Skocz do zawartości

Agregat na działce?


blue_impuls

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję trochę prądu na działce grinser006.gif Działka jest 30 min jazdy od domu więc noclegów nie będzie. Na poprzedniej działce praktyka pokazała, że zużycie mieliśmy tak niskie, że rachunek był tylko za utrzymanie linii - ze 2-3 razy na weekend czajnik elektryczny i tyle.

Zastanawiam się nad kupnem agregatu zamiast przyłącza {może z czasem}. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup butle turystczna. Zalatwi i swiatlo i zagotowanie wody na herbate. Agregat ma ta wade ze mocno

> halasuje.

Sam kiedys pytałem. Największe wady to koszt - trzeba wydac minimum 1000 zł; tanie agregaty z marketów szybko sie psują. Poza tym koszty paliwa

poradnik

Przykładowy agregat o mocy 2 kW zużywa 1 l benzyny na godzinę, czyli doba pracy to 24h x 5,50 PLN = 132 PLN (oczywiście zakładając że caly czas chodzi na max obciążeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup butle turystczna. Zalatwi i swiatlo i zagotowanie wody na herbate.

Ale pompy ze studni nie napędzi

> Agregat ma ta wade ze mocno

> halasuje.

Właśnie ostatnio widziałem taki mobilny warzywniak z agregatem do światła. Naprawdę cicho chodził ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pompy ze studni nie napędzi

no nie bardzo smile.gif

> Właśnie ostatnio widziałem taki mobilny warzywniak z agregatem do światła. Naprawdę cicho chodził

podlacz prad ale z licznikiem przedplatowym. Takim na zdrapki/kody. Paliwo do agregatu i sam agregat bedzie sie zwracal latami nawet przy normalnych rachunkach abonamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję trochę prądu na działce Działka jest 30 min jazdy od domu więc noclegów nie będzie. Na

> poprzedniej działce praktyka pokazała, że zużycie mieliśmy tak niskie, że rachunek był tylko

> za utrzymanie linii - ze 2-3 razy na weekend czajnik elektryczny i tyle.

> Zastanawiam się nad kupnem agregatu zamiast przyłącza {może z czasem}. Praktykował ktoś takie

> rozwiązanie?

Zwróć uwagę na jedną rzecz - jak duża jest szansa, że ktoś ten agregat sobie "pożyczy"? Raczej nie będziesz miał ochoty wozić go za każdym razem, więc jeżeli działka jest podatna na kradzieże to może być to główny argument. Stosowałem w takich warunkach jakiś chiński agregat o mocy teoretycznej koło 2KW, do czajnika, prostych narzędzi dawał radę. Odpalaliśmy w miarę potrzeby, gdyby chodził cały czas hałas mocno by nam przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję trochę prądu na działce Działka jest 30 min jazdy od domu więc noclegów nie będzie. Na

> poprzedniej działce praktyka pokazała, że zużycie mieliśmy tak niskie, że rachunek był tylko

> za utrzymanie linii - ze 2-3 razy na weekend czajnik elektryczny i tyle.

> Zastanawiam się nad kupnem agregatu zamiast przyłącza {może z czasem}. Praktykował ktoś takie

> rozwiązanie?

Jezeli nie masz tam problemow z budowa normalnego przylacza (i masz do czego, zeby na "budowlancenie wisiec"), to nawet bym agregatu nie rozwazal.

Minimalizujac koszty (jezeli starczy Ci 1 fazowe przylacze) w zaleznosci od zapotrzebowania wzialbym 1 fazowe 3kW-16A, 4kW-20A, 5kW-25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi tu pokazuje pompę ręczną? Nie ja ustaliłem wymagania w tym wątku...

Do autora wątku: żeby wyeliminować hałas, można by ukryć agregat pod ziemią, zapewniając mu chłodzenie i odpływ spalin. Sądzę jednak, że to przerost formy nad treścią, nic nie zastąpi "sztywnego łącza" nawet przedpłaconego. waytogo.gif

Sam też rozważałem agregat do garażu, lecz finalnie mam normalny licznik bez zbędnych udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co mi tu pokazuje pompę ręczną? Nie ja ustaliłem wymagania w tym wątku...

No co, proponowali butlę gazowa to gotowania wody, no to ja tez rozwiązanie "unplugged" smile.gif

> Do autora wątku: żeby wyeliminować hałas, można by ukryć agregat pod ziemią, zapewniając mu

> chłodzenie i odpływ spalin. Sądzę jednak, że to przerost formy nad treścią, nic nie zastąpi

> "sztywnego łącza" nawet przedpłaconego.

> Sam też rozważałem agregat do garażu, lecz finalnie mam normalny licznik bez zbędnych udziwnień.

Ja sie da podłaczyć do sieci energetycznej to pewnie, nie ma dwóch zdań

A z tym ukryciem pod ziemią to trzeba by chyba jakiś mały bunkier wybudowac aby nie było hałasu, nie zalała woda i aby nie ukradli. Chociaz gdyby okoliczne zule podpatrzyły to pewnie i tak by agregat zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dodatkowego zrodla zasilania w razie W.

Prad jest mi niezbedny do napedzania 2 pompa w instalacji CO.

Mam inverter z akumulatorami, wytrzymuja one okolo 12h. Ubieglej zimy nie mielismy pradu ponad 24h. Stad pomyslalem sobie o zakupie jakiegos malego agregatu (1kW w zupelnosci wystarczy).

Czy taka walizkowa KIPORa da rade ? Jak z glosnascia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje dodatkowego zrodla zasilania w razie W.

> Prad jest mi niezbedny do napedzania 2 pompa w instalacji CO.

> Mam inverter z akumulatorami, wytrzymuja one okolo 12h. Ubieglej zimy nie mielismy pradu ponad 24h.

> Stad pomyslalem sobie o zakupie jakiegos malego agregatu (1kW w zupelnosci wystarczy).

> Czy taka walizkowa KIPORa da rade ? Jak z glosnascia ?

A widziałeś, że tam trzeba co 2 godz. dolewać paliwa do zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałeś 1 kW a w opisie jest, ze ma on moc 0,7 kVA

Pisalem ze 1kW mi wystarczy ... tak samo jak 0,7kW wink.gif

> W necie znalazłem tylko takie opinie. Wniosek? To chyba tzw. porzadna chińszczyzna

> http://www.kipor.com/

No wlasnie ... martwi mnie tylko ten maly zbiorniczek ...

ale dzieki YT widac ze mozna i z tym problememsobie poradzic. Rozumiem , ze trzeba wyprowadzic na zewnatrz rurke znajdujaca sie w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie oplaca dorzucic do agregatu tlumik od jakiegos auta (najtanszy) i ogolnie agregat zabudowac i wygluszyc.

Wybetonowanie takiego schowka w ziemi to nie jest glupi pomysl. Mozna by to nawet sensownie zabezpieczyc jesli sie dobrze zaprojektuje.

Ciche agregaty sa bardzo drogie niestety.'

Kipor bardzo dobra firma, ale niestety droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.