Skocz do zawartości

Polerowanie szyby przedniej


Jay

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto (francuz blush.gifzlosnik.gif ) z rysami na przedniej szybie. Są 3 rysy o dlugosci 20cm , glebokosci...takiej ze jak palcem dotykam to wyraźnie czuje wglebienie, krople deszczu się na nich zatrzymują. Jednak nie jest to pęknięcie - tylko rysy.

Co sądzicie o polerowaniu przedniej szyby? Już jeden kolega z AK mi na privie wyjaśniał co i jak, ale jestem ciekawy czy inni mają doświadczenia z polerowaniem szyby przedniej - jako użytkownicy - i zwłaszcza jak wrażenia z użytkowania po takiej polerce? Na innych forach czytałem, ze może być zniekształcona widoczność potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto (francuz ) z rysami na przedniej szybie. Są 3 rysy o dlugosci 20cm ,

> glebokosci...takiej ze jak palcem dotykam to wyraźnie czuje wglebienie, krople deszczu się na

> nich zatrzymują. Jednak nie jest to pęknięcie - tylko rysy.

> Co sądzicie o polerowaniu przedniej szyby? Już jeden kolega z AK mi na privie wyjaśniał co i jak,

> ale jestem ciekawy czy inni mają doświadczenia z polerowaniem szyby przedniej - jako

> użytkownicy - i zwłaszcza jak wrażenia z użytkowania po takiej polerce? Na innych forach

> czytałem, ze może być zniekształcona widoczność potem.

A masz sprzęt do polerowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz sprzęt do polerowania?

Poszukałbym firmy która mi to zrobi, tylko się zastanawiam czy szukac w ogole - bo slyszalem ze firmy zajmujące się szybami nie chcą polerowac bo mowia ze przednich nie można i wciskają zakup nowej szyby niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś tak głębokiego będzie ciężko ruszyc. polerowanie delikatnych rysek po wycieraczkach jest

> czasochłonne i pracochłonne, cos większego moze być nierealne.

a pomijając glebokosc tych rys - czy po polerce przedniej szyby pogarsza się widoczność? (w deszczu, w nocy, widać jakies slady polerki, "koła"?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że jeśli zabierzesz się do tego sam to źle się to skończy wink.gif Daj jakimś lokalnym szpecom którzy się tym zajmują i mają doświadczenie i sprzęt, albo wymień szybę. Może się okazać że droga nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się że jeśli zabierzesz się do tego sam to źle się to skończy Daj jakimś lokalnym szpecom

> którzy się tym zajmują i mają doświadczenie i sprzęt, albo wymień szybę. Może się okazać że

> droga nie jest.

Sam się nie zabiorę, na pewno nie zlosnik.gif Byłem u szklarzy kiedyś na polerce lamp , ładnie to zrobili, ale się naczytałem opinii ze przednie szyby wciskają nowe bo twierdza ze nie można polerowac, wiec chce się przygotować do rozmowy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pomijając glebokosc tych rys - czy po polerce przedniej szyby pogarsza się widoczność? (w

> deszczu, w nocy, widać jakies slady polerki, "koła"?)

A wpadłeś na pomysł wymiany tej szyby za własne pieniądze, na dobry zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to auto, ale jak ja dzwoniłem kiedyś po firmach (Szybex i Nordglass) to cena szyby do Opla Astry G oscylowała w granicach 330-380zł razem z ciemnym paskiem na górze. Sam kiedyś rozważałem polerowanie przedniej szyby ale robiąc to ręcznie tlenkiem ceru niewiele zdziałasz dobrego, a na dodatek może się zrobić tzw. efekt soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie z innej beczki: jest sobie dach panoramiczny szklany fabrycznie przyciemniony z kilkoma rysami - czy jest możliwość polerki tych rys tak aby stały się one niewidoczne ? hmm.gif może przerabiał ktoś temat właśnie ze szkłem przyciemnianym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukałbym firmy która mi to zrobi, tylko się zastanawiam czy szukac w ogole - bo slyszalem ze

> firmy zajmujące się szybami nie chcą polerowac bo mowia ze przednich nie można i wciskają

> zakup nowej szyby

Zrób przetarg. Zobacz ile kosztuje usługa, ile kosztują materiały i narzędzia i ile kosztuje nowa szyba.

Biorąc pod uwagę koszty i osiągnięty efekt, nowa szyba może być najlepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto (francuz ) z rysami na przedniej szybie. Są 3 rysy o dlugosci 20cm ,

> glebokosci...

Po co chcesz robic jak samochod na sprzedaz? cool.gifNowy wlasciciel zmieni sobie szybe i juz...a tak serio to polerka pewnie ze 150zl wiec jesli to nie jest szyba grzana to bym wymienil na nowa bez zastanawiania sie.W deszczu beda hologramy po polerce nawet jak zrobia to dobrze,w nocy źle się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co chcesz robic jak samochod na sprzedaz? Nowy wlasciciel zmieni sobie szybe i juz...a tak serio

> to polerka pewnie ze 150zl wiec jesli to nie jest szyba grzana to bym wymienil na nowa bez

> zastanawiania sie.W deszczu beda hologramy po polerce nawet jak zrobia to dobrze,w nocy źle

> się jeździ.

Dobrze gadasz.

Jak auto zostaje to bralbym nowa z ubezpieczenia*

*tak jestem oszustem, korzystam z roznych ubezpieczen/gwarancji nagminnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W deszczu beda hologramy po polerce nawet jak zrobia to dobrze,w nocy źle

> się jeździ.

icon_eek.gifhehe.gif

Robiłeś polerkę szyby że masz pewność że będą "hologramy"?

Może zaczną się w końcu wypowiadać osoby, które polerowały szybę, a nie że "ktoś komuś coś tam powiedział lub gdzieś zasłyszał i przeczytał". smirk.gif

Na razie mamy stado teoretyków - gawędziarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam kiedyś

> rozważałem polerowanie przedniej szyby ale robiąc to ręcznie tlenkiem ceru niewiele zdziałasz

> dobrego, a na dodatek może się zrobić tzw. efekt soczewki.

ahaaa hehe.gif

mam prośbę - nie powtarzaj głupot, które w większości można usłyszeć w zakładach złamujących się wymianą szyb.

żadna z tych firm nie ma interesu w polerowaniu szyb- lepiej pacjenta skasować za nową szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłeś polerkę szyby że masz pewność że będą "hologramy"?

> Może zaczną się w końcu wypowiadać osoby, które polerowały szybę, a nie że "ktoś komuś coś tam

> powiedział lub gdzieś zasłyszał i przeczytał".

> Na razie mamy stado teoretyków - gawędziarzy.

Świetne założenia sobie zrobiłeś. Wyprodukowałeś posta na miarę banana, bez żadnej sensownej treści. Akurat staram się nie wypowiadać w tematach o których nie mam pojęcia. TAK-polerowałem szybę 3 lata temu w octavii, bo ojciec skrobaczką mi porysował dość mocno. Usługa została zrobiona dobrze, bo śladu nie było, w dzień nie było nic widać, a w nocy światło nadjeżdżających pojazdów paskudnie się rozpraszało tworząc właśnie hologramy, jak doszedł wiosenny deszczyk i ciemno było to mocno drażniące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ahaaa

> mam prośbę - nie powtarzaj głupot, które w większości można usłyszeć w zakładach złamujących się

> wymianą szyb.

> żadna z tych firm nie ma interesu w polerowaniu szyb- lepiej pacjenta skasować za nową szybę.

To chyba Ty powtarzasz głupoty. Co za różnica dla firmy wziąć 150 za usługę wklejenia czy tyle samo za polerowanie?Tak samo klejenie pająków, jeśli można to wykonać bezpiecznie i dobrze to robią to, a jeśli się nie da, to mówią wprost, że lepiej zmienić lub jeździć aż pęknie całkiem i wtedy zmienić. Nie proponują od razu wymiany, ale gdy to nie ma sensu mówią o tym. Po prostu wiedzą, że szyba polerowana nie będzie miała nigdy takiej samej przezroczystości jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ahaaa

> mam prośbę - nie powtarzaj głupot, które w większości można usłyszeć w zakładach złamujących się

> wymianą szyb.

> żadna z tych firm nie ma interesu w polerowaniu szyb- lepiej pacjenta skasować za nową szybę.

OK, na spokojnie.

Jest rysa na ćwierć milimetra. Żeby ja usunąć trzeba zdjąć te ćwierć milimetra z powierzchni obok rysy. Żeby szyba była niesoczewkowa trzeba to zrobić na dużej powierzchni. Polerujesz szybę na dużej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetne założenia sobie zrobiłeś. Wyprodukowałeś posta na miarę banana, bez żadnej sensownej

> treści. Akurat staram się nie wypowiadać w tematach o których nie mam pojęcia. TAK-polerowałem

> szybę 3 lata temu w octavii, bo ojciec skrobaczką mi porysował dość mocno. Usługa została

> zrobiona dobrze, bo śladu nie było, w dzień nie było nic widać, a w nocy światło

> nadjeżdżających pojazdów paskudnie się rozpraszało tworząc właśnie hologramy, jak doszedł

> wiosenny deszczyk i ciemno było to mocno drażniące.

po 1. Nie pouczaj innych- nie jesteś tu M- na szczęście.

po2. Polerować szybę trzeba umieć i robić to z głową - ktoś spartolił robotę i tyle. Po prawidłowym polerowaniu nie masz prawa mieć jakichkolwiek tego typu wad.

Zasada jest jedna- polerowanie szyby wymaga cierpliwości i przede wszystkim CZASU. Jak ktoś mi powie że za ok godzinę jest w stanie to zrobić to grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, na spokojnie.

> Jest rysa na ćwierć milimetra. Żeby ja usunąć trzeba zdjąć te ćwierć milimetra z powierzchni obok

> rysy. Żeby szyba była niesoczewkowa trzeba to zrobić na dużej powierzchni. Polerujesz szybę na

> dużej powierzchni?

Ja zawsze powtarzam tak- trzeba zobaczyć konkretną szybę i wówczas oceniamy czy da się spolerować czy też nie - nie zawsze polerka pomoże.

Jeśli ktoś liczy, że usunie z szyb odpryski czy głębokie rysy (jakby zrobione nożem do szkła) to się grubo myli. Tu pomoże tylko wymiana. Podobnie jak nie poleruje się szyb pokrytych powłoką antyrefleksyjną.

i jeszcze jedna zasada - poleruje się całą powierzchnię szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 1. Nie pouczaj innych- nie jesteś tu M- na szczęście.

Nie pouczam, stwierdzam fakt. To nie ja napisałem posta z odpowiednim "tłem" w domyśle.

> po2. Polerować szybę trzeba umieć i robić to z głową - ktoś spartolił robotę i tyle. Po prawidłowym

> polerowaniu nie masz prawa mieć jakichkolwiek tego typu wad.

> Zasada jest jedna- polerowanie szyby wymaga cierpliwości i przede wszystkim CZASU. Jak ktoś mi

> powie że za ok godzinę jest w stanie to zrobić to

Nie ważne ile czasu poświęcisz, nigdy-NIGDY nie będzie to to samo. To jest dokładnie tak jak z lakierowaniem ponownym, może nie być widać na pierwszy rzut oka, może być polakierowane pod miernik a i tak jak się przyjrzysz będzie widać, że element był lakierowany, bo będzie inna faktura. To samo z szybą. Ja nie twierdzę, że jest to złe rozwiązanie, ale uważam, że żebyś poświęcił kilka dni na zabawę z polerowaniem nie doprowadzisz jej do stanu "jak nowa". Rozumiem, że Twój ton spowodowany jest tym, że wykonujesz takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze powtarzam tak- trzeba zobaczyć konkretną szybę i wówczas oceniamy czy da się spolerować

> czy też nie - nie zawsze polerka pomoże.

> Jeśli ktoś liczy, że usunie z szyb odpryski czy głębokie rysy (jakby zrobione nożem do szkła) to

> się grubo myli. Tu pomoże tylko wymiana. Podobnie jak nie poleruje się szyb pokrytych powłoką

> antyrefleksyjną.

> i jeszcze jedna zasada - poleruje się całą powierzchnię szyby.

No, i teraz gadasz z sensem.

A uwzględniając jeszcze, że do polerowania trzeba mieć odpowiedni sprzęt to wychodzi, że samemu za polerowanie nie ma się co brać bo wyjdzie kicha. Wychodzi też, że po polerowaniu dużych czy głębszych rys efekt jest opłakany tak jak piszą niektórzy tutaj i pozostaje jedynie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba Ty powtarzasz głupoty. Co za różnica dla firmy wziąć 150 za usługę wklejenia czy tyle samo

> za polerowanie?

Czekaj - to szybę dają gratis i biorą tylko za jej montaż? screwy.gif

Tak samo klejenie pająków, jeśli można to wykonać bezpiecznie i dobrze to robią

> to, a jeśli się nie da, to mówią wprost, że lepiej zmienić lub jeździć aż pęknie całkiem i

> wtedy zmienić. Nie proponują od razu wymiany, ale gdy to nie ma sensu mówią o tym. Po prostu

> wiedzą, że szyba polerowana nie będzie miała nigdy takiej samej przezroczystości jak nowa.

Jeszcze raz napiszę- najpierw trzeba widzieć konkretną szybę a dopiero potem wypowiadać się w temacie tak kategorycznie. Do dziś polerowałem kilkadziesiąt szyb - żadnych reklamacji.

Znów piszesz nieprawdę- prawidłowe wypolerowanie NIGDY nie powoduje spadku przeźroczystości szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, i teraz gadasz z sensem.

> A uwzględniając jeszcze, że do polerowania trzeba mieć odpowiedni sprzęt to wychodzi, że samemu za

> polerowanie nie ma się co brać bo wyjdzie kicha. Wychodzi też, że po polerowaniu dużych czy

> głębszych rys efekt jest opłakany tak jak piszą niektórzy tutaj i pozostaje jedynie wymiana.

Efekt nie jest opłakany- po prostu jak rysa była tak będzie dalej - nic więcej.

co do kosztów - maszyna polerska - taka sama jak do polerowania lakieru , filc polerski z Leroy za ok 10 pln o śr 130mmm kilka gramów tlenku ceru i woda no i duuużo cierpliwości i czasu- ot cała filozofia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj - to szybę dają gratis i biorą tylko za jej montaż?

Pisałem o ZAROBKU, przecież oni nie produkują szyby...Wiadomo, jakąś tam marżę na nich mają, ale zarobek polerka/zmiana jest podobny, więc dla szanującej się firmy nie robiłoby to różnicy. Poza tym napisałem to co Ty poniżej, że jeśli oceniają kleimy lub zmieniamy to nie po to by naciągać klienta, przynajmniej w firmach, które nie są krótkowzroczne i nie są po to "byleby złapać klienta" (takich pomijamy, bo odchył zawsze się znajdzie.

> Jeszcze raz napiszę- najpierw trzeba widzieć konkretną szybę a dopiero potem wypowiadać się w

> temacie tak kategorycznie. Do dziś polerowałem kilkadziesiąt szyb - żadnych reklamacji.

Oczywiście, że najpierw trzeba zobaczyć, o tym pisałem powyżej smirk.gif Co do reklamacji-ja swojej też nie reklamowałem, bo niby co miałem zareklamować?W dzień nie było absolutnie nic widać, a w nocy w deszczu już tak niewiem.gif

> Znów piszesz nieprawdę- prawidłowe wypolerowanie NIGDY nie powoduje spadku przeźroczystości szyby.

Nazwij to po fachowemu, będzie lepiej. Każdy wie o co chodziło-spadek komfortu jazdy nocą w deszczu, co za tym idzie spadek widoczności, co za tym idzie jakieś tam promilowe bezpieczeństwo (chociaż to akurat parametr pomijalny w tych dywagacjach).

Teraz obiektywnie napisz-jesteś w stanie tak wykonać usługę, że szyba będzie w każdych warunkach zachowywała się jak nowa?

Wg mnie nie, ale to jest moje zdanie i możesz mieć inne. Nie ma możliwości w warunkach warsztatowych idealnie równo zebrać polerowanej powierzchni i zrobić to idealnie gładko-gładko, żebyś się nie czepiał, mam na myśli brak jakichkolwiek refleksów kolistych po polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz obiektywnie napisz-jesteś w stanie tak wykonać usługę, że szyba będzie w każdych warunkach

> zachowywała się jak nowa?

> Wg mnie nie, ale to jest moje zdanie i możesz mieć inne. Nie ma możliwości w warunkach

> warsztatowych idealnie równo zebrać polerowanej powierzchni i zrobić to idealnie

> gładko-gładko, żebyś się nie czepiał, mam na myśli brak jakichkolwiek refleksów kolistych po

> polerce.

Znów teoretyzujesz zlosnik.gif

Tak jestem w stanie to zrobić - inaczej tego sobie nie wyobrażam- nie biorę od klienta kasy za pogorszenie widoczności szyby.

Sam co wiosnę poleruję w swoim samochodzie ( współczesne szyby są b. miękkie) i uwierz mi że szyba jest IDEALNA.

nie ma refleksów rysek kolistych i innych wad.

koliste rysy mogą powstać wskutek brudu na szybie lub brudnego krążka polerskiego- no chyba że tak jak ostatnio miałem Toyotę Auris z wypolerowaną szybą przy pomocy pasty Farecla G3 hehe.gifspineyes.gif

Nie da sie całego warsztatu polerowania szyb opisać- po prostu albo się robi to dobrze albo wcale.

Przede wszystkim powoli- na przednią szybę auta klasy kompaktowej trzeba ok 3-4 godzin.

A pytanie do Ciebie - czy kiedykolwiek sam samodzielnie polerowałeś szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koliste rysy mogą powstać wskutek brudu na szybie lub brudnego krążka polerskiego- no chyba że tak

> jak ostatnio miałem Toyotę Auris z wypolerowaną szybą przy pomocy pasty Farecla G3

hehe.gif

> A pytanie do Ciebie - czy kiedykolwiek sam samodzielnie polerowałeś szybę?

Nie tykam się spraw o których nie mam pojęcia, dlatego gdy zaszła taka potrzeba samochód trafił do zakładu specjalizującego się w tym. Natomiast opisałem swoje wrażenia na podstawie swoich doznań, oraz tego, że widziałem kilka razy jak to się odbywa i przy takiej ingerencji to wybacz ale idealnie nigdy nie będzie. Oczywiście polerując nie zmieniasz optyki szyby prawda?

Z mojego pkt widzenia sprawa jest tak średnio opłacalna, bo z jednej strony drobne ryski się wypolerują, ale grubsze zostaną nadal, z drugiej tak jak napisałem w deszczu w nocy "jakość" widzenia wyraźnie spadła, a nie jestem jakimś mega detalistą by czepiać się szczegółów. Powiem tak-do sprzedaży, czy do samochodu gdzie jeździmy krótkie odcinki, czy tylko po mieście-zaryzykowałbym ponownie, do samochodu którym jeżdżę +30 tys rocznie zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tykam się spraw o których nie mam pojęcia, dlatego gdy zaszła taka potrzeba samochód trafił do

> zakładu specjalizującego się w tym. Natomiast opisałem swoje wrażenia na podstawie swoich

> doznań, oraz tego, że widziałem kilka razy jak to się odbywa i przy takiej ingerencji to

> wybacz ale idealnie nigdy nie będzie. Oczywiście polerując nie zmieniasz optyki szyby prawda?

czyli dalej teoretyzujesz- grinser006.gif Wyobrażasz sobie, że nie wiadomo ile się ściąga z szyby- naprawdę nie wiem co musiałbyś wyprawiać z tą szybą aby narobić na jej powierzchni soczewki czy innej wady optycznej.

Szyba to bardzo twardy materiał polerując ją zdejmujesz niezauważalne ilości szkła a agresywność materiału polerującego jest praktycznie żadna- to nie lakier na karoserii samochodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli dalej teoretyzujesz- Wyobrażasz sobie, że nie wiadomo ile się ściąga z szyby- naprawdę nie

> wiem co musiałbyś wyprawiać z tą szybą aby narobić na jej powierzchni soczewki czy innej wady

> optycznej.

Na logikę ściąga się tyle co najgłębsza rysa którą dało się usunąć, do tego nie idzie tego zrobić idealnie po całej powierzchni więc siłą rzeczy zmienia się optyka, może niezauważalnie dla ludzkiego oka, ale jednak. Dla tych co noszą okulary zdjęcie takiej grubości z soczewki zapewne powodowało by gorsze widzenie. Tak-teoretyzuję smile.gif

> Szyba to bardzo twardy materiał polerując ją zdejmujesz niezauważalne ilości szkła a agresywność

> materiału polerującego jest praktycznie żadna- to nie lakier na karoserii samochodowej

Tak jak pisałem, do mieszczucha bym zaryzykował, do takiego w trasy-nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na logikę ściąga się tyle co najgłębsza rysa którą dało się usunąć, do tego nie idzie tego zrobić

> idealnie po całej powierzchni więc siłą rzeczy zmienia się optyka, może niezauważalnie dla

> ludzkiego oka, ale jednak. Dla tych co noszą okulary zdjęcie takiej grubości z soczewki

> zapewne powodowało by gorsze widzenie. Tak-teoretyzuję

> Tak jak pisałem, do mieszczucha bym zaryzykował, do takiego w trasy-nigdy.

Powiem tak- nie brnij dalej bo wątek robi się coraz weselszy grinser006.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Efekt nie jest opłakany- po prostu jak rysa była tak będzie dalej - nic więcej.

> co do kosztów - maszyna polerska - taka sama jak do polerowania lakieru , filc polerski z Leroy za

> ok 10 pln o śr 130mmm kilka gramów tlenku ceru i woda no i duuużo cierpliwości i czasu- ot

> cała filozofia

A jak ktoś nie ma wprawy to bez dodatkowej podstawy gorzej szybe porysuje niż była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ktoś nie ma wprawy to bez dodatkowej podstawy gorzej szybe porysuje niż była.

zapewniam Cię że nie - jesłi : 1. szyba będzie czysta przed polerowaniem, 2. użyjesz czystego krążka polerskiego, 3. użyjesz odpowiedniego materiału do polerowania a nie z przypadku np past do polerowania lakieru.

Trochę cierpliwości czasu, średnie obroty, sporo wody i powinno być dobrze- tu nie ma co zepsuć - naprawdę. A i należy pamiętać o oklejeniu uszczelek i maski dachu ponieważ podczas polerowania trochę chlapie.

Edit:

typowy materiał polerski NIE JEST W STANIE W ŻADEN SPOSÓB PORYSOWAĆ SZYBY!!!

ja np używam tego materiału do ..oczyszczania szyb- troszkę papki rozrabiam na szmatkę/gąbkę i przecierasz - oj można się zdziwić ile syfu gromadzi się na szybach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapewniam Cię że nie - jesłi : 1. szyba będzie czysta przed polerowaniem, 2. użyjesz czystego

> krążka polerskiego, 3. użyjesz odpowiedniego materiału do polerowania a nie z przypadku np

> past do polerowania lakieru.

> Trochę cierpliwości czasu, średnie obroty, sporo wody i powinno być dobrze- tu nie ma co zepsuć -

> naprawdę. A i należy pamiętać o oklejeniu uszczelek i maski dachu ponieważ podczas polerowania

> trochę chlapie.

Sorry, nie przekonasz mnie. Nie ma możliwości aby ręcznie zdjąć z szyby tę sama warstwę na całej powierzchni.

To, że Ty nie widzisz potem defektów co żaden wyznacznik.

Aby równo spolerować szybę szlifierke trzeba by oprzeć na podstawie poruszającej się po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Ty obstajesz przy swoim, bo to Twój chleb, pozwól mieć natomiast odmienne zdanie tym, co występowali w roli klienta i robili taką usługę ok.gif

Każda ingerencja w szkło odkształca go i nie masz na to wpływu, bo fizyki nie zmienisz a gadanie, że jest twarde, hmm... smirk.gif

Rynek usług jest szeroki i dobrze, że są takie usługi jak polerowanie szyb, bo skoro są klienci tzn że są potrzebne natomiast inna sprawa jaki ono ma wpływ na prowadzenie (powtórzę jeszcze raz deszcz i noc lub ostre słońce ewentualnie), pisząc, że żadnego jesteś nieobiektywny. Napisałem, że skorzystałbym z takiej usługi w określonych przypadkach, ale różni ludzie są i różne potrzeby. Mam kolegę co kupił w 2010 nową octavię, ma teraz niespełna 80 tys, oryginalne pióra wycieraczek mu praktycznie nie zbierają (wg mnie), kiedyś mu powiedziałem coś w stylu "o widzę że pióra masz do zmiany", odpowiedział z pełnym przekonaniem w głosie-Ale po co?Przecież jest dobrze...a zbierały tylko grubszą wodę, zostawiając takie wodne mazy na szybie. Także-co kto potrzebuje i lubi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry, nie przekonasz mnie. Nie ma możliwości aby ręcznie zdjąć z szyby tę sama warstwę na całej

> powierzchni.

> To, że Ty nie widzisz potem defektów co żaden wyznacznik.

> Aby równo spolerować szybę szlifierke trzeba by oprzeć na podstawie poruszającej się po szybie.

Oczywiście że ręcznie maszyną polerską nie zdejmiesz idelanie równej warstwy ale nie możemy popadać w skrajności-

Ot paradoks - rysy typu po skrobaczce czy większość defektów po wycieraczkach są z jednej strony widoczne ale z drugiej strony na tyle płytkie że ich usunięcie nie powoduje optycznych defektów szkła (np typu soczewka)

Wiem że Cię nie przekonam- też taki byłem sceptyczny ale spróbowałem i efekt jest naprawdę dobry i nie zauważyłem jakichkolwiek efektów ubocznych- nie licząc okropnego bałaganu jakie powodują rozbryzgi pasy przy polerowaniu.

Żeby nie było- nie zajmuje się tym zawodowo- to moje hobby ale kilkadziesiąt szyb się przewinęło. Samochody w wielu przypadkach z górnej półki cenowej więc sam rozumiesz że ryzyko ewentualnego uszkodzenia wpadłoby na mnie.

Najważniejsze to ocena w obecności klienta jakie wady są na szybie i uświadomienie co się da usunąć a co nie.

Jak ktoś liczy że np usunie rysy po spieku czy nożu do cięcia szkła to trafił pod zły adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, Ty obstajesz przy swoim, bo to Twój chleb, pozwól mieć natomiast odmienne zdanie tym, co

> występowali w roli klienta i robili taką usługę

> Każda ingerencja w szkło odkształca go i nie masz na to wpływu, bo fizyki nie zmienisz a gadanie,

> że jest twarde, hmm...

> Rynek usług jest szeroki i dobrze, że są takie usługi jak polerowanie szyb, bo skoro są klienci tzn

> że są potrzebne natomiast inna sprawa jaki ono ma wpływ na prowadzenie (powtórzę jeszcze raz

> deszcz i noc lub ostre słońce ewentualnie), pisząc, że żadnego jesteś nieobiektywny.

> Napisałem, że skorzystałbym z takiej usługi w określonych przypadkach, ale różni ludzie są i

> różne potrzeby. Mam kolegę co kupił w 2010 nową octavię, ma teraz niespełna 80 tys, oryginalne

> pióra wycieraczek mu praktycznie nie zbierają (wg mnie), kiedyś mu powiedziałem coś w stylu "o

> widzę że pióra masz do zmiany", odpowiedział z pełnym przekonaniem w głosie-Ale po co?Przecież

> jest dobrze...a zbierały tylko grubszą wodę, zostawiając takie wodne mazy na szybie. Także-co

> kto potrzebuje i lubi

Oczywiście że masz prawo do swojego zdania i ja je szanuję ok.gif. Opisuję to z drugiej strony- polerowanie szyb to jakby dodatek do usług podstawowych - nikt tu nie naciąga klienta bo jak napisałem wyżej - trafiają do mnie bardzo często naprawdę drogie samochody i nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek partactwo. Dlatego Klient trafiający do mnie musi przyjechać samochodem i w jego obecności oceniam i pokazuję co można usunąć a czego niestety nie.

Nie poleruje szyb antyrefleksyjnych np Laguna Zafira Scenic czy część nowych BMW- po prostu te powłoki są napylane na szybę.

Widzisz- Tobie przeszkadzały zużyte wycieraczki kumpla a jemu samemu nie- ja mam tak samo z szybą - nie wyobrażam sobie jazdy w nocy z porysowaną przednią szybą , dlatego nie używam jakichkolwiek skrobaczek do szyb. Niestety mimo to współczesne szyby rysują się bardzo szybko od samych wycieraczek frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pojęcia. TAK-polerowałem

> szybę 3 lata temu w octavii, bo ojciec skrobaczką mi porysował dość mocno. Usługa została

> zrobiona dobrze, bo śladu nie było, w dzień nie było nic widać, a w nocy światło

> nadjeżdżających pojazdów paskudnie się rozpraszało tworząc właśnie hologramy, jak doszedł

> wiosenny deszczyk i ciemno było to mocno drażniące.

1) albo trafiłeś do lichego zakładu (pewnie niska cena cię skusiła)

2) albo to skoda

zrobiłeś to RAZ, z efektem mizernym i twierdzisz na forum (oczywiście "w tle" jak to napisałeś), że wszyscy co mają skośne oczy to chińczyki. weź się opanuj no.gif

w naszym marnym kraju są wysoko wyspecjalizowane zakłady i potrafią zrobić to naprawdę dobrze, pod warunkami o których pisał tutaj już wyżej np. kolega Dareek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) albo trafiłeś do lichego zakładu (pewnie niska cena cię skusiła)

Skąd wiesz co mnie skusiło? cfaniaczek.gif Pojechałem do takiego warsztatu co akurat tym się trudni w okolicy...

> 2) albo to skoda

To pewnie to hehe.gif

> zrobiłeś to RAZ, z efektem mizernym i twierdzisz na forum (oczywiście "w tle" jak to napisałeś), że

> wszyscy co mają skośne oczy to chińczyki. weź się opanuj

> w naszym marnym kraju są wysoko wyspecjalizowane zakłady i potrafią zrobić to naprawdę dobrze, pod

> warunkami o których pisał tutaj już wyżej np. kolega Dareek

Sam się opanuj. Widocznie było zrobione dobrze skoro rysy zniknęły, poza tym może i można to wykonać dobrze, co nie oznacza, że będzie idealnie. Tak jak napisałem w warunkach dziennych nie było nic widać, z resztą...jest to mechaniczna ingerencja, więc jakim padem nie czyścić szkła (a w końcu nie czyści się tylko poleruje, więc ściera wierzchnią część).

Poza tym nie jest moim wymysłem, że dopuszcza się polerowanie przedniej szyby, ale poza obszarem roboczym, czyli tu gdzie najczęściej patrzysz, ciekawe z jakiego powodu. Ja rozumiem obronę usług i tutaj już napisałem, że potrzebne są i w pewnych sytuacjach bym się na nie zdecydował ponownie, ale nie będziesz pierwszym, który oszuka fizykę-wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo się szybę wymienia albo zostawia tak jak jest. Wszelkie polerowania powodują potem jeszcze

> gorsze refleksy świetlne, szczególnie w nocy.

taaaaaaaaaaa

a ząb jak Cię boli to też CHARAT dziada z gęby? claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie było zrobione dobrze skoro rysy zniknęły, poza tym może i można to

> wykonać dobrze, co nie oznacza, że będzie idealnie. Tak jak napisałem w warunkach dziennych

> nie było nic widać, z resztą...jest to mechaniczna ingerencja, więc jakim padem nie czyścić

> szkła (a w końcu nie czyści się tylko poleruje, więc ściera wierzchnią część).

Ty - czekaj - szkła w okularach są polerowane- też masz refleksy i są nieprzejrzyste? niewiem.gif

> Poza tym nie jest moim wymysłem, że dopuszcza się polerowanie przedniej szyby, ale poza obszarem

> roboczym, czyli tu gdzie najczęściej patrzysz, ciekawe z jakiego powodu.

icon_eek.gif

Podaj mi linka do tych wiadomości czy zasłyszane u babci Krysi na imieninach od dziadka Staszka? hehe.gif

> Ja rozumiem obronę

> usług i tutaj już napisałem, że potrzebne są i w pewnych sytuacjach bym się na nie zdecydował

> ponownie, ale nie będziesz pierwszym, który oszuka fizykę-wybacz.

Daj już spokój z tą fizyką bo naprawdę błądzisz i to zdrowo. Napisało Ci już wcześniej kilka osób np Vadero który także siedzi w temacie, że da się porządnie wypolerować szybę bez efektów ubocznych, a Ty przez pryzmat jakiegoś partacza który nie znał się na rzeczy z uporem maniaka piszesz głupoty i na poczekaniu wymyślasz dziwne teorie.

Za chwilę napiszesz, że polerowanie lakieru szkodzi bo "wujkowi Andrzejowi jakiś partacz przetarł lakier do podkładu".

Przestańcie teoretyzować tylko konkretne argumenty i dowody na ich poparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówimy o szybach, nie o zębach.

Ty jesteś dziwny gość- nie odczułeś tego osobiście, a będziesz się kłócił zlosnik.gif Z ciekawości wlazłem w net i sobie poczytałem i nim zdecyduję się na wymianę podjadę do gościa ok.gif

A jak ktoś myśli, że wymiana szyby i nie ma problemu to jest w błędzie, robilem w kilku różnych i po jakimś czasie zaczęły wyłazić kwiatki w postaci rudej przy dachu czy słupkach. Widziałem jak niektórzy wycinają starą szybę i czyszczą resztki kleju sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.