Skocz do zawartości

niedzielne rozwazania o zmianie auta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

> o, nie bralem pod uwage. Obejrze

> Jezdzi to jakos czy po obecnym aucie bede mial odruch pedalowania?

Ja się przesiadłem z A4 na VW up! grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Ale ja robię 95% przebiegu w mieście i 70% jeżdżę sam.

Te nowe autka mają całkiem żwawe silniczki, więc nie sądzę, że będzie jakoś tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o, nie bralem pod uwage. Obejrze

> Jezdzi to jakos czy po obecnym aucie bede mial odruch pedalowania?

Moim zdaniem na pewno będziesz miał ten odruch wink.gif

Niezależnie od tego jakie osiągi to auto oferuje w porównaniu z Twoim obecnym, to skrzynia CVT powoduje że masz wrażenie że auto nie przyśpiesza zlosnik.gif

Obroty auta są zupełnie niezależne od tego jaka jest prędkość. Przy bucie do podłogi, obroty są non stop na maks, a auto jakoś się zbiera, ale wrażenie jest jakby ledwo jechało zlosnik.gif

Jest też inna strona medalu. Przy jeździe miejskiej, obroty właściwie nigdy nie przekraczają 1500obr/min. Zazwyczaj to jest około 1200obr/min. Tak, to jest wolnossąca benzyna zlosnik.gif

To oznacza wrażenia z jazdy elektrykiem, bo jest cisza i tylko odgłosy toczenia. No i samemu nie chcesz też wcale deptać, bo wiesz że będzie kara......obroty wzrosną i będzie głośno zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. Fabią 1.2 TSI z DSG

> Gwarancja na 4 lata, a koszt przeglądów w ASO przez najbliższe 119.999 km to jakieś 2000-2500 zł

Zmieniać Lagunę na Fabię? Różnica komfortu jazdy go powali. Wiem że pisze że komfort nie jest priorytetem, ale jednak za duża różnica. Wiem co pisze bo prywatnie ma L3 a służbowo Rapida 1,2 TSI 105 KM. Pod względem prowadzenia te auta dzieli przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniać Lagunę na Fabię? Różnica komfortu jazdy go powali. Wiem że pize że komfort nie jest

> priorytetem, ale jednak za duża różnica. Wiem co pisze bo prywatnie ma L3 a służbowo Rapida

> 1,2 TSI 105 KM. Pod względem prowadzenia te auta dzieli przepaść.

Ktoś wyżej pisze, że zamienił A4 na Up! więc w czym problem.

Ma mało palić, mieć automat, tani serwis i jeszcze jako tako jechać.

Wypisz wymaluj mój typ grinser006.gif

Hardcorowa wersja to właśnie Citigo/Up! 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś wyżej pisze, że zamienił A4 na Up! więc w czym problem.

> Ma mało palić, mieć automat, tani serwis i jeszcze jako tako jechać.

> Wypisz wymaluj mój typ

> Hardcorowa wersja to właśnie Citigo/Up!

Jestem hardkorem zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem hardkorem

To auto wcale nie jest takim hardcorem wink.gif

To auto wypożyczyłem jakiś czas temu na 2 dni. Całkiem komfortowe jeździdełko. Wcale mnie specjalnie nie wytrzęsło smile.gif

No i mało palił. Średnio wyszło 5/100 zlosnik.gif

Problem był z dynamiką. To nie przyśpieszało na żadnym biegu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To auto wcale nie jest takim hardcorem

> To auto wypożyczyłem jakiś czas temu na 2 dni. Całkiem komfortowe jeździdełko. Wcale mnie

> specjalnie nie wytrzęsło

> No i mało palił. Średnio wyszło 5/100

> Problem był z dynamiką. To nie przyśpieszało na żadnym biegu

Rok temu stałem przed podobnym dylematem jak autor wątku. Dodatkowo ja uparłem się na nowe prosto z salonu. W cenie ok 40-45tys. Nie było dużego wyboru.

A dynamika A4 1.8 z 4-ro biegowym automatem wcale nie powala, wiec nie było szoku po przesiadce.

Teraz leje benzynę a jeżdzę taniej, niż Audi na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale większość z nowoczesnych benzyn nie bardzo nadaje się do LPG... więc za dużego pola do wyboru mieć nie będziesz smile.gif

Może inaczej, nadaje się ale spala w cyklach i LPG i noPb na raz grinser006.gif więc oszczędności znikome grinser006.gif plus koszta instalki devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale zmiana na mniejsze auto będzie się wiązała ze spadkiem komfortu. Laguna III to auto z gatunku tych bardziej komfortowych (wygodne, ciche, dobre materiały w środku), jeżeli będziesz chciał zachować ten poziom i mieć mniejszy samochód to pozostaje Ci poszukiwanie klasy C, ale premium (BMW, Alfa Romeo), a w żadnym z tych przypadków naprawy nie będą tanie i z pewnością nie zrekompensują niższego spalania (o ile takie będzie). Przesiądziesz się do np. Megane III to zapłaczesz po pierwszych 100 km jazdy za swoją Laguną (będzie głośno, ciasno i "dziwnie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ale większość z nowoczesnych benzyn nie bardzo nadaje się do LPG...

EMdzej kup dzisiejszy Motor. Byc moze bede musial odszczekac to co napisalem o silnikach benzynowych w L3. Polecaja benzyniaka 2.0 t 204 kunie ale manual i do lpg. Jest tez wersja 17x KM z automatem turbodoladowana ale nie wiem czy do lpg sie nada. Obadaj sprawe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EMdzej kup dzisiejszy Motor. Byc moze bede musial odszczekac to co napisalem o silnikach

> benzynowych w L3. Polecaja benzyniaka 2.0 t 204 kunie ale manual i do lpg. Jest tez wersja 17x

> KM z automatem turbodoladowana ale nie wiem czy do lpg sie nada. Obadaj sprawe

Się nada cool.gif

Tam wsadzali tylko pośredni wtrysk i ładnie się gazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EMdzej kup dzisiejszy Motor. Byc moze bede musial odszczekac to co napisalem o silnikach

> benzynowych w L3. Polecaja benzyniaka 2.0 t 204 kunie ale manual i do lpg. Jest tez wersja 17x

> KM z automatem turbodoladowana ale nie wiem czy do lpg sie nada. Obadaj sprawe

Ja obadałem, na otomoto 2.0 T , 3 latki, znalazłem 6 szt, w tym 5 to Coupe i tylko 3 z automatem.

Powodzenia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja obadałem, na otomoto 2.0 T , 3 latki, znalazłem 6 szt, w tym 5 to Coupe i tylko 3 z automatem.

> Powodzenia

to samo bylo jak szukalem obecnej. Po 3 miesiacach przegladania ogloszen przyjechala z salonu w DE. U nas jest malo automatow oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.