Skocz do zawartości

[E61 530d] Jakie tarcze, klocki?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> Zimmermany, Brembo, Bosch? Co polecacie?

Ate na e61 530d zwichrowały się po niespełna 10 tyś km.

Wcześniej były oryginalne zmieniane z powodu naturalnego zużycia.

Po ate założone kolejne oryginały i jest OK, ponad 10 tyś km.

Zimmermann, Bosch - u zaufanych znajomych - zwichrowały się.

Zimmermann Sport - nawiercane - ta sobie radzą.

Natek na nich jeździ i zapewne potwierdzi że jest zadowolony, kolega w e61 545 po bosch'ach zwichrowanych po 2 tyś km, założył również zimmermann sport i jest zadowolony - jak na razie od kilku kkm bez problemu.

Ja własnie jestem na etapie zmiany. Wahałem sie między oryginałem i zimmermanemm. Zdecydowałem się na oryginał, ale głównie dlatego że dostałem dość dobrą ofertę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwazniejsze, zeby nie z allegro - prawdopodobienstwo podrobki 90%

> A potem ludzie piszą ze pokrzywione po tys km.

nie jest to kwestia podróbek, swoje tarcze kupuje zawsze w sklepie motoryzacyjnym, a tarcze pochodzą z hurtowni, często naklejka, kilka razy sam odbierałem w Focie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 i E91 mialem dwa komplety Zimmermanna gładkie, po nich czuć było wibracje, ale wiem, że mogła być to wina nieprawdiłowego montażu, mechanik zawalił smaru miedzianego na piaste jak masła na kanapkę.

Miałem też oryginały w E39 i E91 i też czuć było wibracje, dwa komplety ATE i przejechały ok 50-60 kkm, lekkie wibracje wyczuwalne. Teraz kupilem Zimmermanny nawiercane, żeby lepiej odprowadzały ciepło i żeby zminimalizowac ryzyko przegrzania i deformacji i od września na nich jezdze, jak na razie jest ok.

po prostu BMW to takie g ówniane auto, które jest cieżkie a hamulce jesli chodzi o wielkość jest bez szału, bardzo łatwo przegrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W E39 i E91 mialem dwa komplety Zimmermanna gładkie, po nich czuć było wibracje, ale wiem, że mogła

> być to wina nieprawdiłowego montażu, mechanik zawalił smaru miedzianego na piaste jak masła na

> kanapkę.

> Miałem też oryginały w E39 i E91 i też czuć było wibracje, dwa komplety ATE i przejechały ok 50-60

> kkm, lekkie wibracje wyczuwalne. Teraz kupilem Zimmermanny nawiercane, żeby lepiej

> odprowadzały ciepło i żeby zminimalizowac ryzyko przegrzania i deformacji i od września na

> nich jezdze, jak na razie jest ok.

> po prostu BMW to takie g ówniane auto, które jest cieżkie a hamulce jesli chodzi o wielkość jest

> bez szału, bardzo łatwo przegrzać.

Ja kupiłem "jakieś ze średniej półki" ze znajomwgo sklepu motoryzacyjnego do E34 touring. Ale ze sklepu nie allegro. W E34 hamulce nie są jakieś zabójczo wielkie, auto na pewno ciężkie. I działa już rok. I nic nie bije. Znaczy bije... koło jedno skrzywiłem facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W E39 i E91 mialem dwa komplety Zimmermanna gładkie, po nich czuć było wibracje,

Akurat te modele przez wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tylu są ciężke do opanowania nawet minimalnych wibracji. Znane są przypadki gdzie kierownica szalała przy hamowaniu, a winne byly np tylne tarcze czy luzy w tylnym zawieszeniu. Nie wspominając juz o luzach "na przodzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat te modele przez wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tylu są ciężke do opanowania nawet

> minimalnych wibracji. Znane są przypadki gdzie kierownica szalała przy hamowaniu, a winne byly

> np tylne tarcze czy luzy w tylnym zawieszeniu. Nie wspominając juz o luzach "na przodzie"

Dlatego w E39(nie wiem jak w innych modelach z wielowahaczem)serwisówka przewidywała wraz z wymianą tarch hamulcowych i klocków wymianę górnych poduszek amortyzatora oraz ustawienie zbieżności,to zapewnia brak wibracji przy hamowaniu i niewichrowanie się tarcz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego w E39(nie wiem jak w innych modelach z wielowahaczem)serwisówka przewidywała wraz z wymianą

> tarch hamulcowych i klocków wymianę górnych poduszek amortyzatora oraz ustawienie

> zbieżności,to zapewnia brak wibracji przy hamowaniu i niewichrowanie się tarcz.

pokaż tą serwisówkę z takim zaleceniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem na szkoleniu z firmy Ate i tak mówił jegomość,który te zajęcia prowadził.Zaraz postaram się

> coś znaleźć.

Też byłem na szkoleniu ATE i szczerze mówiąc nie we wszystko wierzę, co gość mówił. Był poruszany temat wichrowania tarcz w BMW i generalnie mi to wygląda tak: żeby więcej zarobić, trzeba klienta namówić na droższe tarcze, także prowadzący pan mocno zachwalał tarcze ATE PD, że niby specjalnie do BMW srutu tutu. Natomiast asekuracyjnie, żeby nie było, że wina tarcz, dobrze przy okazji wymienić pół zawieszenia, to później w razie czego zgoni się na inny element jako winowajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też byłem na szkoleniu ATE i szczerze mówiąc nie we wszystko wierzę, co gość mówił. Był poruszany

> temat wichrowania tarcz w BMW i generalnie mi to wygląda tak: żeby więcej zarobić, trzeba

> klienta namówić na droższe tarcze, także prowadzący pan mocno zachwalał tarcze ATE PD, że niby

> specjalnie do BMW srutu tutu. Natomiast asekuracyjnie, żeby nie było, że wina tarcz, dobrze

> przy okazji wymienić pół zawieszenia, to później w razie czego zgoni się na inny element jako

> winowajca.

Też nie wierzę w te sponsorowane szkolenia,ale warto czasem takie pomysły wziąć pd uwagę.U siebie po przekroczeniu min grubości w starych tarczach zakupiłem ate PD (e46) i żadnych drgań ne uświadczylem choć hamulce nie mają lekko,a i parę hamowań awaryjnych z prędkości 180+ też było.Może sukcesem było wylizanie piast na lustro,przemycie sprężonym odtłuszczaczem i dopiero montaż na sucho. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, wstepnie zdecydowałem się na zakup Zimmermannów Sport nawiercanych. Dobry wybór czy ktoś

> odradzi?

Sprzedałem koledze Natek i jak narazie sobie chwali,ja mniej więcej w tym samym czaie założyłem ate pd i też sobie chwalę.Bardziej bym zwrócil uwagę na dokladny montaż i będzie dobrze. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, wstepnie zdecydowałem się na zakup Zimmermannów Sport nawiercanych. Dobry wybór czy ktoś

> odradzi?

Jezdzilem autami z takimi wynalazkami, i ogromnym minusem byl hałas przy mocniejszym hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.