Skocz do zawartości

Wielki recall Toyoty


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie bylo to, w przynajmniej w niektorych, Yarisach alternatory padaja rownie czesto jak w fiatach. Dodatkowo, zeby nie bylo to GP w pierwszym miocie mialo odprowadzenie wody z podszybia wprost na alternator. Po kilku latach to genialne rozwiazanie poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roznica taka ze toyota robi to zapobiegawczo 'bo moze wystrzelic' a fiat z premedytacja powiela od

> juz dobrych paru lat tesame babole-bez wnioskow co do modernizacji kolejnych aut.

> Najwieksza sztuka przyznac sie do bledu i wyciagac wnioski...

> Aby nie byc goloslownym mialem 3 fiaty z czego w 2 byl problem peknietego altka.. .

> Edit. Fanem dzichadem toyoty nie jestem ale smiem twierdzic ze w przypadku tych 2 producentow

> mozemy mowic o innej filozofi produkcji aut i podejsciu do klienta

Zgadzam się. Toyota w Meleksie profilaktycznie wymieniała pompy wody - po możliwym zatrzymaniu pompy mógł przegrzać się silnik, co może doprowadzić do zatrzymania w niebezpiecznym miejscu... Mazda zresztą podobnie - Mazak miał akcję serwisową z wymianą silnika wycieraczek, bo mógł się zatrzeć. To dopiero katastrofa...

A VW - nasze DSG7 są super... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Punto II był na górze, więc się nie chlapał. Osłona z tego co pamiętam,

> była. Może ktoś ją dołożył.

był na dole, osłony fabrycznie miały tylko diesle. dołożyć można było, sam to z resztą robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> nie slyszałem, ale jeśli tak było, to jeszcze gorzej to świadczy o Toyocie, bo na tysiące

> padniętych altków we Fiacie nie słyszałem, żeby jakikolwiek doprowadził do wybuchu poduszki

Ale żeś się uczepił tej poduszki. Tak jak ktoś wcześniej napisał wykryto możliwość awarii, więc się usuwa potencjalne źródło, a nie rżnie głupa jak robi większość innych koncernów motoryzacyjnych... W mojej Corolli Toyota Polska sprowadziła i wymieniła ECU, mimo że auto było kupione w USA jako używane i indywidualnie ściągnięte. Oczywiście nic się nie działo, ale potencjalnie mogło. Ciekawe jaki inny koncern oprócz Toyoty zrobiłby coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.