Skocz do zawartości

Skoda Citygo CNG 2,39kg/100km


pawel182

Rekomendowane odpowiedzi

[...]> Jeździ się tym tak, jakbyś zmianę biegów i obsługę sprzęgła powierzył np.pasażerowi. Gaz też jest

> "odpuszczany" podczas zmiany biegów.

Czyli wyje jak nie odpusciszhmm.gif - to by wyjasnialo, dlaczego tego nie ma (u mnie). Lud nie wie jak tym drive.gifzlosnik.gif[...]

[...]> Powinni to kupować ludzie świadomi, że to nie jest "automat", inaczej są narzekania, że wolne, że

> muli itp.

Takich u mnie nie ma hahaha.gif[..] jesli chodzi o automatic. Kiedys probowalismy komus wytlumaczyc - dwoch facetow jednej mulher.gif, ze DSG nie jest automaticzlosnik.gif - nie wyszlowink.gif[...]

> Jako ciekawostkę z naszego podwórka: jak kupiłem autko, to koledzy stwierdzili, że ładny, fajny że

> nowy, ale stwierdzili: "za tyle kasy miałbyś fajnego PASSATA". Zgadnijcie czym się wożą?

10-20 letnim Pasnikiem - jak je Sibui okreslazlosnik.gif?

> Odpowiadając na pytanie o KIA:

> - wtych autach póki co przeraża mnie blacha i problemy z korozją.

> W naszym klimacie auta mają ciężki żywot i jak nie są porządnie zabezpieczone przed korozją, to

> pojawia się ona dość szybko. VW jaki by nie był, to jednak ma blachy cynkowane i podwozie

> pomalowane "barankiem", czego u wielu producentów nie uświadczysz.

hmm.gif - wydawalo mi sie , ze to w zasadzie norma001.gif[...], ale fakt sol w zimnych klimatach auta zrzera... z drugiej strony producent chce, zebys auto max co 6 lat ymienilhmm.gif[...] teoria spiskuwink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji co do "2 osobowości" - dzieciaki, ew. osoby przeciętnego wzrostu siedzą z tyłu

> normalnie.

> Nie wiem, skąd takie hasło, że "trojaczki" tylko dla dwóch osób?

Hmm... no tu to sam nie wiem. W citigo (więc pewnie w up też), jak się odsunie maksymalnie fotel do tyłu (czyli tak jak potrzebuję) to między oparciem przedniego fotela a tylną kanapą zostaje...... 2cm!!!! Kogo chcesz tam zmieścić? NIKT nie siądzie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... no tu to sam nie wiem. W citigo (więc pewnie w up też), jak się odsunie maksymalnie fotel do

> tyłu (czyli tak jak potrzebuję) to między oparciem przedniego fotela a tylną kanapą

> zostaje...... 2cm!!!! Kogo chcesz tam zmieścić? NIKT nie siądzie

Mnie wkurzało jak mi młody siedząc z tyłu w foteliku kopał w oparcie przedniego siedzenia w Epice i uznałem, że kilka cm więcej by się przydało żeby nie dosięgał.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... no tu to sam nie wiem. W citigo (więc pewnie w up też), jak się odsunie maksymalnie fotel do

> tyłu (czyli tak jak potrzebuję) to między oparciem przedniego fotela a tylną kanapą

> zostaje...... 2cm!!!! Kogo chcesz tam zmieścić? NIKT nie siądzie

Aż zmierzyłem - bo mnie zaintrygowało... blush.gif

Fotel max w tyl - jakieś 7/8cm.

287111283-Zdj%EAcie2187.jpg

Fotel kierowcy ustawiony dla mnie - 176 cm/95 kg.

287111284-Zdj%EAcie2189.jpg

No i ja z tyłu z fotelem jw.

287111285-Zdj%EAcie2191.jpg

Kolanami nie dotykam oparcia - fakt, że siedzi się dość pionowo. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ciekawostkę z naszego podwórka: jak kupiłem autko, to koledzy stwierdzili, że ładny, fajny że

> nowy, ale stwierdzili: "za tyle kasy miałbyś fajnego PASSATA". Zgadnijcie czym się wożą?

Mnie mówili (i nawet cały czas mówią), że za taką kasę miałbym bardzo dobrą BMW piątkę*, albo E-Classe rotfl.gif

*) zdarzają się też propozycje 7-ki i X5 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż zmierzyłem - bo mnie zaintrygowało...

> Fotel max w tyl - jakieś 7/8cm.

OK, nie 2 cm (linijką nie mierzyłem, tylko zrobiłem yikes.gif), ale wciąż NIKT nie usiądzie tam normalnie - nawet dziecko....

edit: Tak naprawdę, to brawa dla projektantów tego auta, że umożliwili, w najczęstszym scenariuszu (max 2 osoby w aucie) ustawienie fotela wygodnie dla osób o długich nogach. W innych małych autach miejsca w maksymalnym odsunięciu na tylnej kanapie jest więcej, ale kosztem tego, że z przodu trzeba jakieś gimnastyki wyczyniać, lub jest zastosowany jakiś "sprytny" patent (jak u mnie w i10 - z przodu miejsca na nogi mam w miarę wystarczająco, ale siedzę jak w dostawczaku - na krześle pionowo).

Tym niemniej pisanie, że w małym aucie wygodnie pojadą 4 osoby po 190 cm jest jednak sporym zaklinaniem rzeczywistości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , to kiedy "szarpie"?

No właśnie nie szarpie, tylko ma przerwy w "ciągu" na zmianę biegu podczas wysprzęglenia. tak, jak w manualu, gdy zmieniasz bieg, to podczas wciśnięcia sprzęgła sinik nie przekazuje mocy na koła przez chwilę, do momentu puszczenia pedału sprzęgła.

Tu jest tak samo, tylko robi to za ciebie robot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.