Skocz do zawartości

Odprysk lakieru


rafm

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód to Auris 2011r.

Uszkodzenie znajdują się na dachu - jego części należącej do tylnej klapy. Wokół odprysku jest niewielkie wgniecenie.

287449594-P1190424.JPG

Byłem w ASO chcą lakierować fragment klapy tylnej miedzy dachem a spojlerem na tylnej szybie

cena 500 zł.

Co byście zrobili w tej sytuacji, malować całość czy próbować coś innego?

(miarka w milimetrach)

post-31997-1435252286436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód to Auris 2011r.

> Uszkodzenie znajdują się na dachu - jego części należącej do tylnej klapy. Wokół odprysku jest

> niewielkie wgniecenie.

> Byłem w ASO chcą lakierować fragment klapy tylnej miedzy dachem a spojlerem na tylnej szybie

> cena 500 zł.

> Co byście zrobili w tej sytuacji, malować całość czy próbować coś innego?

Ja bym kupił lakier zaprawkowy w ASO albo w mieszalni i zrobił zaprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier już zamówiłem. Ale zastanawiam się czy to wystarczy. Czy (skoro rdza się pojawiła) trzeba zastosować jakiegoś podkładu, odrdzewiacza itp. Jest tam niewielkie wgniecenie więc trochę wody może stać.

Samochód używany głównie w mieście, parkowany pod blokiem więc z biegiem czasu obcierek parkingowych będzie pewnie przybywać. Wielkim estetą nie jestem zaprawka mi wystarczy. Tylko jak to dobrze zrobić ? Czy przy naprawie zaprawką stracę gwarancje (zostało 10 miesięcy ) na lakier całego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> A ktoś mi tu ostatnio nie wierzył, że TOYOTA nie ma ocynku.

A mierzyłeś głębokość tej rany? facepalm%5B1%5D.gif

Ocynk może i był, ale przy strzale został uszkodzony, Tam widać kilka warstw, a na samym dnie krateru rudą na metalu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> A ktoś mi tu ostatnio nie wierzył, że TOYOTA nie ma ocynku.

Ja smile.gif I pytałem się Ciebie czy samochody, które według Ciebie są ocynkowane są ocynkowane w 100% - bez odpowiedzi.

Co do tematu wątku: 500zł w ASO. Jakiś "zwykły" zakład pewnie zrobi Ci to taniej. Ewentualnie tak jak wspomniał ktos wcześniej kupić lakier i samemu podziałać wcześniej oczywiście oczyścić i zabezpieczyć przed korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lakier zamawiałes w ASO, jeśli tak to ile to kosztuje?

Zamówiłem dzisiaj przez telefon na podstawie VIN. Koszt około 40 zł za dwie butelki 9ml baza i bezbarwny. Zastanawiam się jeszcze czy do tego zastosować jakiś podkład. Ale akrylowy czy epoksydowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mierzyłeś głębokość tej rany?

> Ocynk może i był, ale przy strzale został uszkodzony, Tam widać kilka warstw, a na samym dnie

> krateru rudą na metalu

Toyota do dzis nie stosuje ocynku na blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toyota do dzis nie stosuje ocynku na blachach

Spoko, trafiłbyś Audi na tą głębokość i też by ruda wyszła ok.gif

Najlepsze, że lakier zaczyna się podnosić, czyli korozja weszła już pod lakier crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.