Skocz do zawartości

Jakim wiertłem wiercić w takich płytkach?


jedrula88

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w temacie... Wczoraj wiercąc wolno i chłodząc wodą spaliłem 2 wiertła. Mam do wywiercenia 10

> dziur wiertłem 6 w takich płytkach Płytka jest to gres szkliwiony... Jakie wiertło kupić,

> żeby zrobić te 10 otworów i zapomnieć o sprawie?

najpierw zwykłe na małychobrotach i małej srednicy,

potem zwyłka "widia" do betonu i tez dało rade bez zadnych szkód (2 łazienki i kuchnia tym sposobem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie...

Nigdy się z płytkami nie ceregielę. Jeśli są dobrze, po całości przyklejone a inaczej nie wyobrażam sobie, to normalnie zwykłym, widiowym na udarze.

Niektóre gresy (takie, które można rzucić na beton i nie pękają) się mocno bronią i opierają ale zawsze w końcu się poddają. I nigdy nie spaliłem wiertła. Byle na początku zapunktować na mniejszych obrotach żeby wiertło się nie przesunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Wczoraj wiercąc wolno i chłodząc wodą spaliłem 2 wiertła. Mam do wywiercenia 10

> dziur wiertłem 6 w takich płytkach Płytka jest to gres szkliwiony... Jakie wiertło kupić,

> żeby zrobić te 10 otworów i zapomnieć o sprawie?

Diamentowe.

7fd418ff2feb47f1990545b879b0d111rubi---wiertla-diamentowe-easy-zd.jpg

W pojemniczku jest woda która przez to nacięcie chłodzi wiertło. Bez chłodzenia błyskawicznie trafia do kosza.

Można próbować zwykłym. Ale u mnie majstrzy od szafek wiercili 4 otwory w gresie całkiem porządnym wiertłem widiowym z udarem. Na trzy starczyło im wyczucia i cierpliwości, przy czwartym przycisnęli i płytka pękła. Na szczęście szafka przykryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Wczoraj wiercąc wolno i chłodząc wodą spaliłem 2 wiertła. Mam do wywiercenia 10

> dziur wiertłem 6 w takich płytkach Płytka jest to gres szkliwiony... Jakie wiertło kupić,

> żeby zrobić te 10 otworów i zapomnieć o sprawie?

kazda dobra widia powinna przewiercic to bez problemu - ja nie mialem problemow i tylko nie jechalem na wysokich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy się z płytkami nie ceregielę. Jeśli są dobrze, po całości przyklejone a inaczej nie wyobrażam

> sobie, to normalnie zwykłym, widiowym na udarze.

Dobre wiertło za 15zł + udar i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z zalozenia takie powinny byc

> wierc szkliwo bez udaru a potem zobaczysz czy bez ugaru da rade - jak nie to z udarem i nie ma bata

Szkliwo lekko zbić punktakiem w miejscu wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkliwo lekko zbić punktakiem w miejscu wiercenia.

osobiscie nigdy tak nie robie - zawsze mam na tyle dobre i ostre i w sposob odpowiedni ostrzone wiertla ze wystarczy ze lekko przycisne wiertlo i zrobie doslownie 2 obroty i szkliwo jest ruszone

ale fakt przyznaje sie ze wiertla ostrzy fachura - kazde nowe wiertlo najpierw jest korygowane i dopiero tak przygotowane "idzie do roboty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiscie nigdy tak nie robie - zawsze mam na tyle dobre i ostre i w sposob odpowiedni ostrzone

> wiertla ze wystarczy ze lekko przycisne wiertlo i zrobie doslownie 2 obroty i szkliwo jest

> ruszone

> ale fakt przyznaje sie ze wiertla ostrzy fachura - kazde nowe wiertlo najpierw jest korygowane i

> dopiero tak przygotowane "idzie do roboty"

Ja raz kupiłem porządne wiertło kilkanaście lat temu, które do użytku domowego ciągle mi służy nie sprawiając problemów przy wierceniu płytek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej nakleić grubszy plaster. Jak ktoś nie ma wprawy, to punktakiem może więcej zaszkodzić niż

> pomóc.

Akurat nawierciłem sobie 4ry otwory, jeden pogłębiłem ale ile bym nie napierał, udarem czy bez nie ma szans tego przewiercić hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Diamentowe.

> W pojemniczku jest woda która przez to nacięcie chłodzi wiertło. Bez chłodzenia błyskawicznie

> trafia do kosza.

Dziś właśnie wierciłem takim wiertłem fi8 w dość twardym gresie. Tylko moczyłem w wodzie, bo nie chcieliśmy zalać podłogi. Wierciłem małymi obrotami. Wiertło skończyło się na jedenastej dziurze. Ostatnią dwunastą wydłubałem zwykłym de weltem.

Przy twardych płytkach to wiertło jest wygodniejsze, wierci nie na całej powierzchni otworu co znacznie ułatwia sprawę.

Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.