Skocz do zawartości

Walka z ubezpieczycielem , wielki początek .


Fazi87Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

> Półbiedy jeśli chodzi o wgniecenie czy stłuczenie lampy. Czy klient to naprawi nieprofesjonalnie

> czy profesjonalnie , efekt będzie tylko wizualny.

No wiesz - poleciałeś po bandzie- reflektor to nie tylko wygląd. nie może to być na zasadzie że świeci ale ma świecić tak jak powinna. Zerknij na rynek zamienników lamp- praktycznie żadna ( Depo, TYC) nie spełnia jakichkolwiek norm prawem przewidzianych.

Świecą byle jak i praktycznie każda ma wady dyskwalifikujące do użytkowania (odkształcone odbłyśniki, klosze lamp, niepasujące mocowania etc)

Jeśli piszesz że to nie wpływa na bezpieczeństwo to... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz - poleciałeś po bandzie- reflektor to nie tylko wygląd. nie może to być na zasadzie że

> świeci ale ma świecić tak jak powinna. Zerknij na rynek zamienników lamp- praktycznie żadna (

> Depo, TYC) nie spełnia jakichkolwiek norm prawem przewidzianych.

> Świecą byle jak i praktycznie każda ma wady dyskwalifikujące do użytkowania (odkształcone

> odbłyśniki, klosze lamp, niepasujące mocowania etc)

> Jeśli piszesz że to nie wpływa na bezpieczeństwo to...

W domyśle chodzi mi o tylną lampę bo taką miałem uszkodzoną wink.gif

I zgadnij jaką mi likwidator szkody w wycenie zaproponował ? TYC !

Jeśli chodzi o przednie reflektory to oczywiście masz racje wink.gif tani zamiennik zawsze odbiega od oryginału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wam wielcy INTELIGENCI jeżdżący furami po 100 tys , mający prawników i przyjmujący zaniżone

> odszkodowania lub naprawiający w ASO ..... Kolejny raz większość z was pokazała jak

> zazdrości innym , że naprawi auto taniej i zostanie na tą "wymianę oleju" .

> Do łosia , który napisał 2 tyś za obcierkę parkingową i mu mało. TO nie była obcierka parkingowa.

> Tylko wjazd w tył na trasie z dość dużą prędkością.

> Po jednym telefonie do WARTY , sugerując ,że naprawie auto w ASO a na czas naprawy wezmę auto

> zastępcze, kwota do wypłaty zwiększyła się do 3400zł .

> Więc dziękuję wszystkim za miłe sugestie chęci zarobienia i niech wam żal tyłki ściska, kupiłem

> klape tylną i zderzak i lampe z powypadkowego auta. Nigdy nie lakierowane ponownie, więc moje

> auto w teorii dalej pozostanie nielakierowane, starczy jeszcze na zestaw oryginalnych xenonów

> z poziomowaniem (oryiginał z vectry boscha ze spryskami ,zeby mi ktoś nie napisał ,ze ZENONY

> wsadze)w celu zwiększenia bezpieczeństwa i skórę do środka z grzaniem tyłka w celu zwiększenia

> komfortu

> Czekam na docinki

fanie, że się udało. Czyli jednak wątek w czymś pomógł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fanie, że się udało. Czyli jednak wątek w czymś pomógł

z tym co sobie nie wsadzę do auta to oczywiście była prowokacja i żart z mojej strony, dla tych co krytykowali , że mi się nie należy smile.gif

Ale porady niektórych użytkowników istotnie wpłynęły na moją determinację w walce o swoje i udało się wink.gif nawet szybciej niż się spodziewałem. Więc wątek jak najbardziej pomógł i mam nadzieję ,że i komuś kiedyś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym co sobie nie wsadzę do auta to oczywiście była prowokacja i żart z mojej strony, dla tych co

> krytykowali , że mi się nie należy

> Ale porady niektórych użytkowników istotnie wpłynęły na moją determinację w walce o swoje i udało

> się nawet szybciej niż się spodziewałem. Więc wątek jak najbardziej pomógł i mam nadzieję ,że

> i komuś kiedyś pomoże.

gratulacje że się udało ok.gif

Miałem podobnie i też jak powiedziałem że oddaje do aso to zaczęły się negocjacje.

Jednak tutaj panuje przekonanie że masz płacić, ale i tak masz g...no do gadania. Nie jesteśmy zamorznym krajem, a mimo to nie szanujemy swoich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu co dałeś to wygląda to tak jakby hak przejął uderzenie ciekawe czy podłoga pofalowana bo jeżeli sam zderzak i i lampa to za 2000 5 razy by to naprawił, zderzak lakierowany pod kolor z allegro i lampa, sam miałem podobnie ale przód, błotnik sam wyklepałem bo był tylko lekko wgnieciony bez lakierowania i lampę wymieniłem a wycena była chyba 1600 kilka lat temu. Lampa nowa 100zł kosztowała ale sam to wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tym zdjęciu co dałeś to wygląda to tak jakby hak przejął uderzenie ciekawe czy podłoga

nie dostał w hak , tylko w róg.... Niestety blacha pod zderzakiem cały narożnik wbity . Klapa tylna, może słabo widać na zdjęciu , ale też jest wbita.

> pofalowana bo jeżeli sam zderzak i i lampa to za 2000 5 razy by to naprawił, zderzak

> lakierowany pod kolor z allegro i lampa, sam miałem podobnie ale przód, błotnik sam wyklepałem

> bo był tylko lekko wgnieciony bez lakierowania i lampę wymieniłem a wycena była chyba 1600

> kilka lat temu. Lampa nowa 100zł kosztowała ale sam to wymieniałem.

obdzwoniłem całe allegro , niestety żadna klapa i zderzak nie była w moim kolorze , fakt jest jeden zderzak ,ale nie w stanie lepszym niż mój ;p

Części wymienie na nowe lub jeśli znajdę to w takim samym kolorze używane. Lakierowanie , lakierowanej części mnie nie interesuje.

Tak więc w 2 tys. zł ciężko by było się zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na docinki

Teraz uważaj bo zaraz się okaże, że to przez Ciebie wzrosną składki na następny rok hehe.gif

Tych bzdur i głupawych teorii o rzekomych kombinacjach, przekrętach i oszustwach biorąc kasę do ręki nawet nie chce mi się komentować, widać co niektórzy mają rozum już bardzo ograniczony.

Jeszcze co do fachowych porad na motokąciku, tu od zawsze jak pamiętam znajdą się jakieś oszołomy i wciskają swoje wizje najsłuszniejszej prawdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz uważaj bo zaraz się okaże, że to przez Ciebie wzrosną składki na następny rok

I tak już niejeden tu powiedział ,że składki zdrożały drastycznie

LINK KLIK

> Tych bzdur i głupawych teorii o rzekomych kombinacjach, przekrętach i oszustwach biorąc kasę do

> ręki nawet nie chce mi się komentować, widać co niektórzy mają rozum już bardzo ograniczony.

ok.gif

> Jeszcze co do fachowych porad na motokąciku, tu od zawsze jak pamiętam znajdą się jakieś oszołomy i

> wciskają swoje wizje najsłuszniejszej prawdy

Tego nawet nie komentuje ..... W sumie każdy ma jakieś swoje racje , gorzej jeśli jej nie potrafi udowodnić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wam wielcy INTELIGENCI jeżdżący furami po 100 tys , mający prawników i przyjmujący zaniżone

> odszkodowania lub naprawiający w ASO ..... Kolejny raz większość z was pokazała jak

> zazdrości innym , że naprawi auto taniej i zostanie na tą "wymianę oleju" .

> Do łosia , który napisał 2 tyś za obcierkę parkingową i mu mało. TO nie była obcierka parkingowa.

> Tylko wjazd w tył na trasie z dość dużą prędkością.

> Po jednym telefonie do WARTY , sugerując ,że naprawie auto w ASO a na czas naprawy wezmę auto

> zastępcze, kwota do wypłaty zwiększyła się do 3400zł .

> Więc dziękuję wszystkim za miłe sugestie chęci zarobienia i niech wam żal tyłki ściska, kupiłem

> klape tylną i zderzak i lampe z powypadkowego auta. Nigdy nie lakierowane ponownie, więc moje

> auto w teorii dalej pozostanie nielakierowane, starczy jeszcze na zestaw oryginalnych xenonów

> z poziomowaniem (oryiginał z vectry boscha ze spryskami ,zeby mi ktoś nie napisał ,ze ZENONY

> wsadze)w celu zwiększenia bezpieczeństwa i skórę do środka z grzaniem tyłka w celu zwiększenia

> komfortu

> Czekam na docinki

hehe ciekawe kompleksy masz panie 'łosiu', z dużą prędkością to byś pół tyłu nie miał w tym czymś a nie lekkie stuknięcie jak na zdjęciu.

Warta nie chciała cię oszukać ale realnie popatrzyła na ceny części i koszty robocizny ale tobie oczywiście to nie pasowało bo trzeba coś uszkubać jeszcze na boczku za co gratuluję - właśnie przez takich delikwentów mamy takie stawki za ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe ciekawe kompleksy masz panie 'łosiu', z dużą prędkością to byś pół tyłu nie miał w tym czymś a

> nie lekkie stuknięcie jak na zdjęciu.

Masz takie zdolności ,że potrafisz zajrzeć pod zderzak ?:>

> Warta nie chciała cię oszukać ale realnie popatrzyła na ceny części i koszty robocizny ale tobie

> oczywiście to nie pasowało bo trzeba coś uszkubać jeszcze na boczku za co gratuluję - właśnie

> przez takich delikwentów mamy takie stawki za ubezpieczenie

I kto tu ma kompleksy? grinser006.gif Idąc Twoim tokiem rozumowania , jak Ci przeszkadzają ceny OC , to jeździj autobusem.

Skoro po jednym telefonie potrafili mi wypłacić 1400zł więcej wink.gif .... tzn , że mi się należało.

Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, płacimy większe stawki za OC przez tych , którzy oddają auto do naprawy w ASO a dzięki takim jak ja byśmy płacili mniejsze.

Bo przecież w ASO skasowaliby więcej .

Masz jeszcze jakieś spostrzeżenia , z których mógłbym się pośmiać?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro po jednym telefonie potrafili mi wypłacić 1400zł więcej .... tzn , że mi się należało.

nie należało, tylko w odczuciu wszystkich normalnych osób lepiej jest zostać wyruchanym na mniej jak na więcej, a ASO ceny ma dosłownie z kosmosu

> Masz jeszcze jakieś spostrzeżenia , z których mógłbym się pośmiać?:

jak narazie to ja się tutaj naśmiewam z chłopaczka, który myśli że udało mu się wyzyskać system bo mu się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warta nie chciała cię oszukać ale realnie popatrzyła na ceny części i koszty robocizny ale tobie

> oczywiście to nie pasowało bo trzeba coś uszkubać jeszcze na boczku za co gratuluję - właśnie

> przez takich delikwentów mamy takie stawki za ubezpieczenie

Padłem.

Czym się rózni kwota przelana 3400zl przelana ASO a klientowi indywidualnemu?

A co jezeli wezmie wyplaci z bankomatu te 3400zl i sam pojedzie do ASO i tam zostawi auto, wowczas juz nie jest oszust i kombinator.

W ASO wychodzi że i kilogram ciezszy i metr dluzszy niz "normalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie należało, tylko w odczuciu wszystkich normalnych osób lepiej jest zostać wyruchanym na mniej

> jak na więcej, a ASO ceny ma dosłownie z kosmosu

> jak narazie to ja się tutaj naśmiewam z chłopaczka, który myśli że udało mu się wyzyskać system bo

> mu się należy

No to się śmiej wink.gif .... dostałem tyle, ile chciałem i tego nie zmienisz swoim lamentowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padłem.

> Czym się rózni kwota przelana 3400zl przelana ASO a klientowi indywidualnemu?

> A co jezeli wezmie wyplaci z bankomatu te 3400zl i sam pojedzie do ASO i tam zostawi auto, wowczas

> juz nie jest oszust i kombinator.

aso by policzyło jeszcze więcej za części i robociznę, dziwi mnie że w ogóle się zgodzili bo przekracza to już pół wartości pojazdu i powinna być całka

> W ASO wychodzi że i kilogram ciezszy i metr dluzszy niz "normalnie".

jeżeli chodzi o części i ich ceny to zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie należało, tylko w odczuciu wszystkich normalnych osób lepiej jest zostać wyruchanym na mniej

> jak na więcej, a ASO ceny ma dosłownie z kosmosu

> jak narazie to ja się tutaj naśmiewam z chłopaczka, który myśli że udało mu się wyzyskać system bo

> mu się należy

Jak Ciebie to aż tak boli złóż zawiadomienie odpowiednim organom że kolega z Ak "wyłudził" odszkodowanie, a wtedy może Twoje ego się troszkę uspokoi zlosnik.gif

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padłem.

> Czym się rózni kwota przelana 3400zl przelana ASO a klientowi indywidualnemu?

Dla niego różni się tym , że jak bierzesz do ręki pieniądze i możesz o nich decydować tzn . że już kombinujesz grinser006.gif hahaha , a NIE WOLNO! grinser006.gif

> A co jezeli wezmie wyplaci z bankomatu te 3400zl i sam pojedzie do ASO i tam zostawi auto, wowczas

> juz nie jest oszust i kombinator.

Dalej jest wg niego , BO TAK ....

> W ASO wychodzi że i kilogram ciezszy i metr dluzszy niz "normalnie".

To od zawsze wiadomo .... na szczęście w większości wypadków naprawiają bardzo profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aso by policzyło jeszcze więcej za części i robociznę, dziwi mnie że w ogóle się zgodzili bo

> przekracza to już pół wartości pojazdu i powinna być całka

> jeżeli chodzi o części i ich ceny to zawsze

Od kiedy 50% wartości to całka?

Właśnie wychodzi Twoja niewiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polskie prawo nie definiuje wartości od której jest szkoda całkowita, ale powyżej 50% nie warto już

> samochodu naprawiać

Tak , ale orzecznictwa sądu najwyższego , nakazywały wypłaty do 100% wartości pojazdu.

Czyli naprawa auta jeśli nie przekracza ona wartości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz takie zdolności ,że potrafisz zajrzeć pod zderzak ?:

> I kto tu ma kompleksy? Idąc Twoim tokiem rozumowania , jak Ci przeszkadzają ceny OC , to jeździj

> autobusem.

> Skoro po jednym telefonie potrafili mi wypłacić 1400zł więcej .... tzn , że mi się należało.

> Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, płacimy większe stawki za OC przez tych , którzy oddają auto

> do naprawy w ASO a dzięki takim jak ja byśmy płacili mniejsze.

> Bo przecież w ASO skasowaliby więcej .

> Masz jeszcze jakieś spostrzeżenia , z których mógłbym się pośmiać?:

Podpowiem Ci coś wink.gif Jest takie jedno powiedzenie i zgodnie z nim właśnie się zniżasz a za chwilę zostaniesz pokonany clown.gif

A i tak już w powietrzu czuć, że wątek lada moment będzie zakłódkowany, więc odpuść sobie 20.GIF Uznałeś, że coś Ci się należy, dostałeś to bez praktycznie żadnych problemów, nie ma mowy o żadnym naruszeniu prawa a i tak dookoła sa szczekacze, którzy walczą o nie wiadomo co.

Mnie PZU wydymało, zastosowali urealnienie z powodu dużej dostępności części zamiennej, której nikt nie produkuje w zamienniku. I rób co chcesz, "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?" smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpowiem Ci coś Jest takie jedno powiedzenie i zgodnie z nim właśnie się zniżasz a za chwilę

> zostaniesz pokonany

ok.gif

> A i tak już w powietrzu czuć, że wątek lada moment będzie zakłódkowany, więc odpuść sobie Uznałeś,

> że coś Ci się należy, dostałeś to bez praktycznie żadnych problemów, nie ma mowy o żadnym

> naruszeniu prawa a i tak dookoła sa szczekacze, którzy walczą o nie wiadomo co.

ok.gif

> Mnie PZU wydymało, zastosowali urealnienie z powodu dużej dostępności części zamiennej, której nikt

> nie produkuje w zamienniku. I rób co chcesz, "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

Szukają jak tu wypłacić jak najmniej , jak mogą. Ale i tak ci wszyscy powiedzą , że to Ty szukasz jak zarobić ;p ... I to doprowadza do wysokich składek itp itd grinser006.gif

Chyba faktycznie odpuszczam dyskusje ... Masz racje , udało mi się wywalczyć swoje , cieszę się z tego , naprawić auto i śmigać dalej wink.gif

Dzięki za kubeł zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukają jak tu wypłacić jak najmniej , jak mogą. Ale i tak ci wszyscy powiedzą , że to Ty szukasz

> jak zarobić ;p ... I to doprowadza do wysokich składek itp itd

> Chyba faktycznie odpuszczam dyskusje ... Masz racje , udało mi się wywalczyć swoje , cieszę się z

> tego , naprawić auto i śmigać dalej

> Dzięki za kubeł zimnej wody.

Słuszna decyzja, olać szczekaczy. ok.gif

Częsc z nich żyje z systemu ,któremu własnie sie przeciwstawiłeś, a pozostali mają mózgi tak wyprane korporacyjnym myśleniem ,ze żadne argumenty do nich nie docierają.

Jedni i drudzy będą bronić jedynie ich zdaniem słusznego systemu napraw bezgotówkowych, prynajmniej tak jak niepodległości.

Tych co na tym zarabiają jestem w stanie zrozumieć, a reszta jest zwyczajnie głupia ,a głupoty niestety nie zakrzyczysz.

W kazdym razie dostałeś co zgodnie z prawem należało Ci się , jak psu buda.

Któreś ASO musi obejść sie smakiem, zarobku tym razem nie bedzie.Szkoda biglaugh.gif

Jakiś piesek nauczony ,ze musi zarabiać, nie zarobi i słusznie ok.gif

Tak trzymać..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przypomina jak żywo to co usłyszałem po "spotkaniu z drifterem" zakończonym tuningiem optycznym boku mojego auta.

"Paaanie. Za cztery klocki to wszędzie z pocałowaniem ręki zrobią. Przecież to drobiazg"

Bez kosztów samochodu zastępczego wyszło ponad 26 tysięcy. Różnica w sumie drobna, ale dla mnie znacząca.

zlosnik.gif

A zresztą co to obchodzi poszkodowanego?? Mają naprawić szkodę i już. Może to najdroższa i najlepsza Vectra jaka istnieje na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukają jak tu wypłacić jak najmniej , jak mogą. Ale i tak ci >wszyscy powiedzą , że to Ty szukasz

> jak zarobić ;p ... I to doprowadza do wysokich składek itp itd

I to jest najdziwniejsze, jak bierzesz kasę do ręki co jest zgodne z prawem i sam świadomie decydujesz się na niższą jakość naprawy własnego przedmiotu to jesteś oszust i kombinant... Ubezpieczyciel wypłaca pieniądze a nie naprawia, ale jak bierzesz je do ręki to jesteś złodziej, jak oddasz do ASO to wszystko ok screwy.gif Czemu oni tak bronią dymających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.