Skocz do zawartości

Jeszcze raz o ergonomiii


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Takie przemyślenia podparte doświadczeniem z jazdy Cruze ...

Czy mi wydaje się, czy jednak pedał sprzęgła jest zbyt głęboko osadzony w stosunku do pedałów gazu i hamulca. Gdy ustawię fotel, by lewą nogą swobodnie wcisnąć pedał sprzęgła bez ucisku fotel w udo, to prawą nogę opartą na pedale gazu mam zbyt mocno zgiętą, a przekładając ją na pedał hamulca tłukę kolanem o kolumnę kierownicy. Do tego wydaje mi się, że pedał sprzęgła ma strasznie długi skok, wysoko bierze. Gdy znów odsunę bardziej fotel, by móc wygodnie operować gazem i hamulcem, lewą stopę muszę wyciągać, by do oporu wcisnąć sprzęgło, a udo przy tym uciska siedzisko. Co źle robię? hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co źle robię?

> Może źle wybierasz marki samochodów... .

> kwa

No nie wiem. W Lacetti było mi wygodnie. Tutaj jakoś nie mogę się przyzwyczaić do mocno wyprofilowanego fotela. Brakuje mi regulacji samego siedziska, które w Cruze jest ustawione mocno pod koątem. W Lacetti można było wypoziomować siedzisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Co źle robię?

Nie wiem - ale robię też źle zlosnik.gif

Nie udało mi się tak ustawić kierownicy/fotela, żeby wciśnięcie sprzęgła nie wywoływało ucisku na udo. Na szczęście nie dojeżdżam samochodem do pracy więc nie dotyczy wahlowanie biegami w korku.

Oprócz tego to za kierownicą czuję się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem - ale robię też źle

> Nie udało mi się tak ustawić kierownicy/fotela, żeby wciśnięcie sprzęgła nie wywoływało ucisku na

> udo. Na szczęście nie dojeżdżam samochodem do pracy więc nie dotyczy wahlowanie biegami w

> korku.

> Oprócz tego to za kierownicą czuję się znakomicie.

Ja ostatnio jeżdżę głównie po Wawie i okolicach, więc dosunąłem się bardziej do przodu, aby swobodnie wciskać pedał sprzęgła. Trochę cierpi prawa noga, bo musi być mocniej zgięta.

Muszę chyba wykombinować jakąś poduszeczkę pod tyłek, by nie siedzieć tak głęboko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio jeżdżę głównie po Wawie i okolicach, więc dosunąłem się bardziej do przodu, aby

> swobodnie wciskać pedał sprzęgła. Trochę cierpi prawa noga, bo musi być mocniej zgięta.

> Muszę chyba wykombinować jakąś poduszeczkę pod tyłek, by nie siedzieć tak głęboko

Takie cos polecam:

http://allegro.pl/poduszka-klin-do-siedzenia-samochodowa-valde-k3-i3759354437.html

Szczegolnie jesli masz problemy z plecami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem. W Lacetti było mi wygodnie. Tutaj jakoś nie mogę się przyzwyczaić do mocno

> wyprofilowanego fotela. Brakuje mi regulacji samego siedziska, które w Cruze jest ustawione

> mocno pod koątem. W Lacetti można było wypoziomować siedzisko.

W cruze nie ma regulowania siedziska?? icon_eek.gif A to ci postęp techniczny zrobili screwy.gif

A co do sprzęgła to chyba w każdym produkcie DU->Chevy który ujeżdżałem był taki duży skok pedału jak w kamazie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cruze nie ma regulowania siedziska?? A to ci postęp techniczny zrobili

Jest regulacja wysokości całego fotela, a w Lacetti można regulować siedzisko osobno - jego wysokość i odchylenie od poziomu.

> A co do sprzęgła to chyba w każdym produkcie DU->Chevy który ujeżdżałem był taki duży skok pedału

> jak w kamazie

Duży skok ciut denerwujący jest. Sprzęgło zaczyna lekko brać nisko, ale pełne zesprzęglenie następuje, gdy pedał jest wysoko. Gdy zbyt wolno puszczam pedał czuję uślizg. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem. W Lacetti było mi wygodnie. Tutaj jakoś nie mogę się przyzwyczaić do mocno

> wyprofilowanego fotela. Brakuje mi regulacji samego siedziska, które w Cruze jest ustawione

> mocno pod koątem. W Lacetti można było wypoziomować siedzisko.

Jeżdżę Lacettim i siedzi mi się w nim dość wygodnie. Ale moja stara Astra, mimo ze nie miała żadnych regulacji siedziska (poza przesuwaniem oczywiście), była chyba bardziej ergonomiczna.

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym co mówią, że Chevy jest niewygodny sugeruję żeby przejechali się w dłuższą trasę Yarisem

Masakra.

Raz wziąłem Yarisa w trasę z Wawy do Wrocławia. Przekonałem się, że to jednak auto miejskie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nowym niby trochę fotel zmienili ale tęsknię za Fabią

Może fotel trzeba sobie "wysiedzieć" niewiem.gif. Tylko wtedy pewnie bedzie tak, jak z butami - kiedy wreszcie staną się naprawdę wygodne, to trzeba już je wyrzucać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie Cruzem jedzie się naprawdę wygodnie

> Ale w korkach jak trzeba sprzęgło co chwile wciskać

Potwierdzam. Trasa nawet 1000km w ciągu dnia nie daje się tak w kość, jak godzina w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. Trasa nawet 1000km w ciągu dnia nie daje się tak w kość, jak godzina w korku.

Przejedz się Avensisem poprzedniej generacji, to poczujesz różnice i zadowolenie jak wsiądziesz do Cruze'a. Ja po przejeździe przez Włocławek tym pojazdem o wysokim poziomie jakości jak Toyota mówi, wysiadłem i powiedziałem ze nie jadę dalej.

Jeździłem wieloma autami i ten na pewno nie jest najgorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> a może po prostu trzeba odchylić oparcie fotela bardziej do tyłu i nie siedzieć "na baczność" jak

> na krześle?

Optymalna pozycja nie jest na lezaco zlosnik.gif. Mam krotkie nogi wiec musze siedziec dosc blisko. Zeby czuc co sie dzieje z autem trzeba siedziec pionowo moze nie jak na krzesle ale jak ustawie optymalnie fotel to zaglowek jest ustawiony blizej niz reszta fotela i glowa idzie do przodu. Co za idiota to wymyslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.