Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta - internet czy agent


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeanalizowaniu kilku ofert "direct" z internetu chciałbym poznać Wasze opinie na temat zasadności rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Oferty online w zasadzie są tak najeżone opcjami i ptaszkami, że mam wrażenie, że gdy tylko zdarzy się jakaś "przygoda" to pokażą mi wypełniany przeze mnie formularz wskazując punkt:

[x] zgadzam się być 270747800-sex.gif bez mydła, w przypadku gdy zechcemy wypłacić Ci jakiekolwiek odszkodowanie.

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeanalizowaniu kilku ofert "direct" z internetu chciałbym poznać Wasze opinie na temat

> zasadności rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Oferty online w zasadzie są tak najeżone

> opcjami i ptaszkami, że mam wrażenie, że gdy tylko zdarzy się jakaś "przygoda" to pokażą mi

> wypełniany przeze mnie formularz wskazując punkt:

> [x] zgadzam się być bez mydła, w przypadku gdy zechcemy wypłacić Ci jakiekolwiek odszkodowanie.

> Jakie są Wasze doświadczenia?

To samo z umowami u agentów stacjonarnych, tylko masz inne wrażenie, bo rozmawiasz face to face smile.gif

Jak chcesz pełen pakiet to interesuj się takimi sprawami jak amortyzacja części, udział własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeanalizowaniu kilku ofert "direct" z internetu chciałbym poznać Wasze opinie na temat

> zasadności rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Oferty online w zasadzie są tak najeżone

> opcjami i ptaszkami, że mam wrażenie, że gdy tylko zdarzy się jakaś "przygoda" to pokażą mi

> wypełniany przeze mnie formularz wskazując punkt:

> [x] zgadzam się być bez mydła, w przypadku gdy zechcemy wypłacić Ci jakiekolwiek odszkodowanie.

> Jakie są Wasze doświadczenia?

od jakiś 2 lat nie korzystałem z oferty agenta bo zwyczajnie był droższy o jakieś 10 - 20 % od direct. W tym roku niespodzianka ... okazał się tańszy (co prawda minimalnie ale zawsze) Nawet czeska proama wymiękła zlosnik.gif

Mowa oczywiście o samym OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są Wasze doświadczenia?

jestem własnie po takim tourne po agentach oraz po internetowych kalkulatorach i w końcu kupiłem u agenta na miejscu ale będącego przedatwicielem jednej konkretnej firmy w tym przypadku Gothaer. Konkretnie, za pakiet(OC+NW+AC (pełny)+ASS lux w Gothaer zapłaciłem 1578pln podczas gdy kolejna oferta (AXA przez internet) wychodziła 1690 i musiałbym drugie zabezpieczenei wcześniej zmaontować screwy.gif, kolejna InterRisk 1860, MTU 1990, reszta (PZU, Warta, Generali i jeszcze parę wychodziło już od 2000 do 2400, internetowe podobnie.

Nie wiem jakie masz auto ale zadzwoń do Gothaer i spytaj o namiary na najbliższego agenta bo może warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem własnie po takim tourne po agentach oraz po internetowych kalkulatorach i w końcu kupiłem u

> agenta na miejscu ale będącego przedatwicielem jednej konkretnej firmy w tym przypadku

> Gothaer. Konkretnie, za pakiet(OC+NW+AC (pełny)+ASS lux w Gothaer zapłaciłem 1578pln podczas

> gdy kolejna oferta (AXA przez internet) wychodziła 1690 i musiałbym drugie zabezpieczenei

> wcześniej zmaontować , kolejna InterRisk 1860, MTU 1990, reszta (PZU, Warta, Generali i

> jeszcze parę wychodziło już od 2000 do 2400, internetowe podobnie.

> Nie wiem jakie masz auto ale zadzwoń do Gothaer i spytaj o namiary na najbliższego agenta bo może

> warto

właśnie stoję przed dylematy ubezpieczeniowym. przebieram, wybieram, bo jeszcze 2 m-ce zostało palacz.gif

coś mnie kusi oferta pzju palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oferty online w zasadzie są tak najeżone opcjami i ptaszkami, że mam wrażenie, że gdy tylko zdarzy się jakaś "przygoda" to pokażą mi wypełniany przeze mnie formularz wskazując punkt:

> [x] zgadzam się być bez mydła, w przypadku gdy zechcemy wypłacić Ci jakiekolwiek odszkodowanie.

Zwróć uwagę, że mając pośrednika, w przypadku wadliwego ubezpieczenia (źle dobranej ochrony), masz możliwość dochodzenia roszczeń z OC pośrednika (Multiagent & Broker mają obowiązek ubezpieczenia w tym zakresie, za Agenta wyłącznego odpowiada ubezpieczyciel w imieniu którego występuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc jeśli chodzi o OC - to tam gdzie najtaniej , i tak z tego nie korzystamy

Nie do końca, kupujesz ochronę ubezpieczeniową.

W przypadku spowodowania szkód, mając kiepskiego "adwokata" (ubezpieczyciela) ryzykujesz, możesz zostać pozwany przez poszkodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.