Skocz do zawartości

Croma do oceny - zerknijcie


Rekomendowane odpowiedzi

> masz lepszą propozycję?

> chyba nie ma nic lepszego cena/wielkość/wiek/wyposażenie

W cenie tej cromy np laguna III 2.0dci pelne wyposazenie, pierwszy wlasciciel, 90 tys km, która jest jednak nowocześniejsza od cromy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie karm trola, tylko na to czaka. Zaraz usłyszysz: MB z okularami i Pastuch w tedeiku

> EDIT

> Pod Poznaniem młodsze pokolenia już nawet na wsiach tych niemieckich wynalazków nie kupują, sporo

> jest aut francuskich, coraz więcej japońców i włoszczyzny. Młodsi widzą jaka jest jakość tych

> wynalazków i idą po rozum do głowy.

Trochę chyba przesadzasz kolego, sam mam cromę od paru miesięcy, jest ok ale w cenie 40 tys można mieć imho nowocześniejsze auto.

Aha, vw nigdy nie miałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak będziesz ją używał, miasto czy trasa. Bo jeśli miasto i zakorkowane, to może palić jak

> smok z tym automatem.

nie strasz chlopaka.

Mi pali ok 7,1-7,3 w manualu wiec ile taki smok ma spalic? 8?

Ponadto miasto miastu nierowne, niektorym w miescie pali 6,06 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie karm trola, tylko na to czaka. Zaraz usłyszysz: MB z okularami i Pastuch w tedeiku

Za MB z 2010 roku to trzeba dać trochę więcej $$$

Croma faktycznie nie jest najmłodsza konstrukcyjnie ale ta jest bardzo fajna i osobiście mi się podoba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak będziesz ją używał, miasto czy trasa. Bo jeśli miasto i zakorkowane, to może palić jak

> smok z tym automatem.

Długo biłem się z myślami bo autko będzie głównie eksploatowane po mieście. Mieszkam 5 km od miasta. Dojazdy do pracy, zakupy i itp. dziennie robię ok. 40 km. Miałem brać w benzynie ale nie ma automatu. Moja druga połowa będzie też jeździć i chce koniecznie automat. Mi też bardziej pasuje automat. Wyrosłem już z jazdy bokami i zależy mi na komforcie. Jak będę się chciał pobawić to jeszcze będę miał sienkę. Co do jazdy dieslem po mieście to byłem przeciwnikiem, ale większość znajomych jeździ dieslami w koło komina i nie narzeka. Alternatywą dla cromy była Mazda 6 benzyna z automatem, ale to starsze roczniki i rdza każdą jaką oglądałem strasznie bierze. Tak więc wygrała Croma. Jadę właśnie oglądnąć te:

http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9-jtd-150-km-fakt-vat-23-C31017463.html

http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9-jtd-150km-navi-aut-fv-23-C30567480.html

http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9-jtd-150-km-fa-vat-23-navi-C29620437.html

Stoją w jednym komisie, więc będzie co oglądać i porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dużo awarii wymienianych turbin, zarówno nowych jak i regenerowanych, wynika ze złego

> montażu i uruchamiania oraz braku usunięcia przyczyn padnięcia turbiny i braku oczyszczenia

> układu olejowego. Nowej lub regenerowanej turbiny nie można zamontować do auta i odpalić

> silnika, powoduje to nieodwracalne uszkodzenie turbiny, niestety wielu mechaników o tym nie

> wie lub lekceważy procedury, które należy przeprowadzić przed i po zamontowaniu nowej lub

> regenerowanej turbosprężarki w aucie. Także około 1/3 uszkodzeń elementów gumowo-metalowych w

> wahaczach wynika z przykręcania ich na podnośniku, a nie na stojącym aucie. Miałem ostatnio

> klienta, który kupił komplet wahaczy przednich do 159 - dość tanie zamienniki, jednak o dziwo

> dość dobre. Nie minął nawet tydzień i gość dzwoni, że wszystkie wahacze padły i mam zamówić

> Lemfordera lub Febi, a te odda na gwarancję. Kupił Lemfordera i po 2 tygodniach ta sama

> sytuacja - mówię mu, że mechanik musi dokręcać zawias na podnosniku, przy wiszących kołach -

> niemożliwe, to dobry mechanik...... Zgodnie z zyczeniem klienta zamówiłem z Włoch oryginalne

> wahacze i poprosiłem, żeby po montażu u swojego mechanika natychmiast przyjechał do mojego

> znajomego do warsztatu. We wszystkich wahaczach po obluzowaniu śrub na stojącym aucie,

> wszystkie tuleje przekręciły się o około 30 stopni Na tanie zamienniki uznali reklamację i

> odzyskał pieniądze, Lemforder przesłał ekspertyzę i stwierdził ewidentnie zły montaż - co

> zrobic z takimi mechanikami?

Mam jeszcze pytanie w aso po podpięciu pokazał się komunikat o błędzie odchylenia C1815 wartość błędu 0.18 stopnia/sek. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo biłem się z myślami bo autko będzie głównie eksploatowane po mieście....

Rozumiem, Twoje rozterki... ja też stoję przed zmianą auta i też biorę pod uwagę cromę, choć konkurencja trochę odjechała do przodu. Croma może konstrukcyjnie to Vectra ale wyposażeniowo to takie stilo, w dodatku jakoś super więcej miejsca w niej nie ma, a bagażnik mniejszy... Jak ma być komfort to rzeczywiście automat będzie ok, natomiast jak patrzeć przez pryzmat zakorkowanego miasta jakim jest np. Łódź, to taki automat pod względem spalania podchodził by pod 9-10 l/100km a to już średnio opłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> smax niestety porównywalny będzie droższy. laguna może OK

Nie przesadzajmy, że za 38kpln nie kupi się s-maxa. Może nie będzie to 2010 ale 2007 spokojnie. Pod względem przestrzeni to nie ma co porównywać z cromą. Poza tym kto jeździł kiedykolwiek focusem/mondeo to wie że trakcja w fordach nie ma sobie równych w tej klasie. Croma jest ok autem ale za 20-25kpln a nie za 40kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzajmy, że za 38kpln nie kupi się s-maxa. Może nie będzie to 2010 ale 2007 spokojnie. Pod

> względem przestrzeni to nie ma co porównywać z cromą. Poza tym kto jeździł kiedykolwiek

> focusem/mondeo to wie że trakcja w fordach nie ma sobie równych w tej klasie. Croma jest ok

> autem ale za 20-25kpln a nie za 40kpln.

Ja zaplacilem 43 tys za crome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w dodatku jakoś super więcej miejsca w niej nie ma,

uważasz Crome za samochód w którym nie ma dużo miejsca? Bagażnik ok, ale w środku miejsca jest full. Chyba że porównujesz do 7 osobowego VANa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uważasz Crome za samochód w którym nie ma dużo miejsca? Bagażnik ok, ale w środku miejsca jest

> full. Chyba że porównujesz do 7 osobowego VANa

Nie mówię, że jest mało miejsca. Porównuję do stilo MW z przesuwaną kanapą i biorąc pod uwagę takie porównanie to jakoś szczególnie więcej nie ma zwłaszcza w tylnym rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mówię, że jest mało miejsca. Porównuję do stilo MW z przesuwaną kanapą i biorąc pod uwagę takie

> porównanie to jakoś szczególnie więcej nie ma zwłaszcza w tylnym rzędzie.

Mam jeszcze pytanie w aso po podpięciu pokazał się komunikat o błędzie odchylenia C1815 wartość błędu 0.18 stopnia/sek. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mówię, że jest mało miejsca. Porównuję do stilo MW z przesuwaną kanapą i biorąc pod uwagę takie

> porównanie to jakoś szczególnie więcej nie ma zwłaszcza w tylnym rzędzie.

Iron,szkot7,tomtom,tez mowili ze Croma ma mniejszy bagaznik niz stilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze pytanie w aso po podpięciu pokazał się komunikat o błędzie odchylenia C1815 wartość

> błędu 0.18 stopnia/sek. Co to może być?

ASO nie podalo z czego ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrazenie ze to jest to samo auto, tylko inne ogloszenia i cena.

Faktycznie - patrząc na fotki z tych 3 ogłoszeń , tylko rok i przebieg się zmienia - im młodsze tym ma więcej przejechane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie - patrząc na fotki z tych 3 ogłoszeń , tylko rok i przebieg się zmienia - im młodsze

> tym ma więcej przejechane

i zerknij ze naklejka jest nawet taka sama pod wycieraczka tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zerknij ze naklejka jest nawet taka sama pod wycieraczka tylna.

No i udało mi się oglądnąć ale niestety byłem trochę późno i jazd próbnych nie wykonałem. Faktycznie z tymi zdjęciami coś popierdykali. Ale na placu stało 4 Cromy. Ta za 28900 nie zgadzała się ze zdjęciami z ogłoszenia, ale wnętrze było najmniej zużyte. natomiast miała małe kuku na przednim zderzaku - widać dużego pająka na lakierze i minimalnie cofnięty zderzak. Miała też jako jedyna kompletne osłony pod silnikiem. Najgorsze jest to, że już dłuuugo stoi na placu jak i pozostałe. W niektórych już nie było powietrza w oponach. Tarcze hamulcowe całe brązowe od rdzy. Komis sprzedał już ponad 20 Cromek, Jeszcze w zeszłym roku mieli kilkanaście jednocześnie na placu więc było z czego wybierać. Zostały te najdroższe, które mnie nie zachwyciły, więc nie chce myśleć w jakim stanie były te za 20000 zł. Reasumując - najtańsza - 28900 była w najlepszym stanie ale najstarszy rocznik - 2009 i największy przebieg. Komis daje pisemną gwarancję przebiegu i możliwość sprawdzenia auta w dowolnej stacji kontroli lub ASO - tak że trzeba się będzie przejechać.

Jak mi się uda to jutro oglądnę tą:

http://otomoto.pl/fiat-croma-w-kolorze-pastello-bianco-C32087357.html

Moja żona upiera się na skórzaną tapicerkę a mi się biały kolor auta nie do końca podoba. Może live będzie ładniej wyglądać niż na tych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie asb - czy przy sekwencyjnej zmianie biegów można ciągnąć do oporu czy jest ogranicznik. Dlaczego pytam bo w aucie którego zakup rozważam jest wytarta gałka zmiany biegów czyli ktoś jeździł głównie w sekwencji i być może cisnął (auto jest poleasingowe i może użytkownik nie był fanem asb).

post-159793-14352523250072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada tak zle bialy kolor, skora bedzie latwiejsza w czyszczeniu niz np bezowy welur. Jak bedziesz ogladal dzis to auto,to sciagnij ten pokrowiec z kierownicy i zobacz w jakim stanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyglada tak zle bialy kolor, skora bedzie latwiejsza w czyszczeniu niz np bezowy welur. Jak

> bedziesz ogladal dzis to auto,to sciagnij ten pokrowiec z kierownicy i zobacz w jakim stanie

> jest.

Już oglądnięta. Gościwi chyba bardzo zależy na pozbyciu się auta bo do mnie przyjechał. Co do stanu zewnętrznego to nie było do czego za bardzo sìę przyczepic. Kilka małych rysek i jeden wgniotek na drzwiach. Ale wyglądala owiele lepiej niż te w komisie. Natomiast wnętrze dość mocno zużyte. Skóra na fotelach miejscami poprzecierana. Kierownica pod tą nakładką wyglądała zaskakująco dobrze. Silnik od spodu mokry i tu nasuwa się pytanie czy Cromy mają jakąś przypadłość pocenia czy cieknięcia. Właściciel jeździ rok czasu. Auto nie miało od sprowadzenia książki serwisowej. Podsumowując do zrobienia bedą hamulce wyciek z silnika i renowacja skóry. Właściciel zgodził się na kontrolę na dowolnej stacji diagnostycznej. Acha jeszcze co mi sie rzuciło w oczy to wyciek płunu chłodzącego ze zbiorniczka. Zbiorniczek był cały upaprany płynem i pod nim przewody też były w kolorze różowym - wyglądało na oznaki kończącej się uszczelki pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja żona upiera się na skórzaną tapicerkę a mi się biały kolor auta nie do końca podoba. Może live

> będzie ładniej wyglądać niż na tych zdjęciach.

Jak jej się tyłek latem do tej skóry przyklei, to zmieni zdanie, zimą też jest niewesoło, jeśli nie ma podgrzewania. Dla mnie skóra tylko podgrzewana i wentylowana - w Cromie nie było nawet w opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zerknij ze naklejka jest nawet taka sama pod wycieraczka tylna.

takie wrazenie sprawia, ale szansa duza ma wykup z leasingu , jakas flota moze firmowa.

Bo trzy cromy, trzy w auto, trzy z navi, trzy z taka sama tapicerka...to nie ejst przypadek:)))

Ale przyznam, ze 29 tys za auto do rejestracji to dobra cena.

No, brak relingow, kolko malawe:) (maniak jestem), szyby do zaciemnienia, jakis rozrzad i dodat trzeba , olejek dobry, popierdolki i ze 4-5 k dolozyc trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 18 to juz calkiem do rzeczy, tak pasuje w sam raz

> 16" balonowato niestety wyglada, 17" to zloty srodek

Osiemnastki fajnie wyglądają (jak są zgrabne ) zlosnik.gif, ale po wrocławskich dziurach i kocich łbach to strach i twardo. Piwo w bagażniku się może potłuc. panic.gif

O Iron pozamiatał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osiemnastki fajnie wyglądają (jak są zgrabne ) , ale po wrocławskich dziurach i kocich łbach to

> strach i twardo. Piwo w bagażniku się może potłuc.

> O Iron pozamiatał

Eeee...tragedii nie ma ino trza lejce z czuciem trzymac:)

Pozamiatal, moze posiada Das Auto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mierze się z zamiarem kupna już jakiś czas , czy ktoś z was oglądał tą sztukę

> http://otomoto.pl/show?id=C31376775

Jedyne co mi się rzuca w oczy to nakładka na pedał sprzęgła - wydaje się mocno styrana. Ja u siebie mam 156000 i jest dużo lepiej chyba że ktoś ją wcześniej wymienił

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne co mi się rzuca w oczy to nakładka na pedał sprzęgła - wydaje się mocno styrana. Ja u

> siebie mam 156000 i jest dużo lepiej chyba że ktoś ją wcześniej wymienił

> pozdr

To ja mam podeszwy z papieru ściernego. Przy przebiegu około 25 tyś km wymieniałem nakładki gumowe sprzęgła i hamulca (jedna pękła a druga już mocno starta ale na brzegach). Teraz mając 33 tyś km nakładka sprzęgła z boku już wytarta sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja mam podeszwy z papieru ściernego. Przy przebiegu około 25 tyś km wymieniałem nakładki gumowe

> sprzęgła i hamulca (jedna pękła a druga już mocno starta ale na brzegach). Teraz mając 33 tyś

> km nakładka sprzęgła z boku już wytarta

jeśli ktoś się kręci tylko po mieście i w korkach to szybciej zużyje niż ktoś kto tłucze po 500km w ciągu na autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mierze się z zamiarem kupna już jakiś czas , czy ktoś z was oglądał tą sztukę

> http://otomoto.pl/show?id=C31376775

Data początku okresu gwarancji: 2008-10-13 Ograniczenia gwarancji:

Kod koloru zewnętrznego: 617 Opis koloru: Gris Maserati

Sprzedawca: 0003002 - STE DES GRANDS GARAGES D'AUVERGNE Rynek: 3109 France

Właściciel: FAL FLEET SERVICES

Gwarancja

SMA[1535511]

Weryfikacja kampanii, umów i limitów gwarancji

Kampanie do wykonania

Rapid Check Biuletyn

Kontrakty

Ograniczenia gwarancji

Katalog historii interwencjiData interwencji Usterka Numer kampanii Opis Km Gwarancja

2010-03-05 1084A421 WłąCZNIK LAMPKI SYGNAL.CIśNIENIA OLEJU 54832 Tak

2008-08-06 0010A500 USUNIęCIE WARSTWY ZABEZPIECZAJąCEJ 2 Tak

Opcje

VLE : 8 ILOŚĆ ZAWORÓW CAŁKOWITA : 8

TC : 2V NADWOZIE : 2 BRYŁOWY

G : SX UKŁAD KIEROWNICZY : Z LEWEJ STRONY

COLINT : 216 KOLOR WEWNĘTRZNY : TKANINA SZARA

COLEST : 617 KOLOR ZEWNĘTRZNY : SZARY

CMB : DS PALIWO : DIESEL

CC : 1.9 POJEMNOŚĆ : 1910 CC

927 LISTWY OCHRANIAJĄCE PRZED UDERZENIAMI

614 MODUŁY AIR BAG BOCZNYCH ZABEZPIECZAJĄCEGO GŁOWĘ

5BH STEROWANIA WYBIERANIA BIEGÓW NA KOLE KIEROWNICY

564 RADIO Z ODTWARZACZEM CD

55Y WYŚWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM

525 LUSTERKA ZEWNĘTRZNE/WEWNĘTRZNE ELEKTROCHROMATYCZNE

508 CZUJNIKI PARKOWANIA

505 MODUŁY AIR BAG BOCZNYCH

441 LUSTERKA ELEKTRYCZNE

431 KOŁA Z OBRĘCZĄ ZE STOPU

416 CRUISE CONTROL

392 PROGRAM ELEKTRONICZNEJ STABILNOŚCI (E.S.P.)

347 CZUJNIK DESZCZU

150 MODUŁ AIR BAG ZABEZPIECZAJĄCEGO KOLANA KIEROWCY

140 KLIMATYZATOR POWIETRZA

097 REFLEKTORY PRZECIWMGIELNE

051 CZUJNIK ZMIERZCHU

Wydruk Mapo

Drukuj

Mapo jeszcze nie wydrukowane!

eHanger[2600031]

eTECHplusSzukany tekst

Znajdź

Wyczyść

Szukanie zaawansowane

Szukać dokładnego zdaniaDane Techniczne

Service News

Układ elektryczny

Procedury

Informacje Te.Se.O.

Opis

Diagnostyka

TESEO

Próby

eContact

Otwarcie nowego Ticketu Te.Se.O.

Kontakt Te.Se.O.

Tutorship WDS Autoryzacja wstępna naprawy gwarancyjnej

<= Korzystanie z `check box` zabronione

TutorshipOperator Nazwa Opis Obowiązuje od Obowiązuje do Rejon TICKET

Warranty Desk SupportOperator Nazwa Opis Obowiązuje od Obowiązuje do Rejon TICKET

Team Tecnico Diagnostico[1535521]Operator Nazwa Opis Obowiązuje od Obowiązuje do Rejon TICKET

Veicolo Soggetto a SCO/ESTESE[1535519]Ilość Typ Opis Data początku Data Końca TICKET

Tempario WEB ePer Service Packages Mobility wiTEXEDI

Wybierz 00 - OP.OTWARTA NA CZAS 05 - DIAGNOSTYKA 10 - SILNIK 18 - SPRZEGLO 21 - SKRZYNIA BIEGOW 24 - WALKI NAPEDOWE 27 - MOST 33 - HAMULCE 41 - UKLAD KIEROWNICZY 44 - ZAWIESZENIA I KOLA 50 - CZESCI POMOCNICZE 55 - INSTALACJA ELEKTRYCZNA 70 - WYPOSAŻENIE 72 - ELEMENTY BLASZ.I SZKIELET 74 - LAKIEROWANIE 76 - NAPR.NA WSKUTEK ZDERZEN 99 - CZESCI eLearn eTools eLum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.