Skocz do zawartości

Kupiłem auto, ubezpieczenie kończy sie za 3 dni


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

w swietle nowych przepisow , dla nowych nabywcow auta ma sie skonczyc i nie wznowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

w tym przypadku wygasa "śmiercią" naturalną, nie musisz nic wymawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

Przepisy jakie są, każdy wie, ja bym jednak złożył pisemne wymówienie. Już raz płaciłem za jedno auto dwa razy, najlepsze jest to, że TU upomniało się o brak wpłaty prawie po roku i było wesoło, jak mi dowalili jakieś chore stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

Sprzedający powinien zgłosić zbycie auta w TU i WK. Kupujący dla własnego spokoju powinien zgłosić zakup auta w TU do przekalkulowania polisy lub rezygnacji z ubezpieczenia.

Wszystko zależy od TU. PZU przepisało na mnie polisę poprzedniego właściciela motoroweru. W Aviva przekalkulowali polisę samochodu na nowo i wysłali mi propozycje. Obie polisy miały jeszcze kilka miesięcy ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

jak masz jakiś inspektorat tego TU pod ręką to idź im pokazać umowę, niech postawią pieczątkę, czy co tam chcą i masz święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepisy jakie są, każdy wie, ja bym jednak złożył pisemne wymówienie. Już raz płaciłem za jedno

> auto dwa razy, najlepsze jest to, że TU upomniało się o brak wpłaty prawie po roku i było

> wesoło, jak mi dowalili jakieś chore stawki.

Nie ma takiej opcji po lutym 2012, tym bardziej z płaceniem podwójnych składek. Nie bądźmy nadgorliwi, ustawa mówi jasno, korzystałem z tego kilkunastokrotnie przez 1.5 roku-działa jak najbardziej, więc nie twórzmy ideologii i nowych "swoich" przepisów. Polisa nabyta z samochodem wygasa z dniem jej skończenia, kupujący musi zadbać o to by ubezpieczyć samochód. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz jakiś inspektorat tego TU pod ręką to idź im pokazać umowę, niech postawią pieczątkę, czy

> co tam chcą i masz święty spokój.

Koledzy wyro76,ozarek i kaczorek79-nie dorabiajcie nowych przepisów, po co robić szambo z wątku i z tematu?Przepis jest nie tylko na papierze, ale już dawno wdrożony w życie i działa skutecznie, więc po co mieszacie innym w głowach???Niezależnie od ubezpieczalni etc. Nawet w tym tyg 2 polisy mi się kończyły i 2 zakładałem nowe w innych firmach, konsultantka sama zapytała kiedy się kończy i poinformowała, że nie trzeba nic składać, spokojnie nową polisę robimy, stare wygasają. TU już się odkopały i działają sprawnie w tym temacie, na samym pocz luty-marzec ubr zdarzały się jeszcze pomyłki, obecnie jest tak jak powinno być. Przez nadgorliwość i niewiedzę tworzą się wszędzie kolejki, bo kobiety z okienek muszą top samo tłumaczyć, kolega zapytał tutaj-dostał odpowiedź zgodną z obowiązującymi przepisami i "życiem", więc proszę nie mieszajcie... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma takiej opcji po lutym 2012, tym bardziej z płaceniem podwójnych składek. Nie bądźmy

> nadgorliwi, ustawa mówi jasno, korzystałem z tego kilkunastokrotnie przez 1.5 roku-działa jak

> najbardziej, więc nie twórzmy ideologii i nowych "swoich" przepisów. Polisa nabyta z

> samochodem wygasa z dniem jej skończenia, kupujący musi zadbać o to by ubezpieczyć samochód.

> Tyle w temacie.

Nie wiedziałem, a podwójne OC płaciłem w 2011r, bo agent zmienił mi ubezpieczalnię z HDI na Hestię i nie wypowiedział w HDI. Ci natomiast upomnieli się po czasie. Z agentem współpracowałem 8 lat i wierzyłem mu na słowo, że wypowiedział umowę, a tego nie zrobił. Jego telefon milczał, później dowiedziałem się, że narobił przekrętów w całym Trójmieście i słuch po nim zaginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem wczoraj auto, ubezpieczenie kupione przez poprzedniego własciciela kończy się za 3 dni. Czy

> muszę je wymawiać jak będę zawierał nowe, czy po prostu stare ubezpieczenie umrze śmiercią

> naturalną?

Jak byłem wymawiać stare ubezpieczenie poprzedniego własciciela( po tym jak wcześniej przerejestrowałem i ubezpieczylem gdzie indziej już na siebie ) to miła pani powiedziała, że jakoś od lutego czy marca tego roku wszedł przepis zniósł obowiazek wypowiadania starego ubezpieczenia.Ale na wymówieniu mi pieczatke przybiła w razie W zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy wyro76,ozarek i kaczorek79-nie dorabiajcie nowych przepisów, po co robić szambo z wątku i z

> tematu?Przepis jest nie tylko na papierze, ale już dawno wdrożony w życie i działa skutecznie,

> więc po co mieszacie innym w głowach???Niezależnie od ubezpieczalni etc. Nawet w tym tyg 2

> polisy mi się kończyły i 2 zakładałem nowe w innych firmach, konsultantka sama zapytała kiedy

> się kończy i poinformowała, że nie trzeba nic składać, spokojnie nową polisę robimy, stare

> wygasają. TU już się odkopały i działają sprawnie w tym temacie, na samym pocz luty-marzec ubr

> zdarzały się jeszcze pomyłki, obecnie jest tak jak powinno być. Przez nadgorliwość i niewiedzę

> tworzą się wszędzie kolejki, bo kobiety z okienek muszą top samo tłumaczyć, kolega zapytał

> tutaj-dostał odpowiedź zgodną z obowiązującymi przepisami i "życiem", więc proszę nie

> mieszajcie...

dzięki za zainteresowanie ok.gif Wykupiłem OC w Liberty i pośród dokumentów które przysłali mi mailem jest tez druk wypowiedzenia:

Quote:

WYPOWIEDZENIE UMOWY OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA

odpowiedzialności cywilnej posiadaczy

pojazdów mechanicznych za szkody

powstałe w związku z ruchem tych pojazdów

Ja niżej podpisany

PESEL

zamieszkały pod adresem

niniejszym:

- na podstawie art. 31 ust. 1 Ustawy* (dotyczy przypadku sprzedaży pojazdu i wypowiedzenia umowy przez nabywcę pojazdu),

- na podstawie art. 28 ust.1 Ustawy* (dotyczy przypadku wypowiedzenia umowy przed końcem trwania ochrony w celu uniknięcia tzw. automatycznego przedłużenia się

umowy na kolejny 12-miesięczny okres),

(proszę zaznaczyć właściwą opcję)

wypowiadam umowę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy

pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów

Numer i seria polisy................................................. ochrona od dnia ;. do dnia

. dotyczącej następującego pojazdu:

Marka

; o numerze rejestracyjnym

Czytelny podpis


Czy pierwszy punkt dotyczy wypowiadania oc przez sprzedającego gdy kupujący bierze oc od innego dostawcy długo przed zakończeniem ubezpieczenie które dostał z samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem, a podwójne OC płaciłem w 2011r, bo agent zmienił mi ubezpieczalnię z HDI na Hestię

> i nie wypowiedział w HDI. Ci natomiast upomnieli się po czasie. Z agentem współpracowałem 8

> lat i wierzyłem mu na słowo, że wypowiedział umowę, a tego nie zrobił. Jego telefon milczał,

> później dowiedziałem się, że narobił przekrętów w całym Trójmieście i słuch po nim zaginął.

ok.gif Luzik, kiedyś też kopałem się z Compensą, ubezpieczyli mi 2x samochód raz z AC i raz samo OC a potem kazali płacić za oba (czyli 2x OC)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za zainteresowanie Wykupiłem OC w Liberty i pośród dokumentów które przysłali mi mailem

> jest tez druk wypowiedzenia:

Przesyłają, bo to z automatu idzie (też w tamtym tyg w Liberty ubezpieczałem, przez tel z konsultantem, a potem i tak przysłali mimo, że w moim przypadku stare wygasło). To jest na wypadek gdybyś np nie miał zniżek i duża różnica w cenach OC byłaby między firmami, wtedy rezygnujesz z jednej i bierzesz u nich, chodzi o to by po rekalkulacji np dużo do płacenia nie przyszło, bo to, że nabywasz OC nie znaczy że ze zniżkami klienta co ustalał polisę, TU ma zawsze prawo zrekalkulować, tylko często odpuszczają w trosce o dobry kontakt z klientem i nie robią rekalkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za zainteresowanie Wykupiłem OC w Liberty i pośród dokumentów które przysłali mi mailem

> jest tez druk wypowiedzenia:

Jak już jesteśmy w temacie OC, opłacało się brać w Liberty?

Ja kupiłem Stilo miesiąc temu i handlarz ubezpieczył mi właśnie u nich, po tygodniu miałem już w innym TU, bo dzwonili z Liberty, czy będę kontynuował. Wyliczyli mi po pełnych zniżkach 710zł za rok. U konkurencji płacę 340zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już jesteśmy w temacie OC, opłacało się brać w Liberty?

> Ja kupiłem Stilo miesiąc temu i handlarz ubezpieczył mi właśnie u nich, po tygodniu miałem już w

> innym TU, bo dzwonili z Liberty, czy będę kontynuował. Wyliczyli mi po pełnych zniżkach 710zł

> za rok. U konkurencji płacę 340zł.

Nie wiem jak te firmy wyliczają, mi np teraz opłacało się w Liberty (samo oc) bo za 4 latka zapłaciłem (w ratach) 2x175zł, a za 3 latka 2x185, przy jednorazowej wpłacie jeszcze taniej z 30zł jest. Przy wcześniejszym jak podliczyłem w liberty wychodziło 500zł, najtaniej natomiast było w MTU (tylko tu był młody kierowca, poniżej 3l prawko), wcześniejsze samochody mi wychodziły najtaniej w HDI,MTU, InterRisk. Teraz przestałem łazić do agenta, pomimo, że miałem znajomego i robię to w 15 min z domu, korzystam od jakiegoś czasu z rankomatu, zanim jeszcze zaczął się reklamować na szeroką skalę i jest ok, tylko po wyliczeniu dzwonię osobiście bo po zamówieniu rozmowy z konsultantem wcześniej dzwonili nawet po kilku h, teraz chyba 5 czy 6 dni im zajęło, gdzie już byłem ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już jesteśmy w temacie OC, opłacało się brać w Liberty?

> Ja kupiłem Stilo miesiąc temu i handlarz ubezpieczył mi właśnie u nich, po tygodniu miałem już w

> innym TU, bo dzwonili z Liberty, czy będę kontynuował. Wyliczyli mi po pełnych zniżkach 710zł

> za rok. U konkurencji płacę 340zł.

opłacało się ok.gif - wszędzie było ok 500zł a w liberty dodatkowo był kod znizkowy na 50zł i pakiet "mini assistance"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.