żeby Ci się cały światopogląd nie zawalił mogę być młodym gniewnym w BMW tuning.

> Przecież pisałem, że popieram, Nie twierdzę, że sa idealne, ale wolę taki niż żadne. A czy to

> wprowadzą, wali mnie to.

Już widzę, że zasiałem małe ziarnko wątpliwości w Twoim pojmowaniu świata.

> Zawsze chodzi przynajmniej po części o kasę, ale pienisz się, jakbyś dopiero teraz zajarzył.

Pienię się od dawna w tym aspekcie.

> A ja wierzę, że jak sie nic nie robi to się nic samo nie zmieni.

Właśnie o to chodzi. Znasz jedną z podstawowych zasad etycznych w medycynie? Po pierwsze nie szkodzić. Wolę więc żeby albo wzięli się do roboty wreszcie z egzekwowaniem obecnego prawa (a nie skupianie się na fotoradarach i modlenie się tylko żeby źródełko nie wyschło) albo niech wprowadzą sensowne przepisy dotyczące wszystkich kierowców.

> Problem Twój polega na tym, że wszystko negujesz, zanim to zacznie funkcjonować. Typowe polskie

> narzekanie na wszystko w koło.

Neguję tylko bezwzględną głupotę (co uważam za słuszne). A typowo polskie to już Ci napisałem co jest to od kompleksów mi pojechałeś.

> Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w 1989 nastąpiła zmiana ustroju w Polsce (pewnie jeszcze Cię na

> świecie nie było)

Co ma piernik do wiatraka. Pojechałeś z ordynacją i ciężko przyznać się do błędu. Zauważyłem, ale nie wiem czy zauważyłeś, że od ponad 20 lat masz niemal tych samych ...... w sejmie i senacie pod innymi sztandarami i tak samo jak komuniści w PRL-u są nietykalni chociaż art. 286 k.k. niby funkcjonuje. Większość już to zrozumiała (prawdziwa większość, a nie ordynacyjna) i nie chodzi na to coś zwane wyborami, ale koniec z tym bo mi pojedziesz od zbuntowanych nastolatków panic.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, tak jak mam sentyment do tego symbolu, bo za moich młodych czasów był powszechny, tak

> uważam, że gdy w większości krajów go przyjęto w postaci litery L w różnych kolorach, tak jego

> przywracanie nie ma sensu, bo nie będzie dla wielu ludzi, w tym wszystkich cudzoziemców,

> zrozumiały.

W sumie zielona literka L na białym kwadracie, zamiast tego listka, by może bardziej była czytelna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 90 %

> piszących tutaj o jakiś sankcjach dla młodych będąc w tym wieku walczyłaby z nimi jak o

> niepodległość ojczyzny, ale teraz już zapomniał wół jak cielęciem był.

Dla mnie tylko patologią jest, że młody, niedoświadczony kierowca może sobie pozwolić na kupno starego, 200-konnego szrota, zarejestrować go na babcię 85 lat z I grupą inwalidzką i śmiać się z tych, którzy płacą więcej za ubezpieczenie, wypracowując sobie zniżki. To należałoby ukrócić.

Ale patrzę z perspektywy osoby, która swoje pierwsze auto kupowała mając 24 lata. Wiedziałem, że dużych przebiegów robił nie będę, więc sporą częścią wydatków będzie ubezpieczenie. Dlatego wtedy, w 2002r. wolałem kupić mniejsze, ale młodsze auto, które łapało się na tzw. ubezpieczenie pakietowe w PZU. Jeździłem więc 2-letnim Sejem, za OC+AC+NNW płacąc koło 1kpln rocznie. Kolega równolatek, jeździł wówczas e34 '88 z silnikiem 2.5 i za samo OC płacił o 3 stówy więcej. A po niecałym roku był płacz, bo przetasował swoją furę z jakimś płotem (wtedy nie było to 7 czy 10kpln za 14-latka jak dziś) i nie miał AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to chodzi, że ja tak, ale Ty nie. Myślisz, że jak go wyleje starsza osoba to będą

> mniejsze szkody, ale tak nie jest.

Poczekaj, czegoś nadal nie kumasz. Przecież te zmiany mają dotyczyć młodych kierowców, a nie starych. O tym jest ten wątek, a Ty cały czas gadasz nie na temat.

> Przecież cały czas rozmawiamy o jednostkach. Nie wyskakuj mi teraz, że większość młodych piratuje i

> powoduje wypadki wg. twojej ordynacji .

Nie wiem czy większość, Ty nie wiesz czy mniejszość, więc nie wciskaj mi swoich prawd objawionych. Powiedz, dlaczego dla młodych są zwyżki w ubezpieczeniach, oraz inne obostrzenia i to nie tylko w Polsce? Czyżby to kolejna teoria spiskowa, która nie daje Ci spać po nocach?

> Przecież już wcześniej napisałem, że to mnie nie dotyczy od dawna i nawet w życiu mandatu nie

> dostałem, ale dobra żeby Ci się cały światopogląd nie zawalił mogę być młodym gniewnym w BMW

> tuning.

Człowieku, nie podpalaj sie tak, co mnie to obchodzi.

> Już widzę, że zasiałem małe ziarnko wątpliwości w Twoim pojmowaniu świata.

Jestes po prostu śmieszny hehe.gif

> Pienię się od dawna w tym aspekcie.

> Właśnie o to chodzi. Znasz jedną z podstawowych zasad etycznych w medycynie?

Po pierwsze nie

> szkodzić.

Człowieku, ja nie mam 10 lat facepalm%5B1%5D.gif

Wolę więc żeby albo wzięli się do roboty wreszcie z egzekwowaniem obecnego prawa (a

> nie skupianie się na fotoradarach i modlenie się tylko żeby źródełko nie wyschło) albo niech

> wprowadzą sensowne przepisy dotyczące wszystkich kierowców.

Ha ha a ja wolę 25 st w styczniu zlosnik.gif

> Neguję tylko bezwzględną głupotę (co uważam za słuszne). A typowo polskie to już Ci napisałem co

> jest to od kompleksów mi pojechałeś.

Nie pojechałem, stwierdziłem fakt.

> Co ma piernik do wiatraka. Pojechałeś z ordynacją i ciężko przyznać się do błędu. Zauważyłem, ale

> nie wiem czy zauważyłeś, że od ponad 20 lat masz niemal tych samych ...... w sejmie i senacie

> pod innymi sztandarami i tak samo jak komuniści w PRL-u są nietykalni chociaż art. 286 k.k.

> niby funkcjonuje. Większość już to zrozumiała (prawdziwa większość, a nie ordynacyjna) i nie

> chodzi na to coś zwane wyborami, ale koniec z tym bo mi pojedziesz od zbuntowanych nastolatków

> .

Po prostu za krótko chodzisz po tym świecie i za mało widziałeś. Zapal sobie skręta i dalej wierz w swoje utopijne teorie, ja za stary na takie bajki jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie tylko patologią jest, że młody, niedoświadczony kierowca może sobie pozwolić na kupno

> starego, 200-konnego szrota, zarejestrować go na babcię 85 lat z I grupą inwalidzką i śmiać

> się z tych, którzy płacą więcej za ubezpieczenie, wypracowując sobie zniżki. To należałoby

> ukrócić.

Kurczę już myślałem, że nasze myśli idą jednym torem, ale mam wrażenie, że inaczej chcemy to ukrócić. Ty jako dowalić tak, żeby się wszyscy nie pozbierali (czyli wysokie OC dla wszystkich), a ja dowalić tym którzy powodują wypadki (nie ważne czy w CC czy BMW). To takie na zasadzie dlaczego dzisiejsi mają mieć lepiej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurczę już myślałem, że nasze myśli idą jednym torem, ale mam wrażenie, że inaczej chcemy to

> ukrócić. Ty jako dowalić tak, żeby się wszyscy nie pozbierali (czyli wysokie OC dla

> wszystkich), a ja dowalić tym którzy powodują wypadki (nie ważne czy w CC czy BMW). To takie

> na zasadzie dlaczego dzisiejsi mają mieć lepiej ode mnie.

To nie do końca tak. Skąd wiesz komu dowalić? Musiałbyś czekać do pierwszego wypadku spowodowanego przez takiego młodzika. Niestety - w naszym kraju (i pewnie nie tylko w naszym), młodych ludzi nie przeraża wizja konsekwencji dla sprawcy. Więc prewencyjnie trzeba działać inaczej niż samym straszeniem tymi konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekaj, czegoś nadal nie kumasz. Przecież te zmiany mają dotyczyć młodych kierowców, a nie

> starych. O tym jest ten wątek, a Ty cały czas gadasz nie na temat.

Tematem jest sensowność tych głupich rozwiązań. Ty widzisz ich sens bo niby już Cię nie zabiją piraci na drogach, a ja Ci wskazuje, że guzik Ci to da bo i tak możesz stracić życie. Naprawdę trzeba Ci wykładać jak dziecku? Proste teraz?

> Nie wiem czy większość, Ty nie wiesz czy mniejszość, więc nie wciskaj mi swoich prawd objawionych.

To Ty żyjesz jakimś mitem niemal jak Hitler o wyższości jednych nad drugimi.

> Powiedz, dlaczego dla młodych są zwyżki w ubezpieczeniach, oraz inne obostrzenia i to nie

> tylko w Polsce? Czyżby to kolejna teoria spiskowa, która nie daje Ci spać po nocach?

To proste ubezpieczalniom chodzi o $$$. Nie mogą 30 latka, który może potencjalnie wykupić ubezpieczenie na życie, mieszkania, OC, AC, podróżne i może jeszcze inne zniechęcić zaporowymi stawkami więc doją małolatów, którzy korzystają przeważnie tylko z obowiązkowych bo więcej i tak nie potrzebują. Można łatwo usprawiedliwić statystyką więc jest ok. Obostrzenia masz, żeby pokazać że niby władza dba o obywatela, a przy okazji można skroić za dodatkowe kursy itp., a że dają wielkie nic to nie ważne.

> Człowieku, ja nie mam 10 lat

Jeszcze nie masz?

> Nie pojechałem, stwierdziłem fakt.

Błędnie.

> Po prostu za krótko chodzisz po tym świecie i za mało widziałeś. Zapal sobie skręta i dalej wierz w

> swoje utopijne teorie, ja za stary na takie bajki jestem.

Gdyby nie utopijne teorie to byś do dzisiaj latał z włócznią na dzikiego zwierza, a później wracał ze zdobyczą do jaskini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.