Skocz do zawartości

Jakie auto do 47000zł po Astrze III?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będzie okazja zmiany auta Astra H ale na co?

Budżet to max 45-47000zl

Na co patrzyłem;

Astra J kombi

Nissan Qashqai

wymagania:

Większy bagażnik niż w astrze III HB bo rodzina się powiększa to najlepiej kompakt kombi lub mały SUV. Tylko silniki benzynowe które nadają się do zagazowania i w miarę taniej eksploatacji. Rocznik od 2009/2010 i młodsze. Deasel odpada!

ktoś ma pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większy bagażnik niż w astrze III HB bo rodzina się powiększa to najlepiej kompakt kombi lub mały

> SUV.

Po poprzednich autach wnoszę ze lubisz Łople wink.gif i nie jesteś ścigantem wiec mimo wszystko bym spiął pośladki dołożył pare groszy i brał http://otomoto.pl/opel-insignia-1-8-edition-1wl-salon-pl-C31515444.html lub ewentualnie http://otomoto.pl/opel-insignia-C29773425.html

Zakładam że jesteś świadomym userem LPG , znasz i akceptujesz wymagania tego silnika na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zbiornik LPG to gdzie zmieści?

> ZTCW to kombiak nie ma miejsca w kole zapasowym a umieszczenie go w bagażniku mija sie w tym

> konkretnym przypadku z celem

To hatchback - niewiele mniejszy od kombi, a jest miejsce do koło zapasowe - dojazdówkę - butla wejdzie, ale trzeba ciut podnieść podłogę bagażnika. ok.gif

Z tym, że do gazu oficjalnie nadaje się tylko silnik 1,8.

https://www.chevrolet.pl/samochody/cruze-5d/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To hatchback -

Za 40 litrów wiekszy kufer niż w Astrze H chyba nie warto. Poza tym kombiak jest wygodniejszy do załadunku wózka i ustawniejszy.

Mam porównanie między Astrą H 5D gdzie muszę dokonywać denerwującej ekwilibrystyki z zapakowaniem wózka a Audi A4 kombi gdzie otwieram klapę i wkładam wózek jedną ręką. Kombi zawsze będzie wygodniejsze w użyciu.

Choćby z powodu rolety nad bagażem. Jak coś wystaje nad poziom siedzen to nie motam sie jak w Astrze ze zdjęciem półki, nie zastanawiam sie co z nią zrobić tylko nie zapinam rolety i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło chyba na Astrę J kombi z silnikiem 1.4T 140KM z rocznika od 2011. Zupełnie nie znam tego silnika i chciałbym poznać wasze opinie na jego temat szczególnie tych którzy użytkują te auta na codziennie. Zależy mi na opiniach z zamontowaną instalacją LPG.

Na co uważać i zwrócić uwagę przy zakupie czemu się przyglądać i nasłuchiwać?

Za każdą cenną radę z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padło chyba na Astrę J kombi z silnikiem 1.4T 140KM z rocznika od 2011. Zupełnie nie znam tego

> silnika i chciałbym poznać wasze opinie na jego temat szczególnie tych którzy użytkują te auta

> na codziennie. Zależy mi na opiniach z zamontowaną instalacją LPG.

> Na co uważać i zwrócić uwagę przy zakupie czemu się przyglądać i nasłuchiwać?

> Za każdą cenną radę z góry dziękuję.

to chyba turbo i z gazem to chyba nie tak prosto

znajomy ma w zafirze czy merivie i jeszcze na gwarancji mu pompe wody wymienili bo cos tam bylo nie tak -poza tym zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba turbo i z gazem to chyba nie tak prosto

tak samo prosto jak bez turbo 270751858-jezyk.gif lecz potrzeba dobrego kitu i ogarniętego gazownika zlosnik.gif

> znajomy ma w zafirze czy merivie i jeszcze na gwarancji mu pompe wody wymienili bo cos tam bylo nie tak -poza tym zadowolony

a co ma pompa wody do LPG niewiem.gif. Ja też miałem wymienianą przy przebiegu 60 kkm i jestem zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padło chyba na Astrę J kombi z silnikiem 1.4T 140KM z rocznika od 2011.

Wszystko zależy od preferencji usera. Miałem pół roku temu podobny dylemat i planując kolejnego potomka zdecydowałem sie na auto starsze ale wieksze i z wysokim wypasem. Astra J 1.4T była mocnym kandydatem ale jednak przegrała z Insignią 1.6T i Audi A4 TDi głównie za sprawą wielkości wnętrza.

btw

Ta Astra lubi gaz. Fabrycznie wkładają do niej Omegas. Bywają problemy z emulacją ciśnienia benzyny ale ZTCW to AEB ma już odpowiedni sprzęt który to rozwiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam bym nie byl zadowolony z padu pompy przy 60 kkm.

Zadowolony z auta a nie z padu pompy facepalm%5B1%5D.gifgrinser006.gif

Pompa się rozszczelniła i lekko sobie ciekła, można było jeździć, ale po co jak można od razu wymienić. Księgowy w GM zrobił dobrą robotę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.