Skocz do zawartości

[Opinia] Hyundai ix35 2.0 mpi


Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebuję opinii na temat powyższego samochodu ma ktoś, serwisuje, słyszał ?

> Na co zwracać uwagę przy oględzinach? Pytam o konkretny model. 2010r, 19k przebiegu.

Mam kontakt z takim, tylko CRDi z ~40kkm w kołach.

Ogólnie auto poprawne, bezawaryjne. Jeżeli można na coś narzekać w tym konkretnie egzemplarzu to będą to subiektywne uwagi dotyczące detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję opinii na temat powyższego samochodu ma ktoś, serwisuje, słyszał ?

> Na co zwracać uwagę przy oględzinach? Pytam o konkretny model. 2010r, 19k przebiegu.

Ojciec ma od przeszlo roku Sportage z 2.0i, automat (2wd). IMO to silnik jest slaby, przy tym samochodzie i wolnym automacie. Pali dosc sporo, w malym miejscie przy spokojnej jezdzie ok 11l, mieszany, z przewaga trasy ok 9-9,5l, sama trasa da sie zejsc do 8l.

Tata zrobil nim kolo 17kkm, usterek, awarii brak, jest bardzo zadowolny wink.gif, dla niego jezdzi sie dobrze, tylko mowi, ze spalanie mogloby byc kapke mniej.

Dla mnie troche za "gumowy" jest ukl kierowniczy, taki troche jak w Fiacie. Nadrabia za to wyposazeniem i wygladem (Kia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję opinii na temat powyższego samochodu ma ktoś, serwisuje, słyszał ?

> Na co zwracać uwagę przy oględzinach? Pytam o konkretny model. 2010r, 19k przebiegu.

mam ix35 ale my13

w wersjach z lat poprzednich klopoty były z przednim zawieszeniem. strasznie walilo. w 2012 ponoć poprawił ten problem..

ogólnie 2.0 dzieki skrzyni 5b pali jak smok a jedzie nie wiele lepiej jak 1.6 gdi z skrzynią 6tka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krótka żywotność - niekiedy przejadą 50 tyś km na lpg i kapa. Te silniki to nie stare jednostki z

> dużym naddatkiem materiałowym.

A jak się sprawuje na lpg stary 1,1 66KM w i10 ? O ile wiem pochodzi w prostej linii od Getza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krótka żywotność - niekiedy przejadą 50 tyś km na lpg i kapa. Te silniki to nie stare jednostki z

> dużym naddatkiem materiałowym.

ale zywotnosc czego ? gniazd, zaworow ... calej glowicy? Czy znasz przypadki, ze po jezdzie na lpg padlo "to cos" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zywotnosc czego ? gniazd, zaworow ... calej glowicy? Czy znasz przypadki, ze po jezdzie na lpg

> padlo "to cos" ?

tak cfaniak.gif

Z lublifikatorem czy nie te silniki nie przejadą za wiele km na LPG.

Zresztą róbcie jak uważacie - 1,4 1,6 w i30 też się nie gazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> mam ix35 ale my13 ...

Odkopuję blagam.gif

Sąsiad ma mozliwość wyrwania poliftowego ix35 w wersji komfort za naprawdę bardzo dobre pieniądze.

Nówka od dealera, pełna 5-letnia gwarancja, napęd na przód.

Zagwozdki są dwie - to wersja 1.6 gdi w białym kolorze zlosnik.gif

Jako kierownik auta z Dalekiego Wschodu uważany jestem za 'eksperta' i od kilku dni molestowany o radę kupić/nie kupić.

Ja wiem że CCC ale wolałbym posłuchać posiadaczy hultajów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopuję

> Sąsiad ma mozliwość wyrwania poliftowego ix35 w wersji komfort za naprawdę bardzo dobre pieniądze.

> Nówka od dealera, pełna 5-letnia gwarancja, napęd na przód.

> Zagwozdki są dwie - to wersja 1.6 gdi w białym kolorze

> Jako kierownik auta z Dalekiego Wschodu uważany jestem za 'eksperta' i od kilku dni molestowany o

> radę kupić/nie kupić.

> Ja wiem że CCC ale wolałbym posłuchać posiadaczy hultajów

Mam ten silnik w I30 kombi i mocy wcale nie jest za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopuję

> Sąsiad ma mozliwość wyrwania poliftowego ix35 w wersji komfort za naprawdę bardzo dobre pieniądze.

> Nówka od dealera, pełna 5-letnia gwarancja, napęd na przód.

> Zagwozdki są dwie - to wersja 1.6 gdi w białym kolorze

> Jako kierownik auta z Dalekiego Wschodu uważany jestem za 'eksperta' i od kilku dni molestowany o

> radę kupić/nie kupić.

> Ja wiem że CCC ale wolałbym posłuchać posiadaczy hultajów

To jeszcze stara szkola KIA czyli w swojej klasie jest -1 od takiego np Tiguana czy Kysz Kysz. Co do samego silnika w ceed/i30 szalu nie robi choc jest ekonomiczny gdy nie palowany. Zeby jechac trzeba krecic wtedy jest calkiem dynamiczny. IMO lepszy od 2.0 szkoda do niego doplacac. Do spokojnego kulania jak najbardziej sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Do spokojnego kulania jak najbardziej sie nadaje.

Byliśmy razem w salonie.

Pierwszy raz byłem świadkiem kupowania auta bez jazdy próbnej facepalm%5B1%5D.gif

Jedynym dostępnym testerem z silnikiem 1.6 gdi był i30 kombi którym pojeździłem ja, bo kupujący 'chciał uniknąć rozczarowania' facepalm%5B1%5D.gif

IMO i30 jeździ całkiem przyjemnie, ładnie się zbiera i myślę że dodatkowe 100 kg nie powinno dramatycznie obniżyć osiągów.

Zacytowałem twoją opinię 'o spokojnym kulaniu' plus CCC i auto zostało kupione.

Wizualnie bardzo brakuje ciemnych szyb z tyłu. Poza tym całkiem OK mimo białego koloru.

Zatem witamy nowego hultaja na dzielni a wieczorkiem oblewanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byliśmy razem w salonie.

> Pierwszy raz byłem świadkiem kupowania auta bez jazdy próbnej

Ostatnie auto tez kupilem bez jazdy probnej. Czeo tu sie dowiedziec po tych 5 minutach. zlosnik.gif

> Jedynym dostępnym testerem z silnikiem 1.6 gdi był i30 kombi którym pojeździłem ja, bo kupujący

> 'chciał uniknąć rozczarowania'

> IMO i30 jeździ całkiem przyjemnie, ładnie się zbiera i myślę że dodatkowe 100 kg nie powinno

> dramatycznie obniżyć osiągów.

Obniza tez sylwetka grinser006.gif

> Zacytowałem twoją opinię 'o spokojnym kulaniu' plus CCC i auto zostało kupione.

> Wizualnie bardzo brakuje ciemnych szyb z tyłu. Poza tym całkiem OK mimo białego koloru.

> Zatem witamy nowego hultaja na dzielni a wieczorkiem oblewanie

Na pewno bedzie zadowolony. A szybki zawsze mozna przyciemnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno bedzie zadowolony ...

Hundaj zlosnik.gif /tak wymawia sąsiadka/ zarejestrowany, ubezpieczony i odebrany.

Sąsiedzi szczęśliwi jak dzieci.

Zrobiliśmy rundkę z Wro do Trzebnicy i spowrotem i jeździ całkiem całkiem.

Brakuje trochę mocy pod górkę ale też nie cisnąłem szczególnie bo sąsiadka by na zawał zeszła zlosnik.gif

Duży plus za lewarek biegów, hamulce i sztywne nadwozie, duży minus za słabe światła i hałasujące zimówki.

Tak czy siak za takie pieniądze to okazja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duży plus za lewarek biegów,

wyrobi się zlosnik.gif

>hamulce i sztywne nadwozie,

no nie wiem czy takie dobre jak sie rozgrzeją zlosnik.gif

>duży minus za słabe światła

sprawe mozna załatwić oram night breaker unlimited zlosnik.gif

> i hałasujące

> zimówki.

wina zimówek nie auta zlosnik.gif

> Tak czy siak za takie pieniądze to okazja

niech się spisuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> niech się spisuje ...

Spisuje się ok.gif

Byłem z sąsiadem w Jeleniej i pobawiłem się hultajem.

Na A4 bez wysiłku 130 potem ciut słabiej ale nadal ciągnie,

w górkach trzeba schodzić do trójki ale też bez jakiegoś dramatu.

Hamulce ok.

Żarówy wymienione na osramy i jest poprawa.

Jak piszą w książkach: jestem pozytywnie rozczarowany zlosnik.gif

Naprawdę kawał fury za marne sześćdziesiąt parę tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.