Skocz do zawartości

Zapchana rura


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Żona właśnie do mnie z domu zadzwoniła, że włączyła pralkę, a po pewnym czasie zabulgotało i z odpływu w wannie zaczęły się wydobywać ścieki. zlosnik.gif

No to po powrocie czeka mnie zdobycie sprawności hydraulika.

Sytuacja taka: odpływ wanny nieodstępny inaczej niz jak przez korek->planuję aplikację tam jakiegoś kreta.

Odpływ pralki w scianie->mam zamiar kupić jakąś sprężynę i pomiędlić tamtędy. zlosnik.gif

Jakieś rady? hmm.gif

Ktoś poleci najskuteczniejszego kreta?

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona właśnie do mnie z domu zadzwoniła, że włączyła pralkę, a po pewnym czasie zabulgotało i z

> odpływu w wannie zaczęły się wydobywać ścieki.

> No to po powrocie czeka mnie zdobycie sprawności hydraulika.

> Sytuacja taka: odpływ wanny nieodstępny inaczej niz jak przez korek-Odpływ pralki w scianie-Jakieś

> rady?

Kiedyś w Walentynki męczyłem się cały dzień (była niedziela) ze sprężyną, ale o 20.30 puściło. zlosnik.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aj bo mnożycie tych kuncików

> Zrób to sam to zrob to sam, przecież tak zamierzałeś

> Jak mod stąd chce niech zwróci na hp.

A ja nigdy nie byłem na tym kąciku. zlosnik.gif

Myślałem, że HP nie jest aktywnie moderowany.

Trudno, niech już zostanie w imię porządku tematycznego. ok.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona właśnie do mnie z domu zadzwoniła, że włączyła pralkę, a po pewnym czasie zabulgotało i z

> odpływu w wannie zaczęły się wydobywać ścieki.

> No to po powrocie czeka mnie zdobycie sprawności hydraulika.

> Sytuacja taka: odpływ wanny nieodstępny inaczej niz jak przez korek-Odpływ pralki w scianie-Jakieś

> rady?

> Ktoś poleci najskuteczniejszego kreta?

Tylko nie kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwykła guma na kiju powinna wystarczyć - najlepiej taka harmonijkowa - ja opędzam mniej więcej raz

> do roku wszystkie syfony

Od strony wanny będzie to problem - odpływ jakiś taki mocno ciasny jest. crazy.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od strony wanny będzie to problem - odpływ jakiś taki mocno ciasny jest.

> mar00ha

Bez znaczenia - od góry powinno dać radę przepchać syfon. Jak dobrze zaciągnie, to wyciągnie zapewne kupę włosów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że spiralą przepychasz, a taką gumą to przy dobrej aurze to tylko lekko udrożnisz i tyle, albo

> zatkasz jeszcze bardziej.

nie zdarzyło mi się smile.gif

niech spróbuje

jak nie pomoże, to zacznie syfony rozbierać i kręcić spiralką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że spiralą przepychasz, a taką gumą to przy dobrej aurze to tylko lekko udrożnisz i tyle, albo zatkasz jeszcze bardziej.

O, widzę, że znasz temat. Te spirale to bywają jakieś cienkie, żeby mi wlazły w odpływ? Zasięgam języka zanim zwizytuję Leruła Merlę w poszukiwaniach. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś rady?

Jak masz zrealizowane przyłączenie pralki: prymitywna rura fi 50 czy może dedykowany do pralek syfon podtynkowy? Jak by nie było to zrobione - zdemontuj wąż i zatkaj. Słuchawkę prysznicową (jeśli jej nie ma lub jest stała deszczownica - ciągu dalszego nie czytaj grinser006.gif) odkręć i sam koniec węża przytknij do odpływu wanny, odpowiednio uszczelniając starą skarpetą hehe.gif "Woda naprzód !!" - krzyknął by kolega fred77, ale że to Ty będziesz gospodarzem tego wieczoru... 270751858-jezyk.gif

Jeśli to nie pomoże, to jesteś w czarnej dziurze... można poćwiczyć ze sprężonym powietrzem spineyes.gif

> Ktoś poleci najskuteczniejszego kreta?

Sam osobiście używam TYTAN MAX. Chociaż jest to niby do czyszczenia WC, to jest skuteczny i w innych dziedzinach życia grinser006.gif Wybrałem go po analizie składu chemicznego, gdzie na innych produktach stoi: 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, to TYTAN ma 15% kwasu fosforowego. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, widzę, że znasz temat. Te spirale to bywają jakieś cienkie, żeby mi wlazły w odpływ? Zasięgam

> języka zanim zwizytuję Leruła Merlę w poszukiwaniach.

Są różne, cienkie grubsze i takie bardziej pancerne. Musisz od czegoś zacząć. Czyli najpierw sprawdzić z czego jeszcze nie spływa, i ładować w miarę grubą spiralę i odpowiednio długą ale, taką którą później będziesz mógł z powrotem wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz zrealizowane przyłączenie pralki: prymitywna rura fi 50 czy może dedykowany do pralek

> syfon podtynkowy?

Podtynkowy.

> Jak by nie było to zrobione - zdemontuj wąż i zatkaj. Słuchawkę prysznicową

> (jeśli jej nie ma lub jest stała deszczownica - ciągu dalszego nie czytaj ) odkręć i sam

> koniec węża przytknij do odpływu wanny, odpowiednio uszczelniając starą skarpetą "Woda

> naprzód !!" - krzyknął by kolega fred77, ale że to Ty będziesz gospodarzem tego wieczoru...

> Jeśli to nie pomoże, to jesteś w czarnej dziurze... można poćwiczyć ze sprężonym powietrzem

> Sam osobiście używam TYTAN MAX. Chociaż jest to niby do czyszczenia WC, to jest skuteczny i w

> innych dziedzinach życia Wybrałem go po analizie składu chemicznego, gdzie na innych

> produktach stoi: 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, to TYTAN ma 15% kwasu fosforowego.

Dzięki. Zawsze mozna spróbować. smile.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są różne, cienkie grubsze i takie bardziej pancerne. Musisz od czegoś zacząć. Czyli najpierw

> sprawdzić z czego jeszcze nie spływa, i ładować w miarę grubą spiralę i odpowiednio długą ale,

> taką którą później będziesz mógł z powrotem wyciągnąć.

Przyjrzę się. Dzięki za wspomnienie o ostatniej kwestii - nie brałem pod uwagę, że może być problem z powrotnym wydobyciem spirali. Będę o tym pamietał.. ok.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz zrealizowane przyłączenie pralki: prymitywna rura fi 50 czy może dedykowany do pralek

> syfon podtynkowy? Jak by nie było to zrobione - zdemontuj wąż i zatkaj. Słuchawkę prysznicową

> (jeśli jej nie ma lub jest stała deszczownica - ciągu dalszego nie czytaj ) odkręć i sam

> koniec węża przytknij do odpływu wanny, odpowiednio uszczelniając starą skarpetą "Woda

> naprzód !!" - krzyknął by kolega fred77, ale że to Ty będziesz gospodarzem tego wieczoru...

> Jeśli to nie pomoże, to jesteś w czarnej dziurze... można poćwiczyć ze sprężonym powietrzem

> Sam osobiście używam TYTAN MAX. Chociaż jest to niby do czyszczenia WC, to jest skuteczny i w

> innych dziedzinach życia Wybrałem go po analizie składu chemicznego, gdzie na innych

> produktach stoi: 5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, to TYTAN ma 15% kwasu fosforowego.

Takich samych mam klientów jak Ty, ale 90 procent po jakimś czasie odpuszcza. Jeszcze raz, spiiiiraaaalaaaa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie stoi na amen tylko powoli spływa to nie jest źle. Najpierw wrzątek, dużo wrzątku - potem

> jakiś żel kiblowy/kret w żelu. A potem klasyczna przepychaczka i pompujemy.

> Jak stoi na dębowo to tylko sprężyna / żmijka.

Powoli spływa. ok.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej rozebrać, wymyć, poskładać....

Tyle to i ja wiem. Problem polega na tym, że odpływ jest na środku wanny narożnej o promieniu ~2 m. I nie ma tam dostępu - musiałbym wyrwać wannę z korzeniami. zlosnik.gif

Ja bym tak nie zbudował łazienki, ale tak juz kupiłem...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. Nastraszyłeś mnie.

> Teraz napisz coś, żeby mnie pocieszyć.

W przypadku zatkania nie ma pocieszenia. Jak się już przytkało to wcześniej czy później trzeba to solidnie udrożnić. Mogę Cię jeszcze dobić że jak mieszkasz w bloku i "korek"przesunie się z odpływu do pionu, to jeszcze zalejesz sąsiadów poniżej, a Twoje mieszkanie będzie pływać w fekaliach.

Gdyby było bliżej to bym Ci pokazał jak to wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle to i ja wiem. Problem polega na tym, że odpływ jest na środku wanny narożnej o promieniu ~2 m.

> I nie ma tam dostępu - musiałbym wyrwać wannę z korzeniami.

> Ja bym tak nie zbudował łazienki, ale tak juz kupiłem...

opukaj czy nie ma gdzies ukrytej rewizji

Ja tez mam narozna wanne i rewizje zamurowana ale tylko plytkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opukaj czy nie ma gdzies ukrytej rewizji

> Ja tez mam narozna wanne i rewizje zamurowana ale tylko plytkami

Rewizja jest - trzeba wydłubać fugę i 4 płytki wypadną. Ale i tak wygląda mi na to, że dostęp nie będzie łatwy. Wywalanie płytek zostawiam na plan B. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś poleci najskuteczniejszego kreta?

> mar00ha

Kret jest słaby, znajomy spłukał w muszli odpaloną petardę zlosnik.gif

Miał debil szczęście że dom jednorodzinny bo dziura w pionie powstała spora grinser006.gif

Tobie pozostaje sprężyna i lub wąż do przepychania podłączony do myjki ciśnieniowej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kret jest słaby, znajomy spłukał w muszli odpaloną petardę

> Miał debil szczęście że dom jednorodzinny bo dziura w pionie powstała spora

> Tobie pozostaje sprężyna i lub wąż do przepychania podłączony do myjki ciśnieniowej

Można też wrzucić do kibla kawałek sodu biglaugh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też wrzucić do kibla kawałek sodu

Jak to na wsi bywało dawniej gość miał szambo. Przyjechała szambiarka żeby wypompować, niestety właz pod warstwą lodu.

Właściciel polał mieszanką benzyny i ropy bo kuć się nie chciało zlosnik.gif

Dalej możesz sobie wyobrazić zlosnik.gif

Smaczku dodaje obecność teściowej w łazience podczas wybuchu grinser006.gif czy akurat siedziała nie zostało ujawnione ale fakt faktem gość tam jakiś czas nie mieszkał ze względu na stosunki z teściową grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.