Skocz do zawartości

[A-H] Metoda gaz-hamulec nie działa ?


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś po ciężkim rozstaniu z Astrą G która pojechała do kolejnego właściciela moja nowa Astra H postanowiła zrobić mi ponury żart i zaświeciła check engine. Może to mieć związek z mocowaniem się z wykręceniem pierwszej sondy lambda przy spawaniu i planowaniu kolektora wydechowego, jednak chciałem odczytać błędy i się nie udaje.

Siadam, wciskam gaz i hamulec, włączam zapłon i nic...

dlaczego? niewiem.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w każdej AH to działa po prostu.

Thx,

Jak mam powiedzieć co o tym myślę i pominąć brzydkie słowa to nie mam nic do powiedzenia wink.gif

brat

Ps. Zdaje się, że po przejściu na A-H wyposażenie się w Op-coma będzie koniecznością. W A-G to było nie do pomyślenia... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie masz? zlosnik.gif

Nie wiem od czego to zależy, że w jednym aucie ta metoda działa, a w drugim tym samym już nie...widocznie coś może być w samym sofcie ECU.

Jeden człowiek miał nawet tak, że przed aktualizacją softu ta metoda działała, tak po wizycie w ASO i aktualizacji już przestała działać. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze nie masz?

no wyobraź sobie, że nie wpysk.gif

do dawnej firmy mam 3,5km na Techa2 więc nie inwestowałem to raz, a dwa, że A-G to było kochane auto, jak się zaświecił EGR to zaślepiłem go, założyłem emulator i do końca był spokój,

> Nie wiem od czego to zależy, że w jednym aucie ta metoda działa, a w drugim tym samym już

> nie...widocznie coś może być w samym sofcie ECU.

> Jeden człowiek miał nawet tak, że przed aktualizacją softu ta metoda działała, tak po wizycie w ASO

> i aktualizacji już przestała działać.

to faktycznie spineyes.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, włączasz zapłon i gaz i hamulec do oporu. W tej kolejności musi

> zadziałać. W każdej AH tak działało. No chyba, że faktycznie jakiś dziwny egzemplarz.

próbowałem tak jak w pierwszym poście i w tym wątku i nic.

Tej kolejności o której piszesz nie próbowałem (czyli zapłon-> gaz max-> hamulec max). Spróbuję więc jutro i dam znać.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co kojarzę to ta metoda nie pokazuje wszystkich błędów. U mnie nie pokazywała błędu

> związanego ze wspomaganiem...

ZTCW pokazuje błędy P (powertrain) czyli związane z ukł. napędowym, zatem od check engine powinno pokazać,

sprawdzałem dziś i za Boga żadnymi kombinacjami nie chce pokazać błędów, muszę w poniedziałek jechać na techa,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze nie masz?

> Nie wiem od czego to zależy, że w jednym aucie ta metoda działa, a w drugim tym samym już

> nie...widocznie coś może być w samym sofcie ECU.

To jest prawdopodobnie kwestia aktualizacji softu w ASO.

W jednej z Astr H metoda gaz+hamulec oraz odczyt ze wszystkich modułów przez OP-COM działały do czasu aktualizacji softu w ASO. Po tym metoda gaz+hamulec nie działa, a niektóre moduły nie komunikują się z OP-COM (kabel sprawny, potwierdziłem to w drugiej AH). ASO dograło nowy soft i przy okazji polskie komunikaty do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o sam fakt aktualizacji czy nowa wersje softu (i czy znaczenie maja tez dodatkowe opcje w aucie), bo w moich astrach z podpisu metoda wypedalowania bledow dziala.

Nie wiem teraz jakie softy tam mam, ale rocznik wskazuje, ze jak na AH to w miare swieze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto masz świeże, a oprogramowanie może być stare

Takiej opcji tez nie wykluczam, tylko czy ktos wgrywa stare jak jest dostepne nowe?

Zdaje sie, ze wersje da sie na wyswietlaczu uzyskac (poczytam i jutro sprawdze).

Jak sie da op-comem to tez moge sie podpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.