Skocz do zawartości

Zacisk tyl? czy ktos rozkrecal ?


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytam o zacisk tyl , czy ktos rozkrecal go na czesci 1? chodzi mi o odkrecenie wszystkich elementow... mam problem z lewa strona, mianowicie 2 lata spokoju i zonk! wajcha po zaciagnieciu recznego nie odbija do pozycji 0... jest zacieta w gornej max granicy, nie wiem co sie stalo jakies pomysly? ... dodam ze jakis mechanik powiedzial mi ze wewnatrz zacisku jest sprezyna ktora mi pekla , a ta co jest na zwenatrz jest za slaba zeby odbic wajche do poz 0? czy to prawda? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, pytam o zacisk tyl , czy ktos rozkrecal go na czesci 1? chodzi mi o odkrecenie wszystkich

> elementow... mam problem z lewa strona, mianowicie 2 lata spokoju i zonk! wajcha po

> zaciagnieciu recznego nie odbija do pozycji 0... jest zacieta w gornej max granicy, nie wiem

> co sie stalo jakies pomysly? ... dodam ze jakis mechanik powiedzial mi ze wewnatrz zacisku

> jest sprezyna ktora mi pekla , a ta co jest na zwenatrz jest za slaba zeby odbic wajche do poz

> 0? czy to prawda?

Dobrze ci powiedział, mechanizm ma w środku jeszcze jedną spręzyne. Rozbieranie na drobne Ci nic nie da bo części i tak nie zdobędziesz, zacisk w kosz i trzeba dać drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu w kosz, skoro można z dwóch uszkodzonych zrobić jeden dobry?

Jesli juz sie psuje w tym zacisku to mechanizm wiec co Ci da ze bedziesz mial dwa zlomki? chyba bedzie zlamany, pekniety, cylinder skorodowany ale sam slupek mechanizmu bedzie dobry (male prawdopodobienstwo) to mozesz zrobic dwa z jednego.

Ponadto juz samo wydlubanie mechanizmu na wierzch stanowi spory problem bo pierscien zabezpieczajacy nie da sie wyjac zwyklymi szczypcami, nie ma miejsca na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam ze jakis mechanik powiedzial mi ze wewnatrz zacisku

> jest sprezyna ktora mi pekla , a ta co jest na zwenatrz jest za slaba zeby odbic wajche do poz

> 0? czy to prawda?

Nie koniecznie prawda.

A nie masz przypadkiem skorodowanej linki w pancerzu? Zanim wsadzisz niemałą kasę w zacisk sprawdź linki. przy kołach.

PS. Tak lepiej?- Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Spotkało i mnie to samo, a mianowicie u mnie jeszcze odbija tylko bardzo (oba koła w sumie)powoli, a nieraz zdarza się, że i zostanie w połowie i wiadomo koło trochę sie grzeje. Trochę szkoda mi kasy na nowy zacisk, idzie może kupić mocniejszą sprężynę ta zewnętrzna ?, bo mam wrażenie ze ona również jest słaba. A jeśli nie to jak robić, kopic nowy, regenerowany (180zł plus zwrot starego, trochę problem bo auto potrzebne i nie wiadomo jak to zgrać, żeby auta nie stało długo), czy próbować z używka z Allegro, chodzą tam już od około 80zł z przesyłka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie koniecznie sprężyna zewnętrzna musi być problem. Równie dobrze może być środek zapieczony (tak

> jak było u mnie)

> Spróbuj zaciągnąć ręczny, a następnie sprawdź czy linka jest luźna czy dalej napięta

Dokładnie właśnie o tym pisze, że sam ten środek ciężko chodzi - moim zdaniem za ciężko, ale gdyby choć ta zewnętrzna sprężyna była ciut mocniejsza to już by wracało... - dużo nie brakuje.

A Ty jak rozwizałes problem, kupiłeś nowe zaciski, z ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem za 80+20kurier z stilo w bdb stanie tloczysko chodzilo idealnie i mechanizm tez:D poszukaj na allegroszu

na przegladzie juz dokladnie nie pamietam jakie byly wartosci KN ale byla to roznica 0.01 setnek KN miedzu L a P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupilem za 80+20kurier z stilo w bdb stanie tloczysko chodzilo idealnie i mechanizm tez:D

> poszukaj na allegroszu

> na przegladzie juz dokladnie nie pamietam jakie byly wartosci KN ale byla to roznica 0.01 setnek KN

> miedzu L a P

Tak jeszcze dopytam, to po stronie kierowcy to jest zacisk Lewy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj z nowego bravo, te same zaciski a sporo mlodsze.

Mi się dzisiaj rano właśnie prawy tylny zacisk skończył. Dojechałem do

Wrocławia i słychać już tylko jednostajne szuranie. Klocek się skończył,

tarcza jest już szorowana tylko po wewnętrznej, już w czerwcu na SKP

było 25% siły hamowania. Co ciekawe, lewy tylny ma prawie cały klocek,

tarcza mniej zużyta. Stąd wniosek, że padł zacisk, zablokował się...

Muszę się chyba przygotować na jego wymianę. Wymienia się parami,

czy starczy jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego typu zużycie powodują zapieczone prowadnice.U mnie tak było.

Jutro autko idzie do magika z serwisu "Gosia" we Wrocławiu, ul.

Muchoborska. Ode mnie z roboty 5 gości tam robiło auta i nikt nie

narzekał. Gość dzwoni co wykrył i proponuje że dowiozę materiały,

albo sam kupi, marżę ma ponoć niewielką. Tak czy siak, od 2008 roku

w końcu trzeba te tarcze tylne wymienić, przód IMO wytrzyma jeszcze

do wiosny, na oko jest z obu stron po 2 mm klocka i tarcza ma z 0,5 mm

"wżeru" ponad rant. Spróbuję budżetowo, czyli sam tył + regeneracja,

jak kategorycznie stwierdzi że przód też, to pojadę jak na saniach... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja u siebie tylko "podgiąłem" ramiona sprężyny zewnętrznej (po około 7mm na zewnątrz) i to już

> wystarczyło, dźwignia pięknie wraca do pozycji spoczynkowej i koła lekko chodzą

Przez pewien czas, w zasadzie całkowicie losowo ten felerny zacisk

hamował trochę tylne koło, a ja walczyłem ze zbieżnością wtedy...

A to hamulec był sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja u siebie tylko "podgiąłem" ramiona sprężyny zewnętrznej (po około 7mm na zewnątrz) i to już

> wystarczyło, dźwignia pięknie wraca do pozycji spoczynkowej i koła lekko chodzą

Jak coś mam zacisk prawy tylny w bardzo dobrym stanie (odbijał na 100%) sprawdzałem na lewarku że nie blokuje gdy obracam koło.Cena 40zł jest do wymiany gumka na tłoczku (komplet nowych gumek 20zł też kupiłem i wrazie czego za tyle oddam)

Giełda AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.