Skocz do zawartości

Czy warto - Scenic 2001r FL


bjo1

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Jak to jest egzemplarz z Chwałowic to warto zlosnik.gif

Przebieg i stan mogę potwierdzić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Nie warto bo to cena z kosmosu. Poza tym tak niski przebieg w aucie wcale nie jest zaletą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Handlarz by to kupił pewnie za maks 5,5 kPLN, więc 8-9 kPLN dla detalisty to maks maksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Nie pomyliłeś się z ceną o jedno zero?

Nawet jak by był ze złoconymi klamkami to nie jest tyle wart.

Auto które nie jeździ zużywa się w sumie dość podobnie do tego które jest tyrane, tylko to zużycie się inaczej objawia (sparciałe węże, możliwa silna korozja niewidoczna od zewnątrz w przewodach hamulcowych, pordzewiałe łożyska...)

Jeśli nawet teraz jest wszystko OK to zacznie to wyłazić, i to bardziej niż w autach które jeżdżą na co dzień. Połowa tej kwoty to dobra cena, pamiętaj że włożysz w to kilka setek lekką rączką jak już zaczniesz używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

Jakieś szaleństwo z ta ceną. Córa parę dni temu kupiła scenica II w super stanie, z 2005 za 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Nie bo w pierwszym roku eksploatacji wydasz 2-3 tyś na doprowadzenie do stanu używalności , to że wnętrze i lakier wyglądają super nie świadczy o stanie auta , na ban do zrobienia rozrząd a o ile się nie mylę to pasek i to już 3 ci powinien być , nie wiem jako opony ale podejrzewam że mogą mieć już grubo ponad 5 lat , do tego większość uszczelek i elementów gumowych może być sparciała , układ hamulcowy do gruntownego przeglądu , wydech padnie po pierwszej zimie , świece - przewody ,

kupiłbym takie auto chętnie ale nie za taką kasę może max 10 % więcej niż rynkowa

a nie 15 to jest 1/4 ceny nowego auta , za tą kasę trafisz auto 3-4 lata młodsze i na pewno się znajdzie auto w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bo w pierwszym roku eksploatacji wydasz 2-3 tyś na doprowadzenie do stanu używalności , to że

> wnętrze i lakier wyglądają super nie świadczy o stanie auta , na ban do zrobienia rozrząd a o

> ile się nie mylę to pasek i to już 3 ci powinien być , nie wiem jako opony ale podejrzewam że

> mogą mieć już grubo ponad 5 lat , do tego większość uszczelek i elementów gumowych może być

> sparciała , układ hamulcowy do gruntownego przeglądu , wydech padnie po pierwszej zimie ,

> świece - przewody ,

Większych głupot dawno nie czytałem. Tak robisz z każdym autem które kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większych głupot dawno nie czytałem. Tak robisz z każdym autem które kupujesz?

Z każdym nie... Przy takim, które nie wiadomo jak długo stało (bo żeby zrobić 30tys przez 10 lat to auto musi bardzo dużo stać) trzeba się liczyć z tym, że jak już zacznie jeździć, to trochę elementów (np. gumowych) trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z każdym nie... Przy takim, które nie wiadomo jak długo stało (bo żeby zrobić 30tys przez 10 lat to

> auto musi bardzo dużo stać) trzeba się liczyć z tym, że jak już zacznie jeździć, to trochę

> elementów (np. gumowych) trzeba będzie wymienić.

I to jest niestety prawda. Rozrząd z pompa wody, zapieczone hamulce, zardzewiały wydech i nie tylko, elementy gumowe. To wszystko wyjdzie chwile po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z każdym nie... Przy takim, które nie wiadomo jak długo stało (bo żeby zrobić 30tys przez 10 lat to

> auto musi bardzo dużo stać) trzeba się liczyć z tym, że jak już zacznie jeździć, to trochę

> elementów (np. gumowych) trzeba będzie wymienić.

Chcesz powiedzieć, że na przykład gumowe węże zużywają się szybciej w aucie które mniej jeździ hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz powiedzieć, że na przykład gumowe węże zużywają się szybciej w aucie które mniej jeździ

akurat węże, to niekoniecznie. Ale np. elementy gumowe w zawieszeniu auta, które długo stało w bezruchu - sądzę, że tak. Poza tym paski rozrządu trzeba wymieniać co ileś km lub co 4-5lat (w zależności od zaleceń producenta) - co pokazuje, że nie tylko ja uważam, że elementy gumowe nie lubią zbyt długiego stania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat węże, to niekoniecznie. Ale np. elementy gumowe w zawieszeniu auta, które długo stało w

> bezruchu

Jeśli chodzi prawdopodobnie to auto, które znam to ono było w eksploatacji cały czas. Tylko eksploatacja wyglądała w ten sposób, że raz w tygodniu w niedzielę była jazda do kościoła (4km w jedną stronę) i w tygodniu jazda do marketu (6 km w jedną stronę). Nie tak, że auto zostało kupione i stało 12 lat w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do elementów zawieszenia to wątpię, by mniej używane szybciej się zużywały

żebyś się nie zdziwił... Jak ruszysz auto, które dłużej stało (albo "jeździło" raz w miesiącu) to masz sporą szansę, że jak zaczniesz nim normalnie jeździć, to zaczną się stuki i puki.

> Z kolei jeśli chodzi o paski, to trudno sobie wyobrazić by 5-letni pasek rozrządu samochodu z

> przebiegiem 20 kkm był bardziej zużyty od 5-letniego paska po przebiegu 100 kkm

w praktyce jest tak, że mało kto pamięta o tym, że pasek należy wymienić po określonym czasie - i okazuje się, że takim "mało używanym" 10-cio letnim aucie jest oryginalny rozrząd, bo "panie, toż to dopiero 50tys zrobiło, do wymiany mam jeszcze 40". No i z drobniejszych rzeczy opony też zwykle oryginalne, bo przecież bieżnik to w ogóle nie zużyty jest - a, że sama opona ma 12lat to już nikt się tym nie przejmuje.

A z resztą, ja tam na siłę nikogo nie będę przekonywać. Tyle, że za tytułowego Scenica nigdy bym tyle nie zapłacił, nawet gdyby miał przebieg 0km - to nie auto kolekcjonerskie, tylko zwykły przyrząd do wożenia tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi prawdopodobnie to auto, które znam to ono było w eksploatacji cały czas. Tylko

> eksploatacja wyglądała w ten sposób, że raz w tygodniu w niedzielę była jazda do kościoła (4km

> w jedną stronę) i w tygodniu jazda do marketu (6 km w jedną stronę). Nie tak, że auto zostało

> kupione i stało 12 lat w garażu.

Przez 4 czy 6km to silnik się nawet porządnie nie rozgrzeje - czyli 100% przebiegu na niedogrzanym. Nie, raczej nie chciałbym takiego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większych głupot dawno nie czytałem. Tak robisz z każdym autem które kupujesz?

kupiłem 2 auta z małym przebiegiem ale nie tak małym jak ten o którym tu mowa ,

w jednym i drugim aucie problem z hamulcami , wydechem i przewodami zapłonowymi , + w jednym sparciały rozrząd cud że nie strzelił ,

gdyby wyżej wymienione auto miało regularne przeglądy wedle zaleceń producenta + czyszczenie układu hamulcowego minimum co 2 lata , jest szansa uniknięcia większej ilości usterek , ale powie , że nie chce mi się wierzyć by każdy przy tak małych przebiegach zaglądał do hamulców i smarował tłoczki , szlifował prowadnice , usuwał naloty rdzawe z tego układu i wymieniał pasek rozrządu ,

mało ludzi jest na tyle świadomych , że bieżące przeglądy potrafią uchronić od większych kosztów ,

ja w jednym aucie robię ok 5 kkm rocznie , i zawsze po zimie cały układ hamulcowy trafia na stół w celu smarowania czyszczenia ,

mamy auto robi 2-3 kkm rocznie , czasem je biorę , żeby się nim przejechać gdzieś dalej i dogrzać silnik i trochę auto przegonić

oleje w tych autach wymieniam nie ze względu na przebieg tylko co 12-14 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w aucie, które nie jeździ tak sie dzieje.

Sam to przeżyłem. 42 tys km w 18 lat. Starsza Pani mało jeździła. Jak kupiłem i auto wróciło na drogi od razu poszły 4 amortyzatory, manżety półosi i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów

> Pytanie jak w temacie, czy warto wydawać za taki samochód okolice 15500zł ?

> Silnik 1.8 16v, przebieg.... autentyczny 30kkm, BDB wyposażony.

> hmmm ??

Nie. Zapłaciłem za swojego mniej niż połowę tej kwoty. Rocznik 2002, z Jastrzębia-Zdroju wink.gif

Na Chabrowej gość miał/ma do sprzedania Scenica 2002 rok za 7500. Nie wziąłem, bo nie miał klimatronika i wydawał mi się drogi, ale technicznie był OK.

15500 to masakra. Oglądałem to ogłoszenie i zastanawiałem się, kto na głowę upadł wystawiając auto za taką kwotę.

Inna sprawa, że prędzej czy później ktoś to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.