Skocz do zawartości

Filtr do wody


krecha

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na przegotowanej kranówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie

> zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można

> zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na

> przegotowanej kranówce?

http://www.brita.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądnij się za filtrem osmotycznym lub zmiękczaczem wody.

Lub poszukaj w swojej okolicy firmy która się zajmuje tego typu działalnością pomogą Ci dobrać odpowiednie produkty.

Jak coś to priv miałem styczność z takimi produktami od strony zawodowej.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócona osmoza, ale:

- jest kosztowny

- marnuje duzo wody

- usuwa takze zdrowe minerały z wody = nie wiadomo co gorsze - za duzo czy brak.

Klasyczny zmiekczacz do wody nie jest dobry jako ze sól moze powodować nadciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasyczny zmiekczacz do wody nie jest dobry jako ze sól moze powodować nadciśnienie.

Przykro mi to powiedzieć, ale - nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia!

Woda ze zmiękczacza nie zawiera w składzie NaCl (chyba że czerpiesz ją ze źródeł solankowych pierwotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osmoza ok.gif

kupisz za okolo 500 zl zestaw, serwis zrobisz raz na 8-10 miesiecy za 100 zl.

zamontujesz sam

osmoza co prawda oczyszcza wode ze wszystkiego lacznie z jakimis mineralami ALE zwykly filtr typu Brita raczej nie oczysci Ci jakis osadow ropopochodnych, ktore powoduja powstanie swiecacego "kozucha" na powierzchni herbaty.

trenowalem tez taki filtr 3 w 1 bodajze 3M i tez nie ogarnal tego problemu. podobno ogarnia to tylko ta osmoza.

a jak mazz miejsce i cash to stacja oczyszcza wody oparta o jakies tam granulaty, zloza, itp. i masz sprawe zalatwiona kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwrócona osmoza, ale:

> (...)

> - usuwa takze zdrowe minerały z wody = nie wiadomo co gorsze - za duzo czy brak.

Wystarczy na końcu zestawu zamontować mineralizator za 20 zł, który przywraca do wody pierwiastki wapnia, magnezu, sodu i potasu powodując, że woda jest nisko zmineralizowana i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie

> zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można

> zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na

> przegotowanej kranówce?

np dzbanek brita z filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można poznać źródło rewelacji o osadach ropopochodnych? kozuch na herbacie jest raczej od twardej

> wody.

ok.gif

i zdecydowanie ogolno dostepne dzbanki z filtrem z wapieniem sobie dokonale radza

czajnik ktory zalewany jest tylko taka przefiltrowana woda po kilku latach uzytkowania praktycznie nie ma osadu z wapienia/kamienia (a w lbn tez woda jest twarda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie

> zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można

> zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na

> przegotowanej kranówce?

Osmoza z mineralizatorem. 400 zł + montaż.

Wada - 2/3 wody trafia do kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osmoza z mineralizatorem. 400 zł + montaż.

> Wada - 2/3 wody trafia do kanalizacji.

Montaż jest banalnie prosty i w zestawie dostajesz wszystkie do tego potrzebne elementy.

Fakt, że odpad wody jest duży,ale 2/3 to przy bardzo syficznej wodzie. Z drugiej strony do celów spożywczych na osobę zużywamy dziennie 3-4 litry da się przeżyć.

Jak do tej pory jak chce się mieć filtr z prawdziwego zdarzenia to nic nie zastąpi osmozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osmoza z mineralizatorem. 400 zł + montaż.

> Wada - 2/3 wody trafia do kanalizacji.

Ło boziu, gdzie te czasy gdy za taki filtr trza było wybecylować 3000 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie

> zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można

> zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na

> przegotowanej kranówce?

posiadam filtr zmiękczający Softaq 30 - LINK

zamontowany w czerwcu

przed całym zestawem dodatkowo filtr piankowy chyba "piątka"

już po pierwszym miesiącu widać było, że czajnik robi się mnie zakamieniony

na czarnej umywalce nie widać już delikatnych zacieków

ja jestem zadowolony

wydatek może i spory ale imho warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykro mi to powiedzieć, ale - nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz zielonego

> pojęcia!

> Woda ze zmiękczacza nie zawiera w składzie NaCl (chyba że czerpiesz ją ze źródeł solankowych

> pierwotnie).

Twoja wiedza mnie poraża!

P.S. Zacytuję Mickiewicza

Quote:

Conventional water-softening appliances intended for household use depend on an ion-exchange resin in which "hardness ions" - mainly Ca2+ and Mg2+ - are exchanged for sodium ions.[


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja wiedza mnie poraża!

> P.S. Zacytuję Mickiewicza

> Quote:

> Conventional water-softening appliances intended for household use depend on an ion-exchange resin

> in which "hardness ions" - mainly Ca2+ and Mg2+ - are exchanged for sodium ions.[

Człowieku, zaszyj się na tej Florydzie w jakiejś jamce i wciskaj głupoty aligatorom.

Wymiana jonowa zachodzi NA ZŁOŻU, które jest odpowiedzialne za oczyszczanie wody. Sama woda po przejściu przez takowe złoże zostaje pozbawiona zanieczyszczeń, które eliminuje właśnie konkretny rodzaj tegoż złoża, czyli np. żelazo, mangan a przy okazji woda zostaje zmiękczona. Zmiana twardości wody nie ma nic wspólnego z rzekomym zasoleniem, bo złoże płukane solą nie oddaje NaCl do wody pitnej a do ścieku!

A cytowany Mickiewicz opisał akurat wymianę jonową innego związku, ale... Nie chce mi się tracić czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady bo jestem zielony w temacie, muszę kupić filtr do wody, wodę mam masakrycznie

> zakamienioną, po przegotowaniu w naczyniu pływają paprochy z kamienia. Jaki filtr można

> zastosować aby pozbyć się tego syfu i móc z czystym sumieniem przygotować dziecku mleko na

> przegotowanej kranówce?

Ja mam ze strony < LINK kupiony już drugi (dwie kondygnacje) woda przebadana (badanie 300zł) i faktycznie działa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście kolega wszystkowiedzący dołożył mnie do listy ignorowanych, więc nie przeczyta tego artykułu:

http://highbloodpressure.about.com/od/lifeafterdiagnosis/f/water-softener.htm

Quote:

In areas with very hard water, the softened water coming from your tap can actually add a significant amount of sodium to your diet. The harder the water, the more sodium the softening system must add to replace the dissolved calcium and magnesium.


Czyli mówiąc inaczej - jak masz bardzo twardą wodę na wejściu, to będziesz miał słoną wodę na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście kolega wszystkowiedzący dołożył mnie do listy ignorowanych, więc nie przeczyta tego

> artykułu:

> http://highbloodpressure.about.com/od/lifeafterdiagnosis/f/water-softener.htm

> Quote:

> In areas with very hard water, the softened water coming from your tap can actually add a

> significant amount of sodium to your diet. The harder the water, the more sodium the softening

> system must add to replace the dissolved calcium and magnesium.

> Czyli mówiąc inaczej - jak masz bardzo twardą wodę na wejściu, to będziesz miał słoną wodę na

> wyjściu.

Jony sodu czy sam sód to nie to samo co chlorek sodu czy jego jony. Woda po przejściu przez zmiękczacz nie będzie słona, podkreślam to z całą stanowczością! Może zawierać, MOŻE, wyższe wartości sodu, ale nie soli (NaCl).

Dosyć, że nie kumasz chemii to jeszcze angielskiego nie znasz... facepalm%5B1%5D.gif

A ignorka włączam dalej, bo czytać takich głupot nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję porady

Myślę że odwrócona osmoza rozwiąże Twoje problemy.

Tu jest trochę do poczytania, mają też jakieś szczątkowe forum.

Ja mam filtr tego rodzaju już paręnaście lat, tylko zamiast filtra liniowego zastosowałem mineralizator-jest w takiej samej obudowie i pasuje do uchwytu.

Rocznie na serwis (robię co pół roku sam) wydaję ok.50 zł - dwa filtry liniowe(piankowe)+2 węglowe i 1 mineralizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można poznać źródło rewelacji o osadach ropopochodnych? kozuch na herbacie jest raczej od twardej

> wody.

źródłem jest szpenio, który zamontował i serwisuje mi w rodzinie 4 zestawy osmozy. Najbardziej widoczny problem tego typu pojawił się na działce w kieleckiej wsi. Woda miejska, przegotowana, zalewasz herbatę i po wystygnięciu robi się twardy kożuch na powierzchni. Ok zgadzam się związki wapnia, twardość wody itp. Ale ten kożuch mieni się odcieniami tęczy. Jakieś żółte, niebieskie kolorki się tam pojawiają.

Pomiar wody przyrządem w skali PPM, pokazuje około 400 jednostek. Przy zamontowaniu jakiegoś hybrydowego filtra 3M wskazanie przyrządu spadło do 300 jednostek. Kożuch nie zniknął. Przetestowaliśmy jeszcze kilka innych filtrów typu przelewowego i nic więcej nie osiągnęliśmy. Dopiero osmoza dała wynik na poziomie 20 jednostek i krystalicznie czystą herbatę ok.gif

Dla mnie liczy się efekt, czyli nie tworzą się osady, wodę z kranu można pić, czajnik po kilku latach użytkowania wygląda jak ze sklepu itp. Ogólnie jestem zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> posiadam filtr zmiękczający Softaq 30 - LINK

> zamontowany w czerwcu

> przed całym zestawem dodatkowo filtr piankowy chyba "piątka"

> już po pierwszym miesiącu widać było, że czajnik robi się mnie zakamieniony

> na czarnej umywalce nie widać już delikatnych zacieków

> ja jestem zadowolony

> wydatek może i spory ale imho warto

gdybym wiedział, że w moim mieszkaniu będzie aż tak twarda woda (w porównaniu do mieszkania rodziców i firmy jest z 5 razy gorzej) to też założyłbym sobie stację oczyszczającą na całe mieszkanie. Ale niestety, jak się mieszkanie remontowało to nie myślałem o tym, bo byłem przekonany o tym, że cały sosnowiec wodę ma czystą, bo do tej pory tak było, tam gdzie mieszkałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.