Skocz do zawartości

[KzAK] Pralka


lukasz1t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne koleżanki i kolegów cool.gif

Jako że obecna pralka (Ariston) po około 10 latach użytkowania dokonuje już powoli żywota to niestety nadszedł czas aby wymienić ją na nowszy model. Co szanowni kącikowicze mogliby polecić? Ma to być zwykła pralka, standardowa, ładowana od przodu. Głównym kryterium jest bezawaryjna praca, dobrze aby też była w miarę oszczędna. Generalnie chodzi raczej o markę, bo model już będzie można wybrać w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Jest szansa żeby kupić coś, co będzie można używać mniej więcej tyle co obecną (choć i tak była naprawiana, nie wspominając już o poprzedniej Predom Polar Luna, która działała chyba prawie 20 lat grinser006.gif)? No i ewentualnie żeby w razie czego dało radę ją naprawić jak coś siądzie, a nie że wszystko zaspawane, zgrzane, zaklejone żeby nie było dostępu i trzeba iść kupić nową... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne koleżanki i kolegów

> Jako że obecna pralka (Ariston) po około 10 latach użytkowania dokonuje już powoli żywota to

> niestety nadszedł czas aby wymienić ją na nowszy model. Co szanowni kącikowicze mogliby

> polecić? Ma to być zwykła pralka, standardowa, ładowana od przodu. Głównym kryterium jest

> bezawaryjna praca, dobrze aby też była w miarę oszczędna. Generalnie chodzi raczej o markę, bo

> model już będzie można wybrać w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Jest szansa żeby

> kupić coś, co będzie można używać mniej więcej tyle co obecną (choć i tak była naprawiana, nie

> wspominając już o poprzedniej Predom Polar Luna, która działała chyba prawie 20 lat )? No i

> ewentualnie żeby w razie czego dało radę ją naprawić jak coś siądzie, a nie że wszystko

> zaspawane, zgrzane, zaklejone żeby nie było dostępu i trzeba iść kupić nową...

> Pozdrawiam

beko z 5 letnią gw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne koleżanki i kolegów

> Jako że obecna pralka (Ariston) po około 10 latach użytkowania dokonuje już powoli żywota to

> niestety nadszedł czas aby wymienić ją na nowszy model. Co szanowni kącikowicze mogliby

> polecić? Ma to być zwykła pralka, standardowa, ładowana od przodu. Głównym kryterium jest

> bezawaryjna praca, dobrze aby też była w miarę oszczędna. Generalnie chodzi raczej o markę, bo

> model już będzie można wybrać w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Jest szansa żeby

> kupić coś, co będzie można używać mniej więcej tyle co obecną (choć i tak była naprawiana, nie

> wspominając już o poprzedniej Predom Polar Luna, która działała chyba prawie 20 lat )? No i

> ewentualnie żeby w razie czego dało radę ją naprawić jak coś siądzie, a nie że wszystko

> zaspawane, zgrzane, zaklejone żeby nie było dostępu i trzeba iść kupić nową...

> Pozdrawiam

Koleś ostatnio kupił używaną pralkę Siemensa, po przeglądzie za 300 zł, pralka jest w idealnym stanie, z sześcio miesięczna gwarancją. IMO cena pralki powoduje, że jak się zepsuje za 2-3 lata, kupi sobie następną, a i tak wyjdzie taniej niż kupując nówkę sztukę, która pochodzi pewnie nieco dłużej niż gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BEKO i nie narzekam. Może nic specjalnego sobą nie prezentuje, ale działa już 6 i pół roku. Gwarancji miała 5 lat (po 4,5 poszło łożysko wink.gif ) Pralka nie jest "zgrzana", więc nawet gdyby miała krótszą gwarancję, to dałoby się ją naprawić.

Generalnie, zwróć uwagę na zbiornik, żeby był rozbieralny i żeby dało się wymienić łożysko - to najczęstsza awaria pralek. Rodzice w ten sposób "stracili" wypasionego Aristona, wujek Whirpoola, a Candy od teściów to słychać w całej wsi jak pierze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Electrolux

Jakiś konkretny model czy wszystkie tak samo robione ?

Zależy mi na na ładowanej od przodu w cenie poniżej 1200 zł

> Z racji powiązań rodzinnych z fabryką robiącą te pralki, sam taką użytkuje oraz kilka puściłem w

> obieg do rodziny, po kilku latach użytkowania nikt nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Electrolux

> Z racji powiązań rodzinnych z fabryką robiącą te pralki, sam taką użytkuje oraz kilka puściłem w

> obieg do rodziny, po kilku latach użytkowania nikt nie narzeka.

U mnie Electrolux niecałe 8 lat wytrzymał, choć po 6 zaczął już niedomagać (pomijam wymianę pompy wody 2 tyg. po końcu gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś konkretny model czy wszystkie tak samo robione ?

> Zależy mi na na ładowanej od przodu w cenie poniżej 1200 zł

> > obieg do rodziny, po kilku latach użytkowania nikt nie narzeka.

Dokładnie to bierz AEG Electrolux. To niby ich marka premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Electrolux

> Z racji powiązań rodzinnych z fabryką robiącą te pralki, sam taką użytkuje oraz kilka puściłem w

> obieg do rodziny, po kilku latach użytkowania nikt nie narzeka.

To ja mam pecha do electroluxa. Poprzednia pralka wytrzymała jakieś 8 lat ale lekko nie miała. Nowa jest świeżo po gwarancji i już coś czuję, że wesoło nie będzie.

Zmywarka to jakiś żart, a lodówka sobie ćwierka.

Podsumowując, nie pytaj się o model, a o okres gwarancji. Jeszcze niedawno Beko miało 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne koleżanki i kolegów

> Jako że obecna pralka (Ariston) po około 10 latach użytkowania dokonuje już powoli żywota to

> niestety nadszedł czas aby wymienić ją na nowszy model. Co szanowni kącikowicze mogliby

> polecić?

od ponad roku mam beko - pierze rewelacyjnie - moze ciut glosna w czasie wirowania ale... 1600 obr/min ciche raczej nie bedzie

ten model

cenowo jak i pod wzgledem zuzycia energii i wody byla praktycznie najbardziej ekonomiczna wsrod pralek jakie byly w kkregu moich zalozen (szukalem pralki z w miare duzym zaladunkiem oraz bardzo wysokimi maksymalnymi obrotami w czasie wirowania)

posiadam tez lodowke beko od 7 moze 8 lat i spisuje sie rewelacyjnie - a kosztowala w tamtych czasach o dobre 30% mniej niz inne lodowki o takich samych parametrach

osobiscie polecam beko

wczesniej mialem pralki amica i hoover - amica miala delikatna elektronike (bardzo wrazliwa na wilgoc) w hooverze szwankowalo "zawieszenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiegoś Samsunga. Z dwóch powodów:

1. Nie mam zielonego pojęcia jak się obsługuje te dziwaczne pokrętła do programowania. Próbowaliśmy to z żoną rozgryźć w sklepie na kilku pralkach i odpuściliśmy. Wzięliśmy model dla idiotów - z obrazkami i guzikami. hehe.gif

2. Ma ceramiczną grzałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem jakiegoś Samsunga. Z dwóch powodów:

> 1. Nie mam zielonego pojęcia jak się obsługuje te dziwaczne pokrętła do programowania. Próbowaliśmy

> to z żoną rozgryźć w sklepie na kilku pralkach i odpuściliśmy. Wzięliśmy model dla idiotów - z

> obrazkami i guzikami.

> 2. Ma ceramiczną grzałkę.

ja mam 5 rok szajsunga, moja mama 8 czy 9 rok

oba były najtańszą ofertą na rynku i oba działają do dziś bez 1 awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 5 rok szajsunga, moja mama 8 czy 9 rok

> oba były najtańszą ofertą na rynku i oba działają do dziś bez 1 awarii

podobnie jak golf 3ka... blah.gif

to co nowe takie dobre nie jest jak to 5-10 lat temu no.gif trzeba brać to co ma długa gwarancję albo ją dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.