Skocz do zawartości

wyważanie kół??


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

> więc nie wiesz nawet co robisz...maszyna nie znajdzie różnic za pierwszym razem bo fizycznie się

> nie da...pierwszy pomiar i widzi tylko bicia wew/zew (ogólnie, bo niektóre widzą też bicie

> centryczne), a nie różnicę felga/opona, które może zobaczyć dopiero jak zmieni się rozkład mas

> po przekręceniu opony względem felgi o zadany kąt

No bo nie robię, robią to fachowcy i jakoś nie mam zastrzeżeń do ich roboty jak i do maszyn Huntera, może tu jest pies pogrzebany hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo nie robię, robią to fachowcy i jakoś nie mam zastrzeżeń do ich roboty jak i do maszyn

> Huntera, może tu jest pies pogrzebany

w 95% nie robi się optymalizacji. Dobra maszyna pozwala załatwić sprawę jednym ciężarkiem na stronę smile.gif

Tak jak pisałem puki nie przesuniemy (w cyklu pomiarowym) opony względem felgi, to dla maszyny bicie ma koło, a nie felga i opona osobno. Być może są metody pośrednie, ale pełna optymalizacja właśnie na tym polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechać do tego samego, powiedzieć, że trzęsie kierownicą, niech zdejmie ciężarki i jeszcze raz

> wyważy. Zdjęcia kół masz, to sobie porównasz.

Najprawdopodobniej nic to nie da bo człowiek ma niesprawną wyważarkę albo nie potrafi się nią należycie posługiwać. Pojechać do jakiegoś polecanego warsztatu i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój wulkanizator czasami z pięć razy zdejmuje opnę z felgi, obraca oponę i zakłada tak żeby użyć

> jak najmniej ciężarków.

> Niedawno dałem koła do wyważenia, na feldze była podobna ilość ciężarków jak u Ciebie. Po

> kilkukrotnym obróceniu opony na feldze trzeba było użyć tylko dwóch małych ciężarków.

Podaj mi adres tego zakładu. Nie wierzę, ale mogę podjechać,

bo to po drodze z Katowic do Wrocławia, zjadę z autostrady specjalnie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty mi nie tłumacz jak to działa bo ja to wiem ponieważ za każdym razem gdy coś robię z kołami to

> robię to w pakiecie.

> Natomiast wytłumacz mi po kiego grzyba przekręcać oponę na feldze skoro maszyna za pierwszym razem

> powinna pokazać miejsce do zaznaczenia na feldze i na oponie i dopiero potem na ściągarkę i

> zgranie tych dwóch punktów

Są maszyny, które tego nie mają (ogromna większość starych,

z kineskopowymi ekranami) i wtedy gumiarz musi sam obracać

i losować aż będzie dobrze... Dlatego im się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są maszyny, które tego nie mają (ogromna większość starych,

> z kineskopowymi ekranami) i wtedy gumiarz musi sam obracać

> i losować aż będzie dobrze... Dlatego im się nie chce.

No to wtedy nie jest optymalizacja tylko celowanie na oko, albo się uda albo nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj mi adres tego zakładu. Nie wierzę, ale mogę podjechać,

> bo to po drodze z Katowic do Wrocławia, zjadę z autostrady specjalnie.

Tutaj. smile.gif

Wulkanizator starej daty. Pracuje sam, nie ma żadnych pracowników czy uczniów, którzy mogą coś spartolić.

Nie to co teraz Ci obecni ,łodzi wulkanizatorzy, którzy kupili montażownice i już wielcy wulkanizatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj.

> Wulkanizator starej daty. Pracuje sam, nie ma żadnych pracowników czy uczniów, którzy mogą coś

> spartolić.

> Nie to co teraz Ci obecni ,łodzi wulkanizatorzy, którzy kupili montażownice i już wielcy

> wulkanizatorzy.

ale jak starej daty to pewnie dętki wkłada zlosnik.gif

a montażownice trzeba mieć nowsze bo stare nie zrobia runflatów i czegos z niskim profilem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.