Skocz do zawartości

Facelift to jednak wiecej niz zmiana twarzy-kupilem Diesel


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A co mi tamzlosnik.gif - mialem siedziec cichoshhh.gif, ale zlosnik.gif[...] wrazenia po dwoch dniach calkiem pozytywne 001.gif[...]

Kupilem w Niedziele, wczoraj odebralemskromny.gif - taczki sobie do pracy kupilemlizak.gif[...]

4phf.jpg

Joystick co niektorym pewnie zwiednielizak.gif - bo to Rudolphpanic.gif[...] a Ozi taki anty dieselhahaha.gif[...]

smon.jpg

A wiec nie - smirk.gif to drugi Diesel jaki kupilem w tym rokufly.gif, wszystko ma swoje zastosowanie033102bebe_1_prv.gif[...]

Ale nie o tymold.gif bede nudzil...

Testu nie bedzie bo bylMini test: Wol roboczy - Toyota (Land Cruiser 150) Prado GX , jednak w "biurze" lubie miec jako taki komfort wiec poszedlem o jedna wersje w gore... a zaplacilem jak za mniejszasmirk.gif - koniec roku, 31 Prado na placulizak.gif, a tu klient sie znalazl, jendego mniejzlosnik.gif[...]

Wersja jest po facelift - i spineyes.gif jestem zaskoczony jak auto inaczej drive.gif tym co rozwalem z Hertz, Avis, Europcar w ostatnich latach001.gif[...]

Diesel - sugarklnie.gif sam nie wierze co pisze, az przyjemnie tym drive.gifwaytogo.gif[...]

gnyq.jpg

Niby facelifting, ale zmienili ustawienie zawieszeniawaytogo.gif, dali inne opony i ... nagle robocze Prado dla ludu pracujacego prowadzi sie prawie jak ... sedan001.gif[...] - chociaz moja mulher.gif twierdzi inaczejlizak.gif - co tam F wiedzafoch.gif[...]wink.gif[...]

Ogromna roznica miedzu FJ a ... Pradowaytogo.gif, na korzysc Pradowaytogo.gif[...]

Przy okazji wyeleimonowali to na co klienci m innnymi Oziwazniak.gif narzekali, wiec to nie jest tak, ze firmy nie sluchaja klientowfoch.gif[...]palacz.gif[...]

Here you go, mate! nagle sunvisors sie odsuwajawaytogo.gif[...]

bh4b.jpg

Generalnie wiec facelifitng to jednak zawsze cos wiekszego niz .. zmiana twarzy001.gif[...] i jestem naprawde pozytywnie zaskoczony001.gif[...]

A, ze wyglada jak Made in China hahaha.gif po facelifting;] - coz lepsze niz oryginal smirk.gif[...]

1jis.jpg

3m9l.jpg

Przynajmniej drzwi otwieraja sie na ta strone na ktora powinny;]ok.gif[...]

q37y.jpg

I troche dodatkow we wnetrzuwaytogo.gif[...]

bf5v.jpg

oz6s.jpg

Chociaz Toyota dalej twierdzi, ze Diesel sie moze psuc zlosnik.gif[...]

tu75.JPG

Wiec facelifting z wlasnego doswiadczenia jednak rowna sie porawiona wersja, zmieniona, lepsza ... choc nie koniecznie piekniejsza ...

The Endmamba.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem Land Cruiser'a jako następne auto dla żony - będę spokojny o Jej bezpieczeństwo. zlosnik.gif Niestety cena w Polsce powoduje, że wolałbym nie wysyłać jej do pracy przez kilka lat i po prostu nie narażać na niebezpieczeństwa na drogach. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaplanowałem Land Cruiser'a jako następne auto dla żony - będę spokojny o Jej bezpieczeństwo.

Rozpedzic sie tego nie dazlosnik.gif[...], wiec juz masz bezpieczenstwo001.gif[...]

U mnie jest to rzeczywiscie popularne jako auto rodzinne i cholernie popularnewaytogo.gif[...]

> Niestety cena w Polsce powoduje, że wolałbym nie wysyłać jej do pracy przez kilka lat i po

> prostu nie narażać na niebezpieczeństwa na drogach.

zlosnik.gifwaytogo.gif - przynajmniej BMW macie tansze niz jazlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozpedzic sie tego nie da[...], wiec juz masz bezpieczenstwo[...]

> U mnie jest to rzeczywiscie popularne jako auto rodzinne i cholernie popularne[...]

Mnie podoba się perspektywa jeżdżenia czołgiem. wink.gif

> - przynajmniej BMW macie tansze niz ja[...]

Do X5 wstydziłbym się wsiąść. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaplanowałem Land Cruiser'a jako następne auto dla żony - będę spokojny o Jej bezpieczeństwo.

> Niestety cena w Polsce powoduje, że wolałbym nie wysyłać jej do pracy przez kilka lat i po

> prostu nie narażać na niebezpieczeństwa na drogach.

nie do końca tak jest. LC niby jest bezpieczny, ale na drodze przy większych prędkościach słabo się trzyma. Dodatkowo wysoko położony środek ciężkości sprawia, że łatwiej wpaść w poślizg.

Przejechałem tym autem w najwyższym możliwym wyposażeniu w ostatnich dwóch latach kilkanaście tysięcy km i jestem na nie no.gif Fajne auto, ale w naszych warunkach się nie sprawdza.

No i dużo pali grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mi tam - mialem siedziec cicho, ale [...] wrazenia po dwoch dniach calkiem pozytywne [...]

> Kupilem w Niedziele, wczoraj odebralem - taczki sobie do pracy kupilem[...]

> Joystick co niektorym pewnie zwiednie - bo to Rudolph[...] a Ozi taki anty diesel[...]

> A wiec nie - to drugi Diesel jaki kupilem w tym roku, wszystko ma swoje zastosowanie[...]

> Ale nie o tym bede nudzil...

> Testu nie bedzie bo bylMini test: Wol roboczy - Toyota (Land Cruiser 150) Prado GX , jednak w

> "biurze" lubie miec jako taki komfort wiec poszedlem o jedna wersje w gore... a zaplacilem jak

> za mniejsza - koniec roku, 31 Prado na placu, a tu klient sie znalazl, jendego mniej[...]

> Wersja jest po facelift - i jestem zaskoczony jak auto inaczej tym co rozwalem z Hertz, Avis,

> Europcar w ostatnich latach[...]

> Diesel - sugar sam nie wierze co pisze, az przyjemnie tym [...]

> (...)

Hahahaha, przeszedłeś na ciemną stronę mocy! hehe.gif

Kup jeszcze diesla w aucie osobowym i nie będzie już powrotu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca tak jest. LC niby jest bezpieczny, ale na drodze przy większych prędkościach słabo się

> trzyma.

Nie do konca sie zgodzehmm.gif - oczywiscie sedan to to nie bedzie nigdy, zgoda - SUV ma inny srodek ciezkosci, ale proporcje sa dosc dobrewaytogo.gif[...]

mulher.gif nie potrafila go przekrecic, chociaz 200 series jej lepiej lezy, tzn przesto, ze jest szerszy/dluzszy ma ciut lepszy srodek ciezkosci... Jednak i Prado naprawdo ciezko wrzucic ... 001.gif - a wierz mizlosnik.gif - mowimy o osobie ktora potrafi[ol][...]

Dodatkowo wysoko położony środek ciężkości sprawia, że łatwiej wpaść w poślizg.

Patrz wyzejidea.gif[...]

> Przejechałem tym autem w najwyższym możliwym wyposażeniu

Czyli mowisz o roznych elektornicznych dodadtkachzlosnik.gif[...]

w ostatnich dwóch latach kilkanaście

> tysięcy km i jestem na nie Fajne auto, ale w naszych warunkach się nie sprawdza.

> No i dużo pali

9lzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hahahaha, przeszedłeś na ciemną stronę mocy!

Niezlosnik.gif, musialem wyjechac w jeden dzien z salonuzlosnik.gif, na V6 bylo 3-4, moze i tydzien czekania... Moj wsiowy maly dealer- mial 31 czy 32 na placu w roznych kolorach i wyposazeniu, ale w wersji jaka chcialem zadnego V6idea.gif[...]

Wierz, ze jestem sknerahahaha.gif, uzgodnienie satysfakcujnujacej nas obu liczby ... i zlosnik.gif mam Diesel...

Dlugo tego nie mam zamiaru trzymac, max 1-1.5 rok, moze krocejidea.gif[....]

> Kup jeszcze diesla w aucie osobowym i nie będzie już powrotu.

Nigdyfoch.gif - Diesel to ZUOhahaha.gif[...]*

* w sedan/hatchwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do konca sie zgodze - oczywiscie sedan to to nie bedzie nigdy, zgoda - SUV ma inny srodek

> ciezkosci, ale proporcje sa dosc dobre[...]

> nie potrafila go przekrecic, chociaz 200 series jej lepiej lezy, tzn przesto, ze jest

> szerszy/dluzszy ma ciut lepszy srodek ciezkosci... Jednak i Prado naprawdo ciezko wrzucic ...

> - a wierz mi - mowimy o osobie ktora potrafi[ol][...]

myślę, że dyskusja jest bezcelowa, bo użytkujesz auto na innych drogach, w innym ruchu i w innych warunkach atmosferycznych.

> Dodatkowo wysoko położony środek ciężkości sprawia, że łatwiej wpaść w poślizg.

> Patrz wyzej[...]

> Czyli mowisz o roznych elektornicznych dodadtkach[...]

> w ostatnich dwóch latach kilkanaście

> 9l[...]

No a mi 15-18 litrów hehe.gif Silnik 4.2L V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca tak jest. LC niby jest bezpieczny, ale na drodze przy większych prędkościach słabo się

> trzyma. Dodatkowo wysoko położony środek ciężkości sprawia, że łatwiej wpaść w poślizg.

Żona jeździ mało i głównie po mieście. wink.gif

> No i dużo pali

Jak wyżej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze na żywo to coś jest piękniejsze, ale na zdjęciach, to jedno z paskudniejszych aut świata

Trudno sie nie zgodzichahaha.gif[...] ale co tu zrobic, skoro Great Wall jest juz jak EU VeeDudhehe.gif[...]

great-wall-amarok-w.jpg

Jedynie mozna liczyc na Toyota hahaha.gif - bedzie oryginalna, jak Made in Chinazlosnik.gif

m5u6.jpg

Po za tym tesiowa jest na samolocie z South Africazlosnik.gif - musze ja jakos ukaraclizak.gif[...]

Mam teraz w sam raz miejsce ...shhh.gif[...]

noy0.jpg

vb00.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, musialem wyjechac w jeden dzien z salonu, na V6 bylo 3-4, moze i tydzien czekania... Moj

> wsiowy maly dealer- mial 31 czy 32 na placu w roznych kolorach i wyposazeniu, ale w wersji

> jaka chcialem zadnego V6[...]

Zawsze jest jakieś tłumaczenie... hehe.gif

> Wierz, ze jestem sknera, uzgodnienie satysfakcujnujacej nas obu liczby ... i mam Diesel...

...a to że jesteś sknera to akurat najlepsze uzasadnienie dla diesla. My też tego nie kupujemy z miłości tylko z rozsądku.

zlosnik.gif

Ale... Zauważ że zwykle mając do wyboru turbodiesla i wolnossącą benzynę o podobnej pojemności i mocy to w normalnym ruchu diesel jedzie zwykle dużo lepiej.

> Dlugo tego nie mam zamiaru trzymac, max 1-1.5 rok, moze krocej[....]

> Nigdy - Diesel to ZUO[...]*

> * w sedan/hatch[...]

Hahaha, mam i sedana i hatcha z dieslem. Esencja zła. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że dyskusja jest bezcelowa, bo użytkujesz auto na innych drogach, w innym ruchu i w innych

> warunkach atmosferycznych.

Tu zgodazlosnik.gif[...]

> No a mi 15-18 litrów Silnik 4.2L V8

Pewien jestes, ze to Prado bylo a nie 200 serieszlosnik.gif?

Prado jest tylko klepane w jednej fabryce, nie licze tych Made in Russia, bo CKKidea.gif i ma tylko 4 silniki na swiecie....

2.7 L I4 2TR-FE

4.0 L V6 1GR-FE

3.0 L I4 5L-E

3.0 L I4 1KD-FTV

Tam nie masz V8 w wersji Toyotaidea.gif[...], alezlosnik.gif[...] masz Lexus GX 460 ktory ma

4.0 L 1GR-FE V6

4.6 L 1UR-FE V8

zlosnik.gif. Nie ma 4.2l V8 w Prado001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze jest jakieś tłumaczenie...

> ...a to że jesteś sknera to akurat najlepsze uzasadnienie dla diesla. My też tego nie kupujemy z

> miłości tylko z rozsądku.

> Ale... Zauważ że zwykle mając do wyboru turbodiesla i wolnossącą benzynę o podobnej pojemności i

> mocy to w normalnym ruchu diesel jedzie zwykle dużo lepiej.

jest to glownie zasluga turbo

bez tego diesel by tez slabo ciagnal

przejedz sie duza benzyna turbo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze jest jakieś tłumaczenie...

Money talkszlosnik.gif, a najbardziej jak widzisz rekomendowana cena detaliczna "-" minushahaha.gif twoje negocjacje w pocie czolazlosnik.gifwaytogo.gif[....]

> ...a to że jesteś sknera to akurat najlepsze uzasadnienie dla diesla. My też tego nie kupujemy z

> miłości tylko z rozsądku.

Akurat na splaanie w ogole nie sprawdzalem, hmm.gif, interesowal mnie 150l standardowy bakzlosnik.gif powiedzmy 9l na 100km - 1,500 km zasieguwaytogo.gif[...]

> Ale... Zauważ że zwykle mając do wyboru turbodiesla i wolnossącą benzynę o podobnej pojemności i

> mocy to w normalnym ruchu diesel jedzie zwykle dużo lepiej.

Damn!nono.gif - jak narazie musze ci przyznac racjezlosnik.gif, chociaz pewnie 3.0l na EU to panic.gif pojemnosc - zostal bym za to zlinczowanyhahaha.gif[...]

> Hahaha, mam i sedana i hatcha z dieslem. Esencja zła.

zlosnik.gifhehe.gif

JOAop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Joystick co niektorym pewnie zwiednie - bo to Rudolph[...] a Ozi taki anty diesel[...]

> A wiec nie - to drugi Diesel jaki kupilem w tym roku, wszystko ma swoje zastosowanie[...]

rotfl.gif A tyle setek postów było, ileż to szanowny kolega udowadniał z politowaniem jak to goooopi UEsańczycy kupują diesle. rotfl.gif

Nevermind.....

Niech się sprawuje nowy nabytek! Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to glownie zasluga turbo

> bez tego diesel by tez slabo ciagnal

> przejedz sie duza benzyna turbo ...

Ale ja wiem, że to zasługa turbo. Sęk w tym, że niektórzy producenci olewają tę oczywistość i wciąż jeszcze oferują silniki benzynowe bez turbo. I te w porównaniu z dieslami jadą niechętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - bedzie oryginalna, jak Made in China

> Mam to samo, faktycznie do genialny pomysł

Moja jest ... yyy zgrabna mimo swoich 50 paru latzlosnik.gif[...]

Ale tu ja nie wpuszczefoch.gif[...] Niech sie pogramoli do tylu, przynajmniej nie nede musial sluchachahaha.gif[....]

scb1.jpg

Tam mnie moze dosiegnac i jeszcze bede czacha.gif[...]zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat na splaanie w ogole nie sprawdzalem, , interesowal mnie 150l standardowy bak powiedzmy 9l na

> 100km - 1,500 km zasiegu[...]

Dla większości zwykłych zjadaczy chleba w dieslu to spalanie potworne zlosnik.gif

> Damn! - jak narazie musze ci przyznac racje, chociaz pewnie 3.0l na EU to pojemnosc - zostal bym

> za to zlinczowany[...]

Przez wysoką akcyzę powyżej 2000 ccm cała masa samochodów nie przekracza tej pojemności, ale w klasie premium większość z kolei ma 3.0 i więcej grinser006.gif Tam już cena gra mniejszą rolę.

Poza tym dieslem jeździ się fajniej jedynie przez wysoki moment NM, osobiście chętni wrócę do benzyniaka którego można sobie wysoko pokręcić, ale tylko takiego z odpowiednią mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tyle setek postów było, ileż to szanowny kolega udowadniał z politowaniem jak to goooopi

I dalej bedazlosnik.gifhahaha.gif - auto osobowe i Dieselzlosnik.gif - co za EU podatek to wymyslilzlosnik.gifhahaha.gif?

BTW to juz drugi Diesel w tym rokuhahaha.gif[...]

> UEsańczycy kupują diesle.

> Nevermind.....

> Niech się sprawuje nowy nabytek! Szerokości!

Alez THX!waytogo.gif[...]zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Money talks, a najbardziej jak widzisz rekomendowana cena detaliczna "-" minus twoje negocjacje w

> pocie czola[....]

> Akurat na splaanie w ogole nie sprawdzalem, , interesowal mnie 150l standardowy bak powiedzmy 9l na

> 100km - 1,500 km zasiegu[...]

Bo u Ciebie paliwo jest tanie. Gdyby było tak jak u nas, "money talks" miałbyś pod dystrybutorem, nie u dealera.

zlosnik.gif

A zasięg też się przydaje.

> Damn! - jak narazie musze ci przyznac racje, chociaz pewnie 3.0l na EU to pojemnosc - zostal bym

> za to zlinczowany[...]

Pojeździj tym dłużej, przyzwyczaj się do innego stylu jazdy. Potem w wolnossącej benzynie zacznie Cię drażnić, że trzeba tak mocno deptać żeby chciała jechać, że przy próbie szybszej jazdy od razu włazi na wysokie obroty etc.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

The diesel has you. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja jest ... yyy zgrabna mimo swoich 50 paru lat[...]

> Ale tu ja nie wpuszcze[...] Niech sie pogramoli do tylu, przynajmniej nie nede musial sluchac[....]

> Tam mnie moze dosiegnac i jeszcze bede [...]

Nic Ci to nie da. Teściowe plują jadem co najmniej na kilkadziesiąt metrów.

hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla większości zwykłych zjadaczy chleba w dieslu to spalanie potworne

Az policzezlosnik.gif -

FJ mi pali ok 11.5l na 100km 91 ROn po powiedzmy ... $1.30 = $14.95 na 100 przejechanych km. Pod maska 4.0l V6 200kW Toyotaidea.gif

Prado - poweidzmy, ze 9l na 100km, Diesel. 25c roznicy, zalezy od dnia tygodnia - wezmy nawet 20c = 9l x $1.50 = $13.50

jak widac efekt zaden Diesel, tylko psychologiczny hmm.gif

$14.95 - $13.50 = $1.45 roznicy na 100km, powiedzmy, ze zrobimy 100,000 km old.gif = 1,000 x $1.45 = $1,500idea.gif[...]

IMVHO zadna oszczednosc jesli placisz drozej za servicehmm.gif - akurat tu place $210 za kazdy service do 60k km, ale 70k,80k, 90k, 100k km etc beda drozsze o $200 niz beznyna ... wiec, dalej jest jakas oszczednosczlosnik.gif, ale zadna001.gif[...]

> Przez wysoką akcyzę powyżej 2000 ccm cała masa samochodów nie przekracza tej pojemności, ale w

> klasie premium większość z kolei ma 3.0 i więcej Tam już cena gra mniejszą rolę.

Czyli co inny podatek dla klasy premium?confused.gif? Co ocenia klase premiumzlosnik.gif?

> Poza tym dieslem jeździ się fajniej jedynie przez wysoki moment NM, osobiście chętni wrócę do

> benzyniaka którego można sobie wysoko pokręcić, ale tylko takiego z odpowiednią mocą.

IMVHO 130kW to malutko jak na Prado ... idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo u Ciebie paliwo jest tanie. Gdyby było tak jak u nas, "money talks" miałbyś pod dystrybutorem,

> nie u dealera.

Czy tanie, jak zaczalem jezdzic bylo po 50-60czlosnik.gif- dzishahaha.gif od $1.25 do $1.55 w zaleznosci od dnia tygodniahmm.gif.

Cena Diesel jest stala, nie plynna jak benzyny = $1.48-$1.55 w zaleznosci od miejsca etc... To jedyna w zasadzie pluswaytogo.gif[...]

> A zasięg też się przydaje.

W FJ mam Lond Range Tank - 118l, maly, ale 1,000km potrafi zrobiczlosnik.gif, nie nawidze drive.gif na stacjepad.gif[...]

Tu wlalem za peirwszym razem 138lzlosnik.gif - I like itwaytogo.gif[...]

> Pojeździj tym dłużej, przyzwyczaj się do innego stylu jazdy. Potem w wolnossącej benzynie zacznie

> Cię drażnić, że trzeba tak mocno deptać żeby chciała jechać, że przy próbie szybszej jazdy od

> razu włazi na wysokie obroty etc.

Nie bedzie u mnie dlugozlosnik.gif- chcesz sprzedam ci za 1/2 rokuzlosnik.gif[...]

> The diesel has you.

Diesel V8 ma mnie, tu sam sie przyznajewaytogo.gif, ale 4 cylindryhmm.gif, raczej nieidea.gif[...]

Jak mowie, facelifting dokonal ogromny postep w modelu ... waytogo.gif, ale nie na tyle. Stawiajac jednak Prado to z testu przed facelift a to teraz, to nie to samo autohmm.gif - zaskoczylo mnie to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Az policze -

> FJ mi pali ok 11.5l na 100km 91 ROn po powiedzmy ... $1.30 = $14.95 na 100 przejechanych km. Pod

> maska 4.0l V6 200kW Toyota

> Prado - poweidzmy, ze 9l na 100km, Diesel. 25c roznicy, zalezy od dnia tygodnia - wezmy nawet 20c =

> 9l x $1.50 = $13.50

> jak widac efekt zaden Diesel, tylko psychologiczny

> $14.95 - $13.50 = $1.45 roznicy na 100km, powiedzmy, ze zrobimy 100,000 km = 1,000 x $1.45 =

> $1,500[...]

> IMVHO zadna oszczednosc jesli placisz drozej za service - akurat tu place $210 za kazdy service do

> 60k km, ale 70k,80k, 90k, 100k km etc beda drozsze o $200 niz beznyna ... wiec, dalej jest

> jakas oszczednosc, ale zadna[...]

u Was to inna bajka, u nas diesel jeśli kupujesz nowego to się opłaca. Paliwo kosztuje obecnie +- tyle samo, spalanie jest zazwyczaj ok. 2 l mniej w porównaniu do benzyniaka.

Serwis? Minimalnie droższy dla diesla, bo trzeba wymieniać filtr paliwa, w naszych warunkach jak najczęściej hehe.gif Czyli w moim przypadku dochodzi z wymianą ok 80 zł = ~20 EUR

> Czyli co inny podatek dla klasy premium?? Co ocenia klase premium?

Taki sam, ale auta jak Audi A6, BMW 5,7, itp. oraz wszystkie SUV kosztują o wiele więcej niż auta klasy C lub D więc różnica w zakupie większego silnika już tak nie boli bo i tak trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 50 - 70 k EUR grinser006.gif To czy kosztuje to 5 k EUR czy 2 k EUR to już często jest pomijalne przez spółki z tego co można zaobserwować. Zresztą, większość samochodów w firmach i corpo jest leasingowana lub kredytowana co całkiem inaczej odnosi się do późniejszych kosztów zlosnik.gif

> IMVHO 130kW to malutko jak na Prado ...

Bardzo malutko, żeby to przyspieszało powiedzmy dynamicznie a nie sportowo trzeba by mieć tam 180 - 200 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Az policze -

> FJ mi pali ok 11.5l na 100km 91 ROn po powiedzmy ... $1.30 = $14.95 na 100 przejechanych km. Pod

> maska 4.0l V6 200kW Toyota

> Prado - poweidzmy, ze 9l na 100km, Diesel. 25c roznicy, zalezy od dnia tygodnia - wezmy nawet 20c =

> 9l x $1.50 = $13.50

> jak widac efekt zaden Diesel, tylko psychologiczny

Tyle że Prado z benzynowym silnikiem paliłaby 14-15.

> $14.95 - $13.50 = $1.45 roznicy na 100km, powiedzmy, ze zrobimy 100,000 km = 1,000 x $1.45 =

> $1,500[...]

U nas przy różnicy rzędu 3-4l/100km oszczędzasz jakieś 30zł/100km. Jeśli pojeździsz tak jak ja (200kkm) wychodzi 60 000zł. Kwota już bardzo istotna.

> IMVHO zadna oszczednosc jesli placisz drozej za service - akurat tu place $210 za kazdy service do

> 60k km, ale 70k,80k, 90k, 100k km etc beda drozsze o $200 niz beznyna ... wiec, dalej jest

> jakas oszczednosc, ale zadna[...]

Popatrz wyżej. Koszt serwisu nie zje 60K oszczędności.

> Czyli co inny podatek dla klasy premium?? Co ocenia klase premium?

W Polsce ludzie których stać na premium zaliczają się już do kategorii tych, co się ceną nie muszą martwić. Więc kilkanaście tysięcy w tę czy we w tę im róznicy nie robi.

> IMVHO 130kW to malutko jak na Prado ...

Właśnie o to chodzi w turbodieslach. Że nadspodziewanie fajnie jadą już przy stosunkowo niskiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u Was to inna bajka,

Do gory nogamizlosnik.gif, ale jednak auto jest na tyle doceniane, ze wszystkich Land Cruiser schodzi co roku 30,000 (150 series + 200 series + 80 series) idea.gif[...]

u nas diesel jeśli kupujesz nowego to się opłaca. Paliwo kosztuje obecnie +-

> tyle samo, spalanie jest zazwyczaj ok. 2 l mniej w porównaniu do benzyniaka.

ok.gif

> Serwis? Minimalnie droższy dla diesla, bo trzeba wymieniać filtr paliwa, w naszych warunkach jak

> najczęściej Czyli w moim przypadku dochodzi z wymianą ok 80 zł = ~20 EUR

Czyli w zasadzie nie ma ogromnej roznicy miedzy Diesel a benzyna na koszcie servicehmm.gif[...]

> Taki sam,[...]więc różnica w zakupie większego silnika już tak nie boli bo i tak trzeba liczyć

hehe.gif teraz rozumiem, jakos myslalem przez chwile, ze nawet te glupie urzedasy z EU nie maga byc tak glupie, zeby byl inny podatek na Premiumzlosnik.gif[...]

> się z wydatkiem ok. 50 - 70 k EUR To czy kosztuje to 5 k EUR czy 2 k EUR to już często jest

> pomijalne przez spółki z tego co można zaobserwować. Zresztą, większość samochodów w firmach i

> corpo jest leasingowana lub kredytowana co całkiem inaczej odnosi się do późniejszych kosztów

Zgadza sie, leasing ...

> Bardzo malutko, żeby to przyspieszało powiedzmy dynamicznie a nie sportowo trzeba by mieć tam 180 -

> 200 kW.

Wierz mi mam 200kW w FJzlosnik.gif, mam dzisiaj przyczepe ok 2.5tonne, zaladowanazlosnik.gif - facepalm%5B1%5D.gif - przynajmniej mi z 100kW brakujezlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tanie, jak zaczalem jezdzic bylo po 50-60c- dzis od $1.25 do $1.55 w zaleznosci od dnia

> tygodnia.

Jak zacząłem jeździć to paliwo było poniżej 1zł/L. Dziś jest to 5.5-6zł.

Porównaj sobie. boje_sie.gif

> Cena Diesel jest stala, nie plynna jak benzyny = $1.48-$1.55 w zaleznosci od miejsca etc... To

> jedyna w zasadzie plus[...]

> W FJ mam Lond Range Tank - 118l, maly, ale 1,000km potrafi zrobic, nie nawidze na stacje[...]

> Tu wlalem za peirwszym razem 138l - I like it[...]

To ma swoje minusy. Zimą można zamarznąć zanim się to zatankuje. hehe.gif

> Nie bedzie u mnie dlugo- chcesz sprzedam ci za 1/2 roku[...]

Jakbyś miał kierownicę po dobrej stronie i zaproponował cenę jak za używanego VW to bym się długo nie zastanawiał.

wink.gifhehe.gif

> Diesel V8 ma mnie, tu sam sie przyznaje, ale 4 cylindry, raczej nie[...]

Bo kultura pracy nie taka. Ale to się wciąż poprawia. Pracują nad tym cały czas i jest coraz lepiej.

> Jak mowie, facelifting dokonal ogromny postep w modelu ... , ale nie na tyle. Stawiajac jednak

> Prado to z testu przed facelift a to teraz, to nie to samo auto - zaskoczylo mnie to ...

Tak samo jest z każdą kolejną generacją diesli. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że Prado z benzynowym silnikiem paliłaby 14-15.

Raczej nie - FJ masz oplyw ceglyzlosnik.gif, a spokojnie nawet w ciezkiej drive.gif w City mieszcze sie w 12l,idea.gif[...]

Prado jest bardziej oplywoweok.gif, ale ciut cieze wiec pewnie bedzie to samo. Dodatkowo FJ mam roof racksidea.gif[...], nastepne + 1lidea.gif[...]

FJ-Cruiser-Roof-rack-4.jpg

> U nas przy różnicy rzędu 3-4l/100km oszczędzasz jakieś 30zł/100km. Jeśli pojeździsz tak jak ja

> (200kkm) wychodzi 60 000zł.

Ty drive.gif jak jazlosnik.gif, liczac ile w tym roku spedzilem po wypozyczalniachzlosnik.gif, a i tak na FJ nabilem ponad 50 k km za 12 miesiecyzlosnik.gif[...]

>Kwota już bardzo istotna.

Ty sknerusiehahaha.gifhehe.gif[...]

> Popatrz wyżej. Koszt serwisu nie zje 60K oszczędności.

> W Polsce ludzie których stać na premium zaliczają się już do kategorii tych, co się ceną nie muszą

> martwić. Więc kilkanaście tysięcy w tę czy we w tę im róznicy nie robi.

Ale zawsze przyjemnie na cos innego wydachehe.gif[...]

> Właśnie o to chodzi w turbodieslach. Że nadspodziewanie fajnie jadą już przy stosunkowo niskiej

> mocy.

Zobaczymyzlosnik.gif, jak mowie jestem generalnie pozytywnie zaskoczony. drive.gif tym 50 k kmidea.gif[...] potem 30.GIF [...] Co dalej, jeszcze niewiem.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zacząłem jeździć to paliwo było poniżej 1zł/L. Dziś jest to 5.5-6zł.

> Porównaj sobie.

Ale ja pamietam, ze za moja pierwsze prace dostalem $12,883 na rokzlosnik.gif, inne byly czasyhmm.gif[...]

> To ma swoje minusy. Zimą można zamarznąć zanim się to zatankuje.

Patrze na ogrodek i mam dalej + 29Chahaha.gif - chyba nie zamarzniezlosnik.gif[..]

> Jakbyś miał kierownicę po dobrej stronie i zaproponował cenę jak za używanego VW to bym się długo

> nie zastanawiał.

Jest po dobrej stroniezlosnik.gif, to nie moja wina, ze EU jak Yankshehe.gif[...], nuby gadaja jak my a drive.gif dalej po zlej stroniesmirk.gifpad.gif[...]

> Bo kultura pracy nie taka. Ale to się wciąż poprawia. Pracują nad tym cały czas i jest coraz

> lepiej.

Widze roznice, dawniej nie widzialem, ale dalej wole odpalic V8zlosnik.gif[...] Zastanawiam sie nad tymhahaha.gif, ale Minister of War & Finance jakos woli inaczej $$$ spedziczlosnik.gifwink.gif[...]

> Tak samo jest z każdą kolejną generacją diesli.

Powiedz to BMWzlosnik.gif, jak widze co lud wypisuje o diesel BMW na forum to panic.gif[...] Teraz toyota ma je montowaczlosnik.gif, na szzczescie jak narazie tylko w EUhahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja wiem, że to zasługa turbo. Sęk w tym, że niektórzy producenci olewają tę oczywistość i wciąż

> jeszcze oferują silniki benzynowe bez turbo. I te w porównaniu z dieslami jadą niechętnie.

male nie sa chetne do pokazywania mocy

ale wieksze, powiedzmy od 3.0 w gore daja rade bez turbo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Money talks, a najbardziej jak widzisz rekomendowana cena detaliczna "-" minus twoje negocjacje w

> pocie czola[....]

> Akurat na splaanie w ogole nie sprawdzalem, , interesowal mnie 150l standardowy bak powiedzmy 9l na

> 100km - 1,500 km zasiegu[...]

To aligancko.

> Damn! - jak narazie musze ci przyznac racje, chociaz pewnie 3.0l na EU to pojemnosc - zostal bym

> za to zlinczowany[...]

Nie zostałbyś. Sam chciałbym coś o tej pojemności ale nasze realia są inne=muszę kierować się rozsądkiem a nie sercem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To aligancko.

No niezlosnik.gif, bo teraz FJ ma standardowo 174lzlosnik.gif, glowny 74l - ktory ja mam, plus dodatkowy 90lwaytogo.gif[...] SOB zrobili zmiany w nastepnym roku modelowym MY14 potym jak kupilemangryfire.gif[...]

Stare Prado 120 series mialo identycznie, 150 series zjechali do 150lnono.gif[...]

> Nie zostałbyś. Sam chciałbym coś o tej pojemności ale nasze realia są inne=muszę kierować się

> rozsądkiem a nie sercem.

Nie rozumiem wogole tego EU nacisku na pojemnosc001.gif[...], tozto prawie jak socialism = kazdemu po rownozlosnik.gif[...]

U mnie placisz za kg czyli jak niszczysz droge...idea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do gory nogami, ale jednak auto jest na tyle doceniane, ze wszystkich Land Cruiser schodzi co roku

> 30,000 (150 series + 200 series + 80 series) [...]

Jeśli u nas widzisz Land Cruiser'a to albo jest to wół roboczy co trafia się 1/100 lub wypasione auto prezesa co jeszcze rzadziej można spotkać.

> u nas diesel jeśli kupujesz nowego to się opłaca. Paliwo kosztuje obecnie +-

> Czyli w zasadzie nie ma ogromnej roznicy miedzy Diesel a benzyna na koszcie service[...]

Jeśli nic się nie psuje to tak, jak się zepsuje układ wyryskowy np. to serwis drożeje x 10 hehe.gif

> teraz rozumiem, jakos myslalem przez chwile, ze nawet te glupie urzedasy z EU nie maga byc tak

> glupie, zeby byl inny podatek na Premium[...]

> Zgadza sie, leasing ...

> Wierz mi mam 200kW w FJ, mam dzisiaj przyczepe ok 2.5tonne, zaladowana - - przynajmniej mi z 100kW

> brakuje[...]

Wiem wiem, ale w dieslu nie odczujesz tak mocno tego obciążenia, tutaj ten moment jednak jest stworzony do ciągania przyczep, ładunków itp. O wiele łatwiej jedzie się obciążonym diesel pod górką niż benzyniakiem, w końcu nie przypadkowo w ciągnikach siodłowych są diesle a nie beznynówki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli u nas widzisz Land Cruiser'a to[...]

EU cos sie powinno od RUS nauczyczlosnik.gif, - popyt byl tak duzy, ze miejscowa fabryke otworzylizlosnik.gif.

> Jeśli nic się nie psuje to tak, jak się zepsuje układ wyryskowy np. to serwis drożeje x 10

czyli jednak roznice sahahaha.gif[...]

> Wiem wiem, ale w dieslu nie odczujesz tak mocno tego obciążenia, tutaj ten moment jednak jest

> stworzony do ciągania przyczep, ładunków itp. O wiele łatwiej jedzie się obciążonym diesel pod

> górką niż benzyniakiem, w końcu nie przypadkowo w ciągnikach siodłowych są diesle a nie

> beznynówki

Zgoda, tego nie moge negowac, ale jednal V8 daje ci to samo - mowie o benzyniehmm.gif, jednal sprawca ten sam Nmidea.gif[...] Z reszta jutro ci powiemzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EU cos sie powinno od RUS nauczyc, - popyt byl tak duzy, ze miejscowa fabryke otworzyli.

U nas też myślą, fabryka FIATa i Opla jest w okolicy wink.gif

> czyli jednak roznice sa[...]

Pewnie że są, obecne diesle mają wszystko tak delikatne żeszkoda gadac, trzeba się pilnośc co tankujesz i jak jeździsz, bo albo wtryski padną, koło dwumasowe zbyt szybko siądzie, albo sprężarka zdechnie sick.gif, ale nam jakoś odpukać nic się nie dzieje zlosnik.gif

> Zgoda, tego nie moge negowac, ale jednal V8 daje ci to samo - mowie o benzynie, jednal sprawca ten

> sam Nm[...] Z reszta jutro ci powiem[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu zgoda[...]

> Pewien jestes, ze to Prado bylo a nie 200 series?

> Prado jest tylko klepane w jednej fabryce, nie licze tych Made in Russia, bo CKK i ma tylko 4

> silniki na swiecie....

> 2.7 L I4 2TR-FE

> 4.0 L V6 1GR-FE

> 3.0 L I4 5L-E

> 3.0 L I4 1KD-FTV

> Tam nie masz V8 w wersji Toyota[...], ale[...] masz Lexus GX 460 ktory ma

> 4.0 L 1GR-FE V6

> 4.6 L 1UR-FE V8

> . Nie ma 4.2l V8 w Prado[...]

aż polazłem po dowód i sprawdziłem: 4461 cm3. Nie wiem, coś mi się zakodowało, że było 4.2 litra.

Ja piszę o takiej wersji, nie wiem czy o tej samej co Ty kupiłeś, bo się słabo w tych azjatyckich wydumkach orientuję smile.gifLand Cruiser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie - FJ masz oplyw cegly, a spokojnie nawet w ciezkiej w City mieszcze sie w 12l,[...]

> Prado jest bardziej oplywowe, ale ciut cieze wiec pewnie bedzie to samo. Dodatkowo FJ mam roof

> racks[...], nastepne + 1l[...]

U nas jest trochę inny ruch i różnice są większe. Tak 3-4l/100km można w ciężkim aucie liczyć. W lekkich pewnie będzie mniej.

> Ty jak ja, liczac ile w tym roku spedzilem po wypozyczalniach, a i tak na FJ nabilem ponad 50 k

> km za 12 miesiecy[...]

Ja ostatnio unikam dłuższych podróży - jakoś wolę bliżej rodziny. Syn rośnie i żal mi tego przegapić.

Minus jest taki, że mam mniej okazji żeby sobie jakimiś ciekawymi autami pojeździć. Tyle co jakimś demo dealera przy okazji przeglądów mojego ale to nie to samo bo dystans krótki.

> Ty sknerusie[...]

> Ale zawsze przyjemnie na cos innego wydac[...]

Wiesz, nawet licząc że diesel jest 10K droższy to i tak zostaje mi 50K. Mogę sobie kupić albo auto o 50K droższe, nabrać dodatkowego wyposażenia ile wlezie albo za te 50K mieć przez cały okres użytkowania auta (ok. 4 lata) co roku wypasione wakacje gratis.

893goodvibes.gif

> Zobaczymy, jak mowie jestem generalnie pozytywnie zaskoczony. tym 50 k km[...] potem [...] Co

> dalej, jeszcze [...]

Na razie jeździj i bądź zadowolony. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie, bo teraz FJ ma standardowo 174l, glowny 74l - ktory ja mam, plus dodatkowy 90l[...] SOB

> zrobili zmiany w nastepnym roku modelowym MY14 potym jak kupilem[...]

> Stare Prado 120 series mialo identycznie, 150 series zjechali do 150l[...]

> Nie rozumiem wogole tego EU nacisku na pojemnosc[...], tozto prawie jak socialism = kazdemu po

> rowno[...]

> U mnie placisz za kg czyli jak niszczysz droge...[...]

To Ci wytłumaczę. Jak ściągasz używane auto do Polski (bo ja kupuję używki) co prawda cła już nie ma ale jest inny wynalazek, który nazywa się AKCYZA. I ktoś mądry inaczej wymyślił sobie, że za auta o pojemności powyżej 2000 ccm trzeba płacić tej akcyzy 18%. To dużo. Gdyby nie to śmigałbym paskiem z silnikiem V6.

Dodaj to tego chore ceny paliwa w Europie - koszt samego paliwa to jakiś ułamek ale w cenie jest akcyza (znowu) VAT wiec musi być drogo.

I masz rację, choć nie do końca - za komuny paliwo było wprawdzie na kartki ale nie było tak cholernie drogie jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż polazłem po dowód i sprawdziłem: 4461 cm3.

Taki sam jak moj, 4.5l V8 Diesel waytogo.gif[...]

Nie wiem, coś mi się zakodowało, że było 4.2 litra.

Stary byl 4.2lidea.gif[...]

> Ja piszę o takiej wersji, nie wiem czy o tej samej co Ty kupiłeś, bo się słabo w tych azjatyckich

> wydumkach orientuję Land Cruiser

Taka tez mamzlosnik.gif [...]

c1je.jpg

Tylko twoja wersja, a moja to dwa rozne swiatyzlosnik.gif, u mnie wiaderkiem lejeszzlosnik.gif[...]

img1055ts.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja pamietam, ze za moja pierwsze prace dostalem $12,883 na rok, inne byly czasy[...]

Dobra, ja też zarabiam 10x tyle ile wtedy ale wszystkie zarobki tak nie urosły. Średnia urosła może ze 2-3 razy. A paliwo zdrożało 5 razy.

Do tego u nas średnią robią bogaci, bo mamy mocno rozwarstwione społeczeństwo. Więc w praktyce wygląda to tak, że cena paliwa boli niemal wszystkich.

> Patrze na ogrodek i mam dalej + 29C - chyba nie zamarznie[..]

Patrzę na ogródek i mam -2C. frown.gif

> Jest po dobrej stronie, to nie moja wina, ze EU jak Yanks[...], nuby gadaja jak my a dalej po zlej

> stronie[...]

Dobra, dobra. Po prostu jedni walczyli w średniowieczu mieczem a inni kopią. Stąd różnica. IMO kopia lepsza bo nadzieję Cię na patyk zanim dobędziesz miecza.

hehe.gif

A przy okazji. Ile u Was taki Prado z przebiegiem ok. 50kkm kosztuje?

> Widze roznice, dawniej nie widzialem, ale dalej wole odpalic V8[...] Zastanawiam sie nad tym, ale

> Minister of War & Finance jakos woli inaczej $$$ spedzic[...]

Tyle że u nas diesel nie jest alternatywą do V8 lecz do R4. I z tymi często wygrywa.

> Powiedz to BMW, jak widze co lud wypisuje o diesel BMW na forum to [...] Teraz toyota ma je

> montowac, na szzczescie jak narazie tylko w EU[...]

To, że jeden zrobi udany silnik a inny nie, nie znaczy że cała technologia jest do kitu.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Ci wytłumaczę. Jak ściągasz używane auto do Polski (bo ja kupuję używki) co prawda cła już nie

> ma ale jest inny wynalazek, który nazywa się AKCYZA. I ktoś mądry inaczej wymyślił sobie, że

> za auta o pojemności powyżej 2000 ccm trzeba płacić tej akcyzy 18%. To dużo.[...]

Juz pamietam ktos mi to tlumaczylidea.gif[...], i dalej to dla mnie nie ma sensu... no chyba, ze chodzi o zapelnienie $$$ do panstwa,[...] Chociaz i u mnie jak kupujesz auto powyzej pewnej wartosci to przy pierwszej rejestracji stan zamiast 3% liczy ci wiecejzlosnik.gif, ale dziala ciut inaczej:

= zeby bylo prosto powiedzmy, ze to $50k limit, auto za $60k.

Placisz 3% od $50k i ... 10% od pozostalych $10k001.gif[...]

Wartosci oprocz 3% zmyslone bo nie chce mi sie sprawdzac ile to jest - ale cel ten samzlosnik.gif - skok na $$$nono.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, ja też zarabiam 10x tyle ile wtedy ale wszystkie zarobki tak nie urosły.

U was moze nie, u mniehmm.gif pamietam jak zaczalem pierwsza porzadna prace po studiach mialem $38kzlosnik.gif - ale potem juz nastepnego roku z OT zrobilem juz 2x tylehahaha.gif[...], wiec ciezko to ocenic.

Podoba mi sie przyklad Nissan Pulsar, gdzie w 1995 kosztowal sugerowana cene $19,999 - dzis prawie 20 lat pozniej . kosztuje ... $19,990hahaha.gif. Pismaki ktore to policzyli, uzywajac oficjalnych danych, ze realna cena aut u mnie spadla w ciagu 15lat ok 50%zlosnik.gif i ten przyklad zdaje sie to potwierdzacidea.gif[...]

Średnia urosła może

> ze 2-3 razy. A paliwo zdrożało 5 razy.

Moze nie z benzyna, ale u mnie z domamiidea.gif, jak kupowalem pierwszy dom to srednia cena byla ...$235k , dzis w Sydney masz ponad $650 za sredni domspineyes.gif[...]

> Do tego u nas średnią robią bogaci, bo mamy mocno rozwarstwione społeczeństwo. Więc w praktyce

> wygląda to tak, że cena paliwa boli niemal wszystkich.

Tu zgoda, blizej wam do Argentina niz Deutschlandzlosnik.gif[...]

> Patrzę na ogródek i mam -2C.

Patrze na termoment i ... mam przyjemne 25C o 8:33pmzlosnik.gif, ale w koncu trzeci dzien latawaytogo.gif[...]

> Dobra, dobra. Po prostu jedni walczyli w średniowieczu mieczem a inni kopią. Stąd różnica. [...]

Jajko czy kurazlosnik.gif

> A przy okazji. Ile u Was taki Prado z przebiegiem ok. 50kkm kosztuje?

Prado ma to do siebie, w ogole Land Cruiser, ze trzyma cenewaytogo.gif[...]

Popatrzmy 50k km to srednio 2 lata, wiec wezmy

2011 Toyota Landcruiser Prado GX KDJ150R

5 Door SUV

4 Cylinder, 3.0 Litre

Manual, 4X4 Constant

Diesel

8.8 / 100Km

- Private Price Guide $40,400 - $44,300

-Trade In Price Guide $34,100 - $38,000

- Average Km 30,000 - 50,000

-Price When New $55,990* Recommended Retail Price EGC

U mnie Toyota ma program, ze gwarnatuje ci, za ile min ci zaplaci z powrotem jak chcesz oddac im z powrotem - warunek -service Toyota - $210 za service i okreslona ilosc km...

Prywatna sprzedaz zawsze bedzie wiecej niz dealer, ale nigdy mi sie nie chce ani wystawiac, ani klopocic ... zawsze oddaje stare i biore nowe... idea.gif[...]

> Tyle że u nas diesel nie jest alternatywą do V8 lecz do R4. I z tymi często wygrywa.

Zgodawaytogo.gif[...]

> To, że jeden zrobi udany silnik a inny nie, nie znaczy że cała technologia jest do kitu.

hahaha.gif - to faktzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.