Skocz do zawartości

OC w ratach miesięcznych - da się?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ci ja samochód o znikomej wartości - ok 1500 PLN. Jutro kończy mu się OC, samochód jest wystawiony na sprzedaż - nie chcę inwestować w kwartalną ani tym bardziej półroczną polisę, chciałbym zakupić z możliwością miesięcznych rat, bo wiem, że w ciągu tygodnia auto sprzedam.

Nie chcę sobie też pozwolić na brak polisy choć przez jeden dzień.

Gdzie uderzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Ci ja samochód o znikomej wartości - ok 1500 PLN. Jutro kończy mu się OC, samochód jest

> wystawiony na sprzedaż - nie chcę inwestować w kwartalną ani tym bardziej półroczną polisę,

> chciałbym zakupić z możliwością miesięcznych rat, bo wiem, że w ciągu tygodnia auto sprzedam.

> Nie chcę sobie też pozwolić na brak polisy choć przez jeden dzień.

> Gdzie uderzyć?

mBank np.

p.s. Późno się obudziłeś - tak z dzisiaj na jutro będzie ciężko o jakąkolwiek polisę w internecie.

No i trzeba wypowiedzieć jeszcze starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Ci ja samochód o znikomej wartości - ok 1500 PLN. Jutro kończy mu się OC, samochód jest

> wystawiony na sprzedaż - nie chcę inwestować w kwartalną ani tym bardziej półroczną polisę,

> chciałbym zakupić z możliwością miesięcznych rat, bo wiem, że w ciągu tygodnia auto sprzedam.

> Nie chcę sobie też pozwolić na brak polisy choć przez jeden dzień.

> Gdzie uderzyć?

Da się kupic miesięczne OC, nie roczne, u "hurtownika" czy inaczej w "multiagencji", oni wiedza jak to zrobic.

Kupowalem nie raz takie miesieczne, nawet po konczacym się OC rocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mBank np.

> p.s. Późno się obudziłeś - tak z dzisiaj na jutro będzie ciężko o jakąkolwiek polisę w internecie.

Nie będzie ciężko. Obecnie załatwiam w sumie tego samego dnia co się kończy stara. 1 telefon, rozmowa,kalkulacja, jak pasuje na priv wysyłają dokumenty do zapłaty.

> No i trzeba wypowiedzieć jeszcze starą.

Zapewne kupił niedawno z polisą, jeśli tak, to nie musi nic wypowiadać, wygasa samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będzie ciężko. Obecnie załatwiam w sumie tego samego dnia co się kończy stara. 1 telefon,

> rozmowa,kalkulacja, jak pasuje na priv wysyłają dokumenty do zapłaty.

> Zapewne kupił niedawno z polisą, jeśli tak, to nie musi nic wypowiadać, wygasa samo.

Kupiłem miesiąc temu, więc sama wygaśnie - choć kupiłem z OC które było opłacone na pół roku, a polisa trwa jeszcze 6 miesięcy - wygaśnie, czy sami przedłuża?

Jeszcze ich nie informowalem, że jestem nowym właścicielem, sprzedający też jeszcze nic nie robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na miesiąc, to czemu nie?

Bo wychodzi więcej $ niż 1/12 normalnego ubezpieczenia. Musiałem raz się posiłkować na 2 samochody takim, to wychodziło 100zł/miesiąc za samochód, a składkę roczną (po zniżkach) za to samo auto płacę 320-350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wychodzi więcej $ niż 1/12 normalnego ubezpieczenia. Musiałem raz się posiłkować na 2 samochody

> takim, to wychodziło 100zł/miesiąc za samochód, a składkę roczną (po zniżkach) za to samo auto

> płacę 320-350zł.

jak wyliczam dla siebie to wychodzi 700 zł na rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem miesiąc temu, więc sama wygaśnie - choć kupiłem z OC które było opłacone na pół roku, a

> polisa trwa jeszcze 6 miesięcy - wygaśnie, czy sami przedłuża?

Więc ochronę ubezpieczeniową masz jeszcze pół roku, zapłacisz za czas kiedy polisa była w Twoim posiadaniu. Kupujący i sprzedający ma obowiązek po zakupie /sprzedaży do poinformowania TU o tym fakcie, to Cię nie ominie, a może przysporzyć kłopotów i niepotrzebnej ciąganiny w przypadku jakiegoś zdarzenia.

> Jeszcze ich nie informowalem, że jestem nowym właścicielem, sprzedający też jeszcze nic nie

> robił...

JW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wyliczam dla siebie to wychodzi 700 zł na rok..

Zadzwoń to tej firmy z której OC kupiłeś, niech Ci policzą polisę dla tego auta, jeśli wyjdzie drogo, składaj wypowiedzenie OC i opłać pół roku w najtańszej, albo miesięczne, tu już sobie pokalkuluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wychodzi więcej $ niż 1/12 normalnego ubezpieczenia. Musiałem raz się posiłkować na 2 samochody

> takim, to wychodziło 100zł/miesiąc za samochód, a składkę roczną (po zniżkach) za to samo auto

> płacę 320-350zł.

No chyba, że ktoś będzie użytkował samochód jeszcze przez miesiąc, nie rok. Wtedy zapłaci 100zł, a nie 350, czyli 250 zostaje w kieszeni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba, że ktoś będzie użytkował samochód jeszcze przez miesiąc, nie rok. Wtedy zapłaci 100zł, a

> nie 350, czyli 250 zostaje w kieszeni

Zgoda, tylko nie mamy pewności czy samochód sprzeda się w ciągu miesiąca, a potem trzeba znowu z kolejnej stówki wyskoczyć, w przypadku opłacenia półrocznej zawsze można sprzedać bez OC (podpisując przy transakcji wypowiedzenie) i odzyskać pieniądze za każdy niewykorzystany dzień, lub wliczyć OC w sprzedaż podnosząc delikatnie cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbank.

przysylaja lub drukujesz kwitek-potwierdzenie, na ktorym nie ma informacji, ze jest oplacone tylko na miesiac.

jest info, ze polisa jest wazna od-do (rok).

w zwiazku z tym kupujacy jest przekonany, ze ma oplacone z gory na rok i bedzie sie cieszyl, ze zrobil dobry interes : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mbank.

> przysylaja lub drukujesz kwitek-potwierdzenie, na ktorym nie ma informacji, ze jest oplacone tylko

> na miesiac.

> jest info, ze polisa jest wazna od-do (rok).

> w zwiazku z tym kupujacy jest przekonany, ze ma oplacone z gory na rok i bedzie sie cieszyl, ze

> zrobil dobry interes : )

Proszę Cię zlosnik.giffacepalm%5B1%5D.gif ale rady...nie zachowuj się jak typowy polaczek, co by tylko wypchać. Wystarczy, że zadzwoni do TU i co będziesz świecił oczami? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To poprzyj to ustawą albo nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie siej fermentu

Umowa została zawarta zapewne na rok. Opłacono składki za pół roku.

Art 12 pkt 1. Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych itd. mówi

"W przypadku opłacania składki ubezpieczeniowej w ratach, niezapłacenie przez ubezpieczonego lub ubezpieczającego raty składki w terminie oznaczonym przez zakład ubezpieczeń nie powoduje ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń."

Jednym słowem, umowa nie wygasa, a ubezpieczyciel, zgodnie z art 28a pkt 2.

"2. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ust. 1, zakład ubezpieczeń może żądać zapłaty składki ubezpieczeniowej za okres, przez który ponosił odpowiedzialność."

może zażądać opłaty składki za te pół roku.

Umowa owszem wygaśnie, jeśli składka nie zostanie opłacona. Ale dopiero po upływie jej okresu (tj. nie zostanie przedłużona na kolejny rok). Art 28. pkt 2. pptk 1)

O Art 28. pkt 1 już nie wspominam, bo miałby zastosowanie w przypadku kończącej się, w pełni opłaconej, rocznej polisy OC ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wychodzi więcej $ niż 1/12 normalnego ubezpieczenia. Musiałem raz się posiłkować na 2 samochody

> takim, to wychodziło 100zł/miesiąc za samochód, a składkę roczną (po zniżkach) za to samo auto

> płacę 320-350zł.

Mi akurat wychodzilo po 55zł/miesiąc. Ale mniejsza z tym, nawet jak 100zł to i tak lepiej dac tyle niż np. pierwszą ratę z 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będzie ciężko. Obecnie załatwiam w sumie tego samego dnia co się kończy stara. 1 telefon,

> rozmowa,kalkulacja, jak pasuje na priv wysyłają dokumenty do zapłaty.

4 lata temu tylko zdaje się w Liberty direct udało mi się kupić OC i AC ważne od dnia zakupu auta, płatne kartą kredytową.

Inni pozwali wpisać daty początku ubezpieczenia 1-2 dni w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umowa została zawarta zapewne na rok. Opłacono składki za pół roku.

> Art 12 pkt 1. Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych itd. mówi

> "W przypadku opłacania składki ubezpieczeniowej w ratach, niezapłacenie przez ubezpieczonego lub

> ubezpieczającego raty składki w terminie oznaczonym przez zakład ubezpieczeń nie powoduje

> ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń."

Zgoda.

> Jednym słowem, umowa nie wygasa, a ubezpieczyciel, zgodnie z art 28a pkt 2.

> "2. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z

> ust. 1, zakład ubezpieczeń może żądać zapłaty składki ubezpieczeniowej za okres, przez który

> ponosił odpowiedzialność."

Zgoda

> może zażądać opłaty składki za te pół roku.

Nie zgoda smile.gif Może zażądać tyle, ile było między terminem opłacenia pierwszej składki, a terminem sprzedaży-czyli za ten czas tylko nabywca zapłaci, przecież jeśli złożysz wypowiedzenie to umowa wygasa, a biorąc kolejne OC wg obecnej ustawy nie można dublować OC.

> Umowa owszem wygaśnie, jeśli składka nie zostanie opłacona. Ale dopiero po upływie jej okresu (tj.

> nie zostanie przedłużona na kolejny rok). Art 28. pkt 2. pptk 1)

> O Art 28. pkt 1 już nie wspominam, bo miałby zastosowanie w przypadku kończącej się, w pełni

> opłaconej, rocznej polisy OC

Tak ale napisałeś

Quote:

Jak nie wypowiedziałeś, to przedłużą.


nie przedłużą, bo nie mają co przedłużać.

1. Jeśli tylko składka była opłacona to polisa i tak trwa nadal bo jest zawarta na rok-więc nie przedłużą.

2. Po jej zakończeniu, jeśli użytkownik nie ma ochoty-również nie przedłużą, bo wygasa automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi akurat wychodzilo po 55zł/miesiąc. Ale mniejsza z tym, nawet jak 100zł to i tak lepiej dac tyle

> niż np. pierwszą ratę z 350zł.

W jakiej ubezpieczalni płaciłeś 55zł?Bo agent szukał w kilku i najtańsze było stówkę. Mówimy rozumiem o OC 30 dniowym, gdzie na polisie widnieje data zakończenia "za miesiąc", czy o polisie rocznej i kombinacjach z rezygnowaniem z niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakiej ubezpieczalni płaciłeś 55zł?Bo agent szukał w kilku i najtańsze było stówkę. Mówimy

> rozumiem o OC 30 dniowym, gdzie na polisie widnieje data zakończenia "za miesiąc", czy o

> polisie rocznej i kombinacjach z rezygnowaniem z niej?

O 30 dniowej tak jak mówisz, że data końca jest "za miesiąc". Powiem szczerze - nie pamiętam w jakich firmach miałem. Ostatnie takie brałem jakoś na wiosne 2013... Chyba że podrożało od tamtego czasu confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O 30 dniowej tak jak mówisz, że data końca jest "za miesiąc". Powiem szczerze - nie pamiętam w

> jakich firmach miałem. Ostatnie takie brałem jakoś na wiosne 2013... Chyba że podrożało od

> tamtego czasu

Masz DG i wpis o obrocie samochodami lub inne uprawnienia by taką brać, czy znajomy agent Ci po prostu wystawił?Pytam z ciekawości (nie zakapuję i nie nagram jak niektórzy wink.gif ). Bo te ubezpieczenia nie są dla każdego i jeśli nie miałeś "uprawnień" do takiej polisy to w razie bum mogłoby być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz DG i wpis o obrocie samochodami lub inne uprawnienia by taką brać, czy znajomy agent Ci po

> prostu wystawił?Pytam z ciekawości (nie zakapuję i nie nagram jak niektórzy ). Bo te

> ubezpieczenia nie są dla każdego i jeśli nie miałeś "uprawnień" do takiej polisy to w razie

> bum mogłoby być nieciekawie.

Wiem, że nie są dla każdego. Były "po znajomości" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwoń to tej firmy z której OC kupiłeś, niech Ci policzą polisę dla tego auta, jeśli wyjdzie

> drogo, składaj wypowiedzenie OC i opłać pół roku w najtańszej, albo miesięczne, tu już sobie

> pokalkuluj.

OK, to powiedz mi jeszcze proszę jak to prawnie wygląda, jeśli chcę być w porządku. Kupuję samochód i w jakim czasie zgłaszam to do TU?

Jeśli mam polisę roczną opłaconą za pół roku przez poprzedniego właściciela, to teraz mogę ich poprosić o rekalkulację polisy za kolejne pół roku, tak? I jak sprzedam, piszę wypowiedzenie, które podpisuje kupujący.

A mi nie chodziło o polisę na miesiąc, tylko roczną płatną w ratach miesięcznych. Takie coś oferuje np. MTU.

Tylko, jeśli mam już polisę po poprzednim właścicielu, która powinna być opłacona na kolejne pół roku, to czy mogę z niej zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgoda Może zażądać tyle, ile było między terminem opłacenia pierwszej składki, a terminem

> sprzedaży-czyli za ten czas tylko nabywca zapłaci, przecież jeśli złożysz wypowiedzenie to

> umowa wygasa, a biorąc kolejne OC wg obecnej ustawy nie można dublować OC.

Zgoda. Napisałem co się stanie w skrajnej sytuacji - nie zapłaci i nie wypowie. W innym przypadku zapłaci tylko za okres, od końca okresu za który już zapłacono do dnia wypowiedzenia + 10 dni (bo taki jest, o ile mnie pamięć nie myli, okres wypowiedzenia trwającej umowy OC.

.

> Tak ale napisałeś Quote:

> Jak nie wypowiedziałeś, to przedłużą.

> nie przedłużą, bo nie mają co przedłużać.

Zgadza się. Odpowiedziałem na pytanie używając słów pytającego i wyszło trochę niefortunne sformułowanie. Oczywiście umowa trwa, więc nie ma mowy stricte o przedłużaniu. Co nie zmienia jednak faktu, że trzeba ją wypowiedzieć by uniknąć podwójnego OC, bo sama, z braku składki, nie wygaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Odpowiedziałem na pytanie używając słów pytającego i wyszło trochę niefortunne

> sformułowanie. Oczywiście umowa trwa, więc nie ma mowy stricte o przedłużaniu. Co nie zmienia

> jednak faktu, że trzeba ją wypowiedzieć by uniknąć podwójnego OC, bo sama, z braku składki,

> nie wygaśnie.

No właśnie podobno nie trzeba wypowiadać - umowa wygasa automatycznie i przedłuża się tylko na życzenie nabywcy. Nie jestem jeszcze pewien co w przypadku, gdy polisę kupujący przepisuje na siebie (czy to jest traktowane jako chęć kontynuowania OC). Fajnie jakby to ktoś potwierdził (ja to tylko gdzieś w necie widziałem).

Quote:

Jeśli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów została zawarta w trybie automatyzmu, umowa ta może zostać wypowiedziana przez ubezpieczonego na piśmie.


Quote:

Nowy właściciel używanego samochodu może wypowiedzieć umowę OC poprzedniego właściciela pojazdu przez cały okres trwania umowy, wówczas zostanie ona rozwiązana z dniem jej wypowiedzenia (poprzednio nowy właściciel miał 30 dni na wypowiedzenie dotychczasowej umowy OC).


Quote:

W momencie gdy nowy właściciel pojazdu będzie korzystał z polisy OC dotychczasowego właściciela, po upływie okresu jest zakończenia nie będzie ona przedłużana automatycznie na kolejny okres ochrony, jak to miało miejsce do tej pory.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie podobno nie trzeba wypowiadać - umowa wygasa automatycznie i przedłuża się tylko na

> życzenie nabywcy. Nie jestem jeszcze pewien co w przypadku, gdy polisę kupujący przepisuje na

> siebie (czy to jest traktowane jako chęć kontynuowania OC). Fajnie jakby to ktoś potwierdził

> (ja to tylko gdzieś w necie widziałem).

Art. 31.

1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się.

Jest tak jak napisałeś ok.gif Należy jednak pamiętać, że umowa, poza nielicznymi wyjątkami, zawierana jest na okres 12 miesięcy, a nie na okres, za który zapłacono składkę (płatności miesięczne, kwartalne, półroczne). Rozwiązana zostanie z upływem 12 miesięcznego okresu. A w przypadku gdy składki, za część tego okresu, będą nieopłacone, to nabywca pojazdu będzie winien TU te składki. Oczywiście za okres, za które były wymagane. Nie dłuższy jednak, niż okres od daty nabycia pojazdu do dnia wygaśnięcia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się kupic miesięczne OC, nie roczne

Tak. Ale tylko "typowy Mirek"* może takie kupić dla pojazdu zarejestrowanego na stałe zlosnik.gif

Art. 27.

2. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy niż 30 dni, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć podmiot prowadzący działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych lub polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych, w zakresie pojazdów przeznaczonych do kupna lub sprzedaży.

*jeszcze w przypadku pojazdu wolnobieżnego i pojazdu historycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 31.

> 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz

> zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na

> którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki

> poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z

> upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało

> przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy

> ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie

> stosuje się.

> Jest tak jak napisałeś Należy jednak pamiętać, że umowa, poza nielicznymi wyjątkami, zawierana

> jest na okres 12 miesięcy, a nie na okres, za który zapłacono składkę (płatności miesięczne,

> kwartalne, półroczne). Rozwiązana zostanie z upływem 12 miesięcznego okresu. A w przypadku gdy

> składki, za część tego okresu, będą nieopłacone, to nabywca pojazdu będzie winien TU te

> składki. Oczywiście za okres, za które były wymagane. Nie dłuższy jednak, niż okres od daty

> nabycia pojazdu do dnia wygaśnięcia umowy.

Właśnie dostałem pismo potwierdzające to, co napisałeś. Zastanawia mnie tylko to, czy jeśli składka była opłacona do kwietnia 2014 (lub inaczej: płatność drugiej raty składki), to czy muszę płacić kolejną już teraz (taki jest wydźwięk pisma od ubezpieczyciela poprzedniego właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dostałem pismo potwierdzające to, co napisałeś. Zastanawia mnie tylko to, czy jeśli składka

> była opłacona do kwietnia 2014 (lub inaczej: płatność drugiej raty składki), to czy muszę

> płacić kolejną już teraz (taki jest wydźwięk pisma od ubezpieczyciela poprzedniego

> właściciela).

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, nie znając treści pisma. Powinna być w nim jasno wskazana data płatności kolejnej składki, nawet jeśli płatność ta powinna nastąpić "natychmiast".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dostałem pismo potwierdzające to, co napisałeś. Zastanawia mnie tylko to, czy jeśli składka

> była opłacona do kwietnia 2014 (lub inaczej: płatność drugiej raty składki), to czy muszę

> płacić kolejną już teraz (taki jest wydźwięk pisma od ubezpieczyciela poprzedniego

> właściciela).

Dużo można załatwić telefonicznie w 5 minut. Serio. Obecnie większość spraw z TU załatwiam telefonicznie, łącznie z przepisaniem/zbyciem/nadpłatą/niedopłatą. Wszystkie rozmowy są nagrywane, więc zostają jak coś dowody, z resztą zawsze po ok 2 tyg od rozmowy przychodzi pocztą kwit informujący, że zmiany zostały naniesione i podziękowanie za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.