Skocz do zawartości

jaki aku do berlingo 1.6HDi


cezar55

Rekomendowane odpowiedzi

jaki akumulator byłby najbardziej odpowiedni dla silnika 1.6 HDi w berlingo ??

wiadomo, że w dieslu potrzeba więcej "mocy" z aku do rozruchu

wydaje się, że 77Ah powinien dać radę...

co do producenta ?? Bosch, Varta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki akumulator byłby najbardziej odpowiedni dla silnika 1.6 HDi w berlingo ??

> wiadomo, że w dieslu potrzeba więcej "mocy" z aku do rozruchu

> wydaje się, że 77Ah powinien dać radę...

> co do producenta ?? Bosch, Varta ...

Varta poleca od 70-77Ah i prąd rozruchowy od 640A i tego minimalnego parametru się trzymaj. smile.gif

Z resztą aku Varty idzie do Peugeotów i Citroenów na pierwszy montaż.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na rynku jest tyle różnych producentów ze "głowa mała", ja kierowałem się zasadą - najpierw musi spełniać moje oczekiwania, czyli parametry - pojemność i prąd rozruchowy, następnie gabaryty, póżniej cena i oczywiście okres gwarancji (min. 2 lata), patrz również na datę produkcji bowiem niektórzy dają łączną gwarancję od daty wyprodukowania na 36 m-c.

Aby prawidłowo dobrać wielkość akumulatora trzeba zapoznać się z serwisówką a niekoniecznie kierować się opinią sprzedającego który niejednokrotnie chąc coś sprzedać będzie zachwalał.

Każdy posiadacz Puga ma nr. VIN, wystarczy go wpisać w http://services.prosoftware.pl/pvin/

i w temacie - Elektryka - przeczytać , w moim przypadku akumulator L2 400, czyli 12 V 400/640 A, lub skorzystać z - http://www.akumulator.pl/...date=2004-02%3B

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Varta poleca od 70-77Ah i prąd rozruchowy od 640A i tego minimalnego parametru się trzymaj.

> Z resztą aku Varty idzie do Peugeotów i Citroenów na pierwszy montaż.

> pozdr.

> M.

myślę, że 77Ah 780A byłby odpowiedni

znalazłem Bosch'a w rozsądnej cenie

Varta jest moim zdaniem dużo za droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki akumulator byłby najbardziej odpowiedni dla silnika 1.6 HDi w berlingo ??

> wiadomo, że w dieslu potrzeba więcej "mocy" z aku do rozruchu

> wydaje się, że 77Ah powinien dać radę...

> co do producenta ?? Bosch, Varta ...

Jak chcesz więcej mocy do rozruchu to pytaj jaki prąd rozruchowy wybrać a nie pojemność.

Jak największy. Ja w 1.6HDi 110 mam Centre Future 65 Ah o prądzie rozruchu 680A.

W C5 2.0HDi 138 mam 77Ah 760 A.

Pytanie jaki gabaryt akumulatora Ci wejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki akumulator byłby najbardziej odpowiedni dla silnika 1.6 HDi w berlingo ??

> wiadomo, że w dieslu potrzeba więcej "mocy" z aku do rozruchu

> wydaje się, że 77Ah powinien dać radę...

> co do producenta ?? Bosch, Varta ...

najtańszy z gwarancją... jaki spełnia parametry zalecane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz więcej mocy do rozruchu to pytaj jaki prąd rozruchowy wybrać a nie pojemność.

> Jak największy. Ja w 1.6HDi 110 mam Centre Future 65 Ah o prądzie rozruchu 680A.

> W C5 2.0HDi 138 mam 77Ah 760 A.

> Pytanie jaki gabaryt akumulatora Ci wejdzie ?

do mojego wejdzie 278mm dł x 175mm szer x 190 wys

więc 77Ah 780A powinien się zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że 77Ah 780A byłby odpowiedni

> znalazłem Bosch'a w rozsądnej cenie

> Varta jest moim zdaniem dużo za droga

przedobrzyć też nie jest wskazane palacz.gif

alternator może nie być w stanie doładować tej pojemności aku. jak dobrze pamiętam zalecany jest 60Ah/640 A (+-10% pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do mojego wejdzie 278mm dł x 175mm szer x 190 wys

> więc 77Ah 780A powinien się zmieścić

Zapakuj o takich parametrach jak masz oryginalnie. O wiekszej pojemnosci i pradzie rozruchowym nie jest potrzebny jak nie masz tam jakiegos dodatkowego zestawu audio czy czegos specjalnie pozerajacego prad na postoju lub w trakcie jazdy.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapakuj o takich parametrach jak masz oryginalnie. O wiekszej pojemnosci i pradzie rozruchowym nie

> jest potrzebny jak nie masz tam jakiegos dodatkowego zestawu audio czy czegos specjalnie

> pozerajacego prad na postoju lub w trakcie jazdy.

> pozdr.

> M.

kupiłem auto z aku który ma poniżej 63Ah i 580A i mam wrażenia że już nie daje rady, a przecież mrozów jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem auto z aku który ma poniżej 63Ah i 580A i mam wrażenia że już nie daje rady, a przecież

> mrozów jeszcze nie ma

Xp kupiłem z aku 68Ah/570A jakiejś firmy kooperującej z Vartą - padł jak mops po 2 latach. Teraz wsadziłem 64Ah/640A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przedobrzyć też nie jest wskazane

> alternator może nie być w stanie doładować tej pojemności aku.

Bez urazy, ale to kompletna nieprawda.

> jak dobrze pamiętam zalecany jest

> 60Ah/640 A (+-10% pojemności)

No i ok. Z całą pewnością wystarczy w typowym użytkowaniu

Ale jak zapoda dwa razy większy też nic się nie stanie. Przepłaci i tyle.

A czasami specyfika użytkowania jest taka, że duży akumulator jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Xp kupiłem z aku 68Ah/570A jakiejś firmy kooperującej z Vartą - padł jak mops po 2 latach. Teraz

> wsadziłem 64Ah/640A

Gwarancje wytrzymał czyli jak typowe produkty niby takie same jak wiodącego producenta. Też miałem taki akuzłomator i przeżył gwarancję o 30 dni... i padł.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez urazy, ale to kompletna nieprawda.

może, nie jestem aż takim znawcą, aby upierać się przy swoim palacz.gif Z drugiej str, fabryka na jakiejś podstawie jednak montuje produkt o okreslonej specyjikacji.

> No i ok. Z całą pewnością wystarczy w typowym użytkowaniu

> Ale jak zapoda dwa razy większy też nic się nie stanie. Przepłaci i tyle.

bo ja wiem, na krótkich odcinkach nie ma szans doładować

> A czasami specyfika użytkowania jest taka, że duży akumulator jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może, nie jestem aż takim znawcą, aby upierać się przy swoim Z drugiej str, fabryka na jakiejś

> podstawie jednak montuje produkt o okreslonej specyjikacji.

> bo ja wiem, na krótkich odcinkach nie ma szans doładować

> > A czasami specyfika użytkowania jest taka, że duży akumulator jest wskazany.

Przyjmuje się że na jedno odpalenie samochodu - normalne, praca silnika w celu doładowania do stanu sprzed rozruchu powinna trwać ~10-15 minut.

Alternator jest zawsze liczony z zapasem, w czasie jazdy doładowywanie ACU stanowi znikomą część jego roli, zasadniczą jest zaspokojenie zapotrzebowania samochodu na prąd (silnik, wyposażenie, światła....)

Także mówiąc kolokwialnie brednią jest podawanie argumentu "alternator" przy wyborze większego ACU - większego z rozsądkiem, bo to skórka za wyprawkę przepłacić 2x smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo ja wiem, na krótkich odcinkach nie ma szans doładować

To nie zależy od pojemności akumulatora.

Rozruch zużywa x kulombów ładunku (czy to z małego czy z dużego) i w takim samym czasie pracy silnika te x kulombów uzupełni.

Nie wdając się w pomijalne niuanse, które zresztą działają na korzyść dużego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej str, fabryka na jakiejś

> podstawie jednak montuje produkt o okreslonej specyjikacji.

Oczywiście. Ale tą podstawą nie jest "niedoładowywalność" większego akumulatora, tylko określenie pewnego rozsądnego minimum.

Podobnie z oponami, jakieś tam dają w fabryce, ale nic nie zaszkodzi np. w polonezie dać opony z wyśrubowanymi indeksami prędkości, choć to zazwyczaj byłby kompletny zbytek i rozrzutność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.