Skocz do zawartości

Październik - idzie zima :P


Swiko

Rekomendowane odpowiedzi

> No to jak, palicie już w piecach?

Niemal już od tygodnia trzeba grzać tongue.gif

Drugi dzień przymrozki , w dzień maks +12 , silny wiatr , ale było chociaż w miarę słonecznie .

Wrzesień nas nie rozpieścił , a październik jak na razie idzie w jego ślady .

No , ale może będzie jeszcze fajna , ciepła jesień waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemal już od tygodnia trzeba grzać

> Drugi dzień przymrozki , w dzień maks +12 , silny wiatr , ale było chociaż w miarę słonecznie .

> Wrzesień nas nie rozpieścił , a październik jak na razie idzie w jego ślady .

> No , ale może będzie jeszcze fajna , ciepła jesień

Ja pierwszy raz odkąd wyemigrowałem nie grzałem w domu przez 4 miesiące w roku. Jak przestaliśmy w maju, tak wciąż tego nie robimy smile.gif. W poprzednim roku ogrzewanie wyłączyliśmy chyba tylko w lipcu grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 17*C i slonecznie juz drugi tydzien az mi sie wierzyc nie chce w ta pogode tutaj.

Dzisiaj, kilka H po napisaniu posta też temperatura wzrosła - było tyle ile u Ciebie, ale z przelotnymi ulewami i nieustannie kropiącym deszczem frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam nad zimówkami... może w sobote założę

Eeedo zimowek to z miesiac z hakiem jak nic...ja poczekam az w dzien bedzie po 5 st wiec ok listopada.

Mialem zakladac nowe alu do letnich ale zeszlo od maja jakos a teraz to i po co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ się dziś zdziwiłem, kupiłem 2 nowe gumy na przód i dzis u wulkanizatora okazało się że chyba

> zbieżność mi się rozjechała bo przednie są mocno ścięte od wewnątrz;/

i zadnych objawow w trakcie ze cos nie bardzo auto prosto jedzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zjechałem teraz przednie oponki ,ale do końca jechał prosto tyle tylko , że przy 140 km/h były głośniejsze , zbieżność ustawiona i jak ręką odjął . Niestety letnie trzeba będzie kupić nowe . I już się rozglądam bo i ceny jeszcze znośne a nie wiadomo jak na wiosnę to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też zjechałem teraz przednie oponki ,ale do końca jechał prosto tyle tylko , że przy 140 km/h były

> głośniejsze , zbieżność ustawiona i jak ręką odjął . Niestety letnie trzeba będzie kupić nowe

> . I już się rozglądam bo i ceny jeszcze znośne a nie wiadomo jak na wiosnę to będzie

ja nie jezdze tak szybko to nie zauważyłem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakby nie jechało prosto to bym zareagował właśnie

zbieżność nie ma nic do tego czy auto jedzie prosto czy krzywo;

oczywiście możesz to sprawdzić ale bardziej upatrywałbym tu przyczyny w wyrobionych końcówkach drążków kierowniczych, albo wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zbieżność nie ma nic do tego czy auto jedzie prosto czy krzywo;

> oczywiście możesz to sprawdzić ale bardziej upatrywałbym tu przyczyny w wyrobionych końcówkach

> drążków kierowniczych, albo wahacze.

Ja też pomyślałem o końcówkach i przy robieniu zbieżności kazałem sprawdzić ,ale okazało się , że wszystko gra i buczy . Auto jeździło prosto jak pisałem wcześniej troszkę głośniej się turlało, a tu nagle , że zbiera przednie opony od środka . Zrobienie zbieżności załatwiło sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też pomyślałem o końcówkach i przy robieniu zbieżności kazałem sprawdzić ,ale okazało się , że

> wszystko gra i buczy . Auto jeździło prosto jak pisałem wcześniej troszkę głośniej się

> turlało, a tu nagle , że zbiera przednie opony od środka . Zrobienie zbieżności załatwiło

> sprawe

ok, i tak może być, ale raczej sama od siebie się zbieżnośc nie przestawiła - albo luzy w zawieszeniu albo wjechanie w taką dziurę że przestawi geometrie.

kox - sprawdź najpierw luzy w zawieszeniu bo bez sensu ustawiać zbieżność jak coś będzie nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, i tak może być, ale raczej sama od siebie się zbieżnośc nie przestawiła - albo luzy w

> zawieszeniu albo wjechanie w taką dziurę że przestawi geometrie.

> kox - sprawdź najpierw luzy w zawieszeniu bo bez sensu ustawiać zbieżność jak coś będzie nie tak

oddałem krowe ojcu i pojechał na stacje diagno robiącą przeglądy rejestracyjne. W cenie zbieżności kontrola zawieszenia była. Zawieszenie w nienagannym stanie, delikatne korekty w zbieżności zrobiono. Ojciec mi sugerował że może poprostu na kończących się oponach bardziej było widać "zbieranie" i stąd ta moja panika biglaugh.gif Teraz już wiem, że trzeba obserwować częściej gumy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany! Rano było pierwsze skrobanie szyby, a w Biedronce znikły płyny do spryskiwaczy. Cała ściana zniczy, a do zbiorniczka nie ma co wlać... Zakładam, że znikły letnie, a zimowe dopiero jadą. Ale czemu tak wolno frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - w Belgii wczoraj +22 , a w PL ... aż +10 było icon_rolleyes.gif

Dzisiaj rano szron i prawie -3 , ale jeszcze bez opadów śniegu jak w Rumunii , więc z tym szaleństwem pogodowym to fakt waytogo.gif

Za to ponoć w przyszłym tygodniu ma być słonecznie z temperaturą +15 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc u mnie dzisiaj zagościła zima zlosnik.gif przynajmniej na kołach wink.gif letnie poszły do kosza sick.gif to znaczy do utylizacji a Bridgestone na wiosnę zastąpią pewnie Hankooki Ventus Prime 2 K115 ale do tego czasu może mi się zmienić

Przy okazji przeglądu i wymiany oleju stwierdziłem, że mam luźne prawe koło sick.gif drążki jak nic... i wyciek na lewym przednim amortyzatorze. sick.gif jeszcze trzyma ale już czuje wydatki... Cromcia ma 132 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc u mnie dzisiaj zagościła zima przynajmniej na kołach letnie poszły do kosza to

> znaczy do utylizacji a Bridgestone na wiosnę zastąpią pewnie Hankooki Ventus Prime 2 K115 ale

> do tego czasu może mi się zmienić

> Przy okazji przeglądu i wymiany oleju stwierdziłem, że mam luźne prawe koło drążki jak nic... i

> wyciek na lewym przednim amortyzatorze. jeszcze trzyma ale już czuje wydatki... Cromcia ma

> 132 tyś km

No kto to widział zeby na dotarciu amorki puszczaly..... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie wyłapałem ostrzeżenie bo w dziale giełda znacznika nie dodałem. Przewinienie fest,

> niektórzy chyba potrzebują się dowartościowywać

admin.gifadmin.gifadmin.gifadmin.gifadmin.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Jak u was pogoda, bo ja dzisiaj musialem klime w aucie wlaczyc bo 25 stopni na zewnatrz i blekitne niebo icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak ci pisali, że masz zepsutą Crome to nie wierzyłeś

To zapewne zemsta innych użytkowników Cromy.... jak nic w nocy popsuli mi auto wykręcając moje niezniszczalne części ... śledztwo trwa.. zlosnik.gifspy.gifboje_sie.gif

VW sie tak nie psuje ... przejdę zaraz na ciemną stronę mocy angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak u was pogoda, bo ja dzisiaj musialem klime w aucie wlaczyc bo 25 stopni na zewnatrz i blekitne

> niebo

Ostatnio też tak się cieszyłeś wiosną/letnimi oponkami i zaraz z powrotem na zimówki się przesiadałeś.. więc skoro teraz mówisz że jest tak ciepło to znaczy, ze zima będzie bardzo sroga i przyjdzie bardzo szybko hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio też tak się cieszyłeś wiosną/letnimi oponkami i zaraz z powrotem na zimówki się

> przesiadałeś.. więc skoro teraz mówisz że jest tak ciepło to znaczy, ze zima będzie bardzo

> sroga i przyjdzie bardzo szybko

Dokladnie tak bylo, ladnie slonczeko, a nastepnego dnia zimowki zakladalem hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Ale na calkiem powaznie, to jak na Wszystkich Swietych przyjechalem 2 lata temu do Polski, to bylo piekna jesien, cieplo, a tutaj w Belgii, brzydko i deszczowo, a teraz znow w PL zimno i brzydko a tutaj fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zapewne zemsta innych użytkowników Cromy.... jak nic w nocy popsuli mi auto wykręcając moje

> niezniszczalne części ... śledztwo trwa..

Komu by się chciało jechać na tą daleką północ? zlosnik.gif

Zostaw, nic nie naprawiaj, bo jak naprawisz to Croma będzie palić 2 litry na 100km więcej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.