Skocz do zawartości

Telewizor na ścianie i podłączenia


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam TV na ścianie i muszę zrobić ukryte podłączenia. Niedługo nastąpi właściwe urządzenie sypialni i przy okazji mogę podłubać w ścianie. Sytuacja wygląda tak, że wisi tylko TV, nie ma żadnej szafki na dole, nic. Jak rozwiązać podłączenia ? Wyprowadzić gniazdka czy jakąś puszkę za TV ? Nie wiem czy będzie tylko miejsca, żeby tam to upchnąć wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam TV na ścianie i muszę zrobić ukryte podłączenia. Niedługo nastąpi właściwe urządzenie sypialni

> i przy okazji mogę podłubać w ścianie. Sytuacja wygląda tak, że wisi tylko TV, nie ma żadnej

> szafki na dole, nic. Jak rozwiązać podłączenia ? Wyprowadzić gniazdka czy jakąś puszkę za TV ?

> Nie wiem czy będzie tylko miejsca, żeby tam to upchnąć wszystko.

Właśnie wieszałem TV.

Z tyłu jest sporo miejsca.

Docelowo podciągnę tam kable i wydłubię gniazdko antenowe i elektryczne.

Inne kable można podłączać doraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam TV na ścianie i muszę zrobić ukryte podłączenia. Niedługo nastąpi właściwe urządzenie sypialni

> i przy okazji mogę podłubać w ścianie. Sytuacja wygląda tak, że wisi tylko TV, nie ma żadnej

> szafki na dole, nic. Jak rozwiązać podłączenia ? Wyprowadzić gniazdka czy jakąś puszkę za TV ?

> Nie wiem czy będzie tylko miejsca, żeby tam to upchnąć wszystko.

Możesz pruć ścianę? Na jaką głębokość? Bo ja bym dał od podłogi do za telewizorem w śxianie np. koryto kablowe 3 x 8 cm, przyszłościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz pruć ścianę? Na jaką głębokość? Bo ja bym dał od podłogi do za telewizorem w śxianie np.

> koryto kablowe 3 x 8 cm, przyszłościowo.

tam nic nie będzie stało nigdy. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Koryto mogę dać, ale i tak na dole będzie musiało być zaślepione w ścianie, bo ściana jest goła i widoczna.

Ja pytałem o sposób podłączenia prądu i anteny do TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wylicz sobie na jakiej wysokości będziesz miał TV i daj centralnie z tyłu za nim gniazdka - zasilające x2 + antenowe i tyle.

Jeśli uchwyt będzie uchylny lub na ramieniu to będziesz miał miejsce żeby wsadzić wtyczki, jeśli stały to trzeba sprawdzić odległość od ściany.

A jak zrezygnujesz z TV to zdejmiesz gniazdka i sobie obrazek zawiesisz wink.gif

Mam tak zawieszone TV w sypialni i kuchni i jest fajnie - żadne kable się nie plączą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam nic nie będzie stało nigdy. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Koryto mogę dać, ale i tak na

> dole będzie musiało być zaślepione w ścianie, bo ściana jest goła i widoczna.

> Ja pytałem o sposób podłączenia prądu i anteny do TV.

jak chcesz ladnie to zrob bruzde

kable pusc w bruzdzie i zakoncz puszka i gniazdami tymiktore beda potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wylicz sobie na jakiej wysokości będziesz miał TV i daj centralnie z tyłu za nim gniazdka -

> zasilające x2 + antenowe i tyle.

> Jeśli uchwyt będzie uchylny lub na ramieniu to będziesz miał miejsce żeby wsadzić wtyczki, jeśli

> stały to trzeba sprawdzić odległość od ściany.

> A jak zrezygnujesz z TV to zdejmiesz gniazdka i sobie obrazek zawiesisz

> Mam tak zawieszone TV w sypialni i kuchni i jest fajnie - żadne kable się nie plączą

chyba tak zrobię. Może spróbuję jakość zagłębić gniazda w ścianę, żeby mieć jak najwięcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To deklujesz otwór ma górze i otwór na dole i koryto znika.

w dzisiejszych czasach, ekran powinien być monitorem. Elektoronika tunera oddzielnie i przesył obrazu na TV-monitor by WiDi.

Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli możesz kuć ścianę, to przecież możesz zrobić wgłębienie dla gniazd.

Albo zawiesić TV na dystansach 2~3cm a powstałą szczelinę zamaskować czymkolwiek. Do tego odpowiedni, płaski osprzęt i będzie OK smile.gif jest też tańsza alternatywna wtyczka - taką mam do zasilania stacjonarnego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety, okazało się, że za TV mam bardzo mało miejsca. Nawet wtyczka HDMI dobrze nie wchodzi.

> Także plan z gniazdami za TV niestety upadł.

czyżbyś wieszał samsunga na tych nowych, wymyślnych uchwytach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam TV na ścianie i muszę zrobić ukryte podłączenia. Niedługo nastąpi właściwe urządzenie sypialni

> i przy okazji mogę podłubać w ścianie. Sytuacja wygląda tak, że wisi tylko TV, nie ma żadnej

> szafki na dole, nic. Jak rozwiązać podłączenia ? Wyprowadzić gniazdka czy jakąś puszkę za TV ?

> Nie wiem czy będzie tylko miejsca, żeby tam to upchnąć wszystko.

tylko tunel na kable ok.gif a nie zadne zaklejanie w scianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> choćby to że jak mi się zachce dołożyć jakiś kabelek do dvd, ps3 czy czegokolwiek innego to nie

> będę miał problemu

ale skąd dokąd ???

jeszcze raz - ja mam gniazda i tv na ścianie. Trzeba dociągnąć kable z gniazd do tv, który będzie wisiał na ścianie. żadnych dvd i innych sprzętów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba tak zrobię. Może spróbuję jakość zagłębić gniazda w ścianę, żeby mieć jak najwięcej miejsca.

Ja u siebie miałem robić gniazka, ale koniec końców spiąłem kable luzem - dzięki temu mogłem kupić uchwyt do TV o grubości 13 mm.

287522954-IMG-20140211-00695.jpg

Ponieważ u mnie wchodzi się na bok TV zależało mi na tym, żeby był jak najbliżej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie miałem robić gniazka, ale koniec końców spiąłem kable luzem - dzięki temu mogłem kupić

> uchwyt do TV o grubości 13 mm.

> Ponieważ u mnie wchodzi się na bok TV zależało mi na tym, żeby był jak najbliżej ściany.

w tej puszce podłączyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej puszce podłączyłeś ?

W tej puszce jest złączka do kabla antenowego - ponieważ coś może się w niej ew. rozłączyć to zostawiłem pokrywkę. Wyjście jest za TV w puszce - ale nie obsadzałem gniazda.

Prąd był w puszcze obok - została przeniesiona centralnie za TV, a na dole zaszpachlowana na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej puszcze jest złączka do kabla antenowego - ponieważ coś może się w niej ew. rozłączyć to

> zostawiłem pokrywkę. Wyjście jest za TV w puszcze - ale nie obsadzałem gniazda.

> Prąd był w puszcze obok - została przeniesiona centralnie za TV, a na dole zaszpachlowana na stałe.

i zrobię dokładnie tak samo ok.gif dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zrobię dokładnie tak samo dzięki.

Nie wiem czy masz już TV czy nie.

Niektórzy producenci mają "wspaniałe" pomysły - np. produkują TV o grubości kilku mm po czym dodają wtyczkę prądową, która powoduje konieczność montażu 40 mm od ściany screwy.gif

U mnie kabel antenowy podłącza się na lewej ściance - zwróć na to uwagę, bo antenowy jest najmniej giętki.

W zasadzie jak kupowałem TV to podstawowymi kryteriami było umiejscowienie i sposób podłączenia anteny i prądu.

Dzięki temu opędziłem powieszenie TV za pomocą wieszaka 13 mm - ponieważ jak wspominałem do pokoju wchodzi się centralnie na bok TV było to dla mnie mega istotne - w tej chwili uważam, że jest bardzo estetycznie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno wtyki antenowe jak i IEC do zasilania są dostępne w wersjach kątowych, zmniejszających tę odlefłość do góra kilkunastu mm. Co do "przyklejania" TV do ściany to proponowałbym wcześniej sprawdzić, jak TV ma usytuowane szczeliny wentylacyjne i jakie są zalecenia montażowe w kontekście chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarówno wtyki antenowe jak i IEC do zasilania są dostępne w wersjach kątowych

Co w przypadku kabla prądowego i tak daje niepotrzebne 20 mm od ściany.

Dodając grubość wieszaka (minimum to 9 mm) daje to 3 cm dziurę.

Jak ktoś montuje TV na wprost i z boku nie zagląda to może to nie ma znaczenia, ale u mnie to miało kluczowe znaczenie i szukałem TV z podłączeniem do prądu w płaszczyźnie TV.

>, zmniejszających tę

> odlefłość do góra kilkunastu mm. Co do "przyklejania" TV do ściany to proponowałbym wcześniej

> sprawdzić, jak TV ma usytuowane szczeliny wentylacyjne i jakie są zalecenia montażowe w

> kontekście chłodzenia.

Mój TV ciągnie max 65W wypromieniowując to ciepło przez 40" ekran - na logikę to wiele nie zostaje na przegrzanie się.

Poza tym mój TV ma po roku od zakupu przepracowanych ok. 20 "motogodzin" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.