Skocz do zawartości

do 15k


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam auta do jazdy głównie w mieście i na krótkie przebiegi 2-5km.

Oczywiście od czasu do czasu jakiś wypad za miasto.

Chce coś w miarę oszczędnego a jednocześnie nie mułowatego ( myślałem o benzynie z LPG)

segment b-c

Po głowie głównie chodzi mi stilo i megane 2, z tym że megane hatchback jest szpetny a o sedana ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Szukam auta do jazdy głównie w mieście i na krótkie przebiegi 2-5km.

Astra II w tych pieniądzach powinna być ładna a jak byś trochę dołożył to możnaby szukać Astry III czyli H. Obydwie z silnikami 1,4 90KM, które dobrze znoszą instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra II w tych pieniądzach powinna być ładna a jak byś trochę dołożył to możnaby szukać Astry III

> czyli H. Obydwie z silnikami 1,4 90KM, które dobrze znoszą instalację LPG.

Astra G wydaje mi się starym modelem - nie widzi mi się taka zamiana auta

Astra H jest za droga raczej wolał bym zmniejszyć pułap cenowy do 12k niż dać 18k.

Prawda jest taka że robię małe przebiegi może z 500km miesięcznie i szkoda mi kasy na drogie auto które będzie tracić na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra G wydaje mi się starym modelem - nie widzi mi się taka zamiana auta

Może nie jest wyględna, ale to sprawdzone auto ok.gif. Mamy takie służbowe z tym silnikiem co podałem tylko bez LPG i dwie mają po 250kkm i chyba trzy po ok. 340 kkm i cały czas jeżdżą po Polsce.

> Astra H jest za droga raczej wolał bym zmniejszyć pułap cenowy do 12k niż dać 18k.

Ale musisz przyznać, że jest całkiem ładna grinser006.gif

> Prawda jest taka że robię małe przebiegi może z 500km miesięcznie i szkoda mi kasy na drogie auto które będzie tracić na wartości.

Rozumiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Szukam auta do jazdy głównie w mieście i na krótkie przebiegi 2-5km.

Przy takich przebiegach w zimne dni, mało który silnik przełączy się na tyle wcześnie na LPG, żeby się to opłacało. Jak masz takie założenia to musisz koniecznie sprawdzić jak szybko się silnik nagrzewa. Ewentualnie szukaj z instalacją II-gen.

> Oczywiście od czasu do czasu jakiś wypad za miasto.

> Chce coś w miarę oszczędnego a jednocześnie nie mułowatego ( myślałem o benzynie z LPG)

> segment b-c

> Po głowie głównie chodzi mi stilo i megane 2, z tym że megane hatchback jest szpetny a o sedana

> ciężko.

zostaje jeszcze kombi i CC wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się ma taka awaryjność Megana i serwis.

> Jeden forumowicz sprzedaje ładną meganke ale trochę się jej boje.

na francowatych jest wątek o awariach w 2013 roku. Poczytaj sobie. IMHO średnia krajowa, sporo można ogarnąć samemu, koszty też nie powalają. Jest kilka "typowych usterek" dla tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na francowatych jest wątek o awariach w 2013 roku. Poczytaj sobie. IMHO średnia krajowa, sporo

> można ogarnąć samemu, koszty też nie powalają. Jest kilka "typowych usterek" dla tego modelu

Czy aby na pewno sporo można ogarnąć samemu?

Od jakiegoś czasu czytam o stilo i tam mi się wydaje że więcej można ogarnąć samemu.

do megane potrzeba jakiś drogi interfejs "clip"

sam problem z czujnikiem ciśnienia w oponach wydaje się skomplikowany

jakoś megane kojarzy mi się z droższym w utrzymaniu samochodem od stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy aby na pewno sporo można ogarnąć samemu?

> Od jakiegoś czasu czytam o stilo i tam mi się wydaje że więcej można ogarnąć samemu.

> do megane potrzeba jakiś drogi interfejs "clip"

> sam problem z czujnikiem ciśnienia w oponach wydaje się skomplikowany

> jakoś megane kojarzy mi się z droższym w utrzymaniu samochodem od stilo

Stilo zdrowe kupisz, to ogarniesz, ja mam 11-latka obecnie 1,6 z lpg i jest dobrze, tylko nie jedzie, a toczy się hehe.gif

Stilo przy zmianie zostaje w garażu, a ja szukam czegoś szybszego troszkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy aby na pewno sporo można ogarnąć samemu?

> Od jakiegoś czasu czytam o stilo i tam mi się wydaje że więcej można ogarnąć samemu.

> do megane potrzeba jakiś drogi interfejs "clip"

> sam problem z czujnikiem ciśnienia w oponach wydaje się skomplikowany

to kup bez zlosnik.gif

> jakoś megane kojarzy mi się z droższym w utrzymaniu samochodem od stilo

Moja Megi jest u nas w domu od nowości, nigdy nic poważnego się nie zepsuło tzn na gwarancji wymienili jakiś czujnik abs'u oraz parująca lampę. Teraz po 6 latach eksploatacji ( w tym ponad rok mojej) zaczyna się coś dziać z rozrusznikiem.

Moja to 1.6 benzyna alize czyli podstawa z klimą manualną i radiem renault czyli żadnych handsfree, czujników ciśnienia etc i to w niej cenie waytogo.gif

Ja polecam ok.gif aha ja miałem już seryjnie cewki Beru ok.gif

btw. Co do gazu przy takich miesięcznych przebiegach to się zastanów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11s do 100km/h to znowu nie aż tak źle aby mówić że się toczy

moja "pupohamownia" twierdzi inaczej wink.gif

Wygodnie się jeździ, nawet na 17", ale troszkę za wolno ok.gif

Części niedrogie, naprawy bez kłopotów, pojazd przewidywalny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy aby na pewno sporo można ogarnąć samemu?

> Od jakiegoś czasu czytam o stilo i tam mi się wydaje że więcej można ogarnąć samemu.

> do megane potrzeba jakiś drogi interfejs "clip"

podpięcie pod clipa to koszt zazwyczaj ok 50pln

> sam problem z czujnikiem ciśnienia w oponach wydaje się skomplikowany

pada czujnik to go wymieniasz

> jakoś megane kojarzy mi się z droższym w utrzymaniu samochodem od stilo

nie miałem stilo, więc ciężko mi porównywać. W Megi nie zdarzyła mi się jakaś szczególnie droga naprawa. Ale jak trafisz na "kumulację" to może być męczące. Autko jest na rynku już 11 lat, jest sporo tańszych zamienników i manuali do samodzielnej naprawy/wymiany.

Lepiej wybrać nieco słabej wyposażona wersję np bez HandsFree czy czujników w kołach - odpadają irytujące usterki.

Poza tym samochodzik jest niesamowicie przyjemny i wygodny w codziennym użytkowaniu - żona nie wyobraża sobie zmiany na coś innego. Hitem dla mnie jest lusterko fotochromatyczne - super wygodne podczas jazdy nocą, a dostępne już chyba od najbiedniejszych wersji wyposażenia.

Jeszcze jeden minus, większość benzyniaków ma dość krótką skrzynię i jazda z prędkościami autostradowymi może być głośna i paliwożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpięcie pod clipa to koszt zazwyczaj ok 50pln

> pada czujnik to go wymieniasz

a nie można wyłączyć monitoringu opon?

> nie miałem stilo, więc ciężko mi porównywać. W Megi nie zdarzyła mi się jakaś szczególnie droga

> naprawa. Ale jak trafisz na "kumulację" to może być męczące. Autko jest na rynku już 11 lat,

> jest sporo tańszych zamienników i manuali do samodzielnej naprawy/wymiany.

Stilo nie jest kłopotliwe, mam, ale patrzę w kierunku Megi 2,0 135KM lub 2,0T 165KM crazy.gif

> Lepiej wybrać nieco słabej wyposażona wersję np bez HandsFree czy czujników w kołach - odpadają

> irytujące usterki.

a nie da się ogarnąć poprzez usunięcie tych czujek w kołach?

co dokładnie pada przy handsfree, bo szukam wersji Lux Privilage ze skórami, szklanym dachem - psuje się to to?

ksenonami i ogóleni pełnym wypasem z benzyną 2,0, żeby lpg założyć wink.gif

> Poza tym samochodzik jest niesamowicie przyjemny i wygodny w codziennym użytkowaniu - żona nie

> wyobraża sobie zmiany na coś innego. Hitem dla mnie jest lusterko fotochromatyczne - super

> wygodne podczas jazdy nocą, a dostępne już chyba od najbiedniejszych wersji wyposażenia.

> Jeszcze jeden minus, większość benzyniaków ma dość krótką skrzynię i jazda z prędkościami

> autostradowymi może być głośna i paliwożerna.

A skrzynie 6b przy 2,0 135KM lub automat z tym silnikiem, kłopotliwe to to jest? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Szukam auta do jazdy głównie w mieście i na krótkie przebiegi 2-5km.

> Oczywiście od czasu do czasu jakiś wypad za miasto.

> Chce coś w miarę oszczędnego a jednocześnie nie mułowatego ( myślałem o benzynie z LPG)

> segment b-c

> Po głowie głównie chodzi mi stilo i megane 2, z tym że megane hatchback jest szpetny a o sedana

> ciężko.

Trzy miesiące temu kupiłem Almerę z końca 2003 roku. 1,8 na łańcuchu, z LPG. Spalanie 11 litrów we Wrocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie można wyłączyć monitoringu opon?

z tego co wiem, to ludziska wymieniaja czujniki w kołach

> co dokładnie pada przy handsfree, bo szukam wersji Lux Privilage ze skórami, szklanym dachem -

> psuje się to to?

W HF często padają/ nie łączą czujniki w klamkach. Kolega ma w Scenicu i nigdy nie wiadomo czy drzwi się otworzą czy nie smirk.gif

> ksenonami i ogóleni pełnym wypasem z benzyną 2,0, żeby lpg założyć

> A skrzynie 6b przy 2,0 135KM

6b też ponoć są dość krótkie, ale nie wiem dokładnie jak

lub automat z tym silnikiem, kłopotliwe to to jest?

Automaty z Francji nie cieszyły się pochlebnymi opiniami, ale też dokładnej wiedzy na temat tych skrzyń nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.