Skocz do zawartości

Październik - idzie zima :P


Swiko

Rekomendowane odpowiedzi

> Komu by się chciało jechać na tą daleką północ?

> Zostaw, nic nie naprawiaj, bo jak naprawisz to Croma będzie palić 2 litry na 100km więcej

Pewnie w ten sposób optymalizuje się ... jak odpadnie jedno koło to na 3 powinna mniej palić... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ... co najmniej te 180 tys powinno wytrzymać zwłaszcza, że po dobrych drogach głównie

> jeździ

Kurcze moj poczciwy LANOWOZ 260 tkm i ory all poza oczywiscie rozrzadem, jakies sworznie wahacza 2 szt i sprezyna tyl.

Aaaa...lozyska altka niepotzebnie bo magicy upierali sie ze to one bucza a to wadliwy rozrzad na gwarancji wyl(pompa wody) x 3 smile.gif)

oj fachowcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze moj poczciwy LANOWOZ 260 tkm i ory all poza oczywiscie rozrzadem, jakies sworznie wahacza 2

> szt i sprezyna tyl.

> Aaaa...lozyska altka niepotzebnie bo magicy upierali sie ze to one bucza a to wadliwy rozrzad na

> gwarancji wyl(pompa wody) x 3 )

> oj fachowcy....

No niestety Fiat to nie Dewoo a Croma to nie Fiat tylko Opel a Opel to Dewoo więc Fiat Croma to Dewoo mlot.gif tylko czemu to moje Dewoo tak szybko się rozpada sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety Fiat to nie Dewoo a Croma to nie Fiat tylko Opel a Opel to Dewoo więc Fiat Croma to

> Dewoo tylko czemu to moje Dewoo tak szybko się rozpada

Przecież sam sobie kilka postów na to pytanie odpowiedziałeś "To zapewne zemsta innych użytkowników Cromy.... jak nic w nocy popsuli mi auto wykręcając moje niezniszczalne części ... śledztwo trwa.. " I te niezniszczalne części jako relikwie do swoich Crom wmontowali, a nuż chociaż litr mniej palić będzie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety Fiat to nie Dewoo a Croma to nie Fiat tylko Opel a Opel to Dewoo więc Fiat Croma to

> Dewoo tylko czemu to moje Dewoo tak szybko się rozpada

No ja w cromce mam 160 tkm niemal i ino lacznik stabilizatora przod wymienilem za 45 zl.

Reszta odpukac kula sie spokojnie.

A LAnowozem powozi zonka teraz bo wkooooncu prawko zrobila po 4 latach yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja w cromce mam 160 tkm niemal i ino lacznik stabilizatora przod wymienilem za 45 zl.

> Reszta odpukac kula sie spokojnie.

> A LAnowozem powozi zonka teraz bo wkooooncu prawko zrobila po 4 latach

No nic... części zamówione więc sobie wymienię by znowu był sprawny... Pewnie moja Croma to ta 130+130 tyś km spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji przeglądu i wymiany oleju stwierdziłem, że mam luźne prawe koło drążki jak nic... i

> wyciek na lewym przednim amortyzatorze. jeszcze trzyma ale już czuje wydatki... Cromcia ma

> 132 tyś km

Parę dni temu byłem na przeglądzie Stilo - wyszedł spory luz na sworzniu lewego wahacza . Wahacz wygląda mi jeszcze na fabryczny , ale jak widać 30kkm po naszych dziurawych i rozkopanych drogach dało mu skutecznie radę .

Dobrze , że 2 lata temu jak wymieniałem prawy to kupiłem od razu komplet , więc teraz było co włożyć smirk.gif

A co wyjdzie w Cromie to się okaże na przeglądzie pod koniec października , po przyjeździe z długiej trasy wakacyjnej mam wrażenie że któreś łożysko w kole daje znać o sobie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę dni temu byłem na przeglądzie Stilo -

U mnie wahacze oryginalne ... na razie nie mam z nimi problemu i oby tak zostało bo wystarczy wydatków... komplet amortyzatorów z odbojami 709 zł BILSTEIN a komplet drążków i końcówek TRW ponad 250 zł... łożyska do kolumn już dawno kupiłem ale leżały więc również wymienię GM... O oponach na lato już nie wspomnę ale również muszę kupić jak będą w promocji noworocznej zlosnik.gif

Mimo to tak zepsuta Croma zaskoczyła mnie dzisiaj spalaniem na poziomie 4,4 litra przy Vśred 101 km/h yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo to tak zepsuta Croma zaskoczyła mnie dzisiaj spalaniem na poziomie 4,4 litra przy Vśred 101 km/h

Takiego spalania nie udało mi się dotąd uzyskać i pewnie nie uda spineyes.gif - najniższe jakie miałem w trasie przy średniej nieco wyższej od twojej , czyli 105km/h to 5,9l na odcinku nieco ponad 400km , co prawda przy zapakowanym na full aucie z klimą oraz tempomacie ustawionym na 130 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takiego spalania nie udało mi się dotąd uzyskać i pewnie nie uda - najniższe jakie miałem w

> trasie to 5,5l na odcinku nieco ponad 400km z klimą , przy zapakowanym na full aucie i

> średniej 98km/h oraz tempomacie ustawionym na 130 .

Przecież wiadomo że Liska Croma to nad morzem jeździ i jodem oddycha. Jod jest zdrowy to i Croma zdrowa więc mało pali. cool.gif

Lisek dobrze myślę? grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież wiadomo że Liska Croma to nad morzem jeździ i jodem oddycha. Jod jest zdrowy to i Croma

> zdrowa więc mało pali.

> Lisek dobrze myślę?

Na lawecie sie nie liczy smile.gif))

A prawde mowiac to zakrawa na cud.

Ja 360 km wroclaw-poznan-wroclaw e jedna ok 170km bagazu potem pusto, srednia ok 65kmh i min spalanie raz 5,1, jazda bez klimy

Ale zeby 4,4 przy sredniej 101?????hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz naprawi i Croma będzie palić normalnie

> Mi teraz spaliła na odcinku 350km (100% miasto) 10,1L/100km , ale zajęło mi to miesiąc, więc i tak

> spala mniej niż Liska

Ja jadac pierwszy raz do Belgii z dwoma innymi Polakami, ktorzy jechali miedzy 90 a 130 km/h spalanie najmniejsze wyszlo 5,1l.I nigdy wiecej takiego wyniku nie udalo uzyskac, najmniejszy to 5,6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w miescie opel łyka miedzy 6,5 a 7,2l, na trasie przy predkosci 140km/h z porywami pod 200km/h

> wynosi od 5,6 do 5,9l.

Kazu, a czy Ty opla masz podobnie zepsutego jak kolega Lisek? zlosnik.gif Nie wiem ile koników masz pod maską ale według katalogu to miasto 7,7 l. Chyba, że Ty tam jeździsz tylko z górki wink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazu, a czy Ty opla masz podobnie zepsutego jak kolega Lisek? Nie wiem ile koników masz pod maską

> ale według katalogu to miasto 7,7 l. Chyba, że Ty tam jeździsz tylko z górki

Malo zakorkowane miasto wink.gif

A koni 160KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na lawecie sie nie liczy ))

> A prawde mowiac to zakrawa na cud.

> Ja 360 km wroclaw-poznan-wroclaw e jedna ok 170km bagazu potem pusto, srednia ok 65kmh i min

> spalanie raz 5,1, jazda bez klimy

> Ale zeby 4,4 przy sredniej 101?????hmmm

Nie cud tylko zmieniłem opony na zimowe a zimówki mam z przodu Nokiany ( nie polecam no.gif ) z zielonym listkiem i to faktycznie coś tam daje bo po zmianie na letnie w zeszłym sezonie spalanie mi wzrosło... poza tym jechałem lewym pasem z dość dużą prędkością ale za innymi osobówkami a i jodu było dostatek hehe.gif i cudowne właściwości oleju T2 i z wiatrem było i z górki i .... hehe.gif i do pracy ... jak wróciłem po południu z pracy ( łącznie 50 km ) już tak różowo nie było ... trochę bardziej mi się spieszyło do tego koreczek i znowu byłem Panem lewego pasa but.gif i wyszło w sumie 5,2 / 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, zaszalałem i korzystając z pięknej słonecznej pogody wymieniłem w Cromce kółka na zimowe

> przynajmniej nie było kolejki Myślę, że w przyszłym tygodniu zacznie się szaleństwo przed

> 1.11

To ja z odwrotnej strony jak już wspominałem poszukuje już letnich kapci bo i cenowo można skorzystać i troche kasy jest . Czy może jeździł ktos na oponkach barum bravuris ? opinie są różne jak to w necie , ale może ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi oponkami ? oglądałem też federal formoza i kormorany gamma 2 , dziękowałbym za jakieś wskazówki , z tego co zdążyłem wyczytac to z tej pułki opon muszę się liczyć z tym ,że będą głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja z odwrotnej strony jak już wspominałem poszukuje już letnich kapci bo i cenowo można

> skorzystać i troche kasy jest . Czy może jeździł ktos na oponkach barum bravuris ? opinie są

> różne jak to w necie , ale może ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi oponkami ? oglądałem też

> federal formoza i kormorany gamma 2 , dziękowałbym za jakieś wskazówki , z tego co zdążyłem

> wyczytac to z tej pułki opon muszę się liczyć z tym ,że będą głośne

Kupiłem Crome z letnimi Barum Bravuris 2, Barum Bravuris 1 ojciec miał w Passacie - nie polecam zarowno 1 jak i 2. Po prostu słaba opona. Ojciec kupił Crome na letnich Sava, podobnie sie sprawują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> letnie mam na alu 215/50/17

Te Bravurisy chodzą w cenie ok 360zł z tego co widze... http://www.ceneo.pl/416440

Polecić Ci mogę tą oponę Toyo Proxes T1-R

http://www.ceneo.pl/2511151

Na komplecie dopłaciłbyś ok 150zł. Świetna przyczepność na suchym, na mokrym nienajgorzej. Z minusów - bieżnik ginie w oczach jak jeździsz agresywnie smile.gif

Ewentualnie Uniroyal Rainsport 2. Również miałem, na mokrym bdb, na suchym również, no i na dłużej wystarczyły smile.gif

http://www.ceneo.pl/1225814

Może Ci sie przyda http://mixoponki.pl/artykul/testy_opon_letnich_adac_2013_w_rozmiarze_225-45_r17-7.html (w innym rozmiarze ale da Ci jakieś rozeznanie w marce/modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te Bravurisy chodzą w cenie ok 360zł z tego co widze... http://www.ceneo.pl/416440

> Polecić Ci mogę tą oponę Toyo Proxes T1-R

Dzięki za podpowiedź , no to mam coraz to szersze rozeznanie.

Skłaniałbym się ku Toyo , co prawda jeżdżę "dynamicznie", ale w

ciągu roku to robię 11000-13000 km , auto miesiąc stoi w garażu

i miesiąc jeździ.Jednak w sezonie letnim robię najwięcej nalotu.

Jeszcze raz dzięki.Tak prawdę powiedziawszy to im więcej się człowiek

orientuje to tym trudniej podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> letnie mam na alu 215/50/17

Wiosną zakupiłem komplet nowych Pirelli P7 Cinturato 225/45 R17 94 W XL (wzmocnione) w promocyjnej cenie po 422 PLN/szt czyli łącznie 1 688 PLN .

Z tego co widzę teraz są po 438PLN - KLIK , ale moze jeszcze stanieją przez zimę .

Link do testu ADAC - KLIK .

P7 Cinturato była najcichsza z testowanych i na 2 m-cu pod względem zużycia paliwa , czyli małych oporów toczenia jak również na 2 m-cu pod względem trwałości bieżnika .

Z własnych obserwacji mogę napisać , że sprawują się naprawdę nieźle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słusznie, czasem warto rozejrzeć się za rozmiarem, który nie spowoduje wiekszych przekłaman a

> potrafi byc sporo tańszy.

Tylko nie wiadomo jak ubezpieczyciel przy szkodzie sie zachowa, bo nie ma homologowanego rozmiaru opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie wiadomo jak ubezpieczyciel przy szkodzie sie zachowa, bo nie ma homologowanego rozmiaru

> opon.

Fakt, w razie kłopotów na pewno będzie chciał podzielić się odpowiedzialnością z kierowcą. Instrukcja nie przewiduje stosowania kilku rozmiarów opon dla danej srednicy koła/felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.