Skocz do zawartości

1,6 rozrząd kolejne szybkei pytanie


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawiłem auto do warsztatu na wymianę rozrządu.

Po przeczytaniu AK kupiłem zestaw INA.

mechanik przed chwilą dzwoni że nie mam "pasków klinowych" - w liczbie mnogiej. sprowadzi to i wymieni.

Mówi że bez pasków nie wymieni mi tego rozrządu - jest w tym jakiś sens czy robi mnie w bambuko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podstawiłem auto do warsztatu na wymianę rozrządu.

> Po przeczytaniu AK kupiłem zestaw INA.

> mechanik przed chwilą dzwoni że nie mam "pasków klinowych" - w liczbie mnogiej. sprowadzi to i

> wymieni.

> Mówi że bez pasków nie wymieni mi tego rozrządu - jest w tym jakiś sens czy robi mnie w bambuko?

Bambuko grinser006.gif Pasek klinowy masz na napęd pomocniczy czyli klimatyzacja , alternator itp. Niekiedy warto zmienić pasek klinowy jak już wytarty/zużyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbiera się te same graty do niego? na zasadzie "przy okazji" ?

nie, rozrząd robisz "osobno" Może nalega na wymiany pasków (tak są dwa, a z rozrządem trzy) bo jedne z tych pasków napędza pompę wody i jak zostawi stary pasek a coś padnie to nie chce mieć facet kłopotów? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, rozrząd robisz "osobno" Może nalega na wymiany pasków (tak są dwa, a z rozrządem trzy) bo

> jedne z tych pasków napędza pompę wody i jak zostawi stary pasek a coś padnie to nie chce mieć

> facet kłopotów?

Czyli jest jakaś tam logika...

Ochrzanić go czy przyznać mu rację spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest jakaś tam logika...

> Ochrzanić go czy przyznać mu rację

Twój wybór. Ale pamiętaj jedno do napędu klimy jest specjalny taki trochę elastyczny. Nie pamiętam oznaczenia ale mi magicy w serwisie założyli zwykły i były kłopoty (za sztywno i szlak trafił koło pasowe na wale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój wybór. Ale pamiętaj jedno do napędu klimy jest specjalny taki trochę elastyczny. Nie pamiętam

> oznaczenia ale mi magicy w serwisie założyli zwykły i były kłopoty (za sztywno i szlak trafił

> koło pasowe na wale)

Już po, mechanik policzył dodatkowe 90 zł za dwa paski w tym jeden "specjalny elastyczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po, mechanik policzył dodatkowe 90 zł za dwa paski w tym jeden "specjalny elastyczny"

w szanowanym sklepie "na prowincji" zaplacilem:

Pasek alternatora 31

Pasek klimatyzacji 40

(oba gates'y)

i dla porzadku jeszcze Rozrząd INA zestaw 210

W internecie byloby pewnie taniej o 10 ma sztuce, ale lube jak po dzien dobry od razu pada tekst: "dzis olej, czy zamawiamy czesci do fiata" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w szanowanym sklepie "na prowincji" zaplacilem:

> Pasek alternatora 31

> Pasek klimatyzacji 40

> (oba gates'y)

> i dla porzadku jeszcze Rozrząd INA zestaw 210

> W internecie byloby pewnie taniej o 10 ma sztuce, ale lube jak po dzien dobry od razu pada tekst:

> "dzis olej, czy zamawiamy czesci do fiata"

To ten do klimy to nie kupiles elastyka. Z tego co pamietam to w fota/intercars w detalu ten pasek kosztuje 70-80 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ten do klimy to nie kupiles elastyka. Z tego co pamietam to w fota/intercars w detalu ten pasek

> kosztuje 70-80 pln.

Akurat w to ze w IC za 40zl tego paska nie kupie, to pewnik.

Czegokolwiek bym nie sprawdzal (termostat, chlodnica), to IC detalicznie liczy sobie conajmniej +20% tego,co moj lokalny sklepik - o allegro nie wspomne.

Na aletanio nawet taki jeden (4PK 917SF) jest.

Mialem toto w rekach i faktycznie był elastycznego - tego od alternatora w ogóle nie szlo rozciagnac.

Zresztą na AK mamy kilku zaufanych kolegów, oferujących solidny towar w atrakcyjnych cenach....

Przyznaję się - rozrząd był z AK, ale paski z lokalnej budki z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności napiszę co i jak:

rozrząd INA z allegro 210 zł

wymiana 270,60 zł

pasek klinowy 5PK940 continental 40,70 zł

pasek klinowy 4PK719 ELAST continental 54 zł

Mechanik twierdził że te paski trzeba wymienić bo jak się zerwie to odłamki spadną na pasek rozrządu.

Nie znam się na tyle aby stwierdzić w jakim paski były stanie ale małe pęknięcia miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ten do klimy to nie kupiles elastyka. Z tego co pamietam to w fota/intercars w detalu ten pasek

> kosztuje 70-80 pln.

Mógł kupić taki jak trzeba. Mam przed oczami swój katalog z hurtowni i moje ceny wyglądają tak:

5PK940 Gates 20zł

4PK917SF Gates 28zł

Przy założeniu, że sklepikarz dorzucił na marży 11-12zł na szt, wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem nie pytałem już.

> Wysoka tzn jaka powinna być normalna?

U mnie 220zł dla człowieka z ulicy, dla stałego klienta 200. Jeśli chodzi o usługi, to z reguły zaokrąglam ceny do 10zł, dlatego zdziwiło mnie te 270,60. Oczywiście wszystko zależy od rynku. W Gdyni, a szczególnie dzielnicy, w której mam warsztat, gdybym powiedział za usługę 205zł to 99% klientów nie chciałoby zapłacić tych 5zł z końcówki. Inna sprawa, że przyjeżdża taki np drugi raz (pierwszy raz był 2 lata temu) i na początku zaczyna się pytać o rabat dla stałego klienta smile.gif Zawsze się wtedy zastanawiam, czy u prywatnego lekarza albo w Tesco też się pytają o rabaty przy drugiej wizycie/zakupach?

Trzeba iść spać chyba, bo rano do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na początku zaczyna się pytać o rabat dla stałego klienta

> Nie tylko w Gdyni tacy są . Wszędzie są tacy.

> Drugie hasło to przychodzi pierwszy raz i mówi mi ,że ja mam upust w hurtowni na części i ten upust

> powinien być dla niego .

upust powinien być chyba wspólny?

na zasadzie wilk syty i owca cała.

Osobiście powiem że np ten facet nie zdenerwował mnie tą wymianą pasków ale ich ceną.

Bo skoro można je kupić oba za 50 zł to uczciwą ceną był by chyba z 20% marży a nie 80%.

Tym mnie zraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko w Gdyni tacy są . Wszędzie są tacy.

Tu są naprawdę specyficzni ludzie pod tym względem. Kiedyś pracowałem w tej branży przez 5 lat w Gdańsku i tego nie było.

> Drugie hasło to przychodzi pierwszy raz i mówi mi ,że ja mam upust w hurtowni na części i ten upust

> powinien być dla niego .

U mnie to jest też stały tekst zlosnik.gif Jak sprawdzam części dla obcego klienta, to potrafi zapuszczać żurawia na monitor yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.