Skocz do zawartości

Klima w Marei 1.6 - czy mam coś nie tak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy klimatyzacja działa bez zarzutu, jednak wystarczy się zatrzymać, zostawiając włączony silnik, i momentalnie przestaje lecieć zimne powietrze z nawiewów. Wygląda tak, jakby się z jakiegoś powodu klimatyzacja wyłączała na postoju... gdzie szukać problemu, bo diagnostyka nie zgłasza błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas jazdy klimatyzacja działa bez zarzutu, jednak wystarczy się zatrzymać, zostawiając włączony

> silnik, i momentalnie przestaje lecieć zimne powietrze z nawiewów. Wygląda tak, jakby się z

> jakiegoś powodu klimatyzacja wyłączała na postoju... gdzie szukać problemu, bo diagnostyka nie

> zgłasza błędu...

zacząłbym od ponownego nabicia klimy, może ciśnienie jest za małe bo część gazu uciekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacząłbym od ponownego nabicia klimy, może ciśnienie jest za małe bo część gazu uciekła

czy w drugą stronę - za duże ciśnienie gazu - może też powodować taką sytuację? Bo sytuacja ta jest od dwóch lat, i była także zaraz po tym ,jak została klimatyzacja nabita na nowo.

edyta: a w dodatku, jak kupiłem to auto, to klima była nie nabita, i dopiero ja ją uruchomiłem, także nie wiem, czy czasem też kompresor po dupie nie dostał jeśli klient jeździł bez czynnika a nie wiem jak długo jeździł tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy w drugą stronę - za duże ciśnienie gazu - może też powodować taką sytuację?

kiedyś naszemu mechanikowi nabiło się za dużo czynnika, klima chyba działała (tego akurat nie pamiętam) ale wiatrak od niej chodził jak głupi bo się ciągle przegrzewała

> także nie wiem, czy czasem też kompresor po dupie nie dostał jeśli klient jeździł bez czynnika

> a nie wiem jak długo jeździł tak.

nie powinna

jeśli brak czynnika to klima się nie "zasprzęgli" czyli kompresor nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas jazdy działa prawidłowo, to obstawiam że przeładowana. Podczas jazdy skraplacz jest chłodzony i działa ok, natomiast na postoju wentylator nie daje rady i presostat HP wyłącza klimę. Inna ewentualność to zabity brudem skraplacz, tak czy inaczej należy zmierzyć ciśnienia czynnika HP i LP i dopiero wysunąć wnioski.

PS Filtr kabinowy (parownika) domniemam że czysty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas jazdy klimatyzacja działa bez zarzutu, jednak wystarczy się zatrzymać, zostawiając włączony

> silnik, i momentalnie przestaje lecieć zimne powietrze z nawiewów. Wygląda tak, jakby się z

> jakiegoś powodu klimatyzacja wyłączała na postoju... gdzie szukać problemu, bo diagnostyka nie

> zgłasza błędu...

Sprawdz czy wentylator chłodnicy działa prawidłowo na pierwszym i drugim biegu,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli podczas jazdy działa prawidłowo, to obstawiam że przeładowana. Podczas jazdy skraplacz jest

> chłodzony i działa ok, natomiast na postoju wentylator nie daje rady i presostat HP wyłącza

> klimę. Inna ewentualność to zabity brudem skraplacz, tak czy inaczej należy zmierzyć ciśnienia

> czynnika HP i LP i dopiero wysunąć wnioski.

> PS Filtr kabinowy (parownika) domniemam że czysty ?

sprawdzę to. Ile powinno być czynnika?

Filtr wymieniany co roku, ostatnio w maju, więc raaaaczej czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bodajże 650g

Moje , niestety niezbyt wiarygodne źródło podaje że 600, trzeba pomierzyć ciśnienia, wówczas wyjdzie. Pamiętaj że najważniejszym parametrem w klimatyzacji jest temperatura przegrzania, a to niestety większość serwisów przerasta ( tych z automatami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.