Skocz do zawartości

[H] Ustawienie świateł w opcji "skandynawskiej"


rusek PL

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

czy ustawiając przełącznik świateł w poz. 0 w opcji skandynawskiej nie można włączyć świateł drogowych (długich)? Mam ustawione na 0 i światła automatycznie się załączają po włączeniu zapłonu. Niemniej nie działają długie i świeci w nocy podświetlenie wyświetlacza w trybie dziennym, co drażni. Czyżby coś się rozprogramowało? Jak prawidłowo to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też tak jest. I nic nie mogę zmienić. Astra nie ma modułu komfortu. Długie są jedynie

> chwilowe utrzymując dźwigienkę , lub po przełączeniu włącznika w pozycje mijania.

Zatem kibel... Wydawało mi się, że wcześniej miałem inaczej... Naprawiałem klimę i miałem odłączony aku. Po tym zabiegu się pozmieniało. A czy TECHem albo OPCOMem się nie da zmienić tych ustawień? Kombinowałem przekręcaniem szybkim pokrętła świateł z pozycji 0 do 0, ale nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatem kibel... Wydawało mi się, że wcześniej miałem inaczej... Naprawiałem klimę i miałem odłączony

> aku. Po tym zabiegu się pozmieniało. A czy TECHem albo OPCOMem się nie da zmienić tych

> ustawień? Kombinowałem przekręcaniem szybkim pokrętła świateł z pozycji 0 do 0, ale nic nie

> dało.

W bagazniku po lewej stronie w sciance masz "klapkę" - sprawdź czy masz tam pełny moduł komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatem kibel... Wydawało mi się, że wcześniej miałem inaczej... Naprawiałem klimę i miałem odłączony

> aku. Po tym zabiegu się pozmieniało. A czy TECHem albo OPCOMem się nie da zmienić tych

> ustawień? Kombinowałem przekręcaniem szybkim pokrętła świateł z pozycji 0 do 0, ale nic nie

> dało.

Jezeli masz 3 pozycyjny przelacznik to sie nie da inaczej.

Jezeli masz pokretlo z pozycja AUTO to mozna kombinowac na wiecej sposobow.

Mozna OPCOMem i TECHEM zmieniac ustawienia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bagazniku po lewej stronie w sciance masz "klapkę" - sprawdź czy masz tam pełny moduł komfortu.

Mam kombiaka i pokrętło z funkcją AUTO smile.gif Gdzie to jest i jak wygląda - KOMFORT? Wydaje mi się, że wcześniej miałem ustawione skandynawskie światła - zapłon uruchamiał światła mijania i podświetlał wyświetlacz, w nocy wyświetlacz się ściemniał i dodatkowo załączały się postojówki oraz kontrolka świateł (zielona).

Mam OP COMa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opcomem wejdz w uec i włącz wariant 5 świateł a wyświetlacz ustaw na automatyczne w ustawieniach w

> menu radia powinno być tak jak miałeś wcześniej

Podpiąłem OPa i ... wszystko jest zaznaczone jak było frown.gif Zatem długich świateł nie da się faktycznie włączyć na dłużej? Niemożliwe... Na 99% miałem taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak masz na 0 to długich nie włączysz, palą ci się mijania ale to jako dzienne to tak jak byś miał wyłączone światła a żeby włączyć długie to musisz włączyć światła mijania czy to ręcznie czy to przez pozycję auto ale zobaczę u siebie jak to jest

edit:

sprawdzilem i jest tak jak napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kombinowałem przekręcaniem szybkim pokrętła świateł z pozycji 0 do 0, ale nic nie dało.

No właśnie, też próbowałem wyłączyć skandynawską wersję świateł w ten sposób, ale niestety się nie da.

Piszą że po włączeniu tej opcji można z niej wyjść (i do niej wrócić) przełącznikiem - szybko z 0 na mijania i z powrotem, ale to można to włożyć między bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, też próbowałem wyłączyć skandynawską wersję świateł w ten sposób, ale niestety się nie

> da.

> Piszą że po włączeniu tej opcji można z niej wyjść (i do niej wrócić) przełącznikiem - szybko z 0

> na mijania i z powrotem, ale to można to włożyć między bajki.

Da się, da... Ale problem w czym innym tkwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ten myk nie działa

> A że długich nie da się "na stałe" włączyć to druga sprawa

Musi działać... Ustawiasz na 0 następnie szybki ruch w prawo na mijania i z powrotem na 0 i masz dzienne. Jeszcze raz to samo i w pozycji 0 nie świeci nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się podepnę.

> Rozumiem, by mieć automatycznie włączane światła mijania, trzeba mieć przełącznik z pozycją "auto"?

> Ja u siebie mam trzypozycyjny, jak wyłączam silnik, mijania gasną, zostają pozycyjne. Inaczej się

> nie da?

Nie trzeba, na przelaczniku 3 pozycyjnym bedziesz mial automatyczne mijania w pozycji 0. Tyle, ze w pozycji 0 nie wlaczysz dlugich na stale, aby w nocy uzywac dlugich musisz przelaczyc pokretlo na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba, na przelaczniku 3 pozycyjnym bedziesz mial automatyczne mijania w pozycji 0. Tyle, ze w

> pozycji 0 nie wlaczysz dlugich na stale, aby w nocy uzywac dlugich musisz przelaczyc pokretlo

> na mijania.

A w przełączniku z AUTO ustawić mam na AUTO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.