Skocz do zawartości

Fotoradary: na ile są ustawiane zwykle ?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

> 20 czasem 30 ponad limit

Ciekawy pomysł. Ale błędny. Ustawiane są na 11 km/h ponad ograniczenie prędkości. Bardzo dużo mandatów widziałem z granicy 11-15 km/h. Może gdzieś na trasie będzie mierzyć od 15-20 km/h, ale nie tam, gdzie masz 50 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy pomysł. Ale błędny. Ustawiane są na 11 km/h ponad ograniczenie prędkości. Bardzo dużo

> mandatów widziałem z granicy 11-15 km/h. Może gdzieś na trasie będzie mierzyć od 15-20 km/h,

> ale nie tam, gdzie masz 50 km/h.

zwykle przelatuję poniżej 70 km/h i jakoś nic nie dostaję - ani fotek ani nawet po oczach

na 70'tkach spokojnie można pod 90 jechać

oczywiście nie dotyczy to fotek straży i innych śmietników gdzie limit jest na 1 km/h ustawiony i województwa zachodniopomorskiego sciana.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy pomysł. Ale błędny. Ustawiane są na 11 km/h ponad ograniczenie prędkości. Bardzo dużo

> mandatów widziałem z granicy 11-15 km/h. Może gdzieś na trasie będzie mierzyć od 15-20 km/h,

> ale nie tam, gdzie masz 50 km/h.

Dokładnie tak. Ostatnio fotoradary w miastach, przy ograniczeniu prędkości do 50 są ustawiane na +11 lub +15 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po czym wnosisz

> bo piszę z tego co na drodze widzę a nie co można na onecie wyczytać

z doświadczenia życiowego. Bardzo dużo jeżdżę i nie spotkałem jeszcze radaru ustawionego na +1 km/h. Poza tym na jakiej podstawie zostałby ukarany kierowca za takie przekroczenie prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z doświadczenia życiowego. Bardzo dużo jeżdżę i nie spotkałem jeszcze radaru ustawionego na +1

> km/h. Poza tym na jakiej podstawie zostałby ukarany kierowca za takie przekroczenie prędkości

> ?

a ja spotkałem się , widziałem kilka zdjęć z prędkością 51/52/53 km/h i propozycją 2 pkt i 100 dukatów datku dla sołtysa angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę Cię... spójrz w taryfikator.

taryfikator znam , ale śmieszne ludki ze straży próbują jak mogą

sam odwoływałem się od takich fotek i 100% odwołań uznane , więc jak widać szukają kasy na wszystkie sposoby , jak trafią na jelenia to zapłaci , jak ktoś pomyśli to frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taryfikator znam , ale śmieszne ludki ze straży próbują jak mogą

> sam odwoływałem się od takich fotek i 100% odwołań uznane , więc jak widać szukają kasy na

> wszystkie sposoby , jak trafią na jelenia to zapłaci , jak ktoś pomyśli to

no to na tym zakończmy dyskusję, żeby sobie nie opowiadać baśni 1001 nocy. Fakty wg mojej wiedzy są takie, że na podstawie taryfikatora można nałożyć mandat za + 6 km/h. W praktyce w obecnej sytuacji nie spotkałem się z mandatem nałożonym za przekroczenie mniejsze niż +11 km/h. A niestety widzę w ciągu miesiąca kilkadziesiąt fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam odwoływałem się od takich fotek i 100% odwołań uznane , więc jak widać szukają kasy na

> wszystkie sposoby , jak trafią na jelenia to zapłaci , jak ktoś pomyśli to

Wystarczy nie reagować. SM nie chce się iść do sądu, zresztą kasa wtedy idzie nie do gminy, tylko do budżetu państwa, więc po prostu olewaja. Sprawdzone ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle przelatuję poniżej 70 km/h i jakoś nic nie dostaję - ani fotek ani nawet po oczach

> na 70'tkach spokojnie można pod 90 jechać

> oczywiście nie dotyczy to fotek straży i innych śmietników gdzie limit jest na 1 km/h ustawiony i

> województwa zachodniopomorskiego

no właśnie teoria ta jest chyba błędna w moim przypadku - bo jechałem jakieś 65-68 kmh (tyle około miałem na GPS zaraz po błyśnięciu) - no i tak się zastanawiam od ilu on błyska....

a bo się człowiek zapatrzył w lusterku na G-klasse V8 biglaugh.gif

muszę odpalić nawi i przejrzeć zapis trasy - zobaczę ile jechałem wtedy

ustrzeliła mnie ta kanalia: klik ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może miałeś pecha

> zazwyczaj poniżej 70 tam nie przejeżdżam, chyba że jakiś spanikowany jedzie 40

wg gps-u miałem na tym odcinku prędkość spadającą z około 69 do 66 kmh

no to zobaczymy czy coś przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Wawie są ustawione tak jak kolega z Wawy napisał na +20 a nawet +30 km/h. Nie raz jadąc nieco ponad limit przy fotoradarze widuję przejeżdżających szybciej i błysku nie ma. Natomiast widywałem jak błyskało przy przejeździe karetki na sygnale przy tych mniej więcej +30km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy pomysł. Ale błędny. Ustawiane są na 11 km/h ponad ograniczenie prędkości. Bardzo dużo

> mandatów widziałem z granicy 11-15 km/h. Może gdzieś na trasie będzie mierzyć od 15-20 km/h,

> ale nie tam, gdzie masz 50 km/h.

i zmieniają się samoczynnie po 23? bo jak nie to sa ustawione 1 ponad limit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli jes dopuszczalna prędkość 50 kmh od ilu zazwyczaj zaczynją pstrykać ? mówimy o fotoradarach

> ITD w żółtych karmnikach

najniżej 11 , często 19-20

poniżej 10 km/h nie przyślą i tak mandatu

ja staram się na 50 trzymać max 60 licznikowe i nigdy nie przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.